Categories
Vidinės problemos

Nustok ieškoti meilės, pirma susitvarkyk pats

Laimės siekimas – duoda mums gyvenimo tikslą ir prasmę, bet kartu ir lenkia mus žemyn tarsi prakeiksmas. Visi skubame būti laimingi ir rasti tai, kas mus padaro laimingais. Todėl, kad būtinai turi būti kažkas, kas leis mums mėgautis nuolatiniu džiaugsmu ir laime, tiesa?

Tokia pasaulėžiūra yra kaip tik tai, kas mus palieka varganoje situacijoje, kurioje dauguma iš mūsų yra pasiklydę.

Tiesa yra tokia, jog ieškodami laimės visur, tik ne savyje, žengiate keliu kuris veda į priešingą pusę. Su šia problema susiduria dauguma Y-generacijos atstovų.

Mes visi orientuojamės į galutinį rezultatą ir stengiamės procesus kaip įmanoma pagreitinti; mes ieškome dalykų kurie mums suteiks momentinį malonumą. Tokio malonumo bėda ta, kad jis kaip atėjo, taip akimirksniu ir išeis. Kaip dauguma žino – tikslas, ne visada būna vertas kelionės.

laimes paieskos
laimes paieskos

Mūsų gyvenimai nėra tobuli – ir jie niekada nebus. Bet kadangi mes esame mąstančios būtybės, pas mus tiesiog užprogramuota siekti geresnio.

Kaip ir kiekvienoje kitoje situacijoje, paskubomis padarytas remontas, rezultate atneš tik progą vėl išsitepti rankas. Jeigu imiesi ko nors, tai atlik tai pilnai, viena ranka tik užpakalį gali valytis.

Dauguma žmonių bando užtaisyti skyles savo gyvenimuose susirasdami kitą asmenį kuris išblaško mintis apie tai, kaip dauguma iš mūsų yra pažeisti. Susirandame merginas ar vaikinus todėl, jog tikime, kad tai ir yra ta dalelė kurios trūksta mūsų gyvenimuose, tas vienintelis asmuo kuris padaro mus laimingais.

Pabuskite. Nėra jokio dalyko ir jokio asmens kuris jus padarys laimingu – tikrai laimingu. Žinoma, maži malonumai tai ir yra dėl ko verta gyventi, bet tie malonumai yra beprasmiai, jeigu giliai viduje tu nesi patenkintas savimi.

Tu esi vienintelis kuris gali tave padaryti laimingu. Ir tai ne naujų drabužių, kokteilių, ar kekšių pirkimas. Pirmiausia, būsi laimingas, ir tik tada laimingas kai būsi patenkintas savimi, tai ir yra svarbiausia.

Neieškok asmens kuris padarys tave laimingu už tave – taip nebus. Vienintelis būdas, jog kiti mus padarys laimingais, tai nebent parodydami mums, jog turime būti laimingi su savimi. Žinoma, oralinis seksas yra geras priedas – tačiau vėl, orgazmas ilgai netrunka.

Taigi nustok ieškoti ypatingo žmogaus, kuris leis tau jaustis ypatingu. Tu arba esi laimingas su savimi arba ne. Jeigu nesi, tai ieškojimas kito žmogaus, tau suteiks tik gerą kompaniją tavo bėdoje. Susikoncentruok ties savimi. Padaryk tuos pakeitimus kuriuos sau esi prižadėjęs.

Būk tas pokytis, kurį nori matyti savo gyvenime. Mes visi turime galimybę sukurti gyvenimą, tokį kokį norime; viskas apie ką mes svajojame yra įmanoma. Paslaptis – nustok laukti “to” pokyčio, bet imk save į rankas ir būk tas pokytis. Ir tada, ir tik tada turėtum pradėti ieškoti žmogaus su kuriuo nori dalintis gyvenimą.

Vargas ir laimė, abu geri kompanionai meilėje, tau rinktis kur praleisi gyvenimą, laimėje ar varge. Viskas priklauso nuo tavęs ir tiktai nuo tavęs.

Mantas Matusevičius  parengta  pagal elite daily

AlfaVyras.lt

10 replies on “Nustok ieškoti meilės, pirma susitvarkyk pats”

manau gerai sakai reikne sedet o siekt to tikslo ka esu usibrezes ir maziau blaskytis ir laksit nes is jieskojimo kolkas nieko nerandu

Geras straipsnis, bet jame yra toks sakynis „Padaryk tuos pakeitimus kuriuos sau esi prižadėjęs.“ Gerai jeigu zinai kokius reikia padaryti pakeitimus, bet labai blogai kaip nezinai ir cia prasideda blaskymas, nepatenkinimas, kritimas ir t.t. Deja, iki siol nesu mates ka nors (zmogus, patarejas, psichologas) kuris galetu patarti kokius pakeitimus savyje reikia padaryti (konkreciai) kad tavo gyvenimas pasikeistu I geraja puse. 🙂

„Ir vis dėlto nesuprantu kaip galima už nieką save mylėt“ o kas tu esi?
Pasakymas buk savimi, reiskia buk tokiu, kokiu tau GERA buti. Viskas. Taskas. Buvimas savimi nera tapatinimas saves su kazkokiomis savybemis… kurias gali keisti formuoti performuoti ismesti… =)
“ Ar mes galime sakyti, kad būname savimi kai esame tarp žmonių, bet elgiamės skirtingai nei būdami namie, nesame tokie atsipalaidavę, kitaip elgiamės“ – taip galime – kai jautiesi gerai ir laisvai, tu buni savimi. Ir jei nesi toks atsipalaidaves budamas su zmonemis, kaip budamas vienas, tai nesi issiugdes savybiu, kurios tau patinka, arba esi issiugdes kai kurias savybes, kurios tau nepatinka. Todel ir nesijauti laisvai. Nes kai buni vienas, galime sakyti jokios tavo charakterio savybes nera aktyvuotos, o kai buni su zmonemis, aktyvuojasi dauguma tavo savybiu, priklausomai nuo situaciju, ypac tai pasimato stresinese/ekstremaliose situacijose.
„pasakymas “būk savimi” lygus pasakymui “būk bet kuo”. Nes būdamas bet kas vis tiek būsi savimi toje situacijoje“ – buk bet kuo, ir bet kaip, kaip tik tau patinka =) tik nepamesk sveiko proto, nes kiekvienas veiksmas turi atoveiksmi. =)

O aš galbūt nenoriu/tingiu tobulėti kažkurioj srity ir tai darau tik todėl, kad neturiu kito pasirinkimo. Tai kaip ir savaime esu priverstas siekti kažko, ko pats nenoriu. Ypač tai liečia žmones, kurie dirba nemėgstamą darbą ir nemato kaip kitaip galėtų save realizuot. Kitas momentas, kodėl mes vienaip elgiamės būdami vieni ir kitaip būdami tarp žmonių. Ar mes galime sakyti, kad būname savimi kai esame tarp žmonių, bet elgiamės skirtingai nei būdami namie, nesame tokie atsipalaidavę, kitaip elgiamės. Realiai žmogus gali elgtis įvairiai priklausomai nuo situacijos ir pasakymas „būk savimi“ lygus pasakymui „būk bet kuo“. Nes būdamas bet kas vis tiek būsi savimi toje situacijoje. Ir vis dėlto nesuprantu kaip galima už nieką save mylėt. Man asmeniškai didžiausią pasitenkinimą suteikia kai kažką gero kitam padarau, to žmogaus dėkingumas yra didžiausia dovana. Tai ir sužadina ta pasitenkinimo jausmą, o iš oro jis neatsiranda.

Petrai, aš čia kaip tik matau tą kitų vadinamą „nebuvimą savimi“. Jei pamelavai pradedi klausti, kodėl pamelavau? Bet pirma paklausk, kodėl tu klausi tokių klausimų? Ar ne tpodėl, kad KITI galvoja, kad melavimas yra NEIGIAMA, o aš juk noriu, kad kiti apie mane gerai galvotų, todėl turiu nemeluoti ir galiausiai būti ne tuo, kuo noriu, o tuo kuo nori kiti kad būčiau.
Juk kai padedi kažkam bėdoje, neklausi panašių klausimų – kodėl padėjau; gal bijau pasakyti „ne“; bijau atsakyti, todėl negaliu priimti savęs tokio koks esu? Neklausi tokių klausimų, nes visuomenė (KITI) mano, kad padėti kitam yra TEIGIAMA< o tu juk nori patikti visuoenei (KITIEMS).
Čia su melavimu paėmiau gal tokį kraštutinį variantą, bet juk yra tokių būdo savybių, kurios vienų vertinamos TEIGIAMAI, o kitų vertinamos NEIGIAMAI. Pvz, vieni galvoja, kad gyrimasis yra negera savybė, o aš, pavyzdžiui, manau, kad yra geriau per daug girtis negu būti kukliam. Man šita savybė patinka, ir aš jaučiuosi savimi, kai giriuosi. Nors iš šalies žmogus (pvz tu) gali pasakyti "būk savimi, nebūk pagyrūnas" ir pan. Čia ir yra yra absurdas – aš ir esu savimi, svarbiausia aš priimu visas savo savybes ir jos man patinka.
Taigi grįžtant prie melavimo – jeigu aš jaučiuosi gerai meluodamas, tai MAN ši savybė yra TEIGIAMA, nesvarbu, kad aplinka peza "būk savimi"..

Jeigu tu kam kažką pameluoti tai reikia savęs klausti, kodėl pamelavau? Bijau tiesą pasakyti? Jeigu bijau tiesą pasakyti, gal bijau vertinimo? O jei bijau vertinimo, gal negaliu priimti savęs tokio koks esu. Priimti save toks koks esi, nereiškia netobulėti, tai reiškia nebėgti nuo savęs, o suvokti savo trūkumus ir tobulėti.

Man įdomiausia, kai pataria – „būk savimi“. Ką reiškia – būk savimi??? Jei aš kažkam kažką pameluoju, toks aš jau esu – kartais pameluojantis. Jeigu prie tam tikrų žmonių „užsidedu“ kaukę, – čia vėl aš, kartais veidmainiaujantis. Taigi aš nebūnu kažkuo kitu, taip neįmanoma. Aš visada esu savimi!
Kitas klausimas – ar aš patinku sau toks, koks esu? Čia manau ir yra laimės ir pasitenkinimo esmė. Gal aš jaučiuosi gerai meluodamas ir man tai patinka – viskas gerai, svarbu pats gerai jautiesi ir sau patinki. Jeigu man nepatinka, kai aš meluoju, tada ugdau save – stengiuosi nemeluoti ir siekiu tokio lygio, kada aš save pamėgsiu. Ir taip su visom savo savybėm, svarbu save VISIŠKAI pamėgti.

Tomai, TU- tai ne tavo rezultatai. Kad myletum save nepaisant nieko, turi zinoti kas esi is esmes. Ir netapatinti saves su savo rezultatais. Rezultatas = forma,pasekme. Bet kokia forma yra sudaryta is minties. O tu esi bet kokios tave supancios formos priezastis, nes tavyje gimsta mintys, is kuriu gimsta formos. Taigi, pazink save, ir kaip sako, buk savimi, tokiu, kokiu tau gera buti, tada jausies gerai = mylesi save, pasitikesi savimi.

O straipsnis tikrai geras 🙂

Manau trūksta svarbiausio – paaiškinti kaip mylėti save be priežasties, jeigu tai išvis yra įmanoma. Nes paprastai žmogus savimi patenkintas tiek, kiek jis gyvenime pasiekė. O jei jam nesiseka kažkurioj srity – jau žmogus nebėra pilnai savimi patenkintas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *