Categories
Įkvepiančios istorijos

Kada žodžiai turi galios?

Kartą viena moteris su savo vaiku atėjo pas Mahatmą Gandį – didį indų mokytoją. Ji paprašė jo: „Prašom liepti mano vaikui, kad jis liautųsi valgęs šokoladą. Jis valgo labai daug šokolado. Aš jį baru, bet jis manęs neklauso.“ Mahatma Gandis pagalvojo ir atsakė: „Gerai. Ateikite po dviejų savaičių. Aš parengsiu kalbą.“ Moteris nustebo: ji nesuprato, kam Mahatmai Gandžiui reikalingos dvi savaitės pasiruošti tokiai paprastai kalbai. Po dviejų savaičių jie vėl atėjo. Mahatma Gandis pažiūrėjo į vaiką ir pasakė: „Vaike, nereikia valgyti šokolado. Jis tau kenkia.“ Paskui tarė: „Dabar galite eiti.“ Moteris dar labiau apstulbo. Tačiau grįžęs namo vaikas visiškai nustojo valgyti šokoladą. Praėjo kelios savaitės, ir jis vis jo nevalgė. Motinos nuostaba didėjo.

Ji vėl atėjo pas Mahatmą Gandį ir pasakė: „Turiu jums du klausimus. Pirmas – kam jums, tokiam didžiam mokytojui, prireikė dviejų savaičių, kad parengtumėte tokią paprastą kalbą, kurią visą laiką kartojau savo vaikui? Antrasis klausimas – kodėl kai ją pasakėte, jis išties liovėsi valgęs šokoladą?“ Mokytojas atsakė: „Kai pirmąkart atėjote su savo prašymų, aš pats valgiau šokoladą. Kaip galėjau prašyti vaiko nevalgyti šokolado, kai pats jį valgiau? Liepiau jums ateiti po dviejų savaičių ne todėl, kad parengčiau ilgą kalbą. Aš rengiau sąžiningą kalbą. Per tas dvi savaites aš nustojau valgyti šokoladą. Taip aš pasirengiau tai kalbai, kad ji būtu naudinga. Jūsų vaikas liovėsi valgęs šokoladą ne todėl, kad mano kalba puikiai skambėjo, o todėl, kad ji turėjo tiesos galią.“

Tam, kad jūsų žodžiai turėtu galios, jie turi būti nuoširdūs. Jeigu sakydami savo vaikui, kad jis nerūkytų ir negertų, norite, kad jūsų žodžiai turėtų poveikį, pirmiau patys turite nustoti rūkyti ir gerti. tuomet jis jūsų paklausys. Tai ypač prasminga tėvams.

Rūkai prie vaiko, o jam sakai, kad nerūkyk, nes rūkyti nesveika, kokia tikimybė, kad jis jumis patikės?

Pasak budizmo, jūsų veiksmai kalba garsiau už žodžius.

Parengta pagal knygą „Londžongas“ – Gešė Džampa Tinlėjus

By Petras P.

Pažinęs save tapsi laisvas. Tapęs laisvu būsi laimingas. Knygos "Buliaus Galia" autorius, knygos "Pažintys Internetu" bendraautorius, 90 dienų mokymų programos vyrams autorius.

2 replies on “Kada žodžiai turi galios?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *