Categories
Etiketas Lyderystė

Geras rankos paspaudimas


Koks svarbus yra rankos paspaudimas šiais laikais? Etiketas mums sako, kad rankos paspaudimas yra labai svarbus. Tai dažniausiai yra pirmas fizinis kontaktas tarp dviejų nepažįstamų asmenų, todėl rankos paspaudime slypi didelė dalis pirmojo įspūdžio. Tikrasis, geras rankos paspaudimas slypi vidury tarp lengvo rankos ištiesimo, vos vos jos paspaudimo ir stiprio, lyg replėmis, suspaudimo. Štai keturi žingsniai norint turėti gerą rankos paspaudimą:

Žiūrėk į akis. Labai svarbu spaudžiant ranką žiūrėti žmogui į akis. Tai parodys jog jūs jį vertinate ir sveikinatės ne tik dėl to, kad jis jums ištiesė ranką. Anksčiau, atsistojimas rodydavo pasveikinimą atėjusios moters, dabar, tu turėtum atsistoti tiek sveikinantis su moterimi, tiek su vyru. Tai tiesiog rodo pagarbą ir kito žmogaus vertinimą.

Ištiesk ranką. Tiesiant ranką nereikia jos įtempti, alkūnę reikia laikyt atpalaidavus nei visiškai ištiesus, nei labai sulenkus. Reikia ranką atpalaiduoti ir alkūnę laikyti šiek tiek sulenkus.

Tvirtas suspaudimas. Aš manau kad visi žino kas yra kietas suspaudimas. Ne vieną kart buvo taip, kad suspaudus tavo ranką, pasijusdavo skausmas ir norėdavote ištrūkti iš šių replių. Rankos paspaudimu nereikia rodyti jog lankotės sporto salėje. Ranką reik spausti tvirtai, tačiau kartu ir švelniai. Turi būti išlaikomas balansas tarp šių dalykų.

Rankos paleidimas. Galiausiai, ranką paspaudus reikia ją paleisti. Vieni žmonės mėgsta ilgesnius paspaudimus, kiti trumpesnius. Būk pasiruošęs ranką paleisti tada, kada matai jog kitas žmogus atpalaiduoja savo rankos raumenis. Tai ženklas, kad paspaudimas baigtas. Per trumpas rankos paspaudimas rodo tavo diskomfortą, per ilgas – nemalonią situaciją kitam žmogui. Bandyk balansuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *