Categories
Saviugda

5 auksiniai patarimai, kaip labiau pasitikėti savimi?

Pasitikėjimas savimi yra viena iš svarbiausių asmeninių savybių, kurią sugeba išvystyti ne kiekvienas. Tačiau tokie žmonės kaip Steve Jobs, Tiger Woods ar bet kuris kitas esantis savo srities viršūnėje, turi viena bendrą bruožą, kurį turi jie visi – tai visiškas pasitikėjimas savimi. Pasitikėti savimi nėra įgimtas dalykas, jo tavęs išmoko arba pats išmoksti, lygiai taip pat, kaip ir su menkavertiškumu. Vienintelis skirtumas tarp šių polių yra tas, jog pasitikėjimas, padės tau pasiekti tavo tikslų ir jaustis puikiai, kai kitas sakys, jog esi viso to nevertas. Kaip pradėti pasitikėti savimi ir įžiebti savo potencialą?

1. Modeliavimas arba „Fake it, till you make it“ – Vienas iš būdų, norint akimirksniu tapti pasitikinčiu savimi, yra kitų asmenų, filmų ar knygų herojų modeliavimas. Tiesiog įsijausk į tą žmogų ir mąstyk kaip jis, ką jis daro, kaip jis daro, kaip atrodo, kokia jo laikysena ir t.t. Pamiršk save ir tapk aktoriumi, perteikiančiu pasitikėjimu plūstančia rolę, tai leis tau pajausti, daugiau pasitikėjimo savimi, o skirtumo nuo tikro ir netikro pasitikėjimo nėra, tol, kol tavo pasitikėjimas nėra patikrinamas realių gyvenimo situacijų.

2. Pakeisk aplinką – Kartais, pasitikėjimo stygius priklauso ir nuo aplinkos. Jeigu tam tikroje aplinkoje nuolat jauti, kad tavo pasitikėjimas savo jėgomis mažėja, galimas daiktas, kad tai yra viena iš tų vietų kur geriau nebūti. Jeigu tavo esama aplinka, trukdo tau tobulėti, geriausias patarimas – pakeisk ją. Iš pradžių, gali būti sunku, bet tai atneš, daugiau naudos ateitį.

3. Kūno kalba – Gali sau kartoti šimtus kartų, jog gali nugalėti visus, pasitikėti savimi nuo galvos iki kulnų, bet atsidūrus su sunkiasvoriu čempionu, vis tiek tave paties tave kaip patalynę. Kūno kalba yra labai svarbus aspektas, gali jaustis puikiai, bet jeigu, tai ką sakai, nėra tolygu tavo kūno kalbai, tai tolygu nuliui ar dar blogiau. Stenkis suvokti kaip elgiesi, kokie tavo judesiai, ar nervingi ar atsipalaidavę. Esant atsipalaidavus, kiti irgi atsipalaiduos ir taip pasitikės tavim labiau, o tai leis daugiau pasitikėti savimi pačiu.

4. Palaikyk akių kontaktą ir spausk leteną stipriai – Tai turėtų būti įtraukta į kūno kalbos punktą, tačiau šie du dalykai yra vieni iš pagrindinių ir ganėtinai svarbus parodant ir treniruojant pasitikėjimą savimi. Tie žmonės, kurie nebijo žiūrėti į akis, atrodo kitiems kaip atviresni, patikimesni ir labiau pasitikintys savimi asmenys. Tuo tarpu, sugebėti gerai paspausti ranką, tolygu apsakymui apie save ir tarpusavio bendravimą. Mes sutrinkame, kai mums neaiškiai kas nors paspaudžia ranką.

5. Naikink komforto zoną – Vienas iš pagrindinių priešų, norint daugiau pasiekti gyvenime, tai komfortas. Komfortas mums leidžia jaustis gerai, šiltai, netobulėti ir tiesiog gerai jaustis. Žmonės kaip vanduo, jeigu jie nejuda, jie sugenda. Kuomet, pradedi išbandyti įvairius naujus dalykus, daugiau išmoksti apie patį save ir kur kas labiau pasitiki savo sugebėjimais. Pradėk daryti kažką naujo, daryk tai kas tave šiek tiek gąsdina.

Šaltinis: Avantiura.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *