Categories
Saviugda Sėkmės psichologija

Skirtumas tarp to, kuo tu manai esąs ir kas iš tikrųjų esi

Realybė, tikrai juokingas dalykas. Tai tikroji daiktų būsena. Bet kas iš tiesų gali pasakyti, kas egzistuoja realybėje o kas ne? Jeigu yra kažkoks nustatytas standartas kuriuo mes remiamės, aš jo dar nesuradau. Kiek suprantu, būdas kuriuo aš patiriu realybę – savo realybę – gerokai skiriasi nuo tavo būdo.

Aš manau, kad realybė yra subjektyvus dalykas, o tai reiškia, kad ji pati save savęs neapibrėžia. Šios mintys gimė vakar, kai buvau duše, nuostabu, kaip įvairūs „suvokimai“ atsiranda skalaujant šampūną iš plaukų.

Jeigu kiekvienas iš mūsų pasaulį mato šiek tiek kitaip nei visi kiti, tai reiškia, kad ir mes patys kitų esame matomi kitaip nei mes matome save. Pamiršk apie tai kaip tu matai ar patiri vaizdus bei pojūčius – kur kas svarbiau yra tai, kad kokiais žmonėmis mes patys save įsivaizduojame, gali gerokai skirtis nuo to asmens kurį mato aplinkiniai.

Dabar aš nekalbu apie fasadą kurį kiekvienas iš mūsų užsideda kai bendrauja su aplinkiniais. Aš sakau, kad to fasado vaizdas yra abejotinas, tai kokį įvaizdį tu manai kuriantis, gali labai stipriai skirtis nuo to kaip jį mato aplinkiniai. 

Problema glūdi skirtume tarp minčių kurias turi mūsų kuriamas vaidmuo ir mes patys ir veiksmų, kuriuos mes atliekame ir leidžiame pasauliui pamatyti. Galite manyti, kad esate protingi, sunkiai dirbantys, sąžiningi – bet jeigu mūsų atliekami veiksmai nesiderina su tuo, ką mes apie save manome, pasaulis tiesiog negali apie mus galvoti taip pat kaip mes.

Kad ir kas nutiktų tavo galvoje, tai prieinama tik tau vienam. Na, tai yra akivaizdu. Tačiau, itin dažnas atvejis, kai mes susierziname kai žmonės nemąsto ir nevertina mūsų kaip tokių, kokiais mes save įsivaizduojame ar žinome esančius.

Sprendimas paprastas, privalu susitelkti ties išoriniu savo norimų charakterio savybių demonstravimu. Vienintelis klausimas, kokias savybes norime pasauliui parodyti? Sunkusis pirmas žingsnis link savo savybių išaiškinimo yra atsakymas į šiuos klausimus, kas tu esi, ko tu sieki ir kaip tu nori, kad aplinkiniai tave matytų iš šalies.

Tu turi būti sąžiningas pats su savimi ir suprasti, kad jeigu meluoji, tai meluoji pats sau. Tu esi toks, koks tiki esąs? O gal žmogus kokiu tu save laikai iš tiesų yra toks žmogus, kokiu kada nors tikiesi būti? Mes linkę suteikti sau daugiau nuopelnų nei esame nusipelnę. Jeigu tu esi tingus, bet „tiki“, kad esi darbštuolis, tau reikia kiek atidžiau žvilgtelti į realybę.

Kai gerai suprantame, kokie žmonės mes iš tiesų esame, įskaitant ir minusus, tada galime pradėti svarstyti su kokiais bruožais turime pradėti dirbti tam, kad taptume tuo, kuo vieną dieną trokštame tapti. Tai surišta su tuo, kaip mes save reprezentuojame visam pasauliui.

Pasaulis veikia pagal keistas taisykles. Fiziškas, apčiuopiamas išorinis pasaulis keičia mūsų minčių struktūrą. Norint pakeisti savo pačių asmenybės bruožus, turime tapti atviri žmonėms, tarsi tai jau būtų buvusi mūsų charakterio dalis. Taigi, jeigu tu nori tapti kažkuo, turi elgtis tarsi toks būtum jau dabar.

Jeigu žinai, kad nemėgsti mokytis ir tau kur kas maloniau visą dieną tinginiauti ant sofos, tada tu privalai keisti savo psichologinius įpročius fizinės veiklos pagalba. Privalai jau dabar elgtis tarsi būtum protingas, darbštus ir energingas. Jeigu kažką, bet kokį veiksmą kartosi pakankamai ilgai, tai taps įpročiu ir tavo mintys prisitaikys prie to.

Aplinkiniai žmonės, kurie negali matyti tavo vidaus, gali matyti tik tavo išorę. Tavo mintys jiems uždaros, tačiau jie gali jas suprasti iš tavo veiksmų. Yra dvi pagrindinės realybės: tavo asmeninė, pusiau realybė ir realybė kurios projekciją kuri realiame pasaulyje per savo veiksmus

Dažnai mes susierziname ar nusiviliame dėl to, kad žmonės nesupranta mūsų tokių, kokie mes esame. Vietoj to, kad pradėtum badyti juos pirštais, pabandyk atsidurti jų vietoje, mąstyk taip, kaip mąsto jie. Pagalvok, kaip jie mato tavo veiksmus ir iš tavo elgesio daro išvadas.

Stebėk save iš jų požiūrio taško. Ką tavo veiksmai jiems apie tave byloja? Gal būt tu laikai save kūrybingu, bet ar tavo veiksmai šią savybę atspindi? Ar tu tapai? Pieši? O gal žaidi su apranga, derini skirtingus stilius?

Galimybės neateis, jeigu tu nuo jų, taip pat ir nuo viso pasaulio slėpsiesi. Atsargiai rinkis, kokius būdo bruožus demonstruoti pasauliui, tačiau jokiu būdu netapk atsiskyrėliu. Nes tokiu atveju, tavęs lauktų pati baisiausia įmanoma lemtis, vienišumas.

 

Parengė  Justinas Ragaišis pagal | Elite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *