Categories
Vyriškas patarimas

Su mergina sutariame puikiai ir nesipykstame, bet nėra bendrų tikslų ir siekių

Vardas:
Modestas

Klausimas:
Sveiki, malonu skaityti protingus atsakymus ir protingus patarimus. Susipažinome prieš keturis metus draugaujam nesipykstam atrodo viskas gerai, kalbamės apie tikslus norus svajones fantazijas iš šalies atrodo viskas gerai žinau ir savo poreikius ir jos pavyksta aprūpinti šeima resursais Ją dėmesiu, geras seksas bet…
Nėra bendrų tikslų, siekių ir darbų, o jeigu jų atsiranda Jinai jų nesiekia, žinoma atsiranda pasekmes, nuostoliai ir t.t. Vis pažadai ir pažadai ideali komforto zona Jai: kompiuteris, namai, draugai, pramogos. Jaučiuosi lyg plaukčiau su inkaru kuo toliau tuo daugiau reikia pastangų. Lyg kažkas trauktų atgal. Kaip susikurti tikslus kuriuos ir Jinai norėtų siekti? Kaip susitvarkyti su Jos pavydu? Kaip suformuluoti bendras vertybes, kad jų būtų laikomasi? Ir nuo ko pradėti?

Atsakymas

Sveikas Modestai,

Kiekvienas tavo praeityje priimtas sprendimas, dabar duoda rezultatus. Geri sprendimai atneša gerus rezultatus, ne tokie geri, blogesnius arba neigiamus rezultatus. Jeigu jūs tiek laiko kartu ir tavęs kažkas netenkina, tai galimas daiktas, kad kažkada priėmei ne tokį gerą sprendimą, arba kai reikėjo kažką pasakyti, nepasakei.

„Nėra bendrų tikslų, siekių ir darbų“ – O pradėjus santykius jie buvo? Ar daugiau, mažiau buvo apibrėžti tikslai ir siekiai. Ko ji nori, ko tu nori ir t.t. Jeigu to nebuvo pradžioje, tai savaime suprantama to ir dabar nėra, bei nelabai gali būti. Vyras atlieka lyderio vaidmenį. Moterims patinka kai vyras atlieka lyderio vaidmenį ir sprendžia reikalus, tavo reikalas buvo ir yra nubrėžti tuos tikslus, siekius ir darbus.

Dėl kokių priežasčių gali nebūti ar tai nėra bendrų tikslų, siekių ir darbų?

Tu žinai savo poreikius, bet ar ji juos žino ir, ar ji juos patenkina, ar bent jau stengiasi tai padaryti? Bendri siekiai atsiranda iš bendrų vertybių, poreikių, norų. Jeigu bendrumų mažai, tai jų iš niekur nelabai ir sukursi. Dar mano manymu toks įdomus dalykas – jos komforto zona. Komforto zona turi pliusą ir minusą. Pliusas tas, kad tai suteikia saugumo, nejaučiamas stresas, ramybė ir t.t. Minusas, kad žmonės apsunksta, pasidaro tingūs, išlepę. Didžiausias tobulėjimas, ėjimas į priekį vyksta tada, kai asmuo sugeba būti bent minimaliai nepatenkintu dabartine situacija ir jam būtinai reikia išeiti iš komforto zonos, jeigu jam viskas gerai, jis gali nei piršto nepajudinti ir visada sėdėti joje.

„Kaip suformuluoti bendras vertybes, kad jų būtų laikomasi?“ – Žmonių vertybės ir normos susikuria jiems augant. Dažniausiai pagrindines vertybes mes pasiimame iš aplinkos kurioje augame ar tai dažniausiai būname. Jeigu tu daugiausia laiko praleidi su sėkmingais, kažko siekiančiais žmonėmis, automatiškai tu įgauti kažkokias jų vertybes, pasaulėžiūra. Jeigu tavo mergina daugiau laiko praleidžia tarp žmonių, kuriuose vyrauja pagrindinė vertybė linksmybės, besaikis ir naudos nenešantis bendravimas su draugais, tai nieko keista, kad grįžus į bendrą aplinką jaučiasi skirtumas tarp jūsų. Iš kitos pusės, ar santykių pradžioje, ar tai po metų nebuvo to paties? Ar buvo bendros vertybės? Mano manymu, bendras vertybes suformuoti, kai nėra apskritai bendrų vertybių yra sunku, ar net neįmanoma. Todėl aš dažnai patariu, pirmą atkreipti dėmesį į bendras vertybes, bei poreikius, nes tai santykių pamatas.

Kaip susitvarkyti su Jos pavydu?“ – Pavydas tai nepasitikėjimas savimi. Iš esmės, ji nepasitiki savimi. Gal mano, kad yra blogesnė, negražesnė ar kažkas panašaus, todėl pavydi. Gal net baimė jus prarasti, nes iš esmės jus jai suteikiate puikia komforto zona ir jeigu jinai jaučia grėsmę tam, natūralu jog atsiranda ir pavydas. Jinai turėtu pirmiausia pasitikėti savimi, suteikite galimybę jai savimi pasitikėti. Pasijusti geidžiama ir trokštama moterimi.

Ir nuo ko pradėti?“ – Nuo suvokimo, kad santykiuose vyras esate jūs. Kaip viename Antano Boso interviu žurnalui skaičiau jo žodžius apie santykius: „Mes su žmona pasitarėme ir aš nusprendžiau“. Tai jūs turite būti tas kuris nusprendžia ką daryti, kur judėti ir ko siekti. Nusprendei važiuoti į gamtą ir važiuoji pasiėmęs ją. Ar tai tas pats tikslo siekimas. Ir tai, ką pradedate daryti, būkite rimtai nusiteikęs tai ir užbaigti. Dažnai moterys net nesąmoningai tikrina jūsų tvirtumą, ar tikrai to sieksite ir jeigu jai pazyzus ar tai nuleidus rankas ir jūs nuleidžiate jas, tai nereiktu tikėtis iš jos kokių nors stebuklų.

Kalbant apie vertybes,  kaip jau žinote, dažnai jas sukuria aplinka, todėl jūs galėtumėte su ja būti toje aplinkoje kur vyrauja tam tikros vertybės, kurios galėtu ir jai patikti, bei tikti. Tiesiog kuo dažniau ją ištraukite iš jos komforto zonos. Net kartais sukrėtimai žmones pabudina iš sapno ir jie pradeda mąstyti ir galvoti. Todėl kai žmonės išsiskiria ir dėl to jaudinasi, dažnai pasakau, kad jeigu išsiskyrėte, kažkas buvo ne taip jau gerai, o jeigu to nematei, vadinasi miegojai giliai savo komforto zonoje, ar tai realybėje kuri net neegzistuoja realiai.

Taip pat norėčiau pridėti, kad tu gali turėti savo tikslus, o ji savo, bet vienas kita palaikant jų siekti. Nebūtina turėti bendrų tikslų, nors jie ir suartina. Dažniausiai, didžiausia koja kiša skirtingos vertybės ir pomėgiai, o čia jau arba priimi ją tokia kokia jį yra, arba tiesiog jai aiškiai pasakai, ko nori iš jos ir ko tau trūksta ir jai to nesupratus gražiai pasiūlai eiti savais keliais, nes tavo kelias kitoks ir jį gali eiti kartu arba eiti savo keliu. Tai aš vadinu „gyventi savo gyvenimą ir į jį įsileisti moterį“, o ne gyventi moters gyvenimą bandant ten kažką tvarkyti ar tai geriau daryti. Gal net per daug taikstaisi prie jos. Nes tu esi Vyras, turi savo vertybes, planus, siekius ir tikslus. Tai siek jų. Be jos ar su ja.

Parašius šį atsakymą, man dar kirba mintis, kad per daug investuoji į santykius, o jai jie yra vienodai. Jeigu taip ir yra, tai kaip ir minėjau ankščiau, per daug taikstaisi ir bandai įtikti, santykiai yra ne vienos žmogaus reikalas, o abiejų, nors ir vyras juose atlieka lyderio vaidmenį ir turi vesti juos.

Sėkmės.

Nori ir tu užduoti klausimą? Klausk vyriško patarimo.

By Petras P.

Pažinęs save tapsi laisvas. Tapęs laisvu būsi laimingas. Knygos "Buliaus Galia" autorius, knygos "Pažintys Internetu" bendraautorius, 90 dienų mokymų programos vyrams autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *