Categories
Karjeros patarimai

Apie mokslą, norus, svajones ir kitus specialistus.

Man labai įstrigo miesto gatvėse nusilupęs ir apsiplovęs nuo lietaus užrašas: ”Aš noriu, kad mano namą statytų specialistai.”. Labai vertingas ir labai motyvuojantis užrašas. Toks nesutvarkytas ir neprižiūrimas plakatas, o fone mažas vaikas. Kai pagalvoji, mažai kam tai rūpi, nes dauguma save laiko profesionalais savo srityje, o netgi būna ir taip, kad apie tą sritį nieko neišmano, bet bando daryti taip kaip jam atrodo gerai. Aišku, ši tema yra perkalbėta ir apkalbėta jau daug kartų. Kam neįdomu ar galvojate, kad tuščiažodžiausiu – prašome toliau neskaityti ir palinkėsiu sėkmės.

Vienas mano giminaitis turi įmonę, kurioje dirba du šimtai žmonių. Kartą aš jį pradėjau kamantinėti kaip sukūrė visą verslą, nuo ko pradėjo ir t.t. Labiausiai įstrigo tai, jog viską sukurti yra tuščias reikalas, tai tik finansinis rodiklis, kuriu tuo metu sunkvežimiais veždavo norėdamas papramogauti(keista sakyčiau pramoga). O didžiausią problemą jau dvidešimt metų jis turi tokią, kad nėra specialistų. Išsiaiškinom, kad jam dirbančių 95% žmonių tai daro tik dėl pinigų, kad pragyventų ir tai labai natūralu ir normalu, nes žmonija nesupranta, kad įmanoma veikti tai ką nori ir gauti gerus pinigus. “Man reikia specialistų inžinerijos srityje, IT specialistų, agronomų ir t.t., bet kur tokių rasti? Taip, turiu vieną agronomę, kuri tikrai gera specialistė, bet ji iš kito miesto, aš geriau jai sumokėsiu už kurą ir dar gerą algą mokėsiu, kad pas mane dirbtų, nes man susitaupo daugybė laiko, o mano amžiuje laikas labai svarbus.” .
Atsivertęs žurnalą “Žmonės” , jis man rodė pateiktą bent dvidešimt verslo idėjų, kurias galėtų realizuoti kiekvienas žmogus, investavęs minimumą, tik reikia noro ir tuo domėtis. Jis net pradėjo juoktis, jog žmonėms visks ant lėkštutės paduoda, o niekas nereaguoja, visi nori lengvai, greitai ir daug. Man labai gaila, kad baigiantys mokslą abiturientai išvyksta iš Lietuvos ieškoti kažko ten, kur doleriais lyja. Niekur taip nėra, o su diplomu esi visur lygus. Jeigu kiekvienas abiturientas studijuotų nuoširdžiai tai, kas jam patinka ar kas jį domina, sukurtų iš to labai šviesią savo ateitį, vėliau pats nesuprastų, kaip taip lengvai pinigai uždirbami, nes jam patinka taip dirbti ir taip daryti. Auga nauja karta, kuri ateityje pakeis ir seimo narius, sutvarkys įstatymus, ekonomiką ir t.t.. Aš manau, kad greitu metu Lietuvoje bus gera gyventi, nes visi žmonės sensta, ilgai neužsiliks nei seimo nariai, nei ekonomistai, nei profesoriai, nei daktarai, – viskas keičiasi. Viskas optimizuojasi ir atsinaujina, belieka to sulaukti.
Pabaigai norėčiau paraginti visą jaunimą pasilikti Lietuvoje ir daryti karjerą čia. Jūs net neįsivaizduojate, kokias turite galimybes sukurti kažka naujo Lietuvoje, tik reikia domėtis ir veikti. Tada tai darysi geriau už kitus, o kai darysi geriau už kitus – būsi geriausias.
Linkiu visiems abiturientams pasirinkti teisingą mokslų kryptį ir linkiu, kad jūs padarytumėte karjerą, o ne karjera jus. Sekmės!

4 replies on “Apie mokslą, norus, svajones ir kitus specialistus.”

Akvile, labai aciu tau! atsizvelgsiu i tavo patarimus tikrai ir pagalvosiu, kad gal rimtai reikia investuoti i tai ir realizuoti kazkokia tai ideja. 😉

Linkejimai !

Deividai, tavo mąstymas tikrai brandus, be to, turi žurnalistams reikalingą įžvalgumą, o ir žodynas pakankamai turtingas. Bet kad tu žinotum, kaip sunku skaityti straipsnį dėl pats žinai ko… Pakankamai nuoseklias mintis sunku sekti ir kyla loginių neaiškumų… Manau, turint tokį minčių generatorių, reikėtų šiek tiek investuoti į gramatikos pamokėles, o tada gal derėtų pagalvoti ir apie solidesnį leidinį, kuriame galėtum save realizuoti:)
with peace and love

Kaip visada įdomu paskaityti Deivido straipsnius :), nes jie kvepia realybe, kurioje gyvename. Reikėtų pastraipų, nes su pastraipomis būtų lengviau skaityti :). Šaunuolis, lauksime dažniau įdedant 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *