Categories
Ilgalaikiai santykiai Vyriškumas

Būdamas santykiuose neišsižadėk savęs!

Žmonės yra vienišos būtybės. Mes praleidžiam savo gyvenimus ieškodami būdo susijungti su aplinkiniais, ieškome būdo būti kažkuo daugiau negu viena esybė. Šios paieškos dažniausiai susijusios su draugo ir mylimosios paieškomis.

Kai mes randami kažką, ką pamilstame, mes jaučiame, jog galime sukurti specialų ryšį su tuo žmogumi – ryšį kurio mes negalime sukurti su bet kuo – ir mes esame teisūs. Vis dėl to, galvojimas, jog mes galime tapti vienu asmeniu su savo partneriu yra kvailystė kuri tiesia mums kelia į bėdą.

Tu esi vienintelis, toks visada ir būsi. Tai glumina… žmonės sugeba padaryti tiek daug visokiausių dalykų, bet retai yra patenkinti savimi, būdami savimi, tiesiog būdami žmonėmis. Dauguma žmonių ieško savo “trūkstamos dalies“ , todėl,  jog nėra patenkinti patys savimi.

Dėl kažkokios visiškai nelogiškos priežasties, žmonės linkę manyti jog, nors jie ir nėra laimingi būdami savimi, tačiau jie bus laimingi būdami su kažkuo. Žmonės negali padaryti tavęs laimingo; jie gali pridėti laimės, suteikti džiaugsmo, tačiau negali tavęs padaryti tikrai laimingu. Laimė egzistuoja tik tavo mintyse. Jeigu tu negali padaryti savęs laimingu, tai joks kitas žmogus pasaulyje to taip pat nesugebės.

Tikrojo savęs ieškojimas tai svarbiausias dalykas kurį gali nuveikti žmogus per savo gyvenimą. Viską ką tu darai, ką galvoji, kaip elgiesi, viskas apibūdina tave. Mūsų mintys daro didelę įtaką mūsų veiksmams.

Jeigu tu tiki jog esi silpnas, bevertę gyvybės forma, tai tu tiesiog pats laužai sau stuburą; jeigu tu laikai save drąsiu ir stipriu – tada pasaulis tau kris po kojom. Svarbiausias dalykas yra tai kokiu tu save laikai ir nesvarbu kaip tu tai darai, svarbu, kiek ilgai tai darysi.

Necharakterizuoti savęs kaip žmogaus, tai tas pats kas nežinoti koks tu žmogus esi; nėra nieko baisiau. Be aiškumo, nėra tikslo. Be tikslo jautiesi čia nereikalingas, nežinai dėl ko stengiesi.

Svarbus dalykas prisiminimui, kad viskas šiam pasaulyje turi savo vietą., tikslą; nėra jokių atliekamų detalių. Egzistencija buvo sukurta per daug tobula, jog tai būtų klaida. Taigi ir tu čia esi dėl priežasties ir viskas ką reikia padaryti tai surasti tą priežastį, tikslą; laimė veršis per kraštus.

Vienas klaidingas požiūris, tai, kad tavo tikslas tiesiog mylėti žmogų kurį myli. Dažnai tai girdime dainose, filmuose; vyras švaisto savo gyvenimą tikėdamas susigrąžinti prarastą meilę arba moteris kuri tvirtina, jog jos vienintele priežastis gyventi yra jos mylimasis. Tai visiška nesąmonė.

Sakykime, jog kažkur pasaulyje yra tas vienintelis žmogus skirtas būtent mums; bet vis tiek tai nereiškia, jog mūsų gyvenimo tikslas yra rast jį ir mylėt.

Atiduoti savo gyvenimus vienam tikslui – mylėti kažką kitą, gyventi dėl kito žmogaus, tai tiesiog kankynė… Ir nesvarbu kaip tu sunkiai stengsiesi, kaip daug kankinsies ir aukosiesi, tu vis tiek būsi TU, o tavo meilė bus kažkas kitas.

Tu ir tavo mylimoji niekada nebūsit “vienas“  – tai neįmanoma. Tavo mintys visada priklausys tik tau. Tavo veiksmai visada bus tik tavo. Ir čia nėra dėl ko depresuoti; tai nuostabu. Sugebėti dalintis savo gyvenimu, savo patirtimi, nusivylimu ir džiaugsmu su kitu žmogumi, tai yra didėlė dalis to, dėl ko mes gyvenam. Bet dar svarbiau yra išlaikyti save, atskirai nuo savo draugės.

Labai miela save ir savo merginą tapatinti su žodžiu “mes“, bet kartu tu privalai išlaikyti savąjį aš,  atskirai ir tuo pat metu gyventi atskirą gyvenimą. Kiekvienam žmogui reikia privačios erdvės, jam pačiam priklausančių užsiėmimų, hobių, draugų.  Išlaikant visą tai, tau leis mėgautis savo pačiu gyvenimu, nepriklausomu nuo santykių.

Tokie dalykai yra raktas į sveikus, normalius santykius; kai reikalai subjaurėja – kas visada nutinka – tu gali padaryti pauzę ir ištrūkti nuo savo draugės kelioms valandoms ar dienoms ir vėl pasijusti savimi, savo batuose.

Jeigu pakliūsi į spąstus ir nebežinosi kas esi, galiausiai pradėsi panikuoti, nežinosi ką daryti ir santykiai pradės griūti. Nors ir dabar atrodo viskas gražu ir idiliška, bet po kelių mėnesių, metų ar dar daugiau, prieisi išvadą jog tau trūksta laisvės. Ir kaip dauguma žmonių, užuot žengtelėję atgal ir įkvėpę gaivaus oro, tu pradėsi kaltinti mylimą žmogų, dėl savo nesugebėjimo kontroliuoti savo gyvenimo.

Jausiesi tarsi praradęs savo gyvenimo kontrolę, praradęs save. Galiausiai nuspręsi jog tau labiau tinka viengungio gyvenimas, negu tas kurį turėjai iki šiol. Bent jau tokiu atveju tu vėl galėsi būti savimi, skirti laiko savo, o ne “mūsų“ pomėgiams.

Ir štai kaip mūsų gyvenimo meilė dingsta; ne dėl to, kad blogi santykiai, o tiesiog dėl to, jog kaip apsėstas bandei kuo geriau pažinti savo partnerę ir tam tiek daug laiko skyriai, kad galų gale pamiršai kas esi pats.

Gali būti vienišas, gali turėti ir gražius santykius – bet du niekada nebus vienas; tai tiesiog prieš žmogaus natūrą.

Mantas Matusevičius  parengta  pagal elite daily

AlfaVyras.lt

4 replies on “Būdamas santykiuose neišsižadėk savęs!”

O man labai patiko. Pagrindine buvusiu santykiu isirimo priezasti radau. Patinka jusu straipsniai, seminarai. Keep going!

akmuo i autoriaus darza nu, bet kazkoks neidomus straipsnis ir cia jis ne vienintelis toks, pasistenkit truputi daugiau :)))

Bet komentaras labai jau neargumentuotas. „Kažkoks neįdomus“ tai jau ne argumentas. Gal tiesiog dar ne laikas straipsnius skaityti kuriuose per daug tiesos, o geriau ieškoti straipsnių apie įdomybes ir žvaigždes 🙂

Argumentuota kritika – vertinga kritika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *