Categories
Sėkmės psichologija

Sėkmė tai ne tai ką tu darai, o kas tu esi

Esu Arnoldas Kubiliūnas – sėkmingo gyvenimo portalo savininkas, straipsnių autorius, buvęs darbo partijos narys, išbandęs gyvenime n profesijų, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys, policijos remėjas, „Kito varianto“ lektorių akademijos studentas. Ir šiandien iš savo didelės patirties norėčiau jums pristatyti labai aktualią temą visuomenei – sėkmė tai ne tai ką tu darai, o kas tu esi.

Sėkmė ateina iš vidaus į išorę, bet ne iš išorės į vidų. Kažkodėl didžioji dalis mūsų visuomenės galvoja atvirkščiai. Turėsiu pinigų, pasipuošiu kostiumu, vairuosiu prabangų automobilį, gyvensiu dideliame name, dirbsiu aukštose pareigose, lankysiu aukštuomenės vakarėlius ir tada jau būsiu sėkmingas žmogus. Bet galiu jums drąsiai pasakyti, kad tai yra klaidinga nuomonė. Nes teko turėti ir šiek tiek pinigų ir vairuoti automobilį ir apsilankyti aukštuomenės vakarėliuose ir tai toli gražu nepadarė manęs sėkmingesniu, nei buvau iki tol. Ir dauguma žmonių esame šitoje duobėje, gyvename iliuzijų pasaulyje, kad jei jau kažką turėsime tapsime sėkmingi… O kas su mumis taip padarė? Atsakymas – žiniasklaida ir televizija. Dažnai man žmonės sako perskaičiau įdomų straipsnį žurnale „Žmonės“, noriu pabendrauti su straipsnio herojumi. Jis man autoritetas.

Jei jūs vis dar galvojate, kad sėkmė slypi žmogaus išorėje tai turite tą pačią problemą, kaip ir turėjau aš dvidešimt penkis metus. Dabar jums telieka nuspręsti ar toliau gyventi su šia problema, ar paieškoti atsakymų kaip ištikrųjų tapti sėkmingu žmogumi ir priimti sprendimus. Tokius sprendimus, kuriuos priima sėkmingas žmogus.

Pirma problema tai gauti teisingą informaciją. Norint gauti teisingą informaciją reikia nustoti domėtis žiniasklaida ir televizija. Kodėl? Nes straipsnis populiarioje žiniasklaidoje kainuoja 1500Lt, populiaraus žurnalo viršelis 10000Lt, dalyvavimas vietinės televizijos laidoje 3000Lt, dalyvavimas populiarios televizjos laidoje 10000Lt ir daugiau. Netikite, siūlau išbandyti patiems parašyti straipsnį ir pamėginti jį patalpinti žiniasklaidoje arba sudalyvauti televizijos laidoje.

Toliau siūlyčiau pradėti skaityti knygas, jei nepadės vien knygos dar ir seminarus palankyti. Jei nepadės ir tie galima apsilankyti pas koučingo specialistą individualiai konsultacijai. Taigi galiausiai jūs tikrai turėsite teisingą informaciją. Belieka ją pritaikyti praktiškai. Kai tik pritaikysite praktiškai, tai pradės atspindėti jūsų išorė. Pinigai ateis savaime, nes viską darysite teisingai. Automobiliai, namai, apranga ateis paskui pinigus. Aukštuomenės vakarėliai paskui jūsų įdomią asmenybę. Jei jūsų asmenybė bus tikrai įdomi, automatiškai prie savęs pritrauksite dar daugiau tokių žmonių ir netruksite pastebėti, kad jūsų suvokimo ir kontaktų prizmės gerokai išsiplėtė.

Pateiksiu dar vieną pavyzdį, kurį jau buvau rašęs anksčiau apie du brolius, kurie yra visiškai skirtingi. Taigi turėjau kolegą, kuris kaip ir aš buvo apsaugos darbuotojas. O jo brolis politikas, kuris jau buvau spėjęs netgi tapti vidaus reikalų ministru. Bet taip pat spėjęs jau ir nupulti į žemesnes pareigas ir viskas tik dėl to, kad kažkur padarė klaidų. Taigi teko man padirbėti su šiuo kolega, ar iškart paklausiau kodėl toks kontrastas tarp jūsų su broliu? O jis man atsakė, o tu manai kad mano brolis sėkmingas ir laimingas žmogus? Atsakiau taip, juk jis turi butą senamiestyje, vairuoja prabangų mercedesą, yra miesto tarybos narys, pastoviai jo veidas aukštuomenės vakarėliuose ir žurnale „Žmonės“. Tada tavo sėkmingo gyvenimo portalas nieko vertas ir jo net neverta skaityti, taip atsakė man kolega… Buvau priverstas susimąstyti. Toliau jis man sako, o kodėl tu galvoji, kad neesi sėkmingas žmogus, kodėl galvoji kad aš neesu sėkmingas žmogus? Aš juk turiu dvi kojas, dvi rankas, galiu laisvai vaikščioti per Laisvės alėją ir manęs niekas nepažįsta. O mano brolis to padaryti negali. Jis turi slėptis nuo tam tikrų žmonių, gyvena pastovioje įtampoje ir t.t. Jis mane privertė suabejoti, kuris ištikrųjų iš jų yra laimingesnis ir sėkmingesnis žmogus…

Kiekvienas žmogus sėkmę suvokia savaip. Bet ištikrųjų sėkmingas yra tas, kuris myli save ir savo veiklą. Toks žmogus visada spinduliuoja teigiama energija ir pritraukia tiek teigiamus žmones, tiek neigiamus, nes teigiami žmonės bendraudami su tokiais žmonėmis tampa dar geresni, o neigiami nori tapti tokiu kaip jis. Todėl taip ir sakoma: „Sėkmė ateina iš vidaus į išorę, o ne iš išorės į vidų. Sėkmė ne tai, ką tu darai, o kas tu esi.

Arnoldas Kubiliūnas

3 replies on “Sėkmė tai ne tai ką tu darai, o kas tu esi”

Jei tau pezalai, tai skaityk dar karta…o paskui dar karta ir dar karta…gal po 10-to karto suprasi…Nekenciu tokiu komentaru :/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *