Categories
Top 10 Mitai

Top 10 dantų balinimo mitų

Dantų balinimas yra plačiai paplitusi kosmetinės odontologijos procedūra, skirta pašviesinti ar pabaltinti dantis. Kiekvienais metais, tūkstančiai ar net milijonai žmonių visame pasaulyje kosmetinėms dantų balinimo procedūroms išleidžia virš 10 milijardų litų.

Jei Jūs svarstote apie galimybę išsibalinti dantis, pirmiausia būtina apsilankyti pas odontologą ir pasitikrinti ar neturite skylių arba dantenų uždegimų. Jūsų odontologas taip pat gali nuvalyti jūsų dantis, pašalinant bet kokius paviršutinius nešvarumus. Prieš balinant dantis rekuomenduojama žinoti pagrindinius dantų balinimo aspektus. Informacijos apie dantų balinimą gausu reklamose, žurnaluose ir internete, tačiau būtina atskirti faktus nuo prasimanymų tam, kad galėtumėte priimti geriausius sprendimus, susijusius su dantų balinimu. Žemiau pateikiame 10 mitų apie dantų balinimą.

Visos dantų balinimo pastos yra tokios pat – dantų balinimo priemonių ir pastų pasirinkimas išties itin didelis. Stipriausios jų naudojamos tik odontologų, jų kabinetuose vykdomoms dantų balinimo procedūroms. Antros eilėje pagal stiprumą – tai priemonės, išduotos odontologo, skirtos naudoti namuose. O paprasčiausias bei silpniausias galite nusipirkti parduotuvėse.

 

  • Visi dantys balinasi tolygiai – deja, visi dantys balinasi skirtingai. Geltoni dantys įprastai balinasi daug geriau nei pilki. Asmuo su geltonais dantimis tikrai pajus didesnį skirtumą po dantų balinimo procedūrų nei žmogus su pilkais dantimis.
  • Man būtina įsigyti stipriausią dantų balinimo pastą tam, kad mano dantys būtų balčiausi – nors odontologų naudojamos priemonės dantis nubalina greičiausiai, tačiau panašų ar net identišką poveikį galima pasiekti ilgesniu periodu naudojant ir vidutinio stiprumo dantų balinimo priemones.
  • Balinamosios dantų pastos išbaltina dantis – vos kelios iš daugelio balinamųjų dantų pastų gali chemiškai balinti jūsų dantis. Beveik visų balinamųjų dantų pastų sudėtyje yra tik mechaniškai veikiančių šlifavimo produktų, kurie padeda nutrinti dėmes nuo dantų paviršiaus.
  • Rezultato gali tekti laukti savaites ar netgi daugiau –  naudojant daugumą parduotuvėje pirktų priemonių, rezultatų išties tektų laukti savaites, tačiau staiga ir aiškiai pamatyti dramatiškus pakitimus dantų spalvoje per mažiau nei valandą įmanoma tik odontologo kabinete.
  • Laminatės, karūnėlės ir dantų spalvos plombos nusibalins lygiai kaip dantys – jei jūs turite laminačių, karūnėlių ar dantų spalvos plombų – galite nusivilti – išsibalinus dantis visų šių dalykų spalva skirsis nuo dantų spalvos. Dauguma dantų balinimo želių nepaveikia dantų restauravimo priemonių, todėl patartina šiuos gydymo procesus vykdyti po dantų balinimo procedūros.
  • Dantų balinimas neturi šalutinių poveikių – dantų balinimas gali sukelti padidėjusį dantų jautrumą ar dantenų sudirgimą. Todėl būtina prieš balinant dantis apsilankyti odontologo kabinete ir pasitikrinti dėl skylių, atvirų šaknų ar dantenų uždegimų.
  • Dantų draudimas sumokės už dantų balinimo procedūrą – deja, dantų balinimas yra laikomas kosmetine procedūra ir nėra apmokamas daugumos draudimo planų.
  • Dantų balinimo rinkiniai, suteikiami odonotologo, yra identiški perkamiems parduotuvėse – siekiant maksimalaus poveikio, balinamoji želė turi tolygiai padengti visus dantis. Kadangi kiekvieno žmogaus dantų išsidėstymas skirtingas, turėtų būti sudėtinga tolygiai padengti dantis balinamąja želė, kuomet parduotvėje perkamo dantų balinimo dėklas yra bendras visiems žmonėms. Odontologo išduodami dėklai yra padaryti pagal užsakymą būtent Jūsų dantims.
  • Vienąkart nusibalinus dantis jie išliks balti amžinai – išsibalinus dantis, būtina nuolatinė priežiūra reguliariai naudojant dantų balinimo priemones namuose. Priešingu atveju dantys bėgant laikui pradės tamsėti. Norint išlaikyti vienkartinės dantų balinimo procedūros rezultatus ilgesniam periodui, rekomenduojama vengti kavos, arbatos, vyno ir apelsinų sulčių.

http://dantu-balinimas.info

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *