Categories
Karjeros patarimai

Kaip susirasti darbą?

Anksčiau niekaip nesuprasdavau, kaip galima gauti darbą aukštose pareigose, jei nesimokei 10- tukais , neturi dviejų aukštųjų ir t.t. Tik tuo metu praslysdavo pro ausis draugų patarimas- “Eik tiesiai pas žmones”. Taip jau nutiko, kad šituo patarimu pradėjau naudotis tik tada, kai jį perskaičiau vienoje knygoje, tarp straipsnių apie paramos gavimą. Na ir ką, pradėjau eiti tiesiai pas žmones. Prašyti paramos renginiams, prašyti darbo, prašyti mokslų, tik duokit, aš noriu!

Ir pasirodo tai ir yra tas greičiausias būdas, kurio pagalba galima gauti norimą darbą. Visai nesvarbu ar įmonė tuo metu ieško naujų darbuotojų ar ne. Motyvuoti ir norintys dirbti žmonės jai visada yra reikalingi. Yra ir dar vienas dalykas, daug žmonių siunčia savo CV tačiau ne daug kas nori imti ir ateiti tiesiai į tą įmonę, kurioje nori dirbti. Gal net iš karto pasikalbėti su vadovu. Keista, bet žmonės duoda tau tai, ko tu iš tiesų nori. Jie linkę padėti. Net jei tie norai iš pirmo žvilgsnio atrodo įžūlūs ar naivūs.

Vienoje knygoje skaičiau tokią istoriją. Žmogus, dideliame mieste, atėjo darbintis į didelę įmonę. Bet nieko nepešė ir buvo išprašytas. Tačiau jis labai norėjo ten dirbti, tad protestuodamas ir rodydamas savo norą pasistatė palapinę prie tos įmonės durų. Vieną rytą ėjo įmonės savininkas ir pamatė tą žmogų. Jis paklausė savo pavaldinių, ką tas žmogus veikia ir ko jis nori. Jam atsakė, kad jis labai nori dirbti kompanijoje. Savininkas sušuko : “Tai kodėl jis dar nedirba?!”

Bet neskubėkit. Tai tik viena medalio pusė. Kitas dalykas, dėl kurio daug žmonių susimauna- tai paprastas klausimas: “Kodėl nori čia dirbti? Kodėl būtent čia?”. Buvau daugybėje darbo pokalbių ir pasimaudavau ties šiuo klausimu. O užtenka sakyti tiesą. Tikrą tiesą, dėl ko tu atėjai ir kodėl būtent ta įmonė siejasi su tavo tikslais. Mane priimdavo net ir pasakius tai, jog ten atėjau ieškodamas papildomo darbo ir po pusės metų vistiek išeičiau.

“Jei nori iš gyvenimo gauti tai ko nori, turi pirma žinoti, ko nori.” – protingo žmogaus žodžiai.

www.RadauSave.lt

2 replies on “Kaip susirasti darbą?”

Šaunus straipsnis 🙂 . Dar pridėčiau iš patirties, jog eiti iš karto į įmonę nėra būtina, bet parašyti super motyvacinį laišką – būtina. Motyvacinis laiškas turi būti labai stiprus, turi parodyti kas jiems iš to, jog jie turės tave komandoj. Ir tai ne „jeigu turėsit mane komandoj, tai pardavimai pakils 2,5566678%“, o labiau „jūsų tinklapio puslapyje yra naudojama lia lia lia, kai žymiai geriau būtų naudoti xxx.“ ir tokių priežasčių reikia turėti bent 5 (jeigu įmonė didesnė, o jūsų CV nelabai tinka į pretenduojamas pozicijas, geriau stenkitės labiau parodyt, jog jūs galit dirbti ten geriau negu kiti, bet ne gaišinkit laiką bandydami atpirkti kaltę už savo netinkamą amžių, darbo patirtį ar pan.). Kitas dalykas – jūsų CV niekas neskaito. Universalus faktas, todėl mažiau nervinkitės dėl darbo patirties, išsilavinimo ir pan., o labiau dėl to, ką jūs IŠ TIKRŲJŲ galit daryti (pvz., žurnalistikai reikia ne žurnalistikos išmanymo (tuo pasirūpina visa redakcija), ).
Vadovaudamasis tokiais dalykais būdamas 13-os gavau darbos pasiūlymą vienoj didžiausių tos srities įmonių Lietuvoje, o jie net nežinojo, jog man 13-a iki pokalbio dėl darbo, kuriame man iš karto davė sutartį. Tą kart teko atsisakyti dėl to, jog į Vilnių važinėti net ir kas savaitę tėvai neleido (o man juos įtikinti ko pasiekiau reikėjo geros valandos pokalbio ((: ). Tiesa, vėliau gavau darbą kitoj net didesnėj įmonių tos pačios srities ir pradirbau visus metus kaip neetatinis už honorarus, kurie leido man uždirbti daugiau negu mano tėvai kartu sudėjus.

Jeigu neinat į pokalbį tai atminkit, kad svarbiausia, jog jūsų laiškas nebūtų copy-paste pastangos ir tuo labiau attachment’as prie laiško, o labiau kažkas, į ką skaitytojas pasijaustų privalantis atsakyti. Žinokit net „plika gryna kritika ir daugiau nieko“ gali išdegti. Kartą esu gavęs skambutį dėl susitikimo po 15 min. (nemeluosiu – įmonė buvo prastoka, dėmesį traukė tik dėl praktikos)

Greičiausiai visados svarbu stipri asmenybė, charakteris, natūralumas ir komunikabilumas.

P. S. Antrąjį kartą nesiunčiau motyvacinio laiško ir net CV. Nusiunčiau savo darbą, kuriuo galėčiau prisidėti prie įmonės veiklos, paprašiau, jog pažiūrėtų (tai greičiausiai nuskambėjo taip tarsi įmonė būtų mano autoritetas, aš noriu, jog jie pakomentuotų mano pastangas, o jie vietoj to patys pamatę, kad galėčiau dirbti, pasiūlė apsilankyti pokalbiui).
Ir visa tai vyko krizės metu, kai mokesčiai buvo „baisiai“ dideli.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *