Categories
Filmai

Filmas: 12 įtūžusių vyrų / 12 angry men (1957)

Pažiūrėjus šį filmą dažno vyro vaizduotėje susiformuoja „teisingo žmogaus“ idealas, kurį šioje 96 minučių trukmės nespalvotoje juostoje puikiai atspindi genialus aktorius Henry Fonda. „12 įtūžusių vyrų“ – puikus filmas apie teisingumo siekį, žmogaus sąžiningumą ir pilietiškumą.

Visas filmo veiksmas vyksta viename kambaryje, į kurį susirenka pasitarti dvylika prisiekusiųjų. Jų rankose paauglio, galimai nužudžiusio savo tėvą, likimas. Tuzinas prisiekusiųjų turi vienbalsiai nutarti: kaltas jaunuolis, ar ne.

Nors kaltinimas remiasi netiesioginiais įrodymais, bet vienuolika prisiekusiųjų yra įsitikinę vaikino kaltumu. Dvyliktasis – Fondos herojus – abejoja. Prasideda sunki psichologinė kova tarp prisiekusiųjų, atsiskleidžia jų vidinės savybės, kompleksai, baimės…

„12 įtūžusių vyrų“ – genialus filmas, įrodantis, jog prie ekrano prikaustančiam kūriniui visai nereikia milijonus kainuojančių specialiųjų efektų ar žvėriško smurto scenų. Užtenka tik puikaus aktorių kolektyvo, klaustrofobiškos atmosferos ir įtraukiančio scenarijaus.

Vienas vyras abejojantis esama “tiesa“ ir nebijantis to garsiai išreikšti, visada yra stipresnis už kitus savo plačiu požiūriu ir mąstymu. Niekada nebijok abejoti tuo ką girdi ir matai.

Metai: 1957

Šalis: JAV

Režisierius: Sidney Lumet

Visą filmą anglų kalba galite pažiūrėti čia:

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=s0NlNOI5LG0″ width=“400″ height=“300″]

Šią apžvalgą mums atsiuntė Darius Indrišionis, dėkojame jam.

Jei ir tu nori atsiųsti knygos ar tai filmo apžvalgą vyrams siųsk ją el. paštu:  info@alfavyras.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *