Categories
Vyriškas patarimas

Kaip po galais ištrūkti iš tos kasdieninės rutinos?

Martynas 20m. klausia. Dažnai kamuoja rutina mane. Dirbu 5 darbo dienas per savaite, savaitgalį leidžiu su panele. Dėl savaitgalių nesigailiu. Bet kai dirbu visą savaitę užklumpa tokia rutina.. grįžtu namo pavakarį, atrodo laiko niekam nėra, toks tingumas užklumpa prie kompiuterio prasėdžiu muzikos paklausau, panaršau, priės miega filmą pasijungiu ir tuo pasibaigia diena. Pagalvoju negi taip visa gyvenimą tas pats per ta pati vyks, gniuždo tas jausmas. Noris išsivaduot iš tos monotonijos, bet ką gali padaryt kai laisvo laiko mažai atrodo lieka. Noris tai saviugdos, tobulėjimo.

 Atsakymas

Sveikas Martynai.

Aš eisiu iškart prie atsakymo, be jokių meilių įžangų tau leidus.

bet ką gali padaryt kai laisvo laiko mažai atrodo lieka“ – Tau atrodo, jog tau lieka labai mažai laiko, bet man atrodo, jog tu turi ganėtinai pakankamai laiko, nes gali jo skirti naršymui prie kompiuterio, naršant greičiausiai be tikslius portalus, dar prieš miega turi laiko ir vieną kitą filmą pažiūrėti. Paskaičiuok kiek laiko skiri šiems dalykams? Ir pagalvok, kaip tą patį laiką galėtum išnaudoti žymiai produktyviau?

Jeigu nežinai kaip. Tada metas pagalvoti apie tai ko tu nori, ko tu sieki ir kur tu nori nueiti. Nes tada kai tu žinai kur nori nueiti, nukeliauti tu pradedi suprasti kokių tau žinių ir įgūdžių reikia tam tikslui, tai kelionei. Ir kiekvieną laisvą minutę tu išnaudoji renkant, skaitant informacija kuri tau padės pasiekti norimų tikslų. Bet jeigu tu nežinai ko nori, tai todėl ir nesiimi kitų darbų po darbo. Nes laikas praeis, praeis metai, du, trys. Ir tu gali būti peržiūrėjęs visus geriausius pasaulio filmus, žinoti visus aktorius ir jų geriausius vaidmenis, arba gali sukaupti daug žinių tau reikiamoje srityje, kuris tau padės vėliau gal dirbti laisvu grafiku. Visada yra pasirinkimas, visada. Tu pats viską pasirenki.

Mano brolis svėrė apie 110kg ir įdėdamas daug darbo numetė daugiau negu 20kg. Viena apkūni teta jam skundžiasi, kad jai irgi reikėtu numesti svorio, bet neturi laiko, daug dirba. O jis sako: „Ką veikiate parėjus?“ Pasirodo, ji turi laiko žiūrėti televizorių, bet neturi laiko vakare pasportuoti. Ir tai tik apsisprendimas.

Ir greičiausiai tave gniuždo nežinomybės jausmas, nežinai kas bus toliau. O toliau bus tas ką pasirinksi. Kartais tenka mesti darbą, kartais galima pakeisti požiūri į darbą ir siekti savo tikslų.

Mano aplinkoje yra daktarė. Ji stojo į mediciną, du metus iš eilės neįstojo. Jos noras mokintis medicinos niekur nedingo. Įsidarbino greitojoje (ar panašiame naktiniame darbe, nepamenu tiksliai), per naktis medicinos terminų mokėsi rusų kalbą, viską mokėsi rusų kalba. Po metų ji įstojo į Maskvos universitetą ir jį baigė.

Svarbu tikslas, ko tu nori? Rutina tik pasiteisinimas nežinojimui ką daryti ir kur eiti 🙂 Žinok kur eini. Tu gyveni ne dėl savaitgalių, kad susitiktum su mergina, tu gyveni dėl savęs, kad tu būtum laimingas, tuo pačiu ir draugė būtų laimingas ir tu galėtum save realizuoti. Tad viską ką skiri niekam, skirk savo tikslo realizavimui.

P.s. Išok atpalaiduoti kūną, tam tinka autogeninė treniruotė, Shavasana, nes atpalaidavus kūną ir emocijos nurimsta ir pailsi, kad po sunkių darbų galėtum ne vien tik prie kompiuterio sėdėti.

Tikiuosi, bent kažkiek padėjau.

Nori ir tu užduoti klausimą? Klausk vyriško patarimo.

Categories
Pinigų dėsniai

4 Žingsniai, padedantys tapti darbščiam

Praeitą kartą kalbėjome apie „pagrindinės tinginystės priežastys“. Taip pat buvo minėta jog norint išsiugdyti darbštumą, reikia nuosekliai prie to dirbti ir skirti tam laiko kas dieną.

4 Žingsniai darbštumo link.

Pirmas žingsnis – pabusk ir pažvelk į tikrovę.

„Kaip ilgai tu ten tysosi, dykaduoni? – jis klausia. – Kada kelsiesi iš miego?“ „Skurdas užklups tave kaip plėšikas bei nepriteklius – kaip kareivis su ginklu.“ – PATARLĖ 6, 9; 6, 11

Manome, kad asmeniniams ir profesiniams tikslas pasiekti turime marias laiko. Bet yra kitaip. Atidėliojame darbus, nors žinome, kad privalėtume juos daryti. Pavyzdžiui, beveik 80 procentų amerikiečių turi antsvorio. Beveik kiekvienas iš jų mano pradėsiąs mesti svorį kitą savaitę, mėnesį ar kitais metais. Jie planuoja tinkamiau maitintis, daugiau mankštintis, labiau rūpintis savimi. Bet metai iš metų jie vis neprisiruošia to daryti . Siekis pagerinti forma lieka tik svajonė, nes jie neprasikrapšto akių ir nepažvelgia į tikrovę. Taip ir daugybė vyrų, moterų, žmonų, mamų ir tėčių ketina pagerinti santuoką ir santykius su vaikais… Vėliau! Saliamonas sako, PABUSKITE ir NUSTOKITE ATIDĖLIOTI !

Gyvenkite plačiai atsimerkę. Saliamonas kviečia pamatyti realų pasaulį – kupiną suvaržymų, reikalavimų ir galimybių. Laikrodis tiksi, ir nė vienos prabėgusios dienos nesugrąžinsi. Kiekvieną dieną vis artėja prie savo buvimo šioje žemėje pabaigos.  Pabuskite ir iškart stenkitės būti darbštesni. Jūsų galimybės labai padidės ! Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą, nuostatas, vertybes ir už tai, kaip leidžiate laiką.

Antras žingsnis – turėkite viziją.

Patarlėse 29, 18 Saliamonas rašo: „Kai nėra svajonės, tauta praranda savitvardą.“ Kitaip tariant, jei neturime jokios vizijos, prarandame orientaciją, stimulą, džiaugsmą ir aistrą, energiją, kūrybingumą ir atsidavimą. Laimė, priešinga šios patarlės reikšmė taip pat teisinga. Kai tik sukursite kurios nors gyvenimo srities vizija, įgausite naujų jėgų. Įgysite kelrodį, atsiras stimulas, džiaugsmas, aistra, tapsite energingi, kūrybingi ir atsidavę. Vizija – būtina darbštumo sudedamoji dalis. Tiesa sakant, neįmanoma būti tikrai darbščiam neturint aiškios siekiamų tikslų vizijos. Tikras darbštumas – ypatinga savybė. Saliamonas Patarlėse 6, tiems kurie stokoja darbštumo, liepa atidžiai pažiūrėti į skruzdėlę: „Neturėdama jokio vado ar pareigūno, ar valdovo, ji pripildo savo sandėlius vasarą ir surenka sau peną per pjūtį.“ Kitaip tariant, ji taip gerai suvokia savo paskirtį, kad net be priežiūros ar vadovavimo tiksliai daro tai, ko reikia jos pačios ir viso skruzdėlyno labui. Kai turėsite aiškią siekiamų tikslų viziją, smulkų jos įgyvendinimo planą, kaip ir Saliamono skruzdėlė, suskubsite dirbti ir tapsite darbštūs.

Trečias žingsnis – veiksmingai bendradarbiaukite

Užmojai be pasitarimo niekais nueina, o pasitarus su daugeliu jie būna sėkmingi. – Patarlės 15, 22

Įgyvendinant vertingą sumanymą neįmanoma būti darbščiam, jeigu neprašoma patarimo ir nebendradarbiaujama su kitais. Visi ką nors truputį žinote; niekas nežino visko. Dauguma mūsų labai gerai nusimano tik apie keletą kokių nors dalykų. Tačiau tikras darbštumas susijęs su tobulu mokėjimu kiekviename žingsnyje.Vienintelis būdas pasiekti tobulumą tose srityse, kuriose trūksta reikiamų gabumų ar išmanymo, yra prašyti patarimų ir / ar veiksmingai bendradarbiauti su kitais. Kalbėdamas apie bendradarbiavimą, turiu omenyje kreipimąsi su pagalbos prašymų į patarėjus, konsultantus, mokytojus ir visus kitus, kurie gali suteikti mums žinių ir padėti įgyti gebėjimų, reikalingų įgyvendinant vizijas.

Per visą istoriją niekas nepasiekė vertingų tikslų, neįgyvendino svarbių projektų ar neįtikimų svajonių be veiksmingo bendradarbiavimo ir kitų patarimų. Daug nusipelniusiems pasauliui žmonėms reikėjo patarėjų ir partnerių pagalbos. Tad kodėl manote, kad galite nuveikti ką nors vertinga be tokių padėjėjų? Niekas negali to padaryti. Tikrai darbštus žmogus neprašo patarimo tada, kai iškyla pavojus; jis greičiau patarimo prašo iš pradžių, prieš pradėdamas darbą.Tai itin sumažina nesėkmės riziką ir pastebimai padidina sėkmės galimybę.

Ketvirtas žingsnis -ieškokite išminties; tai gyvenimo pagrindas

Nepalyginamai geriau yra įsigyti išminties negu aukso! Verčiau rinktis įsigyti įžvalgos negu gauti sidabro. -Patarlės 16, 16

Paskutinis žingsnis, kurį reikėtu žengti siekiant darbštumo, yra išminties, kaip gyvenimo pagrindo, ieškojimas. Saliamonas liepia ieškoti išminties tartum paslėpto lobio. Tikroji išmintis retai guli plyname lauke. Greičiau tai užkastas lobis. Jo ieškotojai dažnai turi pakasti giliau. Bet tai nesunku. Smagu ieškoti lobio, nes radus sulaukiama nuostabaus atpildo.

Neįmanoma sėkmingai įgyvendinti sumanymo be aiškios, tikslios siekiamų tikslų vizijos. Kurkite kiekvieno reikšmingo sumanymo vizija.

Panašius patarimus galite rasti įvairiuose šaltiniuose, bet svarbiau yra ne kiek jūs patarimų žinosite, o keliais iš jų pasinaudosite. Darbštumo jums.

Parengta pagal knygą:”Turtingiausias visų laikų žmogus – Karaliaus Saliamono sėkmės, turtų ir laimės paslaptys”

Categories
Pinigų dėsniai Saviugda

Kaip gauti daiktus?

daiktai
Kaip gauti daiktus?

Turiu Jums gerą klausimą.
Ką bendro turi darbas su avietėmis?

Įsivaizduokite, kad ateinate įsidarbinti. Pokalbis einasi sklandžiai, darbdavys šypsosi ir maloniai kažko laukia. Jūsų nuotaika pakylėta ir staiga Jūsų klausia:
– Kiek norėtumėte gauti atlygio?
– Penkis kilogramus rozečių per mėnesį!
– Puiku. Sutarta!

Tai bent sutartėlė!

Tiek rozetės, tiek pinigai, tiek avietės neturi nieko bendro su darbu. Jeigu Jūs „šventai“ norėtumėte už darbą gauti aviečių, o ne pinigų – tikrai gautumėte. Faktas. Norėtumėte daug – gautumėte daug. Norėtumėte mažai – gautumėte mažai. Viskas priklauso nuo standarto, kurį sau patys pasirenkate.

Pagalvokite apie tikslus. Tikslai yra pasirinkimas tam tikrų minčių į kurias nuolatos kreipsime dėmesį ir pamažu sukursime tai savo gyvenime. Visi namai, automobiliai, paveikslai ir t.t. Visi jie yra tik minčių, kurioms buvo skirtas tikėjimas, išraiška.

Dizaineriai, inžinieriai nemiegojo naktimis, entuziastingai svajodami, ilgai dirbo – ir tik pažiūrėkite, kas atsirado šalia tokios paprastos gamtos: mobilūs telefonai, mašinos, erdvėlaiviai… Visa tai iš gamtos resursų: paprastos metalo rūdos, anglies… Ir, žinoma, minties bei tikėjimo. Pažiūrėkite į kurį nors daiktą, esantį šalia. Ar įmanoma jį buvo sukurti be minčių ir tikėjimo?

Mintis tėra mintis, ją pagalvoji, ir baigta; bet ja reikia tikėti, nuolatos kreipti ten savo dėmesį, kad kažką sukurtum. Kaip manote, ar galėtumėte šiandiena gauti makaronų? Esate tuo tikri? O jeigu nejaustumėte užtikrintumo, ar gautumėte makaronų? Įsivelia dvejonė. Jeigu dėmesys liks ties dvejone – makaronų nebus!

Užtikrintumas ir tikėjimas sukoncentruoja dėmesį tik į tą daiktą (mintį) – mūsų atveju tai makaronai – todėl ŠIANDIEN gautumėte makaronų, o ne dvejonių. Jeigu tokiu tikėjimu tikim – viskas išsipildys.

Būkite labai atsargūs su mintimis ir ypač atsargūs su tuo, kur koncentruojate savo dėmesį.

Šiandien žmonėms aktualūs pinigai.
Jeigu žmogus turi piniginių bėdų, tai reiškia tik vieną – jis kreipia savo dėmesį į finansinių bėdų mintis.

Žmonės kalba, kad reikia daug dirbti, bet juk pinigai nepriklauso nuo darbo laiko, nebent tuo tikite – tada esate ilgo darbo vergas (jeigu norite uždirbti daug). Parduotuvių darbuotojai dirba daug, o ar uždirba daug? Jūsų atlygis priklauso nuo to, kuo Jūs tvirtai tikite savo galvoje. Jeigu Jūsų mintyse tvirtai įsitvirtinusi suma 4000, tai ji ir pateks į Jūsų rankas (jeigu išpildysite tikėjimo sąlygas ir nedvejosite).

Ką daryti, jeigu dabar pasaulis sukasi ne į Jūsų naudą ir finansai prasti?

 1. Didžiausia, geriausia ir pelningiausia gyvenimo investicija – parduoti televizorių – gausite pinigų. LABAI SVARBU.
 2. Atsisakykite televizijos žiūrėjimo, laikraščių skaitymo ir visų tų „naujienų“ iš „naujienų portalų“ ir pan. YPAČ, NEREALIAI, VIRŠUM VISKO, LABAI LABAI SVARBU. Ar suprantat? Jokio teliko ar bereikšmių žiniasklaidos fantazijų.
 3. Išsiaiškinkite, ką MĄSTO nesėkmingi, krizės apimti žmogeliai ir tuoj pat meskite taip mąstyti, kalbėti, elgtis.
 4. Išsiaiškinkite, kaip mąsto klestintys žmonės, ir imkite mąstyti taip pat.
 5. Imkite sau teigti: „nors yra kaip yra, man pamažu atsiveria finansinės galimybės, ir aš pagaliau kylu į viršų“. Kartokite sau šį teiginį (mintyse ar pašnibždom, galit ir balsu) tik prabudus ryte ir prieš pat užmiegant bent po kelias minutes. Prisiminkite jį dienos eigoje ir kartais sau jį pakartokite.
 6. Išmokite vizualizacijų technikų. Šitą galite padaryti pažiūrėję „The Secret“ filmą („Paslaptis“, yra išleista ir knyga), paskaitę knygučių apie kuriamąją vizualizaciją. Rekomenduočiau užsukti į Silva metodo kursus ar bent jau nusipirkti knygą. Vizualizacijų taip pat galite išmokti asmeninės laisvės bendruosiuose kursuose, dėmesio valdymo galite išmokti asmeninės laisvės meditacijose.
 7. Žmonės valgo į dieną tris kartus, miega trečdalį gyvenimo, dauguma dirba visą gyvenimą dėl pinigų, bet nėra perskaitę nė trijų knygų apie valgį, miegą ar pinigus. Pasidomėkite, pilna literatūros.

P.S. Nieko nenutiks, jeigu nežiūrėsite televizijos. Per pastaruosius tris metus, nežiūrėdamas „naujienų“ praleidau tik kelis dalykus: pasiankstinęs valandą sužinojau, kad reikėjo persukti laikrodį; Rusija išsirinko naują prezidentą! Tai bent staigmena 🙂

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Motyvacija Saviugda

Standartai

standartai
Kokie tavo standartai?

Šį kartą papasakosiu apie tai, ką tikriausiai kiekvienas iš Jūsų sutinka gyvenime ir kiek skirtingai tai supranta.

Pirma įdomi situacija: man pažįstamas pasakojo apie savo draugų porelę, kurie kartais riejasi ir vienas kitą žemina. Antroji situacija nutiko vienoje Vilniaus kavinių, kur padavėjos skundėsi, kad joms tenka dirbti net ir per šventes. Anoks čia įdomumas! Žiūrėkime toliau.

Mes kiekvienas savo galvoje turime standartus: kokį elgesį mes priimame ar nepriimame, kaip mums priimtina gyventi ar ne ir pan. Tie standartai yra nepriklausomai nuo to, ar pastebim mes juos, ar ne. Jeigu kas nors pasiūlytų mums vogti ir mums tai būtų ne standartas – mes tiesiog to nedarytumėme. Taigi, prie ko aš čia vedu?

Mano pažįstamo draugų pora. Kaip manote, ar nebuvo taip, kad kai pirmą kartą kažkuris kažkurį pažemino antrasis nutylėjo ir tiesiog LEIDO jį pažeminti? Vėliau buvo antrasis, trečiasis, ketvirtasis kartas. Tai yra jo ar jos standartai. Jiems yra normalu vienas kitą žeminti. Jų santykių sąvokoje, pasąmonės lygmenyje, yra viskas tvarkoje – pažeminimas yra norma. Jie gyvena pagal savo standartus. Tai nėra blogi santykiai pagal juos – tai tik jų standartai.

Besiskundžiančios padavėjos. Negi jos guli ant žemės surištos ir nieko negali padaryti? Ar jas privertė eiti į tą darbą, lyg pasodintų į kalėjimą? Ne. Tai jų standartai, jos su tuo sutiko. Jos net pasirašė darbo sutartį. Kažkada gyvenime jos prisiėmė sau standartą, kad dirbti šį darbą joms priimtina ir tame tikrai nėra nieko baisaus. Tai tik jų standartas.

Daugelis žmonių turi standartą dirbti nuo 07-19 val. nemėgstamą darbą 45 gyvenimo metus!!!!!!! Ir už ką? Dažnai už prastus pinigus, su didžiuliu laisvės suvaržymu. Vietoje to, kad VIENĄ KARTĄ atliktų keletą ryžtingų sprendimų ir gautų didžiulę laisvę, užsiimtų mylima veikla ir gyventų laisvą gyvenimą.

Žmonių gyvenime būna momentas, kai jie priima standartus. Vieni juos priima svajodami, o kiti – rašydami ant popieriaus. Spėkite, kuris būdas geresnis? Galvodami apie kūną, kai kurie sau pasako: „ai tiek to, būsiu šiek tiek storas/plonas/pilnas“, tada su tuo susitaiko, perka didesnius ar mažesnius rūbus ir turi ką turi. Taip įvyksta su visom gyvenimo sritim.

Kokie standartai Jūsų kūnui? Kokie standartai Jūsų santykiams? Kokie standartai Jūsų darbui?

Rašykite ir niekada „nepasirašykite ant mizerio“!

Daugelis žmonių savo standartus laiko labai žemai ir man apie tai nėra malonu kalbėti. Negi sunku savo gyvenime pasakyti: „Viskas! Gana! Nuo šiol viskas bus kitaip!“? Tik tiek ir tereikia, bet tokį veiksmą atlieka tiek mažai žmonių… Netgi ir dabar kai kurie iš Jūsų apleisite šią temą, nieko nepadarę. Nieko tokio… Tokie standartai.

Liudas Vasiliauskas

www.laimingi.lt

Categories
Karjeros patarimai

Kaip susirasti darbą?

Anksčiau niekaip nesuprasdavau, kaip galima gauti darbą aukštose pareigose, jei nesimokei 10- tukais , neturi dviejų aukštųjų ir t.t. Tik tuo metu praslysdavo pro ausis draugų patarimas- “Eik tiesiai pas žmones”. Taip jau nutiko, kad šituo patarimu pradėjau naudotis tik tada, kai jį perskaičiau vienoje knygoje, tarp straipsnių apie paramos gavimą. Na ir ką, pradėjau eiti tiesiai pas žmones. Prašyti paramos renginiams, prašyti darbo, prašyti mokslų, tik duokit, aš noriu!

Ir pasirodo tai ir yra tas greičiausias būdas, kurio pagalba galima gauti norimą darbą. Visai nesvarbu ar įmonė tuo metu ieško naujų darbuotojų ar ne. Motyvuoti ir norintys dirbti žmonės jai visada yra reikalingi. Yra ir dar vienas dalykas, daug žmonių siunčia savo CV tačiau ne daug kas nori imti ir ateiti tiesiai į tą įmonę, kurioje nori dirbti. Gal net iš karto pasikalbėti su vadovu. Keista, bet žmonės duoda tau tai, ko tu iš tiesų nori. Jie linkę padėti. Net jei tie norai iš pirmo žvilgsnio atrodo įžūlūs ar naivūs.

Vienoje knygoje skaičiau tokią istoriją. Žmogus, dideliame mieste, atėjo darbintis į didelę įmonę. Bet nieko nepešė ir buvo išprašytas. Tačiau jis labai norėjo ten dirbti, tad protestuodamas ir rodydamas savo norą pasistatė palapinę prie tos įmonės durų. Vieną rytą ėjo įmonės savininkas ir pamatė tą žmogų. Jis paklausė savo pavaldinių, ką tas žmogus veikia ir ko jis nori. Jam atsakė, kad jis labai nori dirbti kompanijoje. Savininkas sušuko : “Tai kodėl jis dar nedirba?!”

Bet neskubėkit. Tai tik viena medalio pusė. Kitas dalykas, dėl kurio daug žmonių susimauna- tai paprastas klausimas: “Kodėl nori čia dirbti? Kodėl būtent čia?”. Buvau daugybėje darbo pokalbių ir pasimaudavau ties šiuo klausimu. O užtenka sakyti tiesą. Tikrą tiesą, dėl ko tu atėjai ir kodėl būtent ta įmonė siejasi su tavo tikslais. Mane priimdavo net ir pasakius tai, jog ten atėjau ieškodamas papildomo darbo ir po pusės metų vistiek išeičiau.

“Jei nori iš gyvenimo gauti tai ko nori, turi pirma žinoti, ko nori.” – protingo žmogaus žodžiai.

www.RadauSave.lt

Categories
Motyvacija

Iliuzijos

Žmonės manęs klausia: Ar užsiimti mėgstama veikla ar ta, kuri duos pajamų?

Ar žinote, kuo skiriasi daug pasiekęs ir mažai pasiekęs žmogus? Pastarasis savęs dažniausiai klausia: “Ar tai įmanoma?”, kitas nuolat savęs klausinėja: “Kaip tai padaryti?”. Daug pasiekę žmonės, nesuka sau galvos dėl to, ar jų norai įgyvendinami, ar jie realūs. Jie tiosiog priima savo norus kaip tiesą ir nuolat ieško kelių, kaip tuos norus paversti tikrove. Dažnai nutinka taip, kad aplinkiniai sako tokias pastabas: “tau nepavyks, tai nerealu, visiška nesamonė..” ir t.t. Tik dažniausiai jas sako tie antrieji, kurie negali pasigirti pasiekimais. O kai žmogui pasiseka, jie vėl pasirodo, tik sakydami: “visada tavim tikėjau..”

Todėl renkantis ką daryti, pirmiau siūlyčiau atsižvelgti į savo norus, o vėliau ieškoti būdų, kaip juos paversti realybe. Užtenka pradėti ieškoti ir net nepastebėsi, kaip į tavo rankas paklius reikiamos knygos, sutiksi tau naudingus žmones, kurie patars, apskritai- atrodys, jog visas pasaulis susimokė ir stengiasi padėti. Didžiausias džiaugsmas nutinka tada, kad kai manei, jog tavo norai gali būti įgyvendinti per kokius 5 metus, pasirodo įmanomi jau ir po 3 metų ar dar greičiau.

Kodėl taip yra?

Daugiausia pajamų gauna tie žmonės, kurie yra savo srities specialistai ar bent jau profesionalai. Pagalvok, ar lengva tapti srities, kurios nekenti, specialistu? O ar lengva tapti profesionalu srityje, apie kurią nuolat galvoji, domiesi, kalbiesi net nesusimastydamas, naturaliai? Taip jau yra, kad visada būsi geresnis ten, kur tau patinka. Toks žmogus visada perskaitys dar vieną knygą, pažiūrės dar vieną filmą ir taip kasdien taps geriausiu savo srityje. Tokiam žmogui pirmadienis yra tokia pati diena kaip ir penktadienis ar šeštadienis, nes jis neskirsto savo gyvenimo į “darbas” ir “pomėgiai”.

Tad, atsakydamas į klausimą, sakau: geriau užsiimk mėgstama veikla, nes tik ji duos pakankamai pajamų.

RadauSave.lt

Categories
Galia ir pinigai Pinigų dėsniai

Pasyvios ir aktyvios pajamos

Ar teko girdėti, kad yra dviejų rūšių pajamos? Vienos yra pasyvios, o kitos aktyvios. Dirbti reikia tam kad gauti, kuo didesnes aktyvias pajamas. O iš dalies gautų aktyvių pajamų generuoti pasyvias pajamas.

Aktyvios pajamos

Aktyvios pajamos yra gaunamos dirbant darbą kokioje nors įmonėje pagal specialybę arba ne pagal specialybę. Tokias pajamas gauna dauguma mūsų visuomenės žmonių. Bet tie, kurie gauna tik tokias pajamas dažniausiai sunkiai pragyvena vieną mėnesį iki sekančių pajamų gavimo, ir dar į skolas įkrenta. Taip papuola į užburtą ratą ir dažniausiai niekada neišbrenda iš skolų. Dirba bankams, greito kredito įstaigoms ir moka milžiniškas palūkanas. Visa tai žmogui gaunasi dėl menko suvokimo efektyvaus finansų valdymo srityje. Šitame rate galimybės iš jo išlipti labai menkos, bet tokių galimybių yra, tik reikia sugebėti jomis pasinaudoti. To nemokina nei mokyklos, nei universitetai. Tai galima išmokti arba iš tėvų, jei jie patys tai mokėjo. Arba aktyviai domintis šioje srityje, t.y. skaitant įvairią literatūrą apie finansus, lankant seminarus, dalyvaujant visuomeninėje veikloje tarp aktyvių ir protingų žmonių. Išmokę efektyviai valdyti savo finansus galėsite kopti į aukštesnį lygį tai yra antrą ratą. Ten atsivers žymiai platesnės galimybės. Antrame rate reiktų suktis tol, kol nepasieksite pajamų kiekio užsibrėžtam tikslui. Tikslas turėtų būti verslas, būtent toks verslas kokio norite ir iš jo galėtumėte gyventi iki gyvenimo galo (Restoranų tinklas, SPA Centrų tinklas, sporto klubų tinklas, grožio salonų tinklas, aprangos salonas, ir visi kiti tikslai ką sugebate įsivaizduoti). Tada papulsite į trečią ratą, kur atsiveria dar platesnės galimybės.

Pasyvios pajamos

Pasyvios pajamos yra gaunamos tada, kai jūsų sukaupti pinigai jums atneša grąžos, pavyzdžiui indėlis banke, investicijos į akcijas ar obligacijas, investicijos į verslą. Arba ką nors perkate ir parduodate brangiau, pavyzdžiui mobilųjį telefoną, automobilį, kompiuterį… Visada reikia stengtis iš gautų aktyvių pajamų padaryti, kad jei generuotų pasyvias pajamas, o tik po to sau leisti pirkti materialines vertybes. O dar geresnis variantas, iš gautų aktyvių pajamų gauti pasyvias pajamas, o iš gautų pasyvių pajamų dar kartą generuoti pasyvias ir dar kartą. Kuo daugiau taip išlaikysite, tuo vėliau daugiau materialių gėrybių galėsite sau leisti ir neliksite tuščiomis kišenėmis. Būsite nepriklausomi nuo jokių darbdavių, gyvensite savo gyvenimą, kursite savo aplinką, būtent tokią aplinką, kokios norite.

Arnoldas Kubiliūnas

Categories
Pinigų dėsniai

Kiekvienas iš mūsų turėjome galimybę būti turtingas

Kiekvienas iš mūsų turėjome galimybę būti turtingas, tik ne visi jas pastebėjome

Pinigai draugauja su tais žmonėmis, kurie moka draugauti su jais. Jei tik gavę kurios nors rūšies pajamas, juos ištaškote pasyvams, tai pinigai su jumis tikrai nedraugaus. Yra dar blogesnis variantas, žmonės pajamas gauna labai mažas, o pasyvų poreikis milžiniškas, stipresnis už blaivų protą. Tada įklimsta į paskolas. Dėl ko taip vyksta? Todėl, kad apie draugystę su pinigais mūsų nemokina niekur, mokina tik kaip juos išleisti. Yra tik viename universitete toks dalykas, kuris moko kaip valdyti savus pinigus, bet jis yra pasirenkamas dalykas, ir jį pasirinkę tik dešimt studentų. Kažkodėl tik dešimt, peršasi išvada, o gal vis dėl to žmonės nenori būti turtingi?

Keletas pavyzdžių paprastų žmonių, kurie galėjo šiai dienai būti turtingi

Mergaitė buvo labai taupi. Sulaukusi pilnametystės išvažiavo uždarbiauti į užsienį. Jai puikiai sekėsi. Buvo pakilimo laikai, uždirbo labai daug, o kadangi buvo ir labai taupi, tai grįžo į Lietuvą su didele suma pinigų. Aišku kaip ir kiekvienas lietuvis, svajoja apie nuosavą būstą, nuosavą automobilį. Atrodo kad tik tai gyvenime neša, malonumą. Taip, šie dalykai neša patogumą ir malonumą. Bet viskam ateina savas laikas. Ta pinigų suma toli gražu nebuvo matuojama milijonais ar šimtais tūkstančių, todėl jai išėjo įsigyti tik bendrabučio stiliaus butas, automobilis ir dar liko tų dalykų išlaikymui, buto įrengimui. Ji viską pasidarė. Esminės klaidos: būsto nereikėjo pirkti pakilimo laikais, nes tokie būstai dabar atpigo kone tris kartus. Taip pat ir jų įrengimas. Toliau automobilis tais laikais taip pat tai buvo ganėtinai įspūdingas modelis, kuris šiai dienai nieko nevertas. Juk buvo galima būstą išsinuomoti, palaukti kol kris kainos, nes burbulas kainų niekada nesitęsia amžinai. Jo svyruoja cikliškai, kyla ir krenta. O apie automobilio įsigijomo būdus jau rašiau ankstesniame straipsnyje. O likusius pinigus taupyti ir laukti palankios galimybės investuoti.

Toliau dar vienas pavyzdys. Kažkada su kolega baigę mokslus gavome gerus darbus. Skirtumas tarp mūsų tas, kad vienam ta sritis patiko, o kitas dirbo tik dėl pinigų. Tas, kuris dirbo tik dėl pinigų, jį gyvenimas netrukus pastatė į vietą. O tas kuris dirbo mėgstamoje srityje, atlyginimas pakilo iki kelių tūkstančių, taip pat gaudavo geras premijas. Jei toks žmogus būtų pinigus taupęs ir atėjus laikui juos investavęs, šiai dienai būtų turtingas. Bet žmonės visada renkasi žvirblį rankoje, o ne briedį girioje. Todėl žmogus nusipirko automobilį vieną sau, kitą draugei. O užlikusius pinigus gyveno labai gerai, turėjo viską ką norėjo, bet toli gražu tiek nereikia. Atėjo ta nelemta krizė, atlyginimai susitraukė, santaupų nėra, poreikiai dideli. Todėl tai nebuvo geras pasirinkimas.

Trečias pavyzdys, kai žmogus prieš metus laiko įsigijo išskirtinio modelio automobilį, tada jam tai atrodė didelis pasiekimas. Bet jei jis tuos pinigus būtų paskyręs pridėtinės vertės kūrimui, o tada jau netgi žinojo tą informaciją. Bet pasirinko tą variantą, kuris buvo delne, o ne girioje. Deja kaip ir patarlė sako, tai buvo žvirblis, o briedį ėmė ir paleido. Pinigus būtų priklausomai nuo pasirinktos priemonės padidinęs tris keturis kartus, vadinasi bučiau turėjęs ir žvirblį ir dar trims žvirbliams likę. Šitas pavyzdys šiek tiek geresnis, nes žmogus po pusės metų suprato, kad reikėjo rinktis briedį girioje ir nepavėlavo pakeisti savo pasirinkimo, nusikratė automobiliu, ir pradėjo investuoti. Taip pat skaičiuoti išlaidas ir dar gilintis savo žinias šitoje srityje. Šiai dienai jam puikiai sekasi ir galima teigti, kad ateityje jis bus labai turtingas.

Ir taip išklausius kiekvieno žmogaus biografiją, galima būtų jam atsakyti kodėl šiai dienai jam yra sunki finansinė situacija. Bet žmonės ir išklausę nedaro išvadų iš savo klaidų. Todėl ta situacija eina vis blogyn.

Arnoldas Kubiliūnas

Categories
Galia ir pinigai Pinigų dėsniai

Kuo efektyviau valdysite finansus, tuo daugiau turėsite galimybių pritraukti pinigus iš finansų nevaldančių žmonių


Taigi iš ankstesnio mano strapsnio jau turėjote suprasti, kad pas tuos kurie efektyviai valdo savo finansus atėmus išlaidas iš pajamų lieka likutis pinigų kiekvieną mėnesį. Kaip tą likutį panaudojate, tokia jūsų finansinė padėtis yra šiai dienai. Todėl reikia jį efektyviai panaudoti. Juos galite panaudoti įvairiai, tiek skolindami už palūkanas, tiek dėdami indėlius, tiek spekuliuodami įvairiais daiktais, tiek pirkdami akcijas, obligacijas, tiek kurdami verslą. O dabar apie tai detaliau:

 • Taigi atsiranda galimybė paskolinti pinigų tiems, kurie nevaldo savo finansų ir gauti palūkanų.
 • Pataupę ilgiau galite pigiai nupirkti kokį nors daiktą ir parduoti jį brangiau tiems, kurie nevaldo savo finansų ( tai gali būti mobiles telefonas, kompiuteris, automobilis ar dark as, priklauso nuo tiek kiek pinigų galite investuoti). Krizės metu šis atvejis mažiau tikėtinas.
 • Taip pat galite pasidėti indėlį į banką ir gauti palūkanų. Jokios rizikios ir grąža garantuota.
 • Toliau sutaupę kelis tūkstančius litų galite investuoti ir spekuliuoti vertybiniais popieriais ir taip gauti papildomų pajamų. Efektyviausią pirkti juos tada, kada krizė pasiekus dugną, o parduoti tada kai vyksta ekonomikos pakilimas, galima grąža neribota. Galiu pateikti pavyzdžių iš Baltijos vertybinių popierių biržos: Jei 2009.12.28 būtumėte nupirkę Agrowill group akcijų po 0.3 Lt už 4000Lt (13333 vnt) ir jas pardavę 2010.08.18 po 1.3Lt būtumėte uždirbę 13333Lt. pagalvokite kas būtų jei būtumėte pirkę už didesnę sumą. Bet kad įvykdyti tokį sandėrį reikia turėti valios neparduoti įsigytų vertybinių popierių anksčiau laiko, kol nesusikaupė tiek, kiek  suplanavote uždirbti pinigų. Prekybos biržoje esmė, kad visada atsiranda naujų prekiautojų, kiekvieno jų charakteris ir turimos žinios skiriasi. Kuo stipresnią valią turite, didesnius tikslus išsikeliate, žinoti esminę taisyklę pirkti tada, kai krizė pasiekia dugną, tuo uždirbsite daugiau. Galite užsiimti ir spekuliacijomis, ten atlygiai mažesni, bet didesnių pastangų galima užsidirbti šimtą litų. Bet spekuliacijomis užsiima žmonės, kurių nervai silpni ir pradedantys, pamato šimtą litų pelno ir griebia jį, nes bijo, kad išnyks. Dar galima investuoti į stabiliai dirbančios įmonės akcijas, kuri kiekvienais metais savo akcininkams moka dividendus, jie būna didesni nei banko palūkanos.
 • Galite investuoti į obligacijas ir taip pat gauti fiksuotą grąžą, plius jei kils akcijos kaina papildomą grąžą.
 • Galite kurti savo verslą ir prekiauti mėgiamais dalykais. Vartotojai jūsų prekes ar paslaugas pirks (aišku tuo atveju jei jos bus kokybiškos ir už rinkai priimtiną kainą), o jūs jomis aprūpinsite.

Arnoldas Kubiliūnas

Categories
Lyderystė

Vyras darbe


Daugelis Tikro Vyro charakterio savybių tinka ir sėkmės receptui darbe – tikslo turėjimas, efektyvus darbas ir pasitikėjimas savimi. Paskaityk keletą veiksmų kurie padės būti vyru darbe.

Priimk sprendimus
Neryžtingumas – tik nevykėliams. Surink reikalingą informaciją, turėk savo nuomonę, priimk sprendimus ir judėk. Didelis laiko ir energijos švaistymas bereikalingam analizavimui priveda prie praleistų galimybių ir dažniausiai tokie sprendimai būna ne ką geresni. Ne visada turime pakankamai lėšų ir/ar darbuotojų įgyvendinti savo idėjoms, taip pat ne visada yra tiek laiko ir informacijos mūsų priimamiems sprendimams, kiek norėtumėme, kad jų būtų. Pasilik pakankamai laiko svarbiems sprendimams priimti, bet nesistenk siekti tobulybės. Tiesiog judėk – veiksmas yra energija, o fortūna palanki drąsiems!

Prisiimk atsakomybę
Nesvarbu kaip gerai sugebi priimti sprendimus, ateis diena kai suklysi. Pripažink savo klaidą, ištaisyk ją ir judėk toliau. Nėra prasmės savęs dėl to kaltinti – visi kartais klystame. Svarbu išlikti profesionaliam, to iš tavęs tikimasi. Taigi, prisiimk atsakomybę už savo sėkmes ir nesėkmes – tai parodo kitiems, jog esi pakankamai tvirtas pripažinti savo klaidas. Atsimink, niekam nepatinka pasiteisinimai, jausk skirtumą tarp pasiteisinimo ir atsiprašymo, būk pasiruošęs atsiprašyti.

Pastovėk už save ir savus
Nesvarbu ar esi kam nors pavaldus ar turi sau pavaldžių darbuotojų – būk lojalus. Svarbu apie savo kolegas ir (netgi) bosą kalbėti pagarbiai jiems už akių, neapkalbinėti. Atsiliepk pozityviai apie savo komandą ir pastovėk už juos kai kiti bando šmeižti. Tai galioja ir tiems, kurie „maisto grandinėje“ stūkso aukščiau – jei kažkas gauna didesnį atlyginimą nei tu, dar nereiškia, kad gali įžeidinėti. Oficialūs skundai ar komentarai apie darbą yra viena, tačiau tuščios kalbos yra neprofesionalu bet kokiam darbuotojų lygiui. Mandagiai, bet užtikrintai apgink savo komandos draugą. Niekas nemėgsta būti taisomas, todėl pastabas gavusių žmonių elgesys prieš tave gali kurį laiką būti šaltesnis, tačiau ilgainiui jie gerbs tave už tai, kad esi teisingas ir ištikimas.

Neplepėk
Ką, manai liežuvauja tik moterys? Paskalos, apkalbos darbo vietoje yra neprofesionalu ir destruktyvu. Laikyti savo liežuvį tarp dantų taip pat labai vyriška savybė. Tik kvailys sako viską ką žino, protingas stebi ir apmąsto. Burnos paleidimas į darbą gali privesti prie visokių bėdų – nuo pažadų, kurių negali išpildyti iki to, jog atrodysi paprasčiausiai kvailai. Taigi, jei nugirsti ar pamatai ką nors, ko kitiems nebūtina žinoti, būk vyru ir pasilik tai sau.

Išsakyk savo nuomonę
Turi laikyti savo burną užčiauptą, jei tai apkalbos, tačiau tai nereiškia, kad negali turėti savo nuomonės kai kalbama apie darbą. Jei klausia patarimo dėl iškilusios problemos – kalbėk. Turėk nuomonę ir būk pasiruošęs ją apginti bei žinok kieno tu pusėje. Kai neturi tvirtos pozicijos, kitiems atrodai stokojantis pasitikėjimo ir užtikrintumo. Galbūt kartais turėsi nesutikti su savo viršininku, bet atsimink, jog tai nėra priežastis būti triukšmadariu, konfliktuoti – savo idėjas turi pristatyti taktiškai. Niekas nemėgsta tų, kurie visada su viskuo sutinka, o gerbia tuos, kurie moka išsakyti savo kritiką konstruktyviai ir mandagiai.

Būk ramus ir profesionalus
Būti vyru darbe nereiškia būti „mačo“, bet tai taip pat nereiškia būti ištižėliu. Būti agresyviu, tik savim besirūpinančiu pamišėliu yra taip pat blogai kaip ir būti abejingu pastumdėliu. Deja, patirtis sako, kad daugelis vyrų darbe yra linkę į kraštutinumus. Stenkis būti tas auksinis vuduriukas: mandagus, tačiau galingas. Svarbu eiti toli, bet neperžengti ribų. Pagalvok apie darbo aprangą – tai, kad turi gerai rengtis darbe nereiškia, kad vilkėti Armani yra būtina – to būtų per daug. Spėk, ko dar būtų per daug? Būti azartišku užsispyrėliu, kuriam labiau rūpi laimėti kiekvieną iškilusią diskusiją nei atlikti gerai savo darbą.

Taigi, naudokis sveiku protu ir jausk pusiausvyrą, būk pakankamai vyriškas, kad prisitaikytum ir puikiai atliktum savo pareigą darbe. Tada kiekvieną vakarą iš darbo galėsi išeiti su vyriškiausiu atlyginimu: pasitikėjimu už sąžiningą darbo dieną.

Parengta pagal: askmen.com