Categories
Motyvacija

Uogos

Greičiausiai mėgstate gražią vasaros dieną, kai esate gamtoje, nueiti į mišką ir pasmaližiauti miško uogų. Įsivaizduokite, kad atėjote į vešlią vietą, kur būta mažai žmonių ir kur tikrai bus uogų. Iš po lapų jau matyti daug raudonų, prisirpusių žemuogių. Belieka tik pasiraitoti rankoves. O tada jums užriša akis, ir paleidžia uogauti…… Absurdas? Žinoma! Kaip manote, ar pavyks pasmaližiauti? Ar greitai pačiupsite pačias skaniausias uogas? Greičiausiai pasigausite kokią vieną kitą uogą, o kitas sutrypsite. O tarp tu pagriebtų pasitaikys keletas tokių, kurių biologijos vadovėlis neleistų pavadinti valgomomis. Ir labai galimas daiktas, kad po geros valandos tokios kelionės būsite beviltiškai pasiklydęs.

Dabar įsivaizduokite abiturientą, kuris išleistuvių ryta sėdi su linksma klasiokų kompanija ir pasitinka saulę. Jo galvoje sukasi ateities planai, būsimi studijų metai, laimingo gyvenimo vizija. Tačiau daugelio tokių jaunų žmonių galvoje tokį planavimą galima apibūdinti keliais žodžiais: “Pagyvensim pamatysim”, arba, kaip keliauti mėgstantys baikeriai sako, “Kaip Dievas duos”. Argi tai ne tas pats, kas eiti į pilną galimybių gyvenimą (mišką) užrištomis akimis. Nežinodami savo tikslų, nematysime kur tos uogos slepiasi. Nežinodami kur norime nueiti, prisirinksime nuodingų vaisių ir pasiklysime. Žinoma, keliems lamingiesiems pavyks per stebuklą prisirinkti gardžiausių uogų per labai trumpą laiką. Tačiau, kaip taisyklė , tai laimingieji bus tie, kurie nuspręs nusirišti raištį ir eiti ten, kur matyti uogos.

O ar teko girdėti tokius pasakymus: “o kam žinoti, bus neįdomu gyventi”, “atsitiktinumai padaro gyvenimą įdomesnį”. O dabar pabandykite įsivaizduoti štai ką: ” O kam žinoti kur uogos yra, bus įdomiau jas rinkti”, “o kam žinoti kokios uogos yra skanios, juk kartais reikia ir nuodingų paragauti”. Visi mes turime panašias svajones: gyventi laimingai ir turtingai, pilnatvėje ir darnoje su aplinkiniais. Tai panašu ir į tai, jog atėję į mišką norime rinkti pačias skaniausias uogas. Tačiau kad tas svajones pasiektume, reikia veiksti tikslingai. Žinoti, kurios uogos yra nuodingos, o kurias galima valgyti, pamačius gražų krūma nueiti ten ir pasidarbuoti. Tai ir lemia ar žmonės per gyvenima savo svajones paverčia tikrove ar tik beviltiškai svajoja. O Juk viskas mūsų valioje: galime rinkti ne atsitiktines, o pačias skaniausias uogas, kokias tik galima rasti miške.

www.radausave.lt

Categories
Sėkmės psichologija Straipsniai

14 mokymosi dėsnių

Kodėl vieni žmonės tobulėja labai sparčiai, ir atrodo, jog jiems tai natūraliai gaunasi, o kiti deda dideles pastangas ir metų metus lieka toje pačioje vietoje?

Galbūt atsakymas slypi ne tai ką mokaisi, ar kokį metodą naudoji. Galbūt yra svarbiau kaip mokaisi. Štai čia pateikiu 14 mokymosi dėsnių, kurie yra universalūs, ir praktiškai nepriklauso nuo to, kokį dalyką mokaisi- ar matematikos ar slidinėjimo.

1. Mokykis pamažu. Informaciją semi mažais kiekiais ir iškarto taikai praktikoje. Tau nebūtina išstudijuoti slidžių gamybos technologijos, tam kad pirmąsyk nučiuožtum nuo kalno.

2. Nėra nesėkmės, yra tik rezultatai. Kai nesiseka, tai ne Tu esi blogas, kvailas ir t.t.- tokie yra Tavo veiksmai. Ir tai tėra tik rezultatas, kokie veiksmai- tokie ir popieriai. Mokytis galima iš klaidų. Jos parodo gaires, kur link galima tobulėti.

3. Niekada nėra kitų kaltė- atsakingas esi tik pats. Jei padarei klaidą- priimk tai, imkis atsakombės ir turėsi visą kontrolę klaidas ištaisyti.

4. Aktyvus mokymasis. Gautą informaciją reikia pritaikyti praktiškai. Kiekvienas gali pažiūrėti filmą ar perskaityti knygą, tačiau tobulėja tik tie, kas daro tose knygose ar filmuose nurodytas užduotis.

5. Kai ima baimė, nustok galvoti apie neigiamus scenarijus. Geriau imk ir pabandyk. Galų gale paaiškės tai, jog praktiškai bijoti nebuvo ko.

6. Pasiruošk pereiti skausmo laikotarpį. Dažnai būna taip, kad prieš pat sėkmę patiri didžiausią pasipriešinimą. Tai tarsi “pasipriešinimo testas”, patikrinti ar tikrai nori pasiekti savo tikslo. Tereikia išlaukti šį periodą ir sėkmė aplankys tave. Sportininkai sako: tikra treniruotė prasideda tada, kai skauda. Tikri čempionai ištveria tai. Jie laukia ir sako ” nesvarbu kas nutiks”.

7. Nelauk pritarimo iš draugų ar šeimos. Jiems gali nepatikti, kaip tu keitiesi. Galbūt tu esi jų pasiteisinimų objektas: “Ne man vienam taip blogai”. O kai šalia žmogus ima tobulėti, šiems pasiteisinimams iškyla grėsmė. Būna taip, kad pradėjus tobulėti dingsta draugai, tačiau tai menkniekis, palyginus su kokiais žmonėm ir draugais dar teks susipažinti.

8. Būks pasiruošęs išbandyti naujas idėjas, net jei jos atrodytų beprotiškos. Kiekvienas mokslininkas žino, jog nevertėtų atmesti hipotezės, jeigu ji nėra patikrinta. Tobulėjant ir mokantis dauguma pratimų iš pirmo žvilgsnio kelia nuostabą ir juoką. Bet vistiek verta juos daryti.

9. Kai kas nors pavyko, sužinok kaip ir kodėl tai atsitiko.
Atrasi pagrindinę taisyklę: nėra jokių taisyklių, tik gairės. Suprasti kokią taisyklė reikia taikyti, kada netaikyti, o kada sugalvoti savo taisykles.

10. Jei pritrūkai idėjų- nepabėk.
Forsuok, apsimesk, padaryk tai dirbtinai. Tokiu būdu išmoksi kažko naujo kitam kartui.

11. Mokykis su tuo, kas tai daro geriau už tave. Nebūtina pasigauti TOP eksperto, užteks žmogaus, kurio pasiekimai šiek tiek geresni nei Tavo.

12. Užtikrink, kad santykis tarp idėtų pastangų ir gautų rezultatų nuolat didėtų. Prieš darant kažką gerai, būna, kad darai tai blogai. Tai normalu. Tačiau, jei nesiseka ilgą laiką- reikia peržiūrėti principus, atrasti, kas tave stabdo ir paspausti save, kad peržengtum komforto zoną.

13. Užbaik ką pradėjai. Dauguma žmonių nepasiekia savo tikslų. Jie arba meta savo veiklas (dažniausiai turi tam gerą priežąstį) arba nekeičia strategijos kai nesiseka.

14. Mokydamasis pereisi šiuos etapus:
Nesąmoninga nekompetencija: kažką darai blogai, bet dar to nežinai.
Sąmoninga nekompetencija: žinai, kad kažką darai ne taip, tik dar to neištaisei, nepavyksta.
Sąmoninga kompetencija: darai tai gerai, tačiau sukaupęs dėmėsį.
Nesąmoninga kompetencija: darai tai gerai ir darai tai automatiškai.

Mokytis lengviau, kai esi geros nuotaikos. Padaryk taip, kad mokymasis būtų malonus. Ir… nelaikyk vertingų žinių, kurias išmokai. Perduok jas tiem, kam jų labiausiai reikia. Padėk tam, kas prašo pagalbos, kam reikia žmogaus mokančio tai daryti geriau nei kiti.

Pagal Neil Strauss

RadauSave.lt

Categories
Pažintys

Kabinimas klube ir gatvėje. Kur geriau ?


Sveiki, visi gerbiamieji, skaitantys šį mano straipsnį. Jame jums noriu papasakoti, kaip mano asmenine nuomone skiriasi kabinimas klube ir gatvėje. Kur iš tikrųjų geriau kabinti merginą ? Straipsnyje apžvelgsiu pliusus ir minusus, padiskutuosiu kaip geriau kabinti, vienam ar su draugais ? Taigi pradėkime.

Kabinimas gatvėje, jo palyginimas su kabinimu klube

Vienas iš didžiausių privalumų kabinant dieną yra, kai tu prieini prie merginos gatvėje, jos visas dėmesys iš karto būna sutelktas į tave.

Daug lengviau yra kontroliuoti jos energiją. Kaip tai suprasti ? Tarkime klube ar koncerte merginos energiją ir nuotaiką kontroliuoją dydžėjus arba koncertuotojas, o gatvėje, jos nuotaiką ir energiją kontroliuoji tu.

Dauguma mūsų ir kabiname merginas klubuose, kai jos visos šokinėja ir šaukia dėl dydžėjaus ir jo geros grojamos muzikos. Čia jos energiją kontroliuoja koncertuotojas ar tas dydžėjus. Ir jei pastebėjome, jeigu norime ją nukabinti, mums reikia izoliuoti ją nuo to dydžėjaus, kad jos dėmesys būtų sutelktas į mus.

Tai padaryti nėra lengva, ypač, kai jai tas dydžėjus labai patinka ir dar priedui „gerosios“ draugės šalia. Situacija darosi problematiška. Rezultatas dažniausiai būna neigiamas.

Klubuose spektaklis turime būti mes, o ne dydžėjus. Nuo pat įėjimo į klubą mes turime viršyti energiją, esančią tame klube. Tarkime žmonės tūsinasi, tai mes turime dar labiau už juos tūsintis, dar daugiau energijos skleisti, perlipti per visą šią bangą. Tada merginos esančios klube, koncentruos į mus dėmesį ir taip sulauksime rezultatų.

Taigi, ką tuo noriu pasakyti. Kabinant dieną, būtent gatvėje, viso šio dalyko įveikti nereikia. Gatvėje nėra jokių energijos bangų, žmonės visi ramūs, vyksta eilinė darbo diena, žmonės eina savo reikalais į darbą, parduotuves ir t.t.

Tačiau dauguma mūsų to nei nesupranta. Visi galvojame, kad klube lengviau, kai išgeri, kai draugai šalia. Daug smagiau ir lengviau. Čia klaidingas mąstymas. Čia tu esi priklausomas nuo alkoholio ir draugų. Tai ne Alfa vyro mąstymas. Alfa vyras yra nepriklausomas.

Alfa vyras mąsto taip. Dieną merginos nebūna apsirengusios prašmatniausiomis suknelėmis ir išsidažiusios kibiru dažų. Alfa vyras žino, kad tokią, kokią jis sutiko gatvėje, dieną, tokia ji ir yra gyvenime. Taip ji ir iš tikrųjų atrodo. Jokių čia kaukių ir kalės skydų nėra.

Paaiškinsiu kas yra kaukės ir kalės skydai. Merginos pusę dienos puišiasi šiandienos vakarėliui klube. Tikisi jame to savo išrinktojo. Todėl automatiškai iš karto filtruoja vaikinus. Joms bet kuris neįtiks. Čia ir atsiranda tos kaukės ir skydai, dėl „išpūsto burbulo“.

Alfa vyras žino, kad priėjęs prie merginos dieną jis yra rimtų ketinimų. Žino, kad mergina yra iš karto geros nuomonės apie jį. „Aha!, jis visiškai blaivus, ir dar gatvėje prie manęs prieina, na ir drąsuolis !”. Rimtų ketinimų vyras.

Štai apčiuopėme vieną iš didžiausių pliusių kabinime gatvėje. Tai liudija mano praktinė patirtis. Pats gyvenime esu priėjęs prie 4 – 5 tūkstančių panelių gatvėje. Daugumos jų, pokalbio pradžioje, ar išvysčius jau pokalbį, – paklausdavau, „kaip tu manai, kur geriau su mergina susipažinti, klube ar gatvėje?“. Visos jos man atsakydavo gatvėje. Paklausdavau kodėl, jos atsakydavo, „vaikinas kabindamas klube yra nerimtų ketinimų“

Čia nesvarbu kokioje situacijoje. Šia vasarą maudžiausi ežere, ir plaukdamas tolumoje pamačiau merginą. Plaukiau link jos ir priplaukęs, visas trūkdamas oro paklausiau. „Kaip manai kur geriau susipažinti su mergina, karjere ;]], ar klube?“. Ji man iš karto atsakė – „aišku karjere“. Toliau lygiai tą patį pakartojo, kad vaikinas kabindamas klube yra nerimtų ketinimų.

Beje ji tikrai atrodė seksualiai, kai jos plaukai buvo sušlapę ir apsiraizgę aplink jos liekną kaklą uiij, ir tokia juodaplaukė, egzotinė pantera ;DD. O vandenyje švietė baltas jos bikini dengiantis prisirpusius melionus..

Štai dar vienas iš didžiausių pliusų kabinime gatvėje. Kabindamas gatvėje tu atrodai rimtų ketinimų.

Iš kitos pusės, kabinimas dieną turi ir minūsų. Minusas tame, kad dieną daug sunkiau yra sukurti komfortą ir pradėti atlikti viliojimą. Dieną tavo šansai su ja atsigulti į lovą yra menkaverčiai lyginant su kabinimu klube, naktį.

Klube su žmonėmis daug lengviau susipažinti. Dauguma jų ateina ne pasilinksminti, o praplėsti pažintis. Duosiu gyvą pavyzdį. Pažiūrėkite į Vilniaus disco 311 klubą. Dauguma ten merginų neperka brangių kokteilių, nesitūsina. Koks čia smagumas trinti savo kojas aukšakulniuose ?

Esmė yra tame, kad jos ten ateina susipažinti ir pas jas jau yra minčių komfortas. Ką reiškia minčių komfortas ? Minčių komfortas yra tas, kad kai prie jų prieisi klube, joms tai neatrodys neįprasta ir jos jausis daug maloniau, nei dieną, gatvėje, kai tu iš oro nukrenti. Joms tai būna netikėta, didžioji jų dalis pradžioje būna išsigandusios. Jų mintys yra atsipalaidavusios, jos niekur neskuba, atėjo čia pasilinksmyti, atsipalaiduoti. Yra minčių komfortas.

Kai yra minčių komfortas, tada fizinį komfortą yra daug lengviau sukurti. fizinis komfortas – (merginos jutimasis, kai tu ją lieti). Todėl klube iki bučinio ar sekso yra daug lengviau nueiti, nei kabinant dieną. Mergina čia yra atsipalaidavusi, ji niekur neskuba.

Štai tie akivaizdūs, akį rėžiantys minusai.

Dabar apie kabinimą vienam ar su draugais ?

Iš savo asmeninės patirties kalbu, kad kabinti vienam yra geriausia. PUA( kabinimo artisto) kelią pradėjau su savo dabar geriausiu draugu emexu, tačiau dabar aš jau esu nepriklausomas. Man nebereikalingi draugai. Vienam yra daug sunkiau, bet jei prasilauši, taip kaip aš dariau, gyvenimas apsisuks jei ne 180 laipsnių kampu, tai 90.

Papasakosiu kaip viso to rezultate jaučiuosiu šiandieną. Tarkime visai neseniai buvau namuose. Pažiūrėjau pro savo kambario langą. Atsivėre gražus vaizdas ;]. Tolumoje ilgakojė, aptemtais mėlynais džinsais, tamsių, šateniškų plaukų mergina vedžiojo savo šuniuką. Ji dailiai ėjo, jos klubai lingavo į abi puses. Aš jaučiausiu taip, kad nesunkiai, apsirengęs striukę galiu nueiti ir nukabinti ją, toje pačioje vietoje, kur ji ten ir yra. Ir padaryti taip, kad ji sekiotų paskui mane, kaip sekioja tas šuniukas pagal ją.

Man nereikia laukti klubo, draugų, išgerti alkoholio. Aš nepriklausomas. Net neįsivaizduojate, koks tai nepakartojamas jausmas.

Kitas vaikinas, neurėdamas Day Game`o( kabinimo dieną) praktikos pažiūrėtų ir pavarvintų seilę, prieiti prie jos nė neišdrįstų. O ką jau kalbėti apie viliojimą..

Iš širdies kalbu vaikinai, kad didžiausia laimė ateina iš kabinimo gatvėje. Taip tampama socialiu ir laisvai bendraujančiu žmogumi.

Nors mano kaip asmenybė yra šokėjas. Ir man daug geriau sekdavosi kabinimas klube, tačiau didžiają gyvenimo laimę atradau merginą pašokdinęs parduotuvėje maksimoje ar vidury lukiškių aikštės.

Visiškai neseniai perėjau į naują pakopą, lygį. Mano mokinys nori tapti socialiu, komunikabiliu vaikinu visuomenėje. Sugalvojau jam puikią užduotį, – prieiti prie vyro, išsiaiškinti kaip jis gyvenime uždirba pinigus, ar yra įtakingas visuomenėje ir pasiimti jo kontaktus. Tai yra mano sugalvota iššukio programa – susipažink, atrask Alfa vyrą gatvėje.

Reikia išmokti ir su vyrais bendrauti be jokių suvaržymų.

Viską apibendrinus, galime teigti, kad kabinimas dieną, gatvėje, atveria plačiausius asmenybės tobulėjimo kelius, ko nepadaro naktinis žaidimas. Tik laužydamas baimes dieną, kabindamas merginas ir bendraudamas su vyrais tu tapsi komunikabiliu ir socialiu vaikinu, visiškai neturinčiu baimių bendravime.

Pabaigai minusų ir pliusų lentelė :

Mano knyga: „Kaip suvilioti merginą