Categories
Rekomenduoju Vyriškumas

Didžiausios kūno kalbos klaidos, kurias daro vyrai.

Kūno kalba – viena iš sudedamųjų komunikavimo priemonių. Niekas kitas labiau neapibūdina žmogaus nuotaikos, būsenos, atsipalaidavimo lygio, socialinių įgūdžių, nei kūno kalba. Buvo atlikta daug mokslinių tyrimų apie žmonių bendravimą.

Rezultatai gana neįtikinami: 93proc. viso komunikavimo sudaro kūno kalba, o likusieji 7 proc. patys žodžiai. Kūno kalbą kontroliuoja mūsų pasąmonė, todėl ją pakeisti yra labai sunku. Nesvarbu ką tu sakai, kūno kalba perteiks tikrąją tavo būseną.
Pvz: „Įsivaizduokit situacija: 25 metų vaikinas stovi prieš jūs ir įrodinėja, jog yra tikras mergišius. Tačiau jo kūno kalba yra labai nestabili: jis nelaiko akių kontakto, nenustovi vietoj, blaškosi, liečia savo veidą, užsikerta kalbėdamas, paraudonuoja… Esu tikras, jog juo nepatikėtum. Nesvarbu ką jis sako, kūno kalba išduoda teisybę.
“ Kita situacija: „Vėlgi tas pats 25 metų vaikinas stovi prieš jūs ir įrodinėja, jog esąs tikras ralistas. Jo kūno kalba stabili: išlaiko akių kontaktą, pasakoja istorijas su emocijom, stovi ramiai ir užtikrintai, kalba ramiu ir užtikrintu balsu.

Kūno kalba perteikia visiškai kitokį vaizdą. Šiuo vaikinu tikėti galima.“ Kūno kalba yra velniškai svarbi socialinio gyvenimo priemonė. Tačiau dauguma žmonių yra linkę tikėti, jog verbalinis (žodinis) bendravimas yra daug svarbesnis, todėl visai nekreipia dėmesio į kūno kalbą. Dabar jau teisybę žinai!

Atskleisiu dažniausiai pasitaikančias kūno kalbos klaidas, kasdieniniame vyrų gyvenime.

unnamed

Kūno kalbos klaidos

 1. Rankos kišenėse. Rankos kelnių kišenėse perteikia žmonėms žemą socialinį statusą. Atkreipkite dėmesį į aukšto statuso žmones: politikus, verslininkus… Jie labai retai slepia rankas kišenėse. Socialinėse situacijose, aukštą socialinį statusą turintys žmonės  rankas naudoja stipriai kūno kalbai išreikšti, – gestikuliuoja. Tačiau yra kita šios ypatybės pusė.Jeigu tau labai nesiseka gestikuliuoti, neturi kur padėti rankų, bendravime tau visiškai jos nereikalingos, tuomet siūlau kitą variantą: kai laikai rankas kišenėse, iškišk nykščius. Tai simbolizuos stipraus ir savim pasitikinčio vyro įvaizdį socialinėse situacijose.

   

 2. Rankų ir kojų kryžiavimas. Šių kūno dalių kryžiavimas išduoda neigiamas tavo būsenas. Didžiausia klaida, kurią dažniausiai pastebiu, kad vyrai sėdėdami visada sukryžiuoja kojas. Kojų kryžiavimas perteikia žmonėms silpnai savim pasitikinčio vyro įvaizdį, kuris toje aplinkoje jaučiasi neatsipalaidavęs ir nesaugus. Rankų kryžiavimas rodo uždarumą ir nesaugumo jausmą socialinėje aplinkoje. Tu esi vyras, todėl ir sėdėk kaip vyras: užimk tiek vietos, kad jaustumeisi atsipalaidavęs, o nesusigūžk kaip mažas berniukas į kampą. 

   

 3. Nėra akių kontakto. Akių kontaktas, viena iš svarbiausiu neverbalinio bendravimo priemonių. Stiprus akių kontaktas rodo aukštą vyro vertę ir dominavimą. Ši problema kamuoja daugybę žmonių: jie nori, bet tiesiog nesugeba išlaikyti akių kontakto. Tokiems žmonėms turiu kelis patarimus:
  1. Bendraujant su žmonėmis, žiūrėkit į tašką esantį antakių aukštyje tarp akių. Žmonėms atrodys, kad žiūrite į akis, o jūs tuo tarpu išvengsite savo problemos.
  2. Išmokite išlaikyti akių kontaktą dirbdami su savimi. Pradėkite stebėti savo akis veidrodyje, kol suprasite, kad tai nėra sunku. Eikite į gatves, bandykite užmegzti akių kontaktą su aplinkiniais, bent 2-3 sec. Jei vis tiek labai sunku išlaikyti akių kontaktą, naudokite saulės akinius, kol įprasit. Treniruokitės su draugais, stenkitės akių kontaktą laikyt kuo ilgiau (tačiau nereikia nuolatos spoksoti į draugą, atrodysite kaip klounas. Vos tik jūsų akys susidurs, laikykite akių kontaktą, kol jis pirmas patrauks akis). Vėliau gali mėginti išlaikyti akių kontaktą su nepažįstamais žmonėmis. Praktikuojantis rezultatai ateis greitai.


 4. Nesišypsojimas. Įdomu, kokiam žmogui patinka bendrauti su surūgėliu? Turbūt, teko ne kartą bendrauti su surūgėliais. Bendrauji su žmogumi, stengiesi užmegzti ryšį, o jis susiraukęs stovi ir linkčioja galva. Tikriausiai tokiu atveju galvojat: „kaip man greičiau iš čia pasišalinti“. Lygiai tą patį galvoja kiti žmonės apie jus. Todėl, šypsojimasis, ne tik, kad atpalaiduoja šalia esantį žmogų, bet ir siunčia signalus, jog esi šiltas žmogus, kuriuo galima pasitikėti. 5. Tylus ir greitas kalbėjimas. Greitas ir tylus kalbėjimas kyla iš to, jog nepasitiki savimi arba neesi tikras tuo ką sakai ir bijai suklysti. Baimė yra natūrali organizmo reakcija į naujus dalykus, todėl ją jausti visiškai normalu. Vienas žmogus yra pasakęs: „Geriau jau pasakyti ką galvoji ir trumpam tapt idiotu, negu tylėti ir visą gyvenimą juo būti“. Kaip jau sakiau: kūno kalbos esmė – ne ką tu sakai, o kaip tai perteiki.
  Pvz: 1) Jei tyliai, nepasitikėdamas savimi murmėsi savo kolegoms, tai jie greičiausiai nieko nesupras, – interpretuos tavo pasisakymą kaip nesąmonę.
  2) Jeigu garsiai, stipriai pasitikėdamas savimi, vyrišku balso tonu ir stipriu akių kontaktų kalbėsi su savo kolegom, – jie tavo pasisakymą interpretuos kaip nuomonę. Niekada nebijok suklysti, kadangi „tiesiausias kelias į sėkmę yra per nesėkmes“. 6. Greita eisena, greiti judesiai. Ši vyrų problema kyla iš to, jog jie yra nepratę būti už savo komforto ribų ir lakstydami, tiesiog stengiasi užbaigti kuo greičiau savo reikalus ir atsidurti savo komforto zonoje – namuose. Tokie vyrai paprastai bijo atsidurti socialinio gyvenimo įkarštyje ar būti jo paveikiami. Kodėl ši savybė yra bloga?
  1. Viena iš pagrindinių kūno kalbos dalių yra eisena. Ji labai daug ką pasako apie žmogų. Jeigu žingsniai maži ir jų labai daug, žmogus yra žemo socialinio statuso. Jei žingsniai dideli ir jų ne tiek daug – tai simbolizuoja pasitikėjimą savimi ir šiokį tokį statusą. Kadangi jau skaitai šį straipsnį, vadinasi esi susidomėjęs kūno kalba ir suvoki, kad ji svarbesnė už verbalinį bendravimą, todėl, bet kokiu atveju, turi ją kiek įmanoma stiprinti.
  2. Nesvarbu kokį socialinį statusą tu turi, jeigu turi prastą eiseną, tavo vertė kris. Eisenai sustiprinti turi negailėti  nei laiko, nei pastangų. Jeigu tu, tikrai kažkur skubi ir neturi laiko, tada prasta eisena yra pateisinama, tačiau kitais atvejais – ne.


 7. Gestų nebuvimas. Ši problema netokia ir svarbi socialiniame vyrų gyvenime, tačiau jos pritaikymas gali smarkiai padidinti sėkmę bendravime. Gestais tu ne tik, kad parodai, kaip stipriai pasitikimi savimi ir, kad turi aukštą savivertę, bet tuo pačiu parodai, kad esi visu 100 proc. tikras tuo ką sakai. Jei esi vyras, neturintis kur dėti rankų, šios problemos sprendimas tau būtinas. Jei esi vyras, susitvarkantis su šia problema, šia problemą gali ignoruoti. 8. Nervingi judesiai. Dažniausiai pasitaikantys stiprios kūno kalbos žudikas. Nervingi judėsiai: nagų kramtymas, žaidimas su tušinukais, kai neturi ką veikti, kojų kratymas, supimasis ant kėdės, akių blaškymasis, drebančios rankos – visi šie judesiai nusako tavo būseną, kuri tikrai nėra tokia, kurią norėtum siųsti aplinkiniams. Visi šie judesiai priveda prie kelių būsenų: nekantrumas, jaudulys, nesaugumas. Privalai vengti šių judesių, norint susikurti vyrišką ir stabilią kūno kalbą. 9. Įsitempimas. Lygiai taip pat, kaip ir prieš tai išvardintos problemos, įsitempimas žmogų sukausto tik tada, kai jis nesijaučia saugiai savo kailyje arba nesijaučia jaukiai socialinėje situacijoje. Dažniausios šios problemos padarinys yra įsitempę pečiai. Esu tikras, daugiau kaip pusę skaitančiųjų šį straipsnį, šią problemą turite šią sekundę. Pamėginkit visiškai atpalaiduoti pečius ir pamatysit skirtumą. Taip pat, įtempti pečiai signalizuoja, jog esate stresinės būsenos arba šiuo metu laikote kokią nors atsakomybės naštą. Visi tai perduoda jūsų pečiai.

Išvada: Šios 9 kūno kalbos klaidos yra labiausiai pasitaikančios kasdieniame vyrų gyvenime. Kūno kalba daro labai didelę įtaką tiek jūsų įvaizdžiui, tiek bendravimui, tiek sėkmei socialiniame gyvenime. Todėl geros kūno kalbos pritaikymas gyvenime yra velniškai svarbus dalykas, į kurį dėmesį siūlau atkreipti kiekvienam. 

Nori būti pasitikinti su moterimis? Skaityk kaip tapti 100% savimi pasitikinčiu.


 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *