Categories
Laimė Motyvacija Saviugda

Iš Asmeninių Užrašų: Apie Draugus Ir Mus Pačius

Net nebe pamenu kada tai prasidėjo. Kai pirmą kartą, priėjau prie panelės gatvėje, buvau gal penkiolikos ar šešiolikos. Po to, dar ne kartą, tai kartojom su mokyklos suolo draugu. Kartais pavykdavo, kartais nelabai. Nedarėm to kasdien, o ir nesuvokėm to kaip atskiro hobio- tiesiog gyvenom taip, kaip mums patiko. Ekspromtu pakalbindavom kažką, kas tuo momentu eidavo pro šalį. Draugai tai matė, dažnai klausdavo ką sakom priėję, kaip sekėsi ir dar šimto tūkstančių klausimų.. Tik į visus juos atsakydavom taip pat- „Reikėjo eit kartu ir būtum pamatęs“.

Po jų dirbtine pajuoka slėpėsi smalsumas ir pavydas, akivaizdžiai tai matėsi. Gaudavom ir abejotinos kokybės vienkartinės meilės ir telefonų numerių ir antausių. Buvo visko… Tuščios kišenės, tuščios galvos, jokių rūpesčių ir vidinis balsas, vis primenantis, kad visos gyvenimo bėdos kaip nors išsispręs savaime. Visai kaip ir daugumos dabartinių „pickup’erių“. Skirtumas tik tas, kad tada mums buvo po 16, internetas buvo sunkiai prieinamas, o „turnikas“ kieme ir kašio aikštelė puikiai atstodavo dabartinį „avių šėrimą fajaboke“ ir kitas „25+“ šiuolaikinio jaunimo kasdienines „linksmybes“. O dabar šito mokytis reikia specialiuose kursuose. Nes jų nepraėjęs būsi TIK delta, gama, omega ar dar ten kažkoks. Good luck with that 😀

Sako protas ateina su amžiumi. Panašu, kad šiais laikais amžius daug dažniau daug kam ateina vienas.

Love-Couple-romantic--Love--Couple--black-and-white--sensual--hugs--romance--CM_large_largeMetams bėgant, internetas darėsi vis labiau prieinamas. Gatvėse daugėjo greito maisto užkandinių, žmonės storėjo, darėsi vis irzlesni, vis labiau užsidarę. Ant bangos buvo mirk’as, po to pažinčių tinklapiai, vėliau skype, na ir galiausiai visi persikraustė į „fajaboką“ šert avių. Smagumo pridėjo ir iš kažkur atsiradę „išmanieji“. Nei nepajutom, kaip mūsų gyvenimai buvo patalpinti mūsų pačių kišenėse, šalia kiaušų, radijo bangas spinduliuojančiuose įrenginiuose. Kiti „savo gyvenimus“ laiko arčiau šiknos- galinėje kelnių kišenėje. Kaip jau kam patogiau.

Retenybe tapo mokėjimas bendrauti gyvai. Dabar jau krūtas tas, kuris sugeba vaikščiot gatvėm kuo stipriau susuktu snobišku snukiu, o jei dar turi mack’ą, languotas kelnes, esi permatomas kaip į žemę įsmeigtas kastuvas su atsikišusiu alaus pilvu tai jau krūtumo viršūnė. Į sporto klubus pradėjom vaikščioti ne štangų kilnot, o pasipuikuot savo aprangom iš naujos „vieno prekinio ženklo“ kolekcijos. Buvimą klube pradėjom suprasti kaip galimybę prisilakti. Vis rečiau vaikštom į pasimatymus, nes kam žiūrėti žmogui į akis, jei gali pažiūrėt kaip jam sekasi „fajaboke“. Kam eit pažindintis su merginom, jei galima pasidrožt „redtubej“. Net nepajutom kaip tapom savo pačių susikurtų baimių ir snobizmo įkaitai.

„Protingesni“ žengia dar toliau- atsisako sporto, kad galėtų daugiau laiko spoksoti TV arba kiurksoti prie PC, o kūnas dėl to kenčia. Vis labiau ištyžtam, prarandam fizinę formą, kaupiam riebalus ir leidžiam savo raumenims atrofuotis. Sekantis žingsnelis- įvaldyti kuo daugiau pasiaiškinimų, kad jei turėtume geresnius genus, tai būtume sveiki, stiprūs, vikrūs ir liekni… Aha, jo, kurgi ne. Mazgotės.

Dabar mums po 20+, dauguma sėdim lauko kavinėse ir aptarinėjam kiekvieną pro šalį praeinančią merginą nedrįsdami prieiti. Tiesa, dar reikia sau pačiam kuo daugiau meluot ir apsimest, kad iš tikro tai galim, tik nenorim. O jei ir prieinam susipažinti tai smarkiai rizikuojam, kad mums galvą nukąs, nes dauguma šiuolaikinių… na pavadinkim jas merginom, nors iki merginų joms dar toli… lygiai taip pat šeria avis „fajaboke“ ir net nesuvokia, kad susipažinti galima ir be išmaniųjų. O jei vis gi, ji apanka nuo tokios „atrakcijos“ tai vėliau paaiškėja, kad ji mėgsta mylėtis „lentos“ poza, o gyvenime be tūsofkių ir pragulkių su draugėm nėra nieko daugiau.. Liūdna. Panašu kad bukėjam, tik to nepripažįstam. O blogiausia, kad pasiekę atitinkamą bukumo lygį pradedam bukint ir kitus. Štai pavyzdžiui imam patarinėti vieni kitiem kaip daryt verslą, nors jo niekada nedarėm, ir iš kur atsiranda pinigai dauguma šiuolaikinių „25+“ net nesupranta. Ir baisiai įsižeidžia kai kažkas bent kiek suprantantis „pinigų dėsnius“ pasiūlo jų patarimus susikišt į rudą olą. Mėgstu tokius patarėjus.

respectAr verta plėstis ir aiškinti kas yra PAGARBA draugui? (ne, tai nieko bendro neturi su „like“ mygtuku) Tolerancijos principai? Kas išvis yra draugai? (ne, deje šis terminas neturi nieko bendro su niekada realiai nematytų veidų sąrašu „fajaboko“ skiltyje „draugai“). Ar dar prisimenam kas yra savigarba? O tai, kad pagalba draugui yra ne pagalba perkraustyti baldus ar paskolint pinigų, o pasakyti šiltą žodį kai reikia? Nuėjom taip toli, kad to negavę iš „draugų“, dar sugebam ir įsižeist. Žinot ką? Ogi velniop dėl to sugebančius įsižeist „draugus“. Kartais tenka su tokiais išverstaskūriais nutraukti ryšius, vardan jų gerovės. Kam be reikalo ėsti jų nervus niekada neduodant jiems to, ko jie tikisi gauti?

Tad natūraliai kyla klausimas- kiek dar išlikę tokių, kurie savaitgalio vakarais išeina į klubus ir gatves neturėdami tikslo prisigerti? Tokių, kurie turi savo standartus ir gerbia savo draugus? Kuriems draugas pirma, o merga paskui? Kuriems bendravimas gyvai yra nepakeičiamas? Viliuosi, kad bent keletas tokių „dinozaurų“ išlikę. Sėkmės jiems.

.

 

Categories
Matt Weyland Motyvacija Saviugda

Ar tavo aplinka neleidžia tau tobulėti?

Atsakyk sau į klausimą: ar mano aplinka padeda man būti geresniu visose gyvenimo srityse, ar atvirkščiai, tempia mane žemyn?Faktas yra tas, kad jeigu tu nori tapti kažkuo daugiau negu dabar esi, tavo aplinka turės pasikeisti ir ne kartą. Čia kalbu ne tik apie tobulėjimą pickup‘e, bet ir bendrai gyvenime. Aplinką skirstome į kelias pagrindines grupes:

 

Tavo draugai

Sena patarlė byloja: „Su kuo susidėsi, tokiu ir pats tapsi“. Visų pirma tavo geriausi draugai yra tie, su kuriais praleidi daugiausiai laiko: šventi gimtadienius, naujuosius metus, varai kartu į klubą. Kokie jie? Jie neturi būti turtingi, gražūs ar gimę būti sėkmingi. Jie turi būti energingi, kupini kūrybingumo, pozityvumo ir noro veikti. Su tokiais žmonėmis tu augsi kelis kartus greičiau, jie tau padės, kai tau bus sunku, tu padėsi jiems, kai jiems bus sunku, jūs tobulėsite kartu.

Bet kas bus, jeigu tavo pažįstami yra negatyvus, užsidarę pokyčiams žmonės? Jie iš visų jėgų temps tave žemyn. Jie laikys tave savo lygyje ir neleis tau kilti aukštyn. Jie juoksis iš tavo idėjų, visada suras kokią nors priežastį, kodėl tai jiems netinka ar nepatinka, kodėl, jų manymu, tai nepavyks, dažniausiai įdėdami nulį pastangų, kad išbandytų tai patys ar nors pamėgintų suprasti. Faktas yra, kad geriau neturėti jokių draugų negu turėti draugus, kurie tave varžo. Jeigu paleisi senus pažįstamus ir pradėsi keistis, nauji ateis greičiau negu manai, o bendravimo kokybė bei nauda bus kelis kartus didesnė.

Pateiksiu savo asmeninį pavyzdį: kai sužinojau apie pickup‘ą ir pradėjau lankytis seminaruose, kursuose ir konsultacijose, labai nutolau nuo kai kurių draugų dėl tam tikrų mano pasikeitimų mąstyme, bendravime bei elgesyje. Prasidėjo mano asmenybės transformacija, laikui bėgant pats nutraukiau beveik visus kontaktus su senais pažįstamais. Gimtadienio dieną buvau pasveikintas vos dviejų artimiausių draugų ir šeimos. Akivaizdu, kad nebuvau labai mėgstamas ir populiarus. Praėjus metams per  sekantį gimtadienį mano mobilusis telefonas netilo visą dieną. Visi skubėjo mane pasveikinti. Iš pradžių negalėjau suprasti, kodėl, bet susimąsčiau ir labai nustebau supratęs, kad per tuos metus, kai „nukirtau“ kontaktus su visais senais pažįstamais, užmezgiau daugiau artimų pažinčių negu per visus praėjusius savo gyvenimo metus. Taip jau yra, kad jeigu padarai gyvenime vietos naujiems žmonėms, tai jie su laiku pasirodys, reikia tik eiti savo keliu ir nesustoti, net jeigu yra sunku.

Pastaba: Nesureikšmink pažinčių. Niekada nepažinsi žmogaus 100%. Žmonės ateina ir išeina.Neprisirišk, bet bendraudamas duok visą save. Elkis taip, kaip nori, kad su tavim elgtųsi, bet jeigu matai, kad tavęs netenkina bendravimas pasakyk tai, jei žmogaus elgesys nepasikeis, nutrauk pažintį.

draugu ratas

Tavo šeima

Dauguma tėvų myli savo vaikus ir nori jiems kuo geriausio, bet ne retai išreiškia tai taip, kad sugadina vaikui gyvenimą. Draudimai, moralai, įrodinėjimas savo gyvenimo tiesų. Visa tai gali siaubingai pristabdyti tavo tobulėjimą. Daug kas priklauso nuo tavo tėvų bei jų požiūrio. Vieni kuo puikiausiai priims tiesą ir net parems tave, jeigu paprašysi. Kiti net parodžius jiems realų tavo savotiškų veiklų rezultatą (pripažinkime, kad aktyvus nepažįstamų merginų viliojimas ir domėjimasis, kaip tą geriau daryti, yra šiek tiek keistas) ignoruos tai ir toliau aiškins, kaip, JŲ manymu, tu turėtum gyventi SAVO gyvenimą. Mano atveju geriausiai suveikė taktiškas atvirumas. Žinojimas, ką sakyti, ko ne, ir svarbiausia – kaip sakyti.

Taigi, būk pasiruošęs, kad tavo šeimai nepatiks tai, kad tu pradėjai daugiau laiko skirti antros pusės radimui nei kad mokslams. Ir gali susilaukti žiauriausių kuriozų iš jų pusės. Suprantama, šita problema beveik dingsta, jeigu pats save išlaikai.

seima

Tavo būstas

Čia viskas gana akivaizdu. Jeigu turi savo butą ar bent kambarį, kur tavęs niekas be leidimo netrukdys, tavo tobulėjimo galimybės didėja kelis kartus. Kalbant apie pickup‘ą, tu gali parsivesti panelę pažiūrėti filmo, praleisti kartu naktį ar išgerti vyno. Gali tobulėti sekso srityje, nes žinai, kad niekas neįsiverš į kambarį. Kalbant bendrai apie tobulėjimą, tau tiesiog niekas atsiprašant nepis proto, ką tu turi daryti, su kuo, kada ir kaip.

Grįžtant prie pickup‘o, jeigu tavo būstas yra toli nuo klubo, kuriame kabini merginas, tau bus žymiai sunkiau jas ten parsivesti. Jau pats grįžimas taksu ar mašina kainuos daugiau. Nebent tau patinka važiuoti 6 ryto autobusu. Todėl ne visada pigesnė nuoma apsimokės realybėje. Nuoma su kitais žmonėmis yra geras variantas, bet turi atsižvelgti į tu žmonių gyvenimo būdą. Ar jis panašus į tavo, kad vėliau nebūtų konfliktų ar nesusipratimų. Rajono saugumas irgi svarbu, mažai kokia mergina norės su tavim varyti filmo pažiūrėti į tavo būstą, esantį rajone, kuriame neseniai kažką nužudė ar išprievartavo.

P.S. Šeimos ir draugų nepakeisi, todėl nesistenk. Žiūrėk, kur pats gali pasikeisti, kad tau geriau sektųsi gyvenime. Pasikeisk pats ir judėk į priekį. Gyveni sau, ne kitiems.

Parašė: Matt Weyland

Mokymai vyrams: „Kaip suvilioti merginą?“

[adrotate banner=“1″]
Categories
Sėkmės psichologija

Pareto taisyklė (20/80) praktiškai

Gyvenimas
Gyvenimas

Šis „dėsnis“ teigia, kad 20% darbo duoda 80% produkto. Tuo tarpu likę 80% teatneša 20% pageidaujamo rezultato.

Dėsnį atrado italų ekonomistas Vilfredas Paretas. Pirmiausia jį pastebėjo šalies žemės pasiskirstyme: 20% Italijos gyventojų valdė 80% žemės. Vėliau ištyrė ir nustatė, kad šis dėsnis galioja kur kas plačiau.

Galiausiai pasirodė, kad taisyklę įvairiomis variacijomis galima pritaikyti visose gyvenimo srityse, pradedant tuo, kad 20% įmonės darbuotojų uždirba 80% įmonės pelno, baigiant tuo, kad 80% žemės gyventojų aplanko tik 20% svetainių. Santykis gali būti įvairus, svarbu, kad galima išskirti mažesnį pastangų kiekį, duodantį didesnį rezultatą.

Šiame įraše tenoriu pasidalinti paprastais pavyzdžiais, kur tai pasireiškia mano gyvenime.

Bendravimas trunka ilgiau nei darbas

Turiu galvoje ne tai, kad jei su klientu kalbėjau 1 valandą, tai darbą padarysiu per 12 minučių (20% nuo valandos). Tačiau tą faktą, kad norint gauti informaciją, patvirtinimą ar kažką kito, teks laukti kur kas ilgiau, negu užtruks patys programavimo ar projektavimo darbai.

Paprastai taip nutinka todėl, kad klientui reikia gerai apmąstyti ir apsispręsti. Kitais atvejais todėl, kad kažkas kitas turi priimti sprendimą, o kontaktinis žmogus tik tarpininkauja ir pataria. Todėl darbe stengiuosi bendravimą atlikti pirmiausia, nes žinau, kaip ilgai gali tekti laukti rezultato.

Akcijų rinka

Esu investavęs beveik vienerių metų atlyginimą. Štai rezultatas: 4 įmonių akcijos duoda gerokai daugiau pelno nei likusios 10. Šiuo atveju gauname, kad 26% duoda 76% rezultato.

Pareto dėsnis (20/80)

Kasdieniai darbai

Sąrašas būna ilgas, bet dauguma iš jų net neneša tiesioginės naudos. Rūbai turi būti švarūs, kambarys sutvarkytas, el. pašto dėžutė tuščia, vakarienė pagaminta ir t.t. Bet juk visa tai gali palaukti… Na, bent tol, kol yra švarių kojinių

Bendravimas

Tiksliai neskaičiavau, bet situacija tokia pati: 80% bendravimo vyksta su 20% artimiausių draugų. Kitaip tariant, jei pamesčiau 80% draugų, tai dingtų tik 20% su žmonėmis praleidžiamo laiko.

Remonto darbai

Reikia apkalti sieną lentelėmis. Pats lentelių tvirtinimas labai lengvas ir greitas darbas: pamatuoti, atpjauti, prikalti. Tačiau visą laiką užims paruošiamieji darbai: padaryti, kad būtų prie ko jas kalti, viską išmatuoti, išgręžti skyles tvirtinimams, prisukti tvirtinimus, paskaičiuoti, kiek metrų tvirtinimų reikės, nupirkti, atvežti ir t.t.

Tačiau Pareto taisyklę galima pritaikyti ir pačiam apkalimui. Per 20% laiko bus apkalta 80% sienų ploto. Nes daugiausia laiko užtruks kampai, plotas aplink duris ir pan.

Drabužiai

Manau, kad čia dėsnis veikia dar stipriau: 10% drabužių nešioju 90% laiko Nesu iš tų, kurie kasdien turi atrodyti kitaip. Jei drabužiai švarūs, galiu visą darbo savaitę nešioti tuos pačius. Dabar iškyla klausimas, kokio velnio pirkau tuos likusius 90% rūbų… Galėjau sutaupyti krūvą pinigų.

Kitų pavyzdžiai

Štai pora angliškų straipsnių su dar daugiau pavyzdžių:

Išvados

Akivaizdu, kad dėsnis galioja visose gyvenimo srityse. Todėl verta įsivesti tam tikrus elgesio pokyčius: Kiekvienam padėti neužteks laiko, reikia dažniau sakyti „ne“. Ne kiekvienas gautas el.laiškas reikalauja detalaus atsakymo, galima tiesiog iškart ištrinti arba atrašyti 1-3 sakiniais.

Susimąstykite, ar tai ką darote duoda naudos? Galbūt galėtumėte daryti tai, kas atneštų kur kas daugiau rezultato? Išmatuokite, kiek vienas ar kitas veiksmas užtrunka bei kiek atneša naudos.

Svarbu išsiaiškinti kas yra tie „gerieji“ 20% ir jiems skirti kuo daugiau laiko. Tuo tarpu su likusiais 80% terliotis kuo mažiau.

Kur savo gyvenime labiausiai pastebite šį dėsnį, mieli skaitytojai?

Povilas Panavas

povilas.panavas.lt/blogas/