Categories
Sėkmės Istorijos

Svajonės siekimas ir tikslų įgyvendinimas pagal Žydrūną Savicką.

Tai straipsnis kuriame yra sudėti Ž. Savisko patarimai ir pastebėjimai iš knygos: „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“. Šiuos patarimus, galima puikiai adaptuoti ir paprastam žmogui, kuris siekia daug daugiau savo gyvenime, nei vien vakarėliai ir beprasmis alkoholio vartojimas. Žmonės kurie jau kažką pasiekė yra puikus pavyzdys kiekvienam.

“Neįtikėtina. Žydrūnas Savickas – daugiau nei žmogus. Jo nežmoniška jėga įkvepia mane ir visą publiką. Žmonės jį dievina, nes jis yra pasaulio stipriausiasis. Matyti, kaip lietuvis kelia tuos beprotiškus svorius, yra tiesiog fantastiška.“ Knygos gale apie Savicką išspausdinti Arnold Schwarzenegger žodžiai.

Darbas, o ne kalbos atneša rezultatus.

Vaikino treniruotės: ateina, pasilabina ir dirba. Jis turi tikslą. Kai žmogus turi tikslą, dirbdamas nekalba apie nereikalingus dalykus, tiesiog dirba ir toks nusiteikimas krinta į akis.Vidmantas Malakauskas, klubo „Mavi“ savininkas.

Nereikalingos kalbos niekada tau neatneš norimų rezultatų. Daugybė žmonių vietoj to, kad imtu ir kažką darytu, kalba apie tuos kurie tai daro.  Mes daugybę laiko praleidžiame plepėdami apie niekus, vietoj to, kad tobulintume įgūdžius kurie mus artintu prie savų tikslų ir svajonių.

Ar žinojai jog:  kas metus JAV piliečiai prie TV ekranų praleidžia 200 milijardų valandų. Tai laikas kurį jie praleidžia nieko nedarydami, tiesiog pumpuodami į save negatyvą, reklamą, serialų sukurtą netikrą pasaulį.

Tuo tarpu: Tam, kad sukurti Wikipedia, top 5 pagal populiarumą tinklalapį prireikė 100 milijonų savanoriško darbo valandų. Tai gaunasi, jog žmonės vietoj televizijos žiūrėjimo kas metus galėtu sukurti 2000 Wikipedijų. Daugumą žmonių savo energija ir potencialą nukreipia į dalykus kurie jiems nesuteikia jokios naudos ir vertės. Pagalvok apie tai, kiek laiko tu iššvaistai dalykams kurie tau yra nereikalingi ir NENAUDINGI.

Informacijos rinkimas ir pritaikymas

 „Karjeros pradžioje mano gyvenime nieko, išskyrus sportą, nebuvo. Beveik dešimt metų skaičiau knygas apie įvairių sporto šakų atstovus, rinkau metodinę literatūrą ir treniravausi. Diena iš dienos. Kai sukūriau kūną, paruošiau  jį išbandymams, atsirado laiko ir pomėgiams.“ Ž.S.

Tam, kad pasiektum norimą tikslą, tenką nuolat tobulėti, ieškoti, skaityti, analizuoti ir bandyti. Turi tikslą? Surink visą reikiamą informaciją, kad tą tikslą pasiektum. Nuolat domėkis savo sritimi, atnaujink savo žinias ir pritaikyk jas sau. Kas dieną judėk savo tikslo link, nesvarbu ar tai sportas, ar verslas, ar profesinė sritis. Sportininkai puikiai suvokia tikslo siekimo principus ir darbą, todėl tai puikūs mokytojai kiekvienam.

[adrotate group=“3″]

Žinok dėl ko visa tai darai

„Manęs dažnai klausia, ar negaila laiko, praleisto keliant svorius. Žiūrint į gyvenimo prasmę, tai yra tuščias jėgų švaistymas. Bet žmonės dažnai švaisto laiką tuščiai. Manau, sportas yra vienas iš geriausių užsiėmimų tobulinant save. Tie žmonės, kurie kelia svorius , juos kelia žinodami, kodėl tai daro. Kiekvienas savyje turi  tam tikrus atsakymus į jam rūpimus klausimus ir jais vadovaujasi, tikslus, kurių siekia, norus, dėl kurių dirba. „ Ž.S.

Girdėjau istorija apie berniuką, kuris kad ir ką darydavo žinodavo dėl ko tai daro. Jeigu jo klausia kodėl jis bėgioja mažais zigzagais, jis atsakydavo, jog bėgioja, nes nori išlavinti reakciją. Bėgioju, nes noriu įgauti ištvermės ir t.t. Visada žinok dėl ko tai darai, nes kitaip tavo motyvacija siekti tikslų greitai nuslūgs. Kodėl aš tai darau? Ko aš noriu pasiekti?

„Azartas pagauna tuomet, kai priartėju prie tų svorių, kurie man bus iššūkis, proga praplėsti žmogaus galimybių ribas. Man patinka gerinti rezultatus. Bet kurios srities rezultato tobulinimas kiekvienam žmogui yra akstinas, įdomiausia proceso dalis.“ Ž.S.

„Galiūnai kovoja su savo svoriu, ir su savimi. Svoris – tai koks katalizatorius. Arba tu nugali jį ir tuo pačiu įveiki save, prapleti savo mąstymą bei fizines galimybes, arba ne. Žinojimas, kad galiu plėsti žmogaus galimybių ribas, man yra pagrindinis iššūkis, leidžiantis judėti į priekį.“ Ž.S.

 „Savęs pažinimas ir žmogaus galimybių ribų ieškojimas buvo du pagrindiniai katalizatoriai, kodėl tapau galiūnu.„ Ž.S.

Koks tavo iššūkis leidžia tau judėti į priekį? Kas tave varo į priekį? Su kokiais iššūkiais tu nori susidurti akis į akį? Surask prasmę savo veikloje, prasmę kuri tave įkvėptu  veikti.

„Žmonės nėra tinginiai, jie tik turi tikslus kurie jų neįkvepia.“ Antony Robbinson.

Kantrybė

 „Manęs dažnai klausia, kaip tapti geru sportininku. Viską griaunantis noras būti stipriausiam yra vienas pagrindinių sėkmės receptų. …Tai yra sunkus kelias ir ne kiekvienas jį nueina iki finišo…. Būna, kad per tam tikrą laikotarpį atletui reikia ištverti dėl prastų rezultatų užgriuvusį nusivylimą, susitaikyti su pralaimėjimais ir nepalūžti. Tie, kurie nesusitaria su savimi ir išsigąsta užgriuvusių problemų lavinos nemoka sulaukti rezultato, sustoja pusiaukelėje ir viską meta.“ Ž.S.

Būk kantrus lipdamas į savo olimpą. Tik nedaugelis pasiekią viršūnę, bet kodėl tu negali būti tas kuris pasiekia savo tikslus? Nesėkmės ir nelaimės patikrina žmogų, jo vertę ir vidinę jėgą. 

Tenka atsisakyti malonumų

 „Dažnai sunku atsisakyti gyvenimo malonumų, tačiau jei nori pasiekti kuo geresnį rezultatą, turi išlieti daug prakaito. Pradžioje, kol nesi profesionalas, kenčia kitos gyvenimo sritys: nelieka laiko šeimai, pomėgiams, pagrindiniam užsiėmimui iš kurio gyveni. Juk nedirbsi viršvalandžių, nes privalai eiti į treniruotę, ir, jei nori ką nors pasiekti, turi susidėlioti gyvenimą taip, kad sportui liktų daug laiko.“ Ž.S.

Taikyk sau aukštus standartus. Jeigu nori realizuoti savo tikslus, tai gerai pagalvok kas tave priartina prie tavo tikslų, o kas atitolina. Sunku tikėtis pasiekti norimų rezultatų jeigu kiekvieną savaitgalį praleidi naktiniame klube su alaus bokalu. Nebent tavo tikslas susiejąs su tokiu laisvalaikiu.

Dalykai kurie man padeda pasiekti norimų tikslų?

Dalykai kurie mane atitolina nuo mano svajonių ir tikslų?

Išgrynink visa tai ir matysi kam verta skirti daugiau dėmesio, o kam išvis neverta skirti laiko. Aukšti standartai leis tau pasiekti asmeninius tikslus.

Turi būti šiek tiek pamišęs

 „Dabar, kai nuėjau ilgą kelią  suprantu, kad vis dėlto turi būti šiek tiek pamišęs, jei nori gyventi vien iš šio sporto. Tiesiog įdėtų jėgų, laiko santykis netolygus gaunamai materialinei gerovei. …Galiūnu sportas didžiulė monotonija, sumišusi su beprotiškumu, todėl daug perspektyvių atletų metą šį užsiėmimą ir susiranda lengvesnį būdą, kaip prasimanyti duonai. Išlieka tik stipriausieji.“ Ž.S.

 „Nėra nė vieno galiūno pasaulyje, kuris užsiimtų šiuo sportu dėl pinigų. Manau sportuojant siekiama stipriausiojo vardo. „ Ž.S.

Knygoje Savickas mini seną kaip žemė tiesą. Pinigai tik priemonė tikslams pasiekti, bet ne tikslas. Nebent tau patinka banknotų salotos. Pinigai – energijos šaltinis, priemonė leidžiantis tobulėti ir siekti tikslų.

Dažnai žmonės juokiasi ir apkalba tuos kurie atrodo šiek tiek pamišę kai visą savo dėmesį ir laiką skiria vienam užsiėmimui. Tokius žmones dažnai vadina nenormaliais. Bet dažniausiai vadina tie, kuriems atrodo, kad jie patys daro labai daug „normalių“ dalykų. Bet kas yra normalu? Viskas priklauso nuo tavo požiūrio ir iš kokio taško į viską pažiūrėsi. Gal nenormalu gyventi ir nieko doro nenuveikti?

Nebijok būti pamišęs dėl to ką darai. Nesvarbu ar tai sportas, ar tai darbas, ar kokia mokslinė veiklą. Būk šiek tiek pamišęs dėl jos, tokie žmonės keičia pasaulį.

Sėkmės sąlygos

Savickas knygoje dalinasi keliomis sąlygomis kurios padeda pasiekti aukštų rezultatų sporte. Šiuos patarimus galima puikiai pritaikyti ir gyvenimui.

Disciplina.

 „Tai viena kertinių sporto sąvokų. Jei nesilaikysi disciplinos, nieko nepasieksi. Žmogus, pasirenkantis sportininko kelią, turi susitaikyti, kad gyvenimas iki karjeros pabaigos bus gerokai suvaržytas. Tik laikantis disciplinos galima siekti aukštų rezultatų ir profesinio tobulėjimo. Jei šio dalyko nebus paisoma, tiek sporte, tiek kitoje profesinėje srityje aukštų rezultatų vargu ar verta tikėtis.

Per karjerą nesitreniruoju tik tuomet, kai sergu arba gaunu traumą. Kitos priežastys neegzistuoja. Niekada nelaužau disciplinos ir neleidžiu sau to daryti: miegu, kiek reikia, valgau, ką reikia, ilsiuosi, galvoju apie sportą.“ Ž.S.

Tas kuris nuolat mėtosi tarp daryti ir nedaryti dažnai stovi viename taške. Jeigu jau apsisprendei daryti, tai nėra prasmės stoviniuoti vietoje. Daugybė žmonių turi svajonių ir tikslų. Daugybė žmonių kalba apie tai ko jie norėtu. Bet ar daug žmonių kas diena mažais žingsneliais siekia to ko nori? Mes kažkodėl tikime, kad nekontroliuodami savęs galime kontroliuoti savo gyvenimą. Disciplina tai visiškas savęs kontroliavimas, tai judėjimas savo svajonės, tikslų, laimės link. Tai savo gyvenimo valdymas.

 Sąlygos sportuoti.

Norint tapti profesionalu, reikia sukurti sąlygas, kad būtu galima sportuoti. Geriausiai treniruotis ir siekti rezultatų su bendraminčiais.Ž.S.

Pasirink tinkamą aplinką. Aplinka labai tave įtakoja. Būk tarp žmonių kurie siekia panašių tikslų, kurie turi reikiamas žinias ir įgūdžius. Būdamas tarp alkoholiku greičiausiai netapsi balerina. Greičiausi tapsi alkoholikas. Eik į tas vietas ir į tas aplinkas kurios tave motyvuotu, kuriuose tu galėtum greičiausiai tobulėti. 

Artimųjų palaikymas.

 „Beprotiškame kelyje olimpo link, siekiant savų tikslų svarbus artimųjų palaikymas. Kai šeimos nariai, draugai, draugės stebi sportininkus  varžybose, rezultatai gerėja, nes milžinai turi daugiau motyvacijos varžytis.Ž.S.

Būna, jog artimieji ne visada palaiko tavo pasirinkimą. Moterys, būna nepalaiko savo vyrų, kai jie pradeda kokia nors nerealią idėją. Jeigu taip atsitiko, kad tavęs nepalaiko artimieji, nesustok, judėk į priekį ir kai jie pamatys rezultatus jų nuomonė akimirksniu pasikeis.

 Tikslų kėlimas.

 „Jei norite tapti stipriausias pirmiausia reikia išsikelti tikslą. Turite žinoti, dėl ko tai darote. Tikslas turi būti toks, kad motyvuotu. Galutinis siekis privalo būti aukštas. Kuo aukštesnis tikslas, tuo daugiau atsiranda motyvacijos dirbti dėl geidžiamo rezultatų. Tikslai turi būti realistiški. Jeigu koks nors lengvasvoris užsimanytu tapti galiūnu, jam būtu sunku tai padaryti. Stipriausias šalyje tapau per devynerius metus nuo sportavimo pradžios, pasaulyje – per keturiolika metų.“ Ž.S.

Tokius skaičius pamačius gali praeiti noras apskritai ko nors siekti. Bet tiesa yra tokia, jog tam, kad taptum geriausias reikia nueiti didelį kelią. Žmogus be tikslų gali tik dreifuoti šiame pasaulyje, žmogus su tikslu tiksliai žino kuria kryptimi jis nori judėti. Nepagailėk laiko savo tikslų išgryninimui, tai tau padės nesimėtyti tarp pasirinkimų.

Džiaugtis menkiausiais laimėjimais.

Per mėnesį netampi stipriausias, prireikia daugybės metų kol kūne susikaupia jėga kurią gali stebinti aplinkinius. Todėl verta džiaugtis net menkiausiai laimėjimais ir pasiekimais, kurie leidžia palaikyti vidinę motyvacija.“ Ž.S.

Neužmiršk pasidžiaugti, nes nežinai kada kitą kartą galėsi tai padaryti.

Turėti dienoraštį.

Norint, kad nepasimestu mažos pergalės, patartina viską žymėti. Nuo 14m užrašydavau kiekvieną treniruotę skaičių formatu. Matau, kiek per mėnesį, metus patobulėju. Analizuoju, lyginu, kurių treniruočių programą. Rašymas tapo įpročiu.Ž.S.

Daugybė sėkmės mokytojų, lektorių, verslininkų pataria tai daryti. Kartais sunku suvokti kiek jau nuėjai, kiek jau pasiekei. Gali atrodyti, jog stovi vietoje. Todėl asmeninis pasiekimų dienoraštis leis tau apžvelgti ir tiksliai prisiminti tai kas buvo, bei įvertinti save dabartyje.

Turėti patarėją.

„Viską pačiam sunku kontroliuoti ir motyvuoti save, todėl geriausia turėti patarėją, padedantį siekti užsibrėžto tikslo. Lietuvos milžinai padeda vienas kitam, pataria, kaip reikia treniruotis, ir profesionalumas auga daug greičiau.“ Ž.S.

Tinkama aplinka. Tinkami žmonės turintys tinkamas žinias visada tave motyvuos. Nori būti verslininkas būk tarp verslininkų, nori būti sportininkas būk tarp sportininkų. Kartais sunku save stebėti iš šalies, todėl kiti žmonės tam puikiai gali pasitarnauti ir padėti tau.

 “Didžiąja gyvenimo dalį galvoju tik apie sportą, dažnai analizuoju vykusias varžybas, prisimenu kiekvieną rungtį, kaip ji susiklostė ir kodėl būtent taip. Kai stebiu varžybas iš šono, visada mintyse dalyvauju su atletais – nuo pirmos iki paskutinės rungties.

 Besiruošdamas turnyrams išvakarėse porą tris valandas galvoje treniruojuosi su visais prietaisais. Paskui juos grąžinu į vietą ir keliu dar kartą. Taip kelis kartus paliečiu visus svorius, mintyse pasiekiu rekordus, paskui viskas išsipildo realybėje.
 Tokią pasirengimo metodiką praktikuoju jau ilgokai. Kai pradėjau sportuoti, prieš svarbesnį turnyrą dažnai jaudindavausi ir tik mintyse dalyvaudamas varžybose sugebėjau nugalėti jaudulį. Karjeros pradžioje gerai nežinojau, kas yra sporto psichologija ir kiek daug rezultatus lemia puikus nusiteikimas.

Dažnokai taip save programuoju. Manau, tokią techniką taiko aukščiausio lygio sportininkai, verslininkai, žmonės, siekiantys konkrečių rezultatų. Ankščiau nepavykdavo nusiteikti konkrečiam turnyrui: mintyse praleisdavau smulkmenas, nepatinkančias rungtis, nesugebėdavau visiškai įsijausti į konkretų veiksmą. Laikui bėgant atėjo patirtis, savęs programavimas ėmė duoti vaisių.

Manau, kiekvienas pralaimėjimas duoda ir teigiamų dalykų. Patyręs nesėkmę padarau išvadas ir daugiau nekartoju klaidų. Pralaimėjimas suteikia ir azarto, o tai gera motyvacinė priemonė judėti į priekį.

Sportuodamas ugdai kantrybę ir tuomet, kai ji stipri, padeda siekti aukštų rezultatų. Tik valingi ir motyvuoti atletai pasiekia aukštumas.“ Ž.S.

Vyrų Klubo ateinančio susitikimo tema: Tikslai.

Dalyvauk Vyrų Klube.

Parengė Petras Paserpskis

By Petras P.

Pažinęs save tapsi laisvas. Tapęs laisvu būsi laimingas. Knygos "Buliaus Galia" autorius, knygos "Pažintys Internetu" bendraautorius, 90 dienų mokymų programos vyrams autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *