Categories
Saviugda Vyriškumas

Kantrybė. Alfa Vyro savybė

Viena iš vertingiausių šiuolaikinio vyro savybių yra kantrybė. Berniukas visada nori gauti viską greitai, zyzia, verkšlena, kad tik gautų tai, ko užsigeidė. Dažnai mažo berniuko atvaizdą galime pamatyti ir suaugusiame vyre. Užsigeidžia daikto, savaime aišku, jau didesnio nei vaikystėje ir verkšlena, kad nėra pinigų, blogos sąlygos ir pnš.

Kantrus vyras neverkšlena. Jis tiesiog ramiai ir užtikrintai juda savo noro, tikslo link. Ir jam nesvarbu, kad dabar kažko nėra, nes jis žino, kad atėjus laikui jis tai gaus. Kantrybė gelbsti įvairiuose situacijose, todėl jos ugdymas turi būti kiekvieno tikro vyro sąraše.

Kantrus vyras santykiuose

Čia daugiausia yra daroma klaidų ir nesusivaldoma. Aš nekalbėsiu apie tai kaip vyrai smurtauja prieš moterį, nes tokio individo negaliu vadinti vyrų, ką jau kalbėti apie sėkmingą alfa vyrą.

Moterys gerbia ir myli kantrius vyrus. Toks vyras spinduliuoja ramybe ir pasitikėjimu. Jis yra užtikrintas savimi. Joms nereikia kažkur skubančio ir verkšlenančio berniuko. Juk moterys nekantrumo įsikūnijimas, kam jai dar vienas toks nekantruolis?

Štai seka, kurios metu kantrybės nebuvimas išauga į pyktį ir griauna jūsų santykius, ne tik su moterimi, bet ir aplinkiniais.

Informacija -> priėjimas (jūs ją priimate) -> neišlaukimas (kantrybės nebūvimas, skubėjimas daryti išvadas) -> užsipuolimas (atsakas į padarytas išvadas) -> konfliktas -> konfliktas -> susiprotėjimas (šiuo metu yra viskas išsiaiškinama iki galo) -> atsiprašymai. Galutiniame rezultate pas jūsų moterį lieka nuoskauda dėl jūsų skubėjimo.

Kantraus vyro reakcija:

Informacija -> priėjimas (jūs ją priimate) -> analizavimas ir RAMUS kalbėjimas su partnere-> daromos išvados -> daromi atitinkami veiksmai pagal išvadas.

(šias sekas savaime aišku galima tobulinti ir smulkinti)

Pavyzdys iš gyvenimo

Turiu puikų vienos draugės pavyzdį, kurį man ji pasakojo su pasimėgavimu. „Vyras stovi prie apelsinų krūvos ir juos renkasi kalbėdamasis tuo metu telefonu. Kelioliką apelsinų nurieda ant žemės, o jis ramiai sako:“ Vėliau perskambinsiu“. Ir surenka apelsinus“. Nekantrus vyras būtų 3-4 kartus nusikeikęs, pasikasęs galvą ir tada pradėjęs rinkti apelsinus, bei dar keliskart parodytų savo žargono išprusimą.

Tikslų įgyvendinimas

Visi turime gyvenime tikslų. Vieni didesnius, kiti mažesnius. Turime ir ilgalaikių, ir trumpalaikių tikslų. Bet, deja, ne visi mes jų pasiekiame. O tai viena iš priežasčių – kantrybės stoka. Kai norime greito rezultato, mes negauname jokio rezultato.

Ar žinote patarle, „neskubėk ir būsi pirmas“? Aš galiu pasakyti, kad ji yra absoliučiai teisinga ir ja vadovaujantis galima pasiekti puikių rezultatų, tiek gyvenime, tiek sporte, tiek versle. Visur.

100 m. bėgimas. Ar vadovaujantis šia patarle jį galima laimėti? Taip. Iš tiesų tik ir vadovaujantis šia patarle galima laimėti.

Visi mato tik rezultatą, tai yra laiko tarpą per kurį bėgikas nubėgo distancija. Bet niekas nemato to ilgo ir kantraus laiko tarpo, kai jis treniravosi, kad pasiektų tokių rezultatų. Čempionais tampa tie, kurie prieš varžybas visą laiką kantriai, užtikrintai darbavosi treniruočių metu. Neskubėk treniruotis, daryk viską kaip turi būti, o ne lėk galvą pametęs ir ateis tavo aukso medalis greičiau, negu gali tikėtis.

Kaip ją ugdyti?

Kantrybė yra tolygi ramybei. Kuo jūs būsite ramesni, tuo jūs labiau pasižymėsite kantrybe. Dažnai ramybę lygina su snobizmu, lėtumu ir t.t. Bet tai toli gražu ne tie patys dalykai. Būdami kantrūs jūs nepasidarysite lėti, jūs tapsite užtikrinti ir ramūs.

Pirmas puikus kelias į ramybę yra meditacija. Po meditacijos, bet kokia informacija žmogus priima labai ramiai ir santūriai. Jeigu po meditacijos jus paliktų mergina, patikėkite manimi, jūs tai priimtumėte labai ramiai.

Aš jums nerašysiu apie meditavimo būdus, nes jų yra begalė,  bet duosiu elementarų pratimą, kurį galėsite atlikti ir dabar.

Atsisėskite, galite ir lotoso poza. Užsimerkite. Ir lėtai bei giliai įkvėpkite ir taip pat lėtai iškvėpkite. Tiesiog jauskite kaip jūsų protas ir kūnas nurimsta su kiekvienu iškvėpimu. Kažkas jūsų viduje „spardysis“, nes bus sunku nusiraminti, bet jūs ramiai įkvėpkite ir iškvėpkite. Stenkitės apie nieką galvoti, tiesiog visą savo dėmesį skirkite kvėpavimui. Pajuskite į jūs įeinantį orą. Jauskite ramybę savo viduje.

Kitas būdas yra joga. Jogos pratimų nėra tikslo aprašinėti, bet jų nauda didžiulė. Darant jogos pratimą jūsų dėmesys tuo metu būna būtent į jo atlikimą, į raumenų įsitempimą ir svarbiausia – į kvėpavimą. Kuo ilgiau tai praktikuojate, tuo labiau sugebate valdyti savo dėmesį, o dėmesys – tai jūsų mintys. Valdai savo mintis – valdai save ir savo gyvenimą.

Kiti paprasti ir kasdieniški dalykai ugdantys kantrybę:

  • Kas ryta pasiklokite lova.
  • Pavalgę išsiplaukite indus.
  • Tegul jūsų aplinka būna tvarkinga.
  • Daiktai tegul būna visada savo vietose, batai, megztinis, paltas ir t.t.
  • Kas rytą darykite mankštą.
  • Leiskite sau pabūti gamtoje nors truputi, tai nuramina protą.
  • Ir daugelis kitų.

Ugdykite savo sugebėjimą išlikti ramiems, tada sugebėsite išlikti kantrūs tada, kada to labiausiai reikia. Moterys myli kantrius vyrus. Kiti vyrai pavydi jiems kantrybės. Geriau būti tuo, kuriam pavydį ir kurį myli, negu tuo, kuris tokiais žavisi.

Petras Paserpskis