Categories
Saviugda

Asmenybės tobulėjimas (I)

Išminčiai teigia: kiekviena nauja mūsų gyvenimo diena prilygsta tarsi gimimui. Kasdien turime galimybę vėl pasirinkti, pradėti naują gyvenimą ar laikytis įsikibus senojo. Kiekviena diena – tai vertinga dovana mums, tai akimirka, kurioje galime viską pakeisti. Tad ugdykite savyje žmogiškąsias savybes, kurios yra būtinos teigiamiems pokyčiams kurti. Atskleiskite visą savo vidinį potencialą ir tapkite pilnaverčiais, laimingais ir sėkmingais visuomenės nariais.

Skaitydamas paskaitas asmenybės tobulėjimo tema, pastebėjau, kad žmonės taip priprato prie technikos amžiaus, jog savo vidinį tobulėjimą įsivaizduoja kaip mobiliojo telefono programinės įrangos atnaujinimo procesą. „Atėjau į kursus, paklausiau ir to pakaks, aš jau kitoks, aš patobulėjęs…“ Deja taip nėra. Norint pasiekti akivaizdžių rezultatų tenka įdėti akivaizdžių pastangų. Mokytojas Jums perduoda žinias bei praktines užduotis, ir po to jis išeina, o Jūs liekate su žinojimu. Nuo šios akimirkos tik nuo Jūsų pačių pasirinkimo priklauso ar tas žinias taikysite sau ar nieko nedarysite.

Vieną rytą pasimankštinę netapsite sveiki, niekada per diena neišmoksite mąstyti pozityviai, suvalgę šviežių daržovių, negalėsite jaustis, kad maitinatės sveikai. Jums reikės tai kartoti kiekvieną mielą dieną, kiekvieną naujo gyvenimo akimirką. Tik tokiu būdu ugdysite teigiamąsias savo asmenybės savybes, o ilgainiui pajausite, kaip reikšmingai keičiasi Jūsų pasaulis.

Ar mums tai patinka, ar ne, bet visa, kas vyksta dabar, yra daugybės pasirinkimų, vykusių praeityje, padarinys. Nesitikėkite gyvenime teigiamų rezultatų, jei nieko dėl to nedarote. Ne veltui sakoma, darbas žmogų puošia. Asmenybes tobulėjimas – tai viso gyvenimo darbas. Nesustokite ir nenuleiskite rankų. Suvokite, pirmadienis ar sekmadienis yra lygiai tokios pat dienos, nedarykite klaidos leisdami sau kelias dienas netobulėti. Didžiausias pavojus tykos tada, kai susitaikysite su nuomone, jog truputis blogio jums nepakenks.

Pažvelgę atidžiau pastebėsite ir tai, kad asmeninis tobulėjimas yra labai susijęs su sėkme. Todėl privalote nuolatos augti ir tobulėti – tai bus Jūsų sėkmės kelio pagrindas. Vien tik Jūsų maži ir dideli sprendimai lems kokia bus Jūsų ateitis.

Sudrausminkite ir disciplinuokite save. Iš pradžių tai gali pareikalauti daug pastangų, tačiau ilgainiui taps lengva užduotimi. Didžiausias augimas prasidės nuo Jūsų tikslų. Tikslais turėtų būti ne puikus namas ar brangus automobilis, ne prabanga ar patogumai, ne pinigai. Svarbiausia Jūsų asmenybė, kuri vystosi tam tikro proceso dėka. Todėl paklauskite savęs dabar, „kokia asmenybe nuo šios akimirkos aš noriu būti?“ Giliai įkvėpkite ir keletai minučių pasinerkite į svajones.

(Bus daugiau)

Paulius Naujokas

GyvenimoGuru.lt

Categories
Sėkmės Istorijos Sėkmės psichologija

Richard St. John sėkmės formulė


Norint išmokti valdyti pinigus, pirmiausia reikia to norėti ir tikėti savimi. Atrodo – labai paprasta, tiek kartų girdėta, bet prisipažinkite, kiek kartų jau bandėte taupyti, ar atidžiau pasidomėti savo, pavyzdžiui, II-osios pakopos  pensijų situacija? Tai, ko pradžioje imatės su entuziazmu, po kurio laiko būna apleidžiama. Kodėl? Paprasčiausiai nustojate  tikėti, kad  jums pavyks, pristingate ryžto ar pametate tikslą iš akiračio.

Alfa vyras pagrindinis tikslas – įkvėpti jus veikti.   Norime  uždegti jus  gerais pavyzdžiais  ir  sėkmės  susilaukusiomis idėjomis, pristatyti žmones jau atradusius sėkmės formulę. O  dabar apie Richard St. John. Jis įkūręs St. John  Group kompaniją, kuri yra pagrindinė „Black- berry“,  „Nortel“  ir kitų įmonių marketingo     strategijos vykdytoja. Rich-ardas yra laimėjęs apdovanojimus už geriausius komercinius scenarijus, laisvalaikiu fotografuoja, bėga maratonus. Nagrinėdamas sėkmės istorijas, Richardas per 10 metų paėmė virš 500  interviu  iš  įvairiausių sėkmingų žmonių.

Vieną kartą Richardas  St.  Johnas atvykęs į  konferenciją kurioje buvo susirinkę tik turtingi ir pasiturintys  žmonės nusprendė jų paklausti, kas jiems padėjo pasiekti tokių aukštumų. Taip jis pradėjo sėkmės istorijų nagrinėjimą ir po daugiau nei 500 paimtų interviu iš įvairių turtuolių, jis padarė išvadas ir išvedė 8 sėkmės dėsnius.

1. Aistra – mylėkite tai ką darote, darykite tai su užsidegimu ir ne dėl pinigų, pinigai anksčiau ar vėliau ateis. Mylėkite savo darbą, džiaukitės ir didžiuokitės tuo ką dirbate ir kokia yra jūsų profesija.

2. Darbas – Dirbkite daug ir sunkiai. Dirbkite su malonumu, niekas neateina lengvai, o ypač tai ko jūs siekiate nebus padėta jums ant lėkštutės. Tai lyg iššūkis jums, kurį su šypsena priimat ir tuo džiaugiatės.

3. Susitelkimas –  kitaip  susikoncentravimas. Susikoncentruokite ties vienu dalyku kurio jūs norite, negailėkite nei laiko, nei pinigų, nei jėgų tam.  Dėmesio  sutelkimas daugumai dalykų nepadeda pasiekti to ko tikrai norite.

4.  Stumtelėjimas – reikia save  stumtelėti, nugalėti drovumą, abejingumą savimi. Jei pačiam sunkiai sekasi tai padaryti, tuomet susiraskite kas galėtų jus stumtelėti.

5. Idėjos –Viena gera idėja jus gali pakelti iki didžiausių aukštumų. Billas Geitsas (Bill Geits) teigia, kad pirma  gimė  puiki idėja, o iš  jos – kompiuterių programinės įrangos kompanija. Kūrybingi yra netik  meno, bet ir visi kiti   žmonės nepriklausomai nuo specialybės ir veiklos.

6.   Tobulumas – Tobulinkite save kaip asmenybe, tokiose srityse kuriose jaučiate potrauki ir begalinį norą. Tobulinkite save kas dieną, kas valandą, kas minutę ir tik tobulėsite tai atkakliai praktikuodami.

7. Tarnavimas –  Tarnaukite  žmonėms, bukite naudingas. Kai kurie žmonės taip pasiekė didesnių aukštumų nei jie patys buvo išsikėlę, ir tik padėdami kitom asmenybėm.

8.  Stengimasis –  tęskite tai, ką pradėjote. Negailėkite nei laiko nei jėgų, nes per naktį niekas nepasidarys.

Taigi  sėkmę nėra  lengva pasiekti, bet  tai tikrai įmanoma. Ir aš žinau, kad jūs turite sritį kurioje dirbtumėte su malonumu, pasikartosiu, ne dėl pinigų, bet dėl malonumo, o tuomet jau pinigai patys ateina pas jus.

Sėkmės.

Parengė: Deividas Ambrazevičius

Žurnalui „Alfa Vyras“