Categories
Sveika Gyvensena

Alkoholis naikina jūsų asmenybę

Pastaruoju metu už akių pradėjo kliūti žodis alkoholis. Seimas bandė įteisinti teisės aktus, kurie palengvintų alkoholio įsigijimą. Socialinio tinklapio sienoje ištisai puikuojasi straipsniai apie alkoholio daromą žalą. Vienas publikuoja lentelę, kad alkoholio daroma žala pati didžiausia iš visų narkotinių medžiagų. Naktiniuose kokteilių baruose puikuojasi nuotraukos su kokteiliais rankose… Namiškiai žiūri lietuviškus serialus, o ten vos ne kas antroje scenoje žmonės skandina liūdesį alkoholyje. Eini į naujienų tinklapį, o ten alkoholio reklama sudaro 50% tinklapio ploto ir negana to kartais iššoka per visą ekraną trukdydama skaityti straipsnį…

Pripažinsiu, kad du metus atgal ir pats turėjau bėdų su alkoholio vartojimu. Viskas įsisuka labai greitai. Iš pradžių paragauji ir po pirmo bokalo alaus ar 100g degtinės kraujo kūneliai pradeda judėti laisviau, o pats žmogus taip pat jautiesi atsipalaidavęs, galintis leisti sau daugiau nei įprastai, šypsais, bet tas poveikis būna ganėtinai trumpas, o paskui jau imi norėti, kad pasikartotų tas jausmas. Po antro bokalo alaus ar antro 100g degtinės kraujo kūneliai pradeda klijuotis į didelius gabalus, ko pasekoje kur kas sunkiau juda kraujas kraujagyslėse, bet žmogus vis dar tikisi, kad išgėrus daugiau apims tas pats pirmas jausmas ir galiausiai baigiasi tuom, kad negali savo kojomis eiti, kas griūna, kas svyruoja, kas tampa agresyvus, kas tiesiog užmiega… Vėliau dar pastebi, o juk taip daro visi, tai kodėl gi man nedaryti? Ir tas ratas sukosi kokius penkis metus… Tada pradėjo blogėti sveikata, išsivystė lėtinis skrandžio uždegimas, kuris privertė pakeisti gyvenimo būdą. Pradėjau vartoti kur kas mažiau alkoholio. Paskui pastebėjau dar vieną dalyką, jei papuoli į aplinką, kur vyrauja tam tikros taisyklės ir žmonės vartoja mažiau – tada ir pats vartoji mažiau. Bet neduok dieve papuoli į aplinką, kur nėra jokių taisyklių ir žmonės vartoja alkoholį be saiko. Tada ir pats prarandi saiką. Taip vėl pastebėjau, kad išsivystė jau ir lėtinis žarnyno uždegimas. Siūlau susimąstyti ar jums to reikia?

Visa tai vyksta todėl, kad jūsų organizmas kovoja su alkoholio bakterijomis, tam išsiurbia vandenį iš visų kitų organų, kad galėtų išmesti lauk kuo daugiau alkoholio. Ar pastebėjote kad kitą dieną po švenčių tenka vartoti daug vandens, nes organizmas to reikalauja? Taip yra todėl, kad išsekę visi organizmo vandens rezervai. O ar pastebėjote, kad dažniausiai labai skauda galvą? Tai todėl, kad žuvę organizmo ląstelės keliauja po jūsų kraujagysles ir taip skausmas trunka kol jos visai suyra ir pasišalina iš organizmo.

Taigi toliau suvaldęs alkoholio vartojimą pradėjau dalyvauti politinėje ir visuomeninėje veikloje. Ten susipažinau daug aktyvių, intelektualių ir protingų žmonių. Vieni jų netgi jaunesni už mane, kiti šiek tiek vyresni. Pastebėjau, kad jie kuria idėjas, rašo projektus, kuria televizijos projektus, socialines reklamas, įvairius renginius. O man paprasčiausiai tai atrodo neįmanoma ir labai sudėtinga. Įtariu ir čia bus prisidėjęs alkoholio vartojimas. Ar jūs norite irgi būti tokie?

Taip galima išnagrinėti begales konkrečių pavyzdžių, nes savo tarpe turiu žmonių, kurie anksčiau vartojo ne tik alkoholį, bet ir stipresnius narkotikus. Jų veiklos rezultatai dar prastesni.

Toliau pastebėjau, kad nevartojus alkoholio ilgiau negu tris mėnesius pradeda atsistatyti smegenų centras, galva tampa pilna idėjų, kurias imi ir darai. Taip gimsta projektai, tinklapiai, socialinės grupės.

Kažkada plaukėme kanojomis ir su mumis plaukė vienas vyrukas, jis pasisakė, kad visiškai nevartoja alkoholio. Tuo metu atrodė gana keistas, kalbėjo gana keistai. Dvi moterys, kurios plaukė kartu iš jo juokėsi… O vėliau sužinojau, kad šis žmogus vienos iš visuomeninių organizacijų viešųjų ryšių specialistas, taip pat organizavo renginį Kauno mieste – „Kauno naktys – kultūra ir aš“, kurio metu mieste vyko didelis sujudimas, pirmą kartą gyvenime pamačiau kaip mieste verda kultūrinis ir visuomeninis gyvenimas. Mieste buvo pilna geranoriškai nusiteikusių žmonių, ko tikrai neteko matyti įprastą dieną. Šis žmogus turėtų būti pavyzdys mums visiems.

Ir taip jeigu laiku nesustosite – nužudysite save, kaip asmenybę. Geriausiu atveju liksite eilinis darbininkas, kuris kuria pridėtinę vertę kitiems vietoje to, kad kurtų pridėtinę vertę sau ir gyventų laimingai. Prisiminkime alkoholis – jūsų asmenybės žudikas. Ar jūs norite būti viena iš tų mirusių asmenybių?

Straipsnis parašytas remiantis dokumentiniu filmu „Alkohol“ ir asmenine patirtimi.

akubiliunas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *