Categories
Pinigų dėsniai

Milijardieriaus iš Brazilijos patarimai

Kai kurie teigia, jog Eika Batista multimilijonieriumi tapo būdamas 23-iejų metų. Tad apie verslą ir pinigus šis žmogus tikriausiai šį bei tą žino. Šiuo metu tai aštuntasis turtingiausias žmogus pasaulyje, kurio turto vertė siekia 30 mlrd. JAV dolerių.

Batista neslepia savo gyvenimo misijos – tapti turtingiausiu žmogumi planetoje. Norint pasiekti šį tikslą savo turimą turtą reikėtų padidinti dar 2,5 karto (šiuo metu turtingiausias planetos žmogus yra meksikietis Karlošas Slimas Helu su 74 mlrd. JAV dolerių).

Tiesa, milijardierius randa laiko ir kitiems užsiėmimams, pvz. knygų rašymui. Neseniai buvo išleista jo parašytas “Eike Batistos X faktorius: didžiausio Brazilijos verslininko karjera” veikalas.

Tai nėra autobiografija (Batista teigia, jog ją šiuo metu kaip tik rašo vienas “New York Times” žurnalistas). Veikiau joje aprašytas milijardieriaus verslo filosofija bei požiūris į pinigus. Joje pateikta daug patarimų verslo bei finansų klausimais.

Didžioji dalis jo verslumo atsirado savaime, susidūrus su gyvenimiškais iššūkiais jau nuo pat mažumės. Tarkim, Batista kentėjo nuo astmos. Mama užrašė jį į plaukiojimo pamokas, kad kiekvieną treniruotę jis baigtų karštame baseine. “Tai mane supykdė, tačiau per trumpiau nei metus aš pasveikau. Tada supratau vieną svarbią pamoką: kaip asmenybė tobulėji tik tada, kai susiduri su iššūkiais”.

Batista teigia, jog yra labai daug panašių knygų. Skirtumas tas, jog jas rašo niekuomet milijonų neuždirbę žmonės. “Žmonės žino mano darbus. Aš vienas geriausių pasaulio verslininkų. Vykdome veiklą 20 skirtingų sektorių. Pradėjau nuo nulio. Tai turėtų būti nemaža paskata nusipirkti mano knygą”, – teigia brazilas.

Dešimt Eike Batista patarimų

  • Būdamas vienišas laimingu netapsi. Patirties dalijimasis su kitais yra naudingas dalykas.
  • Kaip asmenybė augi tik susidūręs su iššūkiais bei kritiniais momentais. Verslininkas turi būti pasiruošęs veikti esant nepalankiai situacijai.
  • Geras pardavėjas yra geras klausytojas.
  • Tikėk savimi. Jei abejosi savimi, tavimi netikės nei darbuotojai, nei vartotojai.
  • Nepasiduok po pirmos nesėkmės. Remkis intuicija, bet nespjauk į statistiką ir rinkos tyrimus.
  • Nemanyk, jog esi nesustabdomas. Tobulybė versle neduoda puikių rezultatų. Nesiek tobulybės, siek sėkmės.
  • Turėdamas svajonę padidini savo šansus kažko pasiekti gyvenime. Tačiau reikia būti praktišku svajotoju.
  • Žiūrėk į priekį. Stenkis pamatyti tai, ko pamatyti iš pirmo žvilgsnio neįmanoma.
  • Verslas yra rizika, tačiau rizikuoti dėl rizikos yra kvaila. Stenkis sumažinti ją kiek įmanoma labiau.
  • Atsitiktinė sėkmė yra svarbi kiekviename projekte. Tačiau ji aplanko tik tuos, kurie daug dirba.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *