Categories
Sveika Gyvensena Vyro Kelias

Kaip po galais anksti ryte atsikelti?

Kažkada mane šis klausimas tikrai erzindavo ir kamuodavo. Dabar tai kelia šypsena. Galėčiau parašyti vienu sakiniu kaip atsikelti anksti ryte kiekvieną dieną, bet tai nesuteiks jokios naudos.

Kadangi aš per parą šiuo metu dirbu 13-14 valandų, ir taip 20-21 dieną per mėnesį, sportui laisvo laiko tikrai nedaug turiu. Vienintelė išeitis keltis ankščiau ryte ir pabėgioti ar tai pakilnoti hantelius.

Žiemą rytais 6h bėgioti tikrai nesinorėjo. Todėl nusprendžiau keltis ankščiau ir daryti mankštą, bei įvairius lengvesnius pratimus. Tai iš esmės liko tik bandymas, nes anksti atsikelti būdavo ganėtinai sunku ir retai pavykdavo. Iš pradžių maniau, jog kai ryte labai tamsu sunkiau keltis, gal tame ir yra tiesos, bet kai iki darbo pradžios likdavo nedaug laiko iš lovos ganėtinai greit iššokdavau ir nelikdavo JOKIŲ pasiteisinimų. Vadinasi tamsa čia ne tiek daug ir vaidina.

Prisimenu mokyklos laikus, kai atsikeldavęs vis sau kartodavau dar viena minutėlę pagulėsiu ir kelsiuosi, bet kai minutė virsdavo pusvalandžiu ir iki mokyklos likdavo ne daug laiko, automatiškai kaip kulta iššokdavau iš lovos. 30minučių miego daugiau iš esmės nieko nekeičia, bet kai lieka mažiau laiko,  motyvacija atsikelti žaibiškai išauga.

Atėjo nuostabus pavasaris. Tai puikus metas sudeginti visus prikauptus riebalus per žiemą, jeigu jų prikaupėte. Taip pat, už lango nuostabus oras pabėgioti rytais. Bet kaip atsikelti ryte?

Nusprendžiau rytais pradėti bėgioti. Aš turiu keltis 6-6:10h., 6:20 išbėgti, tam, kad pabėgioti bent jau 20-30minučių ir kad neskubant spėčiau į darbą 8h . Einu miegoti 23h. Aš iš tikro nebe prisimenu kada esu bėgęs taip anksti ir ar išvis esu bėgęs tokiu laiku, nes sporto laikais, man visada rytais bent jau kažkiek bėgti būdavo kančia, bet dabar suprantu, kad tada buvo TIK PASITEISINIMAI.

Žinoma, kai nusprendžiau rytais bėgioti, praėjo gera savaitė kol pagaliau atsikėliau ir pirmą kartą išbėgau. Iš vakaro prie lovos buvau pasidėjęs visus reikiamus rūbus, nepalikau vietos nei vienam pasiteisinimui. Atsikėliau ir išbėgau. Buvo puikus rytas. Vidinis kaifas tiesiog veržėsi į lauką. Ir neapsakomas pasitenkinimas grįžus namo su skaudančiomis kojomis užplūdo mane. Tokiu laiku atsikėlęs jau ne kartą bėgiojau ir po šio ryto nusprendžiau pasidalinti gebėjimu atsikelti ankščiau dėl savęs.

Tam, kad atsikelti ankščiau ryte, reikia žinoti, ką tu darysi atsikėlęs ir koks tavo tikslas. Tai galioje bet kokiam tikslui ar tai darbui. Kiek prisimenu visada atsikeldavau tada kai konkrečiai žinodavau ką darysiu ryte ir kodėl tai darysiu. Ir dažniausiai iš vakaro žinojau ar atsikelsiu ar ne. Jeigu vakare dvejoji, tai ryte neatsikelsi. Nes tų kurie dvejoja rytas nemyli.

Tokie dalykai kaip: nevalgymas prieš miegą, ėjimas anksti miegoti ir t.t. realiai suteikia miegui kokybės ir gali padėti atsikelti ankščiau ryte. Manau tai labiausiai duoda naudos vyresniems žmonėms. Bet kiek pastebėjau, tai tik papildomi veiksmai, bet ne pagrindas. Pagrindas yra konkretus tikslas ir žinojimas ką darysi atsikėlęs. Esu ėjas vėlai miegoti turėdamas motyvacija anksti keltis ir atsikėliau. Ėjau miegoti prisikimšęs pilvą ir vistiek ryte atsikėliau tada kai nuspręsdavau atsikelti ir padaryti tai ką reikia. Aš stebėjau, kaip mano brolis nemėgdavęs bėgioti atsikeldavo 6h ir išbėgdavo miegojęs vos kelias valandas, nes turėjo (turi) aiškų tikslą ir pasiteisinimas, kad ilgai kažką dariau, todėl vėlai nuėjau miegoti ir negaliu anksti atsikelti yra apgailėtinas.

Aš prisimenu, kad mokyklos laikais atsikeldavau anksčiau ryte ir pasidarydavau svarbius darbus, nes žinojau, kad tai būtina. Ir tuo metu kai žinojau ką man reikia daryti, manęs rytinis snūduriavimas nekankindavo, nebūdavo jokių pasiteisinimų, nes „sėdynė degdavo“.

Kiekvienas gali atsikelti anksčiau ryte ir užsiimti joga, pabėgioti, medituoti, paskaityti knygą ir t.t. KIEKVIENAS. Tik žinok kodėl tai darai, kodėl tau reikia atsikelti anksti ryte, ką tu nori tuo pasiekti ir nuspręsk tai daryti. Jeigu nusprendei kažką daryti atsikėlęs anksčiau, daryk tai kas dieną nuosekliai. Kai būsi išvykęs, susirgęs ar kokiame nors baliuje ir negalėsi anksti keltis tai bus tavo atsipalaidavimas ir „laisvadienis“.

Beje. Rytas paskirtas sau, visą dieną pagerina trigubai.

Jeigu turite ir jūs savo pasiūlymų kaip atsikelti ankščiau ryte, rašykite komentaruose.

By Petras P.

Pažinęs save tapsi laisvas. Tapęs laisvu būsi laimingas. Knygos "Buliaus Galia" autorius, knygos "Pažintys Internetu" bendraautorius, 90 dienų mokymų programos vyrams autorius.

6 replies on “Kaip po galais anksti ryte atsikelti?”

Tik reiktu tartis su draugu, kuris už tave labiau motyvuotas, nes jeigu jis bus mažiau, tai greičiausiai draugas neateis arba parašys ryte jog neateis ir tu pats jau nebenorėsi lipti iš lovos.

Bravo! Petro straipsniai, kaip visada kokybiškiausi ir naudingiausi. Priešingai, nei Šokėjo – jo straipsniai nedvelkia arogancija ir jaučiasi paprastumas, bei nuoširdumas žmogaus 🙂

Dr Murphy knygoje „Jūsų pasąmonės galia“ rašoma, kad norint anksti atsikelti reikia savo pasąmonę užprogramuoti būtent taip, kad atsikelsi tokiu ir tokiu laiku (net ir be žadintuvo) ir dėl to ir dėl to. Taip kad tu, Petrai, iš esmės viską teisingai parašei. Sutinku su tavim, nes ir pats taip darau. Pvz, nesu tiek užsigrūdinęs, kad bėgioti žiemą rytais (ypač dar kai labai šalta), bet pavasarį, kai atšyla, tai pati puikiausia motyvacija yra būtent bėgimas ryte. Ir pratinies anksčiau keltis, ir grūdiniesi, ir dar svorį meti bei riebalus degini per žiemą susikaupusius. O paskui koks geras jausmas po šaltu dušu palįst…visai dienai energijos pasikrauni 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *