Categories
Laimė Motyvacija Saviugda

Gyvenimas iliuzijoje II

Iliuzija
Iliuzija

„Pasemkime“ minčių iš pasąmonės. Imkime pasitikėjimo temą ir atsakykite sau į klausimą: kokie privalumai ir trūkumai pasitikėti žmonėmis? Privalumai: galite jaustis atsipalaidavę, ramu, galite tiesiog pasitikėti, ir t.t. Trūkumai: apgaus, apvoks, įskaudins ir pan. Abidvi pusės turi tikrai svarių argumentų, bet laimi ta, kurios pusėje yra svarbesni teiginiai.

Šios dvi pusės yra tai, ką žmonės vadina savo asmenybe, charakterio bruožais ar „laisva“ valia. Jam patinka šokiai, o šokoladas ne. Štai ir asmenybė. Keisčiausia, kad žmonėms atrodo, kad tos mintys yra tiesa, kažkas apčiuopiamo.

Sutikęs gatvėje gerą pardavėją, gali netrukus sužinoti, kad viskas gyvenime yra visai ne taip, kaip tu galvojai. Asmenybė labai lanksti. Pasirodo, Jūs netgi norite nusipirkti tuos labai gerus daiktus, kuriuos jis parduoda, nors anksčiau jų nė už dyką neimtumėte. Kaip gražiai jie manipuliuoja tais privalumų ir trūkumų svertais!

Visi žino ką reikia padaryti užaugus, todėl net nesiplėsiu. O kaip keičiasi asmenybės laikui bėgant! Kaip keičiasi bruožai, „laisva“ valia sulaukus 33, 40, 50 metų jubiliejus, vestuvių, vaikų.

Tad akivaizdu, kad Jūs esate, bet mintys bėgančios per Jus yra iliuzija – asmenybė. Jos keičiasi Jumyse, kaip šviesos atspindžiai ant balto kino ekrano. Klausimas ar Jūs tas mintis valdote. Atsakymą galite sužinoti užsimerkę ir pabandę sulaikyti mintis (vaizdus, garsus, jausmus) minutei.

Liudas Vasiliauskas

www.laimingi.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *