Categories
Pinigų dėsniai

Kaip 5 litus paversti 10 000 ?

Pastaruoju metu, daug  galvoju apie pinigus, kaip padaryti kad jų daugėtu, o ne mažėtu? Ar tikrai žinau kur visi pinigai išeina? Mano manymu, pinigų valdymas yra viena iš gyvenimo sričių, kuri gali sukurti puikų gerbūvį arba tave įkalinti skurde ir nepritekliuje. Kadangi vyras yra šeimos arba būsimos šeimos galva, nuo jo sugebėjimo valdyti pinigus, šeima gali klestėti arba skursti.

Į finansų valdymą įeina išlaidų fiksavimas ir be abejo taupymas. Kiek tu galėtum atsidėti kas dieną, kad nejaustum diskomforto? Arba kokius savo kasdienius įpročius galėtum pakeisti, kad tavo finansinė nepriklausomybė stiprėtų?

Kiek sugebėtum į dieną atsidėti, kad nejaustum diskomforto?

Ar 5 Lt į dieną tau yra daug? Ar 9 Lt į dieną yra daug? Dauguma iš mūsų, nefiksuodami savo išlaidų, net nepastebime, kaip kas dieną išleidžiame po 5-10 Lt, nevertingiems dalykams. Vieni juos išleidžia šokoladams ir įvairiems skanėstams, kuriuos paskui bando numesti sportuodami sporto klube už 150 Lt / mėn. arba samdydamiesi dietologą už 1500 Lt.

Kiti galbūt perka cigaretes, alkoholį, o gal vieną kitą hamburgerį per dieną. Sąmoningas pinigų valdymas suteikia jėgos, kontrolės ir užtikrintumo jausmą.

Jei žinotum, kad atsisakęs mažo kenksmingo malonumo, po kurio laiko, galėsi mėgautis dideliu nuotykių, ar sugebėtum pakeisti savo įsišaknijusius įpročius? 

Paskaičiuokim  (įvedus eurą skaičiai skirtusi):

Jei gali sau leisti 5 Lt į dieną = 150 LT / mėn.
x 12 mėn. = 1800 (Kelionė pilnai išeina ar ne?)

Jei gali sau leisti 10 Lt į dieną = 300 LT / mėn.
x 12 mėn. = 3600 (kelionė tau ir tavo draugei)

O jeigu sugebėtum tuos pinigus investuoti ir gauti iš jų palūkanas, tarkim 2% / per metus? 
Atsidedi kas dieną po 5 LT, per metus sukaupi 1800 LT ir investuoji su 2% metine grąža = 1836.
Prieaugis atrodo apgailėtinas jeigu esame trumparegiai.

Po 5 metų atsidedant vos 5 Lt (2 eurus) per dieną, su 2% metinėmis palūkanomis, mes sukauptume: 9554 Lt (nebloga jau sumelė gaunasi, nuo 5 Lt) 
Po 10 metų = 22341 Lt.

Atsidedant 10 Lt per dieną, po 5 metų su 2% palūkanomis turėtume: 19190 Lt
Po 10 metų sukauptume virš 40 000 Lt

Aš norėjau, kiekvienam parodyti, kad maži  kasdieniai pokyčiai, galbūt antro hamburgerio arba antro alaus bokalo atsisakymas, tau gali atnešti ilgalaikėje perspektyvoje finansinę naudą, saugumą arba kelionę aplink pasaulį.

Šį savo straipsnį užbaigsiu Bill Gates citata:

„Mes visuomet pervertiname pokyčius, įvyksiančius per sekančius keletą metų ir neįvertiname pokyčių, įvyksiančių per sekančius dešimt metų.“

Jeigu tu gali sau  leisti, kas dieną atsidėti 5, 10, o gal ir 20 litų ir nori gauti pačią geriausią finansinę informaciją kur ir kaip taupyti pinigus, užpildyk žemiau esančią formą.

 

Užpildyk formą:

 

[raw][iphorm id=“9″ name=“Finansai“][/raw]

 

1 reply on “Kaip 5 litus paversti 10 000 ?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *