Categories
Vidinės problemos Vyro Kelias

Maksimali atsakomybė – Vyro stiprybės šaltinis

Kartais save pagaunu kaltindamas kitus mintyse. Dažniausiai tai pradedu daryti tada kai ateina nesėkmės metas, kai popieriai klostosi ne taip kaip norėtųsi. Kai nežinau ko imtis, ką daryti ir nuo ko viską pradėti. Lengva kaltinti kitus dėl to, kad nepasisekė tam tikri dalykai. Iš tikro lengva kaltinti maisto pramonę dėl to, kad turiu kelis kilogramus nereikalingų riebalų, kurie man nepadeda geriau jaustis, kurie man nepadeda lengviau judėti. Lengva kaltinti moteris, nors žinai, kad pats pasielgei kaip paskutinis asilas ir dabar tiesiog kinkos dreba atsiprašyti, nes juk žymiai lengviau apkaltinti ir viską neigti.

„Žmogus neturėtu laukti, kol kas jam pasakys, kokia jo gyvenimo prasmė, nes į šį klausimą atsakyti gali tik jis pats. Užduoda šį klausimą gyvenimas, ir žmogus atsako savo gyvenimu, kai yra už jį atsakingas.“ – Franklis

Dažnai sunku pažiūrėti į viską blaiviomis akimis, be iliuzijos. Jeigu aš turiu viršsvorio, tai aš turiu du pasirinkimus. Tiesiai šviesiai sau pripažinti, kad aš turiu viršsvorio ir užteks į savo burną mesti visą brudą kurį siūlo parduotuvės arba aš toliau sau meluoju ir auginu masę. Visada yra du pasirinkimai. Bet dažnai mes pasirenkame lengvesnį, saugesnį, mažiau skausmo suteikiantį pasirinkimą. Nes pažiūrėti į realybę yra sunku ir skaudu. Daug lengviau ignoruoti tai kas yra iš tikrųjų.

Jeigu vyras nemoka bendrauti su moterimis, nesijaučia vertas moters jis gali pasirinkti du kelius. Vienas kelias tai neigti tai, dažnai vyrai taip ir daro. Neigia realybę. Jeigu tu bijai užkalbinti merginą, jeigu tu bijai prieiti prie merginos ir nuolat save pateisini pačiais idiotiškiausiais būdais, tai tu bėgi nuo realybės. Darai viską, kad tik nereiktu susidurti su ta realybę, kad tik nereiktu užkalbinti moters. Nes žinai, kad gali skaudėti. Ji gali tave atstumti, gali su tavimi nekalbėti, gali į tave pažiūrėti su tokia veido mimika, jog norėsis tik išnykti J  Bet visos tos baimės yra sukurtos tik tam, kad tave apsaugotu. Apsaugotu tave nuo skausmo kurį tu gali patirti. Nuolat save saugodamas nuo skausmo tu neleidi sau gyventi. Tu darai viską, kad tik nereiktu gyventi, kad tik nereiktu patirti skausmo.

Leisk sau patirti skausmą, leisk sau susimauti. Nebėk nuo realybės. Suvok, kad skausmas tai tavo saugos tarnyba. Apsauga – nei bloga, nei gera, ji tiesiog yra. Leisk jai dirbti savo darbą, o pats leisk sau daryti tai ką iš tiesų visada norėjai daryti.

Jeigu nori išmokti bendrauti su moterimis, eik ir bendrauk su jomis. Tiesiog bendrauk. Turi per daug nereikalingų lašinių? Nebėk nuo realybės, bėk į sporto salę ir kurk sau tą realybę kurios norėtum.

Prisiimdamas atsakomybę tu pradedi žiūrėti į tokią realybę kuri yra iš tikro. Nebebėgi nuo realybės kuri tavęs netenkina, o ją tobulini.

Categories
Sėkmės psichologija

Iliuzijos

„Tikėk savimi“, „Pasitikėk savimi“, „Tu – geriausias (-a)“, „Pažiūrėk tu į jį! Nevykėlis! Tu už jį milijoną kartų geresnis“… Vis dažniau galima išgirsti tokius skatinimus, kuomet kažkam prasitari, jog bijai, nedrįsti, nerimauji, kuomet į rankas pasiimi abejotinos vertės knygą ir pan. Konkrečiais pavyzdžiais galima įrodyti didelę minčių, nusiteikimo galią ir reikšmę, todėl tikrai nenoriu pasakyti, kad savimotyvacija, savęs drąsinimas yra blogai, tačiau čia įžvelgiu ir tam tikrą problemą.
Įsivaizduokite, kad esate įmonės direktorius, prezidentas. Savo darbuotojus pagiriate už gerą darbą, galbūt truputį algelę padidinat. Jei kažkas nepavyksta, įžvelgiate tik gerąsias darbuotojų ir situacijos puses. Tik viena smulkmenėlė – kritiką Jūsų firmoje yra retas svečias. Net jei darbas atliktas tikrai nekokybiškai, blogąsias puses praleidžiate pro akis, kuomet darbas atliktas vidutiniškai, pavadinate jį šedevru, o kai pastebite, kad vis dėlto kokybės norėtųsi, darbuotojams apie tai gal ir užsimenate, bet tik „lyg tarp kitko“. Prie ko tai veda ir kodėl tai yra blogai? Mano galva, darbuotojai pradės gyventi iliuzijoje, kad jie atlieka nuostabų darbą ir yra tiesiog tobuli specialistai, o nesėkmės, firmos krizė ar dar kažkas taps „tiesiog nesėkme“, kai iš tikrųjų situacija yra visiškai prasta.
Manau, taip pat yra ir su mūsų gyvenimais. Sakome sau, kad esame labai vyriški, savimi pasitikintys, bet prie merginos prieiti vengiame. Sakome, kad esame labai pasiturintys, bet savo „Audi“ ar „BMW“ nusipirkome pardavę močiutės namą. Į komplektą, be abejo, močiutė taip pat įėjo. Sakome, kad esame geros fizinės formos, bet per pilvą nematome savo … (supratote apie ką aš). Sąrašą galėtume tęsti, tačiau, mano galva, vaizdą apie realybę jau susidarėme.
Visa tai, apie ką parašiau aukščiau, veda prie:

  • Susireikšminimo.
  • Nepasverto pasitikėjimo savimi, kuris gali atnešti labai sunkiai sutvarkomas pasekmes.
  • Realybės nepripažinimo

Kitaip sakant, pradedame gyventi iliuzijoje, kad mes esam nerealiai faini, bet į visą situaciją pažiūrėjus iš šalies, galime pradėt juoktis. Pro ašaras.
Neretai būna ir taip, jog žmogus padaro kažką jo manymu labai įspūdingo, bet kiti tai vertina neigiamai. Tada idėjos, darbo autorius į kritiką neatsižvelgia, bet išlemena: „Jie pavydi.“ Tai, mano galva, ne kas kita kaip iliuzija.
Bet kyla klausimas kaip su tuo tvarkytis? Manau, kad viso to šaknys yra baimė prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir jų padarinius. Dėl didelio pilvo kaltinam merginą/žmoną, kad ne taip gamina, dėl mažo uždarbio kaltinam bendradarbius, vadovus, blogą nuotaiką pateisiname tuo, kad mėnulis ne tokiu kampu patekėjo… Manau, kad svarbiausia yra nekvaršinti sau ir kitiems smegenų ir į visas situacijas ir įvykius žvelgti objektyviai ir, jei prireiks, pasakyti: „Taip, kaltas aš“, o ne debiliškais svaičiojimais bandyt suverst kaltę kitiems ir stengtis atrodyti taip lyg niekada neklystum.

Categories
Motyvacija

Jums niekas negali padėti

Jums niekas negali padėti. Kaip skamba? (Juokiuosi.) Ši mintis yra išties labai išganinga. Pagalvokime.

Kiekvieną kartą kai virš mūsų laimės atplaukia juodoji naktis ir mus ima supti liūdesys, mes galime prisiminti šią mintį ir ji mums padės. Kodėl? Ogi todėl, kad jeigu niekas mums negali padėti, tai niekas negali mums ir pakenkti.

Tarkime Jums kažkas pasakė gerą žodį ir Jūs apsidžiaugėte. Netgi skaitant sakinį, aiškiai matosi, kad apsidžiaugėte Jūs pats, o ne kažkas pasakyto Jus nudžiugino. Tas pats yra ir su blogais dalykais – nusimename mes patys, o ne blogi dalykai mus suglumina. Visi nusivylimai, nudžiugimai yra labai subtilūs įpročiai, kurių daugelis net nepastebi.

Jeigu Jūs klausotės ko nors naudingo ir vėliau panaudojate, tai Jūs pats sau padėjote, o ne kažkas padėjo Jums. Jūs paklausėte, pamanėte, kad tai naudinga ir to ėmėtės. Jūs pats, ne Jonas ar Onutė.

Tai, kad kažkas mums gali padėti ar pakenkti iš išorės tėra iliuzija. Niekas negali Jums pakenkti ir niekas negali Jums padėti. Jūs vienas esate už tai atsakingas. Kvapą gniaužianti atsakomybė.

Tiesiog pastebėkite, kad nėra būtina eiti į mišką ar dar kur, kad galiausiai apsispręsti ir pabaigti „nuotaikų naktį“. Pabandykite kartais tai padaryti patys, be išorinės pagalbos.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Puikus Gyvenimas Sėkmės psichologija Straipsniai

Kaip sukurti sėkmingą veiklą?

Daug kam kyla klausimas kodėl viena įmonė yra sėkminga ir susilaukę begalės klientų, o kita įmonė vykdanti tokią pačią veiklą merdėja ir galiausiai bankrutuoja. Jei tai būtų kokteilių baras ar naktinis klubas galėtume teigti, kad strategiškai pasirinkta bloga vieta, bet vieta nėra esminis dalykas. Pavyzdys jums, kokteilių baras „Barbara“ ir kokteilių baras kitoje pusėje gatvės „Baracuda Bar“. Vieta beveik identiška, bet „Barbara“ lūžta nuo žmonių kiekio, o „Baracuda Bar“ net per atidarymą nesugebėjo pritraukti tiek žmonių, kad galėtų konkuruoti. Vadinasi mitą dėl vietos tinkamumo galime paneigti. Būtų galima paneigti ir daugiau prielaidų, bet nėra prasmės tai daryti. Todėl geriau pakalbėkime apie tai nuo ko priklauso veiklos sėkmė. Galiu pasakyti jums tiek, kad vienas žmogus niekada nieko tobulai neatliks ir jei tas žmogus bus aklai tikintis savo nuomonę ir galvos, kad jis neklysta taip pat to neatliks dorai. Todėl kuriant sėkmingą veiklą svarbiausia yra būti pačiam tokiai tobulai asmenybei, kiek to galima to pasiekti. Kai būsite tokia asmenybė, sugebėsite aplink save suburti tokį žmonių ratą, kurie jums padės kiekvienoje gyvenimo situacijoje.

Sėkmingos veiklos vertybės

  • · Komanda;
  • · Kompetencija;
  • · Atsakomybė;
  • · Kūrybiškumas;
  • · Sąžiningumas; (Vertybių sąrašą sudarė Tomas Kaulinskas)

O dabar plačiau, kodėl būtent tokios vertybės

Šios vertybės tinka, norint sukurti bet kurią veiklą sėkmingai, pradedant bendraminčių kanalu irc, internetiniu tinklapiu ir baigiant sėkminga kompanija, kurie vienija kelias skirtingas įmones.

Taigi vienas jūs viską suvokiate per savo suvokimo prizmę ir todėl jūsų nuomonė gali atrodyti daugeliui žmonių neteisinga, todėl jie nesinaudos nei jūsų tinklapiu, nei jūsų teikiamomis paslaugomis, todėl jums reikalinga komanda. Komanda turi būti tokių žmonių, kurie kiekvienas išmanytų skirtingą sritį ir galėtų ją kuruoti. Tarkim viešųjų ryšių komanda, laisvalaikaikio komanda, savanorių komanda, lektorių komanda, mokymų komanda, reklamos komanda ir t.t. Kiekvienai veiklai reikalingos skirtingos komandos, todėl sąrašą kas reikalingą kiekvienai veiklai turite susidaryti iš anksto.

Tada kiekvieną kilusią mintį drąsiai išdėstote savo komandai, o jie išdėsto savo nuomonę apie ją ir tada jau galite priimti spendimą, ar tai tinkama mintis ar vis dėl ją reikia dar patobulinti, ar iš vis padėti į stalčių. Komanda turi būti kompetetinga spręsti įvairius klausimus, turėti tam tikrus išsilavinimus. Tiesa vien tik išsilavinimas neapsprendžia žmogaus sugebėjimų. Reikia atkreiptį dėmesį, kaip pretenduojantis žmogus į komandą pristato save, jei jis pristato vien tik teigiamais epitetais, bet prie tų epitetų nepateikia jokių realių darbų pavyzdžių, vadinasi galima daryti prielaidą, kad jis turi per mažai kompetencijos darbui atlikti, tokiam žmogui galima pasiūlyti prisidėti prie komandos vėliau ir padėti įgauti kompetencijos. O jei prisidėti vėliau jis atsisako, vadinasi jam reikia pasiieškoti kitos įstaigos, kur galėtų realizuoti savo sugebėjimus.

Sekanti žmogaus savybė yra atsakomybė, nes jei žmogus jūsų komandoje bus neatsakingas, jis neatliks jam paskirtų darbų ir užduočių laikų, o to pasekoje šlubuos visos komandos darbas. Taip pat jis gali iš vis neateiti į darbą. Kaip patikrinti tokį žmogų? Galima pažiūėti jos CV ir perskambinti ankstesnes darbovietės ir pasikonsultuoti su jų vadovais apie tam tikrą asmenį. Tiesa tai turėtų būti sėkmingų organizacijų vadovai, nes jie taip pat gali klysti susidarydami tam tikrą nuomonę apie žmogų, nes jų suvokimo prizmė gali būti per siaura. Kaip išmokti atsakomybės? Puikiai to padeda išmokti visuomeninė veikla, nes ją dirbdamas negauni jokio finansinio atlygio, jei tai sugebi daryti gerai negaudamas jokios finansinės grąžos, vadinasi esi atsakingas ir dirbdamas darbą, už kurį bus mokamas atlyginimas jį atliksi tik dar atsakingiau.

Dar viena labai svarbi žmogaus pretenduojančio į komandą sabybė yra kūrybiškumas. Jei žmogus nebus kūrybingas, susiduręs su problemą jis nuleis rankas ir nesugebės jos išspręsti. Kai žmogus veikia kūrybingai tai puikiai atspindi jo gyvenimas. Šiai dienai žmonės šią savybę labai užmiršo, nes visi orientuojasi tik į galutinį rezultatą, t.y pinigus.  Kūrybiškumas pradedamas žlugdyti šeimoje, jei ji nėra kūrybinga spręsti savo problemas, toliau mokykloje, jei dauguma mokytojų nėra kūrybingi, dar toliau tęsiasi aukštojo mokslo įstaigoje ir baigiasi darbo vietoje. Geras vadovas visada stengsis, kad jo darbuotojai būtų kūrybiški ir skatins jų kūrybiškumą. Girs už kiekvieną kūrybišką poelgį bent jau žodžiu,  o jei tai labai didelis poelgis atnešantis daug naudos ir įmonei skirs ir finansinę premiją. Blogas vadovas naikins kūrybišką asmenybę, nes atsiradus tokiai asmenybei įmonėje iškyla grėsmė vadovo kėdėi apvirsti, o pačiam vadovui nuo jos nukristi. O juk nei vienas vadovas gaunantis solidų atlyginimą nenorėtų prarasti savo darbo vietos. Tapti kūrybingu yra kur kas sunkiau, nei panaikinti kūrybišką asmenybę sau iš kelio. Žmonės visada linkę rinktis lengviausią kelią. Todėl pas mus tiek mažai kūrybingų žmonių.

Paskutinė žmogaus pretenduojančio į komandą savybė turėtų būti sąžiningumas, manau tai visada galima patikrinti, nes šiai dienai internetas teikia labai plačias galimybes, įvedus žmogaus vardą į pavardę į internetinę paieškos sistemą galima rasti jo padarytus darbus, ir patikrinti jo žodžius ar tai ką jis pasakoja yra teisybė ar ne. Jei žodžiai atitinka realybę, vadinasi žmogus sąžiningas ir tai dar vienas pliusas jam, kad galėtų patekti į jūsų komandą.

Jei jūsų pasirinkiti žmonės komandai atitiko visus kriterijus turite galimybę sukurti puikią komandą aplink save. Taip turite galimybę sukurti puikią ir sėkmingą veiklą.

Arnoldas Kubiliūnas

Categories
Motyvacija Saviugda

Kliūtys siekiant tikslų

Žmogus, siekiantis tikslų, susiduria su keliomis kliūtimis: Nežinojimu, kaip siekti tikslų, Racionalizavimu, Pateisinimu, Negatyviomis emocijomis. Apie emocijas parašysiu šiek tiek plačiau.

Nežinai kaip siekti tikslų– gali būti taip, jog tavo aplinkoje niekas apie tikslus net nėra girdėjęs, tad nieko keista, kad trūksta žinių kaip jų siekti. Vaistas: ką darau, jei sugenda šaldytuvas- einu pas žmogu kuris juos taiso. Ką darau jei nemoku siekti tikslų- einu pas žmogų, kuris jau yra tai padaręs, t.y. pasiekęs savo tikslų. Galima nebūtinai eiti pas žmones, galima tą pačią patirtį rasti knygose, mokymuose ir t.t. Tačiau mokymasis iš žmogaus yra vienas efektyviausių ir greičiausiai duodančių rezultatus.

Racionalizavimas– susiduri su problema ar situacija, kurią reikia išspręsti. Tačiau vietoj sprendimo atsiranda racionalaus paaiškinimo ieškojimas. PVZ “aš vėluoju, nes mieste kamščiai.” “negalėjau padaryti namų darbų, nes namie neradau tušinuko” ir t.t. Vaistas: atsakomybė. Aš esu atsakingas, todėl turiu galimybę situaciją pakeisti. Jei vaidinu auką, per kurią sunkvežimis važiuoja, tada nieko padaryti negaliu. Tačiau verta atsiminti- Tu visada esi atsakingas, Tu visada gali ką nors padaryti, kad išspręstum problemą.

Negatyvios emocijos. Žmogus visų pirmiausia yra emocionali būtybė. Galvok kaip tik nori, tačiau ekstremaliose situacijose, emocijos nugali racianalų protą. Tada ir išaiškėja, kas ko yra vertas. Neveltui sakoma, kad norint patikrinti partnerį reikia su juo eiti “obuolių vogt”.

Ekstremalias situacijas patiriame kasdien.
Nors jų negalima pavadinti ypatingai ekstremaliomis, tačiau jos visgi priverčia judėti, išeiti už savo komoforto zonos, pasipriešinti tinginystei ir baimei. Tokias situacijas labai dažnai patiria savo tikslų siekiantis žmogus. Vat čia vėlgi išaisškėja, kas ko yra vertas. Ar žmogus tikrai vertas savo tikslų, parodo jo reakcija į pasitaikusias situacijas. Kaip jau minėjau, žmogus- emocionali būtybė, tad susidūręs su nepalankiomis situacijomis, jis jaučia blogas emocijas, kurios ir trukdo siekti tikslų.

Kokios yra tos negatyvios emocijos: pyktis, baimė, pavydas, kaltė, gėda, kaltinimai, savigrauža.

Taip pat negaytyvias emocijas palaiko Pateisinimas ir Racionalizavimas, Per didelis jautrumas. Pateisindamas negatyvią emociją, randu priežąstį jai būti- “Aš turiu teisę pyktį, nes jis tikras ožys, idiotias…” “Aš turiu teisę bijoti, nes ši situacija yra tikrai bauginanti”. Per didelis jautrumas- pernelyg jautriai reaguoju į aplinkos pasisakymus mano atžvilgiu, ypač jei tie pasisakymai neigiami. Tada iškart pradedu pykti ar gėdytis, kaltinti kitus arba save. Pradinis pagrindas negatyvioms emocijos- Kaltė, arba kaltinimai.

Vaistas: Atsakomybė. Kai tik nustoji kaltinti kitus arba save, dėl problemų, dingsta ir negatyvios emocijos. Tai keičia visą požiūrį iš esmės. Lazda turi du galus. Jei prisiimi atsakomybę, įgauni galimybę keisti situaciją. Jeigu esi atsakingas už Tave užgriuvusias bėdas… Valio! Vadinasi turi ir jėgų tas bėdas spręsti.

Kai tik priimi visą atsakomybę už savo gyvenimą, sulaužai visus barjerus vedančius į sėkmę. Tau nebelieka jokių kliučių, nebent tik tos kurias susikursi. O tos, kurios pasitaikys tavo kelyje- tai tik laikini nesklandumai- Tu juk turi galimybę tuos nesklandumus pašalinti. Kai tik prisiimi visą atsakomybę, kardinaliai nukreipi savo dėmėsį nuo bėdų link galimybių, tas bėdas tvarkyti. Taip krypsta ir pastangos, nuo bandymų kažką apkaltinti link bandymų judėti pirmyn.

Tu esi atsakingas, Ką ketini daryti?

www.radausave.lt

Categories
Lyderystė

Vyras darbe


Daugelis Tikro Vyro charakterio savybių tinka ir sėkmės receptui darbe – tikslo turėjimas, efektyvus darbas ir pasitikėjimas savimi. Paskaityk keletą veiksmų kurie padės būti vyru darbe.

Priimk sprendimus
Neryžtingumas – tik nevykėliams. Surink reikalingą informaciją, turėk savo nuomonę, priimk sprendimus ir judėk. Didelis laiko ir energijos švaistymas bereikalingam analizavimui priveda prie praleistų galimybių ir dažniausiai tokie sprendimai būna ne ką geresni. Ne visada turime pakankamai lėšų ir/ar darbuotojų įgyvendinti savo idėjoms, taip pat ne visada yra tiek laiko ir informacijos mūsų priimamiems sprendimams, kiek norėtumėme, kad jų būtų. Pasilik pakankamai laiko svarbiems sprendimams priimti, bet nesistenk siekti tobulybės. Tiesiog judėk – veiksmas yra energija, o fortūna palanki drąsiems!

Prisiimk atsakomybę
Nesvarbu kaip gerai sugebi priimti sprendimus, ateis diena kai suklysi. Pripažink savo klaidą, ištaisyk ją ir judėk toliau. Nėra prasmės savęs dėl to kaltinti – visi kartais klystame. Svarbu išlikti profesionaliam, to iš tavęs tikimasi. Taigi, prisiimk atsakomybę už savo sėkmes ir nesėkmes – tai parodo kitiems, jog esi pakankamai tvirtas pripažinti savo klaidas. Atsimink, niekam nepatinka pasiteisinimai, jausk skirtumą tarp pasiteisinimo ir atsiprašymo, būk pasiruošęs atsiprašyti.

Pastovėk už save ir savus
Nesvarbu ar esi kam nors pavaldus ar turi sau pavaldžių darbuotojų – būk lojalus. Svarbu apie savo kolegas ir (netgi) bosą kalbėti pagarbiai jiems už akių, neapkalbinėti. Atsiliepk pozityviai apie savo komandą ir pastovėk už juos kai kiti bando šmeižti. Tai galioja ir tiems, kurie „maisto grandinėje“ stūkso aukščiau – jei kažkas gauna didesnį atlyginimą nei tu, dar nereiškia, kad gali įžeidinėti. Oficialūs skundai ar komentarai apie darbą yra viena, tačiau tuščios kalbos yra neprofesionalu bet kokiam darbuotojų lygiui. Mandagiai, bet užtikrintai apgink savo komandos draugą. Niekas nemėgsta būti taisomas, todėl pastabas gavusių žmonių elgesys prieš tave gali kurį laiką būti šaltesnis, tačiau ilgainiui jie gerbs tave už tai, kad esi teisingas ir ištikimas.

Neplepėk
Ką, manai liežuvauja tik moterys? Paskalos, apkalbos darbo vietoje yra neprofesionalu ir destruktyvu. Laikyti savo liežuvį tarp dantų taip pat labai vyriška savybė. Tik kvailys sako viską ką žino, protingas stebi ir apmąsto. Burnos paleidimas į darbą gali privesti prie visokių bėdų – nuo pažadų, kurių negali išpildyti iki to, jog atrodysi paprasčiausiai kvailai. Taigi, jei nugirsti ar pamatai ką nors, ko kitiems nebūtina žinoti, būk vyru ir pasilik tai sau.

Išsakyk savo nuomonę
Turi laikyti savo burną užčiauptą, jei tai apkalbos, tačiau tai nereiškia, kad negali turėti savo nuomonės kai kalbama apie darbą. Jei klausia patarimo dėl iškilusios problemos – kalbėk. Turėk nuomonę ir būk pasiruošęs ją apginti bei žinok kieno tu pusėje. Kai neturi tvirtos pozicijos, kitiems atrodai stokojantis pasitikėjimo ir užtikrintumo. Galbūt kartais turėsi nesutikti su savo viršininku, bet atsimink, jog tai nėra priežastis būti triukšmadariu, konfliktuoti – savo idėjas turi pristatyti taktiškai. Niekas nemėgsta tų, kurie visada su viskuo sutinka, o gerbia tuos, kurie moka išsakyti savo kritiką konstruktyviai ir mandagiai.

Būk ramus ir profesionalus
Būti vyru darbe nereiškia būti „mačo“, bet tai taip pat nereiškia būti ištižėliu. Būti agresyviu, tik savim besirūpinančiu pamišėliu yra taip pat blogai kaip ir būti abejingu pastumdėliu. Deja, patirtis sako, kad daugelis vyrų darbe yra linkę į kraštutinumus. Stenkis būti tas auksinis vuduriukas: mandagus, tačiau galingas. Svarbu eiti toli, bet neperžengti ribų. Pagalvok apie darbo aprangą – tai, kad turi gerai rengtis darbe nereiškia, kad vilkėti Armani yra būtina – to būtų per daug. Spėk, ko dar būtų per daug? Būti azartišku užsispyrėliu, kuriam labiau rūpi laimėti kiekvieną iškilusią diskusiją nei atlikti gerai savo darbą.

Taigi, naudokis sveiku protu ir jausk pusiausvyrą, būk pakankamai vyriškas, kad prisitaikytum ir puikiai atliktum savo pareigą darbe. Tada kiekvieną vakarą iš darbo galėsi išeiti su vyriškiausiu atlyginimu: pasitikėjimu už sąžiningą darbo dieną.

Parengta pagal: askmen.com
Categories
Sėkmės psichologija

Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą

Mes, žmonės , jaučiamės turintys teisę į puikų gyvenimą ir kad kas nors, kaip nors ir kur nors yra atsakingas už tai, jog mes būtume patenkinti, be galo laimingi, mus nuolat lydėtų sėkmė, puikiai klostytųsi karjera ir šeiminis gyvenimas, o asmeniniuose santykiuose nuolat rusentų aistra. Iš tiesų už jūsų gyvenimą atsakingas tik vienas žmogus. Ir tas žmogus esate jūs pats.

Žmonės, kuriems sekasi, patys prisiima atsakomybę už savo veiksmus. Jeigu norite gyventi puikų gyvenimą, prisiimkite visą atsakomybę už jį. Kurkite savo gyvenimą, juk jūs patys sprendžiate – niekas kitas už jus to nepadarys, ir, kalbant atvirai, jūs netgi nenorite, kad kas nors tai padarytų už jus. Ar esate girdėję apie žaidimą„Ieškojimas kaltų“? Gerai įsiklausykite ir, nė neabejoju, kad girdėsite žmones jį žaidžiant kiekvieną dieną, kad ir kur būtumėte. Tai vyksta darbe, namie, galite tai išgirsti iš pažįstamųjų, draugų ir kitų visuomenės narių. Mes kaltiname viršininkus, kolegas, klientus, antrąsias puses, orą, pinigų trūkumą. Tai, kaip ir rūkymas, ilgainiui virsta įpročiu. Tačiau bet kurio įpročio galima atsikratyti. Norėdami sužinoti, kodėl šiandien negyvename trokštamo gyvenimo, neieškokime atsakymo kitur. Jūs patys sprendžiate ir gaunate tai, ko nusipelnote.

Pamišimas kartais apibrėžiamas kaip žmogaus, nekeičiančio savo elgesio, tikėjimas, kad gaus kitokius rezultatus.Pagalvokite – jeigu esate alkoholikas, kol gersite, jūsų gyvenimas nepagerės. Jeigu elgsitės taip, kaip elgiatės šiandien, jūsų gyvenimas nepasikeis nė per nago juodymą.

Diena, kai pakeisite savo elgesį, taps diena, nuo kurios jūsų gyvenimas pradės gerėti. Jeigu norite kitokio gyvenimo, turite ir elgtis kitaip. Kol visus kaltinsite ir skųsitės, sėkmės jums neregėti. Visi kaltinimai yra bergždžias laiko švaistymas. Kad ir kiek kaltės tenka kitam žmogui, ir netgi nesvarbu, kuo jį kaltinsite, tai nepakeis jūsų. Jeigu ruošiatės tapti nugalėtoju, turite visų pirma pažvelgti tiesai į akis. Būti stipriam ir galingam reiškia pačiam kurti arba priimti viską, kas su jumis nutinka.

Daugumai problemų spręsti nereikia didelių pokyčių, užtenka nereikšmingų. Esmė ta, kad tik pripažinę, kad jūs pats kuriate savo gyvenimą tokį, koks jis yra, gausite ir pasieksite tai, ko norite. Jūs pats valdote savo mintis ir veiksmus. Jūs sprendžiate, ką valgote, geriate, skaitote ir visa kita, kas vyksta jūsų gyvenime. Jūs kontroliuojate kiekvieną veiksmą. Siekdami sėkmės, turite elgtis taip, kad jūsų elgesys pritrauktų dalykus, kurių siekiate.

Autorius Jimas Wertzas.

Vertė: www.lyderiulaikas.smm.lt

Paimta iš: www.leadershiparticles.net