Categories
Moterys ir seksualumas Vyriškumas

Evoliucinis patrauklumo pagrindas

Evoliucinis patrauklumo pagrindas

Visus žmones nuo paauglystės periodo (kartais anksčiau) ima dominti klausimas: kaip patikti priešingos lyties atstovui? Kodėl kitam tai pavyksta geriau nei man, o jis nieko konkretaus negali man patarti? Kadangi esu vyras, kalbėsiu iš vyro tribūnos, tačiau, moterys, jei tai skaitote, tęskite  .

Kiekvienas esame taręsi su draugais ar net ieškoję aiškinimo knygose bei internete: kaip gauti moterį, kurios noriu? Dažniausiai pasitaikantys patarimai visada tokie patys: būk malonus, nuoširdus, pakviesk susitikti, gražiai apsirenk ir susišukuok, turėk gumos, nupirk gėlių, paruošk vakarienę, šypsokis ir t.t. Tačiau šie patarimai nesusistematizuoti, jie neatsako į klausimą: KODĖL? Kodėl, po velnių, aš turiu pirkti gėlę ar šukuotis prieš eidamas į pasimatymą? Išduosiu paslaptį: teisingai gundydamas moterį, gali nesilaikyti nė vieno šių patarimų, nes patrauklumas kyla iš kitur.

Į patrauklumą pažvelgsiu iš visai kitos, gilesnės pusės, kuri siekia giliausius mūsų pasąmonės sluoksnius, tebesančius mumyse nuo pat gyvybės atsiradimo.

 

Pradžia

Nusikelkime 4,6 mlrd. metų atgal, kai mūsų planetoje atsirado pirmoji gyvybė. Aiškumo dėlei, įvardinkime ją paprasta bakterija (nesileisiu į viroidų, nukleonų ir įvairių baltyminių struktūrų begalybę, kurios egzistavo iki tol). Bakterija neturėjo nervų sistemos, todėl nesugebėjo mąstyti, jausti ar regėti. Tačiau vienas dalykas jai buvo aiškus: reikia IŠGYVENTI (kuo ilgiau) ir DAUGINTIS (kuo gausiau). Tai yra du svarbiausi terminai mūsų gyvenimuose, į kuriuos remiasi visi mūsų veiksmai (įskaitant gundymą).

Bakterija ėmė maitintis, kad išgyventų, bei dalytis pusiau, kad pasidaugintų ir pratęstų gyvybę Žemėje. Jos dauginimuisi partnerio nereikėjo, palikuonis atsirasdavo iš tos pačios ląstelės. Tai buvo pirmoji gyvybė – pati primityviausia jos forma.

Bėgant metams atsirado naujos rūšys su nauju dauginimosi mechanizmu – lytiniu. Tai tobulesnis būdas, leidžiantis gyvybei geriau prisitaikyti prie kintančių aplinkos sąlygų ir užtikrinantis rūšies išlikimą. Lytiniam dauginimosi būdui, kaip žinia, reikia dviejų skirtingų lyčių partnerių. Čia ir prasideda gundymo pagrindai bei atsiranda patrauklumo sąvoka.

 

Giminės pratęsimo svarba ir lytinio partnerio pasirinkimas

Šioje skiltyje kalbėsime apie primityviai mąstančių gyvūnų lytinio partnerio pasirinkimo ypatybes.

Jau išsiaiškinome, kad svarbiausias kiekvieno gyvo organizmo tikslas yra išgyventi ir daugintis arba, kitaip sakant, išgyventi, kad pasidaugintų ir paliktų savo rūšies palikuonių. Jei to nepadarys, jo genai nebus perduoti kitam individui ir pražus, o tai yra baisiausias scenarijus gyvai būtybei, įskaitant žmogų (dažniausiai tik pasąmoningai suvokiamas). Kodėl senmergės yra pačios pikčiausios mokytojos?  . Atsakymas paprastas: jų pasąmonė nepatenkintadėlneįvykusio giminės pratęsimo, genai pasmerkti pražūti, o nepasitenkinimas perkeliamas ir išliejamas bjauriai elgiantis su mokiniais*. Tai teigiu su visa pagarba neištekėjusioms moterims ir nelaikau jų primityviai mąstančiais gyvūnais, tiesiog šis pavyzdys arčiausiai mūsų.

* Plačiau apie pasąmonės iškrovos būdus galite paskaityti psichoanalitikų C. Jung‘o, A.Adler‘o, S. Freud‘o darbuose.

Visi gyvūnai besidauginantys lytiškai renkasi partnerį. Kodėl tai svarbu? Juk kiekvienas gyvūnas nori ne tik pratęsti giminę, bet ir padaryti tai kuo kokybiškiau: palikuonis turi būti tvirtas, nepasiligojęs, ir lytiškai aktyvus tam, kad išgyventų kuo ilgiau ir pats susilauktų kuo kokybiškesnių palikuonių. Tik palikuonių KOKYBĖ užtikrina ilgą rūšies išlikimą.

Evoliucijos eigoje susiklostė tokia tvarka, kad PATELĖ RENKASI PATINĄ. Pastarasis turi patelei pademonstruoti savo privalumus ir įrodyti, kad būtent su juo, o ne su kitu patinu, ji susilauks sveikų ir stiprių palikuonių. Patinas rodo savo jėgą, gražią išvaizdą, sugebėjimą vadovauti kitiems patinams. Patelei toks partneris atrodys tinkamas pratęsti giminę ir kartu gyventi, nes jis yra stiprus (sveikata), gražus (sveikata), vadovauja kitiems (aukštas socialinis statusas, leisiantis patelei saugiai gyventi ir auginti palikuonis po vado sparnu). Šio partnerio VERTĖ yra aukšta. Svarbiausiai mokėti ją pademonstruoti.

Daugelio gyvūnų rūšių bendruomenėse randame aukštos vertės demonstravimo pavyzdžių. Tarkime, povų patinai šoka poravimosi šokį, demonstruodami savo jėgą, grožį ir grakštumą, tikėdamiesi patelei parodyti aukštesnę vertę nei tai padarys kitas patinas. Vilkai kaunasi iki mirties, kad sužavėtų patelę savo jėga ir pratęstų rūšies giminę. Panašiai elgiasi ir žmonės, tačiau ne visi sugeba tai padaryti tinkamai.

 

Gyvūniška (o ne dieviška) žmogaus prigimtis

Šia skiltimi įrodysiu, kad žmogus yra gyvūniškos prigimties, t.y. gyvūnas. To mums prireiks toliau gvildenant patrauklumo esmę ir stengiantis ją suvokti.

Sutarėme, kad pagrindinis gyvybės tikslas šiame pasaulyje yra išgyventi ir daugintis. Dabar Jums pateiksiu įrodymų, jog jis yra pagrindinis ir žmonių tarpe. Raktas į šio teiginio suvokimą bus ŽMOGAUS POREIKIAI.

Pagal visuotinai pripažintą amerikiečių psichologo Abraham Maslow poreikių hierarchiją žmogaus poreikiai yra skirstomi į penkis lygius. Pateikiu juos nuo bazinių iki aukščiausiųjų iš apačios į viršų. Galite tai įsivaizduoti kaip penkiaaukštį pastatą.

 Savęs realizavimo: moralė, kūrybingumas, spontaniškumas, problemų sprendimas, išankstinių nusistatymų neturėjimas, faktų priėmimas.

Savivertės:  savivertės jausmas, pasitikėjimas savimi, pasiekimai, pagarba iš kitų.

Meilės, socialinio ryšio: draugystė, šeima, seksualinis intymumas.

Saugumo:  kūno, uždarbio, resursų, sveikatos ir nuosavybės saugumas.

Fiziologiniai: kvėpavimas, maistas, vanduo, seksas, miegas.

Šioje poreikių hierarchijoje matome, jog žmogų nuo gyvūno skiria vienintelis lygis – penktasis „Savęs realizavimo“ poreikis. Kita vertus jis nebus pasiektas, jei žmogus nepatenkins pirmųjų keturių poreikių lygių – pastatas kyla nuo apačios. Todėl žmogui, norint realizuoti save tenka pereiti per keturias gyvūnams būdingas poreikių pakopas. Visų keturių lygių poreikiai telpa į gyvūniškąją egzistencijos esmę: išgyventi ir daugintis. Konkrečiai visi jie išvardyti apačioje.

 

IŠGYVENTI                                                                         DAUGINTIS

Kvėpavimas                                                                             Seksas

Maistas                                                                                       Šeima

Vanduo                                                                                      Seksualinis intymumas

Miegas

Kūnas

Uždarbis

Resursai

Sveikata

Nuosavybė

Draugystė

Šeima

Savivertė

Pasitikėjimas savimi

Pasiekimai, pagarba iš kitų

 

Penktasis poreikių lygis yra tik aukštesnio žmogaus centrinės nervų sistemos išsivystymo padarinys. Kūrybingumą ir norą rūpintis kitais žmonėmis taip pat sukuria mūsų smegenys, tik esant patenkintiems baziniams poreikiams ir tai nėra dvasiškumo ar dievybės apraiška. Todėl esminio skirtumo tarp žmogaus ir gyvūno egzistencijų nebelieka.

2 replies on “Evoliucinis patrauklumo pagrindas”

Aloyzai, tu labai klysti. Vien jau tas faktas, kad lankaisi sitame puslapyje ir skaitai cia straipsnius, sako, kad tu nori tapti patrauklesniu ir tobulesniu vyru. Butent, teisingai, alfa vyras kaip tik toks ir yra – patrauklus moterims ir arciau idealo. Taip kad tobulek toliau ir viena diena suprasi, kad ne vien isvaizda ar gena lemia alfa vyro statusa. Sekmes tau 😉

Nežinau, kažkoks keistas straipsnis. Esmė tokia, kad alfa vyrams yra viskas, o beta vyrams – nieko. Ta prasme, jei esi beta vyras, tai susirasi tik beta moterį. O tai beta moteris yra blogai?
Realiai aš sutinku, jog poruojasi dažniausiai lygiaverčiai partneriai. TAČIAU, tas vyrų klasifikavimas į alfas ir betas yra labai nediskretiškas. Pripažinkim, jog būti tuo alfa vyru neišmoksi. Tam visų pirma reikia tinkamo genų derinio. O visi gimti tobuli juk negali. Tad man čia kvepia prigimtine diskriminacija ir pasišaipymu iš beta vyrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *