Categories
Galia ir pinigai Pinigų dėsniai

Kuo efektyviau valdysite finansus, tuo daugiau turėsite galimybių pritraukti pinigus iš finansų nevaldančių žmonių


Taigi iš ankstesnio mano strapsnio jau turėjote suprasti, kad pas tuos kurie efektyviai valdo savo finansus atėmus išlaidas iš pajamų lieka likutis pinigų kiekvieną mėnesį. Kaip tą likutį panaudojate, tokia jūsų finansinė padėtis yra šiai dienai. Todėl reikia jį efektyviai panaudoti. Juos galite panaudoti įvairiai, tiek skolindami už palūkanas, tiek dėdami indėlius, tiek spekuliuodami įvairiais daiktais, tiek pirkdami akcijas, obligacijas, tiek kurdami verslą. O dabar apie tai detaliau:

  • Taigi atsiranda galimybė paskolinti pinigų tiems, kurie nevaldo savo finansų ir gauti palūkanų.
  • Pataupę ilgiau galite pigiai nupirkti kokį nors daiktą ir parduoti jį brangiau tiems, kurie nevaldo savo finansų ( tai gali būti mobiles telefonas, kompiuteris, automobilis ar dark as, priklauso nuo tiek kiek pinigų galite investuoti). Krizės metu šis atvejis mažiau tikėtinas.
  • Taip pat galite pasidėti indėlį į banką ir gauti palūkanų. Jokios rizikios ir grąža garantuota.
  • Toliau sutaupę kelis tūkstančius litų galite investuoti ir spekuliuoti vertybiniais popieriais ir taip gauti papildomų pajamų. Efektyviausią pirkti juos tada, kada krizė pasiekus dugną, o parduoti tada kai vyksta ekonomikos pakilimas, galima grąža neribota. Galiu pateikti pavyzdžių iš Baltijos vertybinių popierių biržos: Jei 2009.12.28 būtumėte nupirkę Agrowill group akcijų po 0.3 Lt už 4000Lt (13333 vnt) ir jas pardavę 2010.08.18 po 1.3Lt būtumėte uždirbę 13333Lt. pagalvokite kas būtų jei būtumėte pirkę už didesnę sumą. Bet kad įvykdyti tokį sandėrį reikia turėti valios neparduoti įsigytų vertybinių popierių anksčiau laiko, kol nesusikaupė tiek, kiek  suplanavote uždirbti pinigų. Prekybos biržoje esmė, kad visada atsiranda naujų prekiautojų, kiekvieno jų charakteris ir turimos žinios skiriasi. Kuo stipresnią valią turite, didesnius tikslus išsikeliate, žinoti esminę taisyklę pirkti tada, kai krizė pasiekia dugną, tuo uždirbsite daugiau. Galite užsiimti ir spekuliacijomis, ten atlygiai mažesni, bet didesnių pastangų galima užsidirbti šimtą litų. Bet spekuliacijomis užsiima žmonės, kurių nervai silpni ir pradedantys, pamato šimtą litų pelno ir griebia jį, nes bijo, kad išnyks. Dar galima investuoti į stabiliai dirbančios įmonės akcijas, kuri kiekvienais metais savo akcininkams moka dividendus, jie būna didesni nei banko palūkanos.
  • Galite investuoti į obligacijas ir taip pat gauti fiksuotą grąžą, plius jei kils akcijos kaina papildomą grąžą.
  • Galite kurti savo verslą ir prekiauti mėgiamais dalykais. Vartotojai jūsų prekes ar paslaugas pirks (aišku tuo atveju jei jos bus kokybiškos ir už rinkai priimtiną kainą), o jūs jomis aprūpinsite.

Arnoldas Kubiliūnas

9 replies on “Kuo efektyviau valdysite finansus, tuo daugiau turėsite galimybių pritraukti pinigus iš finansų nevaldančių žmonių”

Mielas. Ernestai,

Banką mes renkamės kiekvienas pagal savus kriterijus, gal kažkam patinka didelės užsienio kapitalo bankuose, man jos nepatinka, todėl aš jų ir nesirenku.

Toliau žiūriu, kaip stabiliai ir kaip senai bankas dirba, nes visiškai nenoriu prarasti ar išaldyti savo pinigų.

Dar žiūriu kokie yra paslaugų įkainiai, kurias aš dažniausiai naudoju. Įvertinęs šiuo kriterijus pasirinkau banką.

Taip jūs esate teisus, pavyzdys ir buvo tam, kad parodyti, kad iš akcijų galima uždirbti, nes tai tik trumpas pavyzdys atskleidžiantis galimybes.

Stabiliai dirbančios įmonės yra tos, kurios moka dividendus. Viena iš jų TEO. Visada akcijų kaina po dividendų mokėjimo krenta, bet vėliau ji atsistato.

Taip pranašauja tas krizes ir su tokiu žmonių nesuvokimu finansuose, yra tikimybė, kad jos įvyks. Yra tam tikros taisyklės investavime, kurių reikia laikytis. Tai buvo tik trumpas straipsnis atskleidžiantis žmonėms galimybes, o ne visa investavimo paskaita ar seminaras. Jei žinote ką nors daugiau ir norite pravęsti tinklapio skaitytojams paskaitą, taip ir padarykite.

Gerb. Arnoldai, ar jums panašu, jog aš nežinočiau kas yra palūkanų normos? Aš jums SEB banko net nesiūliau, tačiau jūs kažkodėl puolėtės su asmeniniu išankstiniu nusistatymu reklamuoti Ūkio banką, kuris netgi nėra geriausias indėliams, mat susumavus periodus jūsų pateiktoje svetainėje, geriausias bankas indėliam yra PAREX.

Prof. investuotojai mokindami investuoti pateikia VISIŠKAI ne tokius pavyzdžius. Šis jūsų pavyzdys net nepanašus į pavyzdį, tinkamą ko nors išmokti apart to, jog „iš akcijų galima uždirbti“. Žmonės tokiais dalykais taip paprastai nepatiki taip paprastai. Geriau bent jau rimtų investicinių faktorių pateiktumėt prie tokio pavyzdžio.

Kaip supratau Jūsų pasiūlymas investuoti į stabiliai dirbančias įmones yra imtis long term investavimo. Įvardinkite nors 5 lietuviškas stabilią akcijų kainą turinčias įmones, jog vargani dividendai padengtų nuostolius už akcijų kainos kritimus.

Apskritai vertinant jūsų „investuoti reikia krizės dugne“ galima pasakyti tiek: šią vasarą per Bloomberg keletas analitikų jau skambino dar gilesnės krizės varpais, kai krito indeksai žemiau stabilumo ribos ir laužės kelią per visus S. Kas tada?

Omikron: pavyzdys paimtas iš mano investavimo praktikos, ir jį puikiai atvaizduoja pajamus agrowill group akcijos kainos kitimo grafikas. Niekas nesako pulti stačia galva ir investuoti, tam yra žmonės, įmonės. kurie rengia mokymus, kaip tai daryti protingai, kur investuoti geriausia? Taip pat viso to gali mokintis ir pats savo jėgomis. Jei pats puolei tai daryti be žinių ir dar kai buvo ekonomikos pakilimas tai aišku, kad kritai kirviu į dugną. Niekas negimsta mokėdamas, tokių akcijų rinkų kritikų sutinku kiekvieną mielą dieną, taip, kad jei prastai supranti, geriau nekomentuok iš neiškreipk pateiktos informacijos.

Lakay, reikia atsirinkti ar žmogus mokus ar nemokus. Ar juo galima pasitikėti, ar vis dėl to negalima pasitikėti? Viskas priklauso nuo tavęs.

Ir cia su investavimu nekoks pavyzdys pateiktas manau 🙂
Pats pradejau investuot budamas 16 metu, neturejau lisnu pinigu… Ir kas nutiko… Kirviu dugnan kritau… Pirmiau reiktu gana nemazai pasidomet kur investuot (jei kalbama apie akcijas)… O fondai, SASO, obligacijos didelio pelno neatnes (nebent kaip mineta didelioms sumom investuojama)

Kas buvo sausio mėnesį tai gali pamiršti, tada bankams buvo krizė, visi žmonės atsiminėjo iš bankų indėlius ir menko banko apyvartinės lėšos. To pasekoje bankas siūlė dideles palūkanas. Aukščiausios ką man teko matyti buvo 10.3%. Kur matei 15 %, galėtum pasidalinti su visais ir pagrįsti savo komentarą. SEB bent jau eiliniams klientams tokių aukštų palūkanų niekada nesiūlė. Šiai dienai bankas siūlo už metų trukmės indėlį paimkime kad ir tavo SEB – 1,7% ar būtum patenkintas tokiomis palūkanomis? Aukščiausias palūkanas siūlo Ūkio bankas, kurį aš rekomenduoju visiems savo klientams – 4.7%. Šiek tiek aukštesnes palūkanų normas siūlo kredito unijos, dėl to, kad jos klientams neatrodo patikimos ir taip nori pritraukti pinigų.

Plačiau apie palūkanas gali susipažinti čia: http://www.indeliai.lt/lt/palukanu-normos/

„Taigi atsiranda galimybė paskolinti pinigų tiems, kurie nevaldo savo finansų ir gauti palūkanų.“ – jei jie ju nevaldo, jie tau tu pinigu ir negrazins 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *