Categories
Sėkmės psichologija

Leisk, kad žmonės tave įkvėptų, o ne pavydėk jiems.

Aplink yra daugybė žmonių kurie gyvendami savo gyvenimą gali tave įkvėpti. Aš ryte bėgiodamas matau kaip jauni ir senyvi žmonės eina sportuoti. Vieni bėgioja, kiti vaikšto su šiaurietiškomis lazdomis. Kai matau, kad  70m. senukas netingi atsikelti anksti ryte ir lauke prasimankštinti  aš jaučiuosi įkvėptas jo. Jeigu jis gali atsikelti ir eiti sportuoti, tai kokio velnio negaliu aš, kai esu pilnas energijos ir jėgos? Kodėl tu negali?

Stebint žmones kuriems sekasi tu gali sau kelti dvejopus klausimus. Kaip šitam veltėdžiui taip pasisekė? Ot sekasi, man tai niekada nesiseka, aš nesugebėčiau, aš bijau, aš blogas ir t.t. Arba gali savęs klausti: ką jis darė tokio, kad jam taip pasisekė? Kuo aš esu už jį blogesnis, kad negalėčiau padaryti to paties ar net geriau? Tave gali įkvėpti žmonių sėkmės istorijos arba tave dar labiau sumenkinti. Rezultatas kurį gausį išgirdęs apie žmogų kuriam pasisekė priklausys nuo tavęs.

Aš kai pamačiau, jog dvigubai jaunesnis berniokas užšoko ant aukštų lygiagrečių ant kurių aš nusprendžiau nešokti, nes pagalvojau, jog labai aukštai ir galiu susižeisti, nuėjau ir užšokau taip pat lengvai kaip ir jis.

Mes vieni kitus įkvepiame veikti. Įvepiame peržengti savo ribas. Jeigu kitas tai padarė, vadinasi ir aš galiu. Lieka tik klausimas: ar tu to nori? Tu neturėtum norėto to, ką kitas turi, vien dėl to, kad jis tai turi ar moką.

Nepavydėk tam kuriam sekasi, būk įkvėptas to žmogaus kuriam sekasi. Vau, jam pavyko, eina sau tai fantastiška. Vietoj to, kad pavydėtum paklausk jo,  kaip jam tai pavyksta. Nori laisvai išmokti bendrauti? Bendrauk su tokiais žmonėmis ir pasidomėk kaip jiems tai pavyksta. Nori užsiimti verslu, bendrauk su tais kurie tuo užsiima, pasidomėk ką jie daro kitaip, nei kiti, kad jie gauna rezultatus.

Pavydas tave žlugdo. Imant interviu iš verslininko jis man sako: „Žmonės iškart pradeda pavydėti, kai pamato, kad tau sekasi.“ Bet kai pagalvoji nėra ko pavydėti. Pasidžiauk kito sėkme ir viskas. Jeigu ima nervas, kad jam sekasi, o tau ne, ieškok priežasčių.

Tave gali įkvėpti paprastas žmogus savo paprastumu, nuoširdumu, gerumu. Tave gali įkvėpti koks nors sportininkas savo jėga, lankstumu. Tave gali įkvėpti studentas kuris bendrabučio kambaryje sukūrė robotą. Tave gali įkvėpti žmonės kurie pasirinko gyventi visai kitokį gyvenimo būdą, nei daugelis. Bet kas.

Leisk sau būti įkvėptam kitų siekiant savo tikslų ir svajonių. Svarbu, kad tai ką darai tau teiktų džiaugsmą, o teigiami pavyzdžiai motyvaciją judėti, o ne pavydo kartėlį.

Ačiū tiems kurie mane įkvepia, net nesistengdami įkvėpti.

By Petras P.

Pažinęs save tapsi laisvas. Tapęs laisvu būsi laimingas. Knygos "Buliaus Galia" autorius, knygos "Pažintys Internetu" bendraautorius, 90 dienų mokymų programos vyrams autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *