Categories
Laimė Sėkmės psichologija

Gyvenimas pagal Bruce Lee (III dalis)

Gyvenimas pagal Briusą Lį (III dalis)

Praeitoje dalyje pateikėme daug minčių įvairiomis žmogui rūpimomis temomis: veiksmai, protas ir mąstymas, idėjos ir suvokimas, laimė ir baimė. Šioje dalyje pateiksime Briuso Li mintis apie pasiekimus bei darbo sferą.

Darbas ir jo kokybė

Praktinė pasaulio prigimtis. Šis pasaulis yra labai praktiškas. Kuo daugiau dirbi, tuo didesnis atlygis, kuo mažiau dirbi, tuo mažesnis atlygis.

Du gero gyvenimo būdai. Yra du gero gyvenimo būdai. Vienas – sunkaus darbo rezultatas, kitas – vaizduotės rezultatas (suprantama, irgi reikalauja darbo). Kai kas galbūt nepatikės, tačiau praleidau valandas tobulindamas tai, ką darau.

Laimė ir darbas. Tam, kad žmonės būtų laimingi dirbdami, reikalingi trys dalykai: darbas jiems turi tikti, jie neturi dirbti per daug, jie turi dirbti sėkmingai.

Apie tobulėjimą. Nenoriu atlikti darbo pusėtinai, jis turi būti tobulas.

Kokybė daug ką reiškia. Nuo vaikystės „kokybė“ man daug ką reiškia. Kažkokiu būdu žinau ir nuoširdžiai atsiduodu tam ir siekiu tikslo, kad galite būti tikri, jog ponas Kokybė visada bus ten.

Jei turite būti produktas, būkite geriausias produktas. Dažnai verslininkai mato ne žmogų, o produktą, prekę. Tačiau žmogus turi teisę būti geriausiu produktu, kuris kada nors vaikščiojo ir dirbo taip sunkiai, taigi darbdaviai tiesiog privalo juos išklausyti. Turite šią asmeninę pareigą tapti kuo geriausiu, atitinkančiu jūsų įsitikinimus, produktu. Ne pačiu didžiausiu ir pačiu sėkmingiausiu, bet geriausios kokybės – tą pasiekus, bus įmanomi ir likę dalykai.

Motyvacija ir tikslai

Pralaimėjimas – proto būsena. Pralaimėjimas – proto būsena. Niekas negali pralaimėti, kol nesėkmė nepriimama kaip realybė.

Pralaimėjimas laikinas. Man pralaimėjimas – kažkas laikina, tai bausmė, reikalaujanti stengtis pasiekti tikslą. Nesėkmė man pasako, kad darau kažką negerai, tai – į sėkmę ir tiesą vedantis kelias.

Prarasti pasitikėjimą savimi – patirti nesėkmę. Sėkmė ir nesėkmė nėra tai, kas vyksta, tai poveikis žmogaus širdžiai. Nė vienas žmogus nepatiria nesėkmės, kol nepraranda pasitikėjimo.

Rinkitės pozityvą. Turite savo pasirinkimą, esate nusiteikimo valdovai. Pasirinkite pozityvą, konstruktyvumą. Optimizmas – į sėkmę vedantis tikėjimas.

Tikslai suteikia gyvenimui prasmę. Pastangos pasiekti kažkokį tikslą suteikia jūsų gyvenimui reikšmės ir prasmės.

Nebijok nesėkmių. Nusikaltimas – ne nesėkmė, o silpnas tikslo sielimas. Didelės pastangos yra šlovingos net nesėkmės metu.

Retai tikslas pasiekiamas žengus vieną žingsnį. Būties kontrolė nepanaši į seifo skaičių kombinaciją. Retai seifas atidaromas vien rankenos pasukimu. Kiekvienas judėjimas ir atsitraukimas – žingsnis link nustatyto tikslo.

Sėkmė, šlovė ir pinigai

Sėkmės apibrėžimas. Sėkmė reiškia, kad darome kažką nuoširdžiai, atsiduodame šiam reikalui. Siekiant tikslo būtina ir kitų žmonių pagalba.

Sėkmė skiriasi nuo laimės. Netikiu paprasta laime. Turite sukurti savo nuosavą laimę. Turite pastebėti galimybes bei išpešti iš jų naudos.

Sėkmės kaina. Tas, kas nori sėkmės, turi išmokti kovoti, siekti ir kentėti. Galima daug pasiekti gyvenime, tačiau reikia būti pasiruošusiam daug ką paaukoti.

Didžiausias sėkmės trūkumas. Didžiausias sėkmės trūkumas – privatumo praradimas. Ironiška, kad visi siekia tapti turtingi ir garsūs, tačiau pasiekę supranta, kad toks gyvenimas nėra rožėmis klotas.

Sėkmė nėra galutinis tikslas. Nepamiršk, kad sėkmė – kelionė, ne galiotinis tikslas. Tikėkite savo galimybėmis. Jums gerai seksis.

Trys sėkmės raktai. Atkaklumas, atkaklumas ir dar kartą atkaklumas. Jėgą galima sukurti ir palaikyti kasdienių treniruočių metu – nuolat dėti pastangas.

Pinigų prigimtis. Pinigai savaime neturi aiškios prigimties. Pinigai priklauso nuo to, kaip žmogus juos vertina.

Pinigai – priemonė, ne tikslas. Vaikui nuo ankstyvų metų reikia sakyti, kad pinigai – tik priemonė, naudingas, pritaikomas instrumentas. Kaip visi instrumentai, jie turi tam tikrą paskirtį, tačiau nepadeda pasiekti visko. Būtina išmokti jais naudotis, suprasti, ką su jais galima daryti, tačiau svarbiausia – ko su jais negalima daryti.

Geri laikai negali tęstis amžinai. Man padėjo tėvo filosofija apie pinigus. Jis man sakydavo: „Jei šiais metais užsidirbsi 10 dolerių, visada galvok, kad kitams metais gali užsidirbti tik penkis dolerius – būk pasiruošęs“.

Apie iliuziją būti žvaigžde. „Žvaigždė“ – iliuzija, galinti jus užgrūdinti. Kai publika tave vadina žvaigžde, turi žinoti, kad tai tik žaidimas. Tiki ir mėgaujiesi visais tais meilikavimais ir pamiršti, kad tie patys tavo „draugai“ mes tave, kai nebebūsi viršūnėje, ir seks kitą „nugalėtoją“. Tai – tavo pasirinkimas. Tai tavo teisė (tačiau būtina apie tai susimąstyti, nors turite pasirinkimą, teisę).

Eugenijus Kaminskas

Šiame, trijų dalių straipsnių cikle pateikėme 61 iš 825 Briuso Li minčių apie gyvenimą, prasmę, darbą, meilę. Likusias Briuso mintis galite paskaityti knygoje „Stulbinančios mintys“, kurią išleido „Obuolio leidykla“.

1 reply on “Gyvenimas pagal Bruce Lee (III dalis)”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *