Categories
Vidinės problemos Vyriškumas

Alfa Vyras – kaip valdyti emocijas. Emocijų valdymas.

Viena iš svarbiausių Alfa Vyro elgesio dalių – tai yra emocijų kontroliavimas. Mes visi žmonės esame emocijų vergai. Moterys daug labiau. Šios socialinės būtybės pasaulį pažįsta per emocijas, vyrai per logiką ir taisykles.

Taigi vyrai ir moterys šiuo aspektu ir skiriasi. Būtent moterys bendraudamos su vyrais įgauna emocinį stabilumą. Bet visų pirma, vyras turi būti emociškai stabilus ir mokėti kontroliuoti savo emocijas.

Beta vaikinai sulaukę nuo merginos, jog jų santykiai nevykę ir kažkas yra blogai, šie labai stipriai tai priima, kad kažką negerai padarė. Nereikia savęs kaltinti, jeigu tam nėra argumentų ir logiškų pateisinamų priežasčių. Reikia žinoti tokį dalyką, jog mes esame žmonės linkę viską idealizuoti pagerinti. Todėl niekada niekada moteris nejaus, jog jos santykiai idealūs. Ji ieškos, stengsis kažką pakeisti ir „bumbės“.

Moteris padaro daug išvadų, kai pamato, kaip tu reaguoji į jos pasakymus ir kaip tu kontroliuoji savo emocijas. Dažniausiai, jeigu mergina būna vaikiška, ji ieškos vyresnio vyro, kuris nebūtų toks vaikiškas ir turėtų didesnį emocinį subrendimą, nei jo bendraamžiai. Štai kodėl didžioji dalis moterų „kabinasi ant vyresnių“.

Emocinis subrendimas susideda iš 4 dalių:

 1. Savęs kontroliavimas/ disciplina
 2. Pasitikėjimas savimi
 3. Pastovumas
 4. Nepriklausomumas

Dabar apie emocijas:

Pyktis: tai yra viena svarbiausių emocijų, kurią reikia suprasti ir kontroliuoti. Jeigu nesuprasi iš ko kyla pyktis – nemokėsi kontroliuoti to. Dėl to, kad pyktis tai nėra pirminė emocija. Pyktį kažkas sukėlė. Kitais žodžiais tariant, tu prieš tai jautei kitą emociją, o dabar jauti pyktį. Todėl visada riekia stengtis ieškoti kas sukėlė pyktį.

Taigi, kai moteris pasako, kad yra pikta arba elgiasi piktai, reikia ne pykti ant jos, nestoti prieš tą pyktį, bet visu pajėgumu stengtis ieškoti kas sukėlė tą pyktį. Visada stenkis identifikuoti pykčio šaltinį.

Depresija: depresija yra taip pat antroji emocija (kaip ir pykčio atveju). Prieš tai tu jutai kitą emociją, dabar – depresiją. Reikia vėl ieškoti iš kur kyla depresiją. Dažniausiai iš neveikimo, tinginystės arba nepildymo kažkurios gyvenimo taurės (santykių, karjeros, sveikatos ar asmeninio tobulėjimo).

Jeigu moteris yra depresuota, jokiais būdais nereikia stengtis aiškintis kodėl ta depresija kilo. Depresuotam žmogui yra sunku logiškai paaiškinti, kodėl kilo ta depresija. Tokiu atveju geriausia paimti merginą ir paveikti kažką linksmo – paprasto, kad atgrasinti merginos mintis nuo depresijos.

Kai tai padarysi, žmogus atsipalaiduoja ir poto yra linkęs papasakoti, kodėl taip jautėsi.

Įspėjimas: kai moteris depresuota arba nervuota, ji tau pasakys tūkstančius dalykų, kurie tau bus kaip peiliai į širdį: „aš išeisiu iš darbo“ ; „skiriamės“ ; „nekenčiu savo gyvenimo“ ; „nenoriu čia būti“; „noriu išeiti iš šio darbo“ . Tavo darbas, kaip Alfa Vyro – klausytis ramiai ir svarbiausiai REAGUOTI į tai ramiai. Audra praeis.. Kitą dieną ji tavęs atsiprašys ir dar pagirs tave, kad tu šaunus.

Pavydas: Mes jaučiame pavydą, kai kažkas grasinasi į mūsų partnerę, pažeidžia partnerės saugumą. Jaučiame, kad galime ją prarasti. Reikia žinoti, jog pavydas ateina iš nepasitikėjimo savimi. Turi būti sveikas pavydas. Tu turi pasitikėti savimi, jausti savo vertę ir leisti jai su kitais pasikalbėti (pasitikėti ja). Bet kai matai, kad anas bachūras, žinodamas, jog ji tavo mergina, vis tiek prie jos lenda ir gan agresyviai, tada prieik apsikabink ją, – parodyk – „ji tavo“. Jei jis toliau lenda, metas parodyti ką išmokai per Tailando boksą. Be THE ANIMAL! ALPHA! KING!

Įsijautimas į jos išgyvenimus, skausmą: Jeigu matai, jog moteris išgyvena skausmą, reikia stengtis pačiam įsijausti į ją iš savo asmeninės patirties. Kuo geriau sugebėsi pajusti ką jaučia moteris, tuo greičiau ir efektyviau galėsi suprasti ją ir padėti jai rasti sprendimą. Niekada neatstumk, niekada neteisk, niekada nežemink, niekada nenuvertink, ar ignoruok jos jausmus. Tiesiog priimk, jog jos jausmai yra susiję su jos nuotaiką, o nuotaika visada keičiasi. Vadinasi ir jausmai jos greitai pasikeis.

Baimė: Baimę mes jaučiame, kai mūsų organizmas nori mus apsaugoti. Vienose situacijose baimė yra gerai – tai tave gali apsaugoti, bet kitose – tave sužlugdyti. Tarkime situacija: prieiti ir užkalbinti merginą. Jeigu čia baimė bus didžiulė, tu tiesiog neprieisi ir baimė tave sužlugdys. Todėl visada reikia galvoti apie pasekmės, kas gali nutikti. Jeigu prieisi ir mandagiai susipažinsi, tai ji tau tuo pačiu atsakys. Kai išsiaiškini pasekmės ir įvertini kas gali nutikti blogiausio – baimė dingsta.

Kaltumas (jautiesi kaltas): kaltės jausmas yra tavo reakcija į tavo peržengtus asmeninius standartus. Tu jautiesi, kad sulaužei kažkokią savo taisyklę, kurios turėjai laikytis. Visų pirma, išmok sau atleisti. Kaip moteris jaučia kaltės jausmą (graužatį), ji elgiasi keistai (atrodytų visiškai nesusija su situacija). Moteris yra vedama savo emocijų.

Iš kitos pusės žmogus, nenorėdamas turėti kaltės jausmo turi savo standartus, kurių nenori sulaužyti. Taip disciplinuoji save. Tačiau, jeigu nuo pat vaikystės berniukui buvo kalta elkis su mergaitėmis gražiai, taip kaip jos nori ir jis tada būna įpratęs elgtis gražiai – tai yra tapę jo standartu. Ką jis daro? Nenori to sulaužyti, kas pasekoje išvysto problemą – nelaimingus santykius su merginomis.

Kai moteris jaučia kaltės jausmą, jog pasimylėjo per anksti su vaikinu – dažniausiai yra linkusi nutraukti bendravimą, kad nejaustų šio jausmo.

Džiaugsmas/laimė: Džiaugsmas yra natūrali būsena žmonėms. Nelaimingi žmonės būna todėl, jog jie jaučia kitą emociją, kuri blokuoja džiaugsmą.

Svarbiausias dalykas, kuris lemia vyro sėkmę su moterimis ir aplamai gyvenime, tai yra ne iš kokios šeimos jis kilęs, ne kaip jis atrodo, o koks jis protingas yra, bet kaip tas vyras sugeba valdyti savo ir kitų emocijas. Su moterimis tai yra svarbiausias dalykas, kadangi moterys yra valdomos emocijų.

Mano knyga: „Kaip suvilioti merginą

Categories
Laimė

Sąžinė ir idealai

Sąžinė ir idealai
Sąžinė ir idealai

Atsargiai! Šis straipsnis gali šiek tiek pakeisti pasaulėžiūrą.

Prisižadame sau atlikti darbus, ir, atėjus metui, mus paperka koks nors filmas, baliukas, juslinis malonumas. Tada net nesusimąstydami sau pasakome: „tikriausiai neturiu valios“, „man tiesiog neduoda“, „kažkodėl neišeina“… ir toliau vaidiname auką, nesiaiškindami, kodėl tas tinginys užaugęs. O kodėl?

Matot, visi „filmai, baliukai, noriu pavalgyt ir pabendraut su draugais“ yra grynas bėgimas paskui įspūdžius – emocijas, kurie atsirado kažkada praeityje ir dabar mus kontroliuoja! Ne mes juos, bet jie mus. Galų gale „profai“ pasako, kad tai instinktai ir kad mes nieko negalim padaryt. „Esu aš ir yra nepakeičiami instinktai“, jaučiat kaip pereinam į aukos rėžimą? Būtent dėl šios kraupios klaidos ir aukos pozicijos visi yra akli emociniame gyvenime. Jeigu netikite, kad esam šios srities neišmanėliai, atsakykite raštu man šiuos klausimus:

 • Kas yra emocija?
 • Kaip jos atsiranda ir išnyksta?
 • Koks mūsų emocijų spektras?
 • Kas yra emocijų šaknis ir kaip su ja susidoroti?
 • Kaip jas pašalinti? Bent du būdus.
 • Ką daryti žmogui, kurį užvaldęs liūdesys, pyktis ar pan.?
 • Na, tai ką mes žinome apie jas? Pasirodo nieko, o atsakymai visgi yra! Gyvenam su jomis nuo ryto iki vakaro.

Po visais tais įspūdžiais – emocijom – esam mes, arba, kitaip sakant, „tikrasis aš“. Jis yra aukštas, palaimingas, laisvas nuo visų minčių, instinktų. Mes apie jį svajojam nuo ryto iki vakaro ir galvojam, kad kažkaip jį atrasim per išorę, bet jis juk viduj!

Visa tai, ką čia rašau gali atrodyti netiesa ir Jūs galite būti teisus sau taip teigdamas, nes tam yra didžiulės priežastys:

 • Dažnas iš mūsų gyvenime neturėjo jokių dvasinių potyrių, po kurių būtų užtikrintas, kad „yra dar kažkas“. Čia Jums reikia pačiam patikrinti. Kaip patikrinti? Praktika!
 • Vakarų pasaulis šiuo metu yra tiesiog atmetęs į šoną visus dvasinius dalykus, vyrauja beprotiškas materializmas ir vartojimas, o toliau materijos, sėkmės ir laiko planavimo nieko nemato.

Todėl Jums yra būtina patirti vidinių praktikų palaimą, ir tam Jums pasitarnaus Joga, kvėpavimo, mantrų kartojimo praktikos ir panašūs dalykai. Girdit? Pradėkit ieškot! Jums labai nuskilo, jeigu jau praktikuojate, o jeigu ne – nuskilo, kad skaitote ir galbūt jau ieškote.

Noriu Jus užtikrinti, kad suploninus įspūdžių sluoksnį Jūs atrasite didžiulį vidinį džiaugsmą, kurio lyg akis išdegę ieškom išorėje. Viską, kas skatina žemąją prigimtį, reiktų suvaldyti ir išsiaiškinti, kaip pašalinti – ir mes ten. Todėl Jūsų klausiu:

 • Kaip mes galime kišti save į pavojų, kuris nuolatos stimuliuoja žemąsias aistras ar emocijas?
 • Apie kokius pasiekimus tada gali būti kalba?
 • Ar galima kalbėti apie pasitikėjimą savimi, jeigu mes nežinome, ar suvaldysime žemąsias aistras ar baimes situacijai priartėjus?
 • Jeigu nežinai kaip elgsis apetitas, kokio galo trokšti vienokios ar kitokios kūno formos?

Pradžiai reiktų išsiaiškinti, kas išsiūbuoja mūsų emocijas arba aistras, ir geriausia tai padaryti savęs klausiant …

 • Siaubo filmai išklibina blogąsias emocijas?
 • Apkalbos. Kaip jos? Teigiamai veikia?
 • Melas. Kaip jis? Kaip po jo jaučiuosi?
 • Pornografija ar erotika išsiūbuoja aistras?
 • Kaip Jus veikia televizija, laikraščiai? Juos paskaitę jaučiatės kitaip nei ramūs ar džiaugsmingi?

Pradėkite rytą nuo laikraščių antraščių, ypač tų su pusnuogėm mergaitėm, darbe nevenkite apkalbų ir skleiskite jas, meluokite, kada pasitaiko, laisvu laiku užmeskite akį „ant“ geros „parnūchos“, o dieną pabaikite siaubo filmu. Pabandykite taip gyvent savaitę kitą ir nesistebėkite, jeigu Jums bus tiesiog bloga nuo visko. Kaip Jums tokia dienotvarkė? Nereik net visos šios „programos, užtenka ir keletos punktelių..

Nors dažnai save laikom gyvuliais ir tapatinam su instinktyviais gyviais, bet, laimei, taip nėra. Mes esam daug, daug aukščiau, o mūsų prigimtis yra tiesiog pritrenkiančiai aukšta.

Vizija. Jeigu nebūtų visų tų įspūdžių ir emocijų, tada nebūtų ir pykčių, gobšumų, visos tos dirbtinos kultūros. Įsivaizduokite pasaulį, kuriame nereikia policijos ar apsauginių, kur visi gali palikti duris atrakintas, kur visi supratingi ir kantrūs, kur žmonės vakarais smagiai bendrauja, kur parduotuvėse kainos juokingos, kur populiacija dievina gamtą ir ją saugo, kur žmonės pažįsta tik gerumą, kur nėra alkoholio, cigarečių, naktinių klubų, kalėjimų, kur visi saugūs. Kur ligoninės tuščios ir jos tik kelios. Kur visi paprasti ir kuklūs. Tai būtų mūsų prigimties grynoji išraiška, jeigu mes išmanytumėme emocijas! Tik tiek tereikia.

Mūsų prigimtis nėra: „vok, žudyk, geisk, bijok ir t.t.“. Moraliniai įsakai, kaip „nevok“, „nežudyk“, ir t.t. turi neigiamą motyvaciją. Kokia ta neigiama motyvacija? „Jūs degsite pragare amžinai“, „Jus pasodins į kalėjimą“, „gausite baudą“ ir pan. Ta „motyvacija“ yra tik tam, kad žmogus rastų savo prigimtį, sąžinę. Sąžinė – savęs žinojimas. Pats žodis tai sako! Sąžinė yra radimas to, kas tau teikia laimę, – savęs radimas. (Sėkmės filosofijoje sako „atraskite save“, bet jie ten ne savęs ieško! Jie ieško sau tinkamos veiklos. Indai tam turi specialų žodį – dharma. Savęs radimas nėra veiklos radimas.)

Pasirodo, kad Dievo įsakymai yra žmogaus prigimtis; jeigu jis to nejaučia, vadinasi, šie įsakymai jam turi tapti idealais. Tie įsakymai yra ne tam, kad būtų galima pagąsdinti sudeginimu pragare, bet tam, kad galiausiai žmogus taptų laimingas; jie veikia mūsų pačių naudai. Manau, žmonės mato, jog amoralumas veda prie nelaimių viduje. Matot?

Kas būna kai nesilaikote savęs?

Kai idealai supliuška ir savanaudiškumas gundo gauti pinigų, pameluoti, apgauti ir „palengvinti“ sau kelią ar veda į paleistuvystę, mes būtent tuomet prarandame savigarbą, pasitikėjimą savimi, kitų žmonių pasitikėjimą, ramybę, o ką kalbėt apie palaimingus jausmus.

Kontroliuoti savo žemąją prigimtį ir gyventi aukščiausiu idealu yra daug lengviau nei nesilaikyti jų. Mes turime elgtis „aukštai“, nes mes esame tos aukštos būtybės.

Tad kam apsimetinėti blogais, jeigu natūraliai galime būti geri, nes tokie ir esame? Kada geriau jaučiatės: kai darote gerus ar blogus darbus? Šis atsakymas priartins prie natūralumo. Kai žmonės jaučiasi nuostabiai, jie kartais sako „jaučiuosi Dieviškai!“; jie nesako „aš kaltas“, kaip kad skatinama sakyti … kai kur… Jauskitės Dieviškai!

O kaip tai padaryti?

Gyvenkite aukščiausiais idealais. Gyvenkite tiesoje. Gyvenkite drąsoje. Gyvenkite laikydamiesi savęs – būkite savimi. Būkite tarp aukštos moralės žmonių, o jeigu tokių nepažįstate – susiraskite. Praktikuokite vidines praktikas. Būkit jogas, būkit budistas, būkit krikščionis, būkit krišnas, būkit musulmonas, būkite, kas tik norit, bet ieškokite savo prigimties. Visi jie ieško to paties.

Būkite Dieviški!

Liudas Vasiliauskas

www.laimingi.lt

Categories
Laimė

Nuotaikos, malonumai ir aš

Padarykime prielaidą, kad mes norime geros nuotaikos ir malonumų. Dabar pasvarstykime ar tai dera, sutampa ir sugyvena.

Per diena atsiduriame daugybėje situacijų, kur reikia spręsti: draugų pasiūlymai, reikia kažkur keliauti, rašyti, skaityti, darbuotis, tvarkytis ir t.t.

Kai Jums reikės daryti visus tuos darbus, vietoje to, kad juos darytumėte, pabandykite užsiimti visokiausiais malonumais ir pažiūrėkite kas nutiks. Kai reikės rašyti rašto darbą – atsigulkite pagulėti vonioje. Reikia dirbti? Skaniai pavalgykite! Jei namai netvarkyti – pats laikas žiūrėti filmą.

Užsiimant jusliniais malonumais – tenkindami tik kūną, netrukus pastebėsite, kad Jus apima depresinė būsena. Apims neaiški ir nemaloni emocija. Tai bus Jūsų vidinis, moralinis poreikis. Jūsų valia, intelektas nepasitenkina kūniškais malonumais, nes jie turi mažai bendro su kūnu. Jie nori spręsti ir išspręsti, o tada jie apdovanoja žmogų vidiniu džiaugsmu ir visa staiga nušvinta gražiomis spalvomis.

Mes sakome „mano kūnas“, „mano koja“, „mano ….“. Kieno? Kas tas „aš“, kuris turi šį kūną? Kas aš? Kas tas savininkas? Mes nesame šitas kūnas. Tiek vaikystėje, tiek dabar Jūs sakote „aš“, bet Jūsų kūnas visiškai kitas. Tai kam tokiam Jūs sakote „aš“? Jį reikia tenkinti. Jį reikia tenkinti veikla, sprendimais ir jo pažinimu – tobulėjimu. Jis vienintelis, kuris gali mus apdovanoti laime.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Laimė

Kas stipresnis?

Šį kartą apie emocijas ir supratimą.

Galbūt teko girdėti tokią istoriją, kurios vienas iš veikėjų buvo Buda. Vieną kartą keli vyrai, matydami, kad Buda yra visada laimingas ir tiesiog švyti, nusprendė jį supykdyti. Paeiliui jie ėjo pas jį, visiaip ižeidinėjo, smerkė, užgauliojo. Vienas netgi pradėjo skleisti paskalas ir gandus apie jį, apie neva blogus jo darbus. Tačiau Budai tai buvo nė motais. Jo veide ir toliau atsispindėjo “Budiška” šypsena. Praradęs viltį supykdyti jį, vienas vyras, galiausiai pasidave ir atėjo pas jį, nekantraudamas sužinoti, kaip jam  pavyko taip ilgai atsilaikyti. Buda jam atsakė paprastai: “Jeigu kas nors dovanoja tau dovaną, o tu jos nepriimi, kam lieka ta dovana?” Vyras susimąstė: “greičiausiai tam, kuris dovanoja…?”. “Taigi… tavo dovanos aš nepriimu”- atsiliepė Buda.

Žodis atsakomybė angliškai skamba “Responsable”, kitaip tariant “Respons Able” (galintis pasirinkti). Taigi, kaip reaguoti į situacijas, kylančias emocijas, mes galime pasirinkti patys. Mums spręsti ar priimti “dovaną” ar ne. Nei aš, nei joks kitas žmogus, nesame tokie stiprūs, kad galėtume Tave įžeisti, sunervinti. Tai padaryti, galime tik su tavo leidimu. Jeigu, savo emocijas, vidinę ramybę atiduoti aplinkybėm ir paprasčiausiom situacijom, tai padarai tą patį, ką padaro ūkininkas į vištidę ileidęs lapę. O galima paprasčiausiai neatidaryti vartų. Tas pats ir su teigiamomis emocijomis. Gali tekti ilgai laukti laimės, jeigu manysime, kad ji ateis su pinigais, karjera, daiktais ar dar kažkuo.

Tai nereiškia, kad turi užsisklęsti ir niekam apie save nepasakoti. Pasakok, kiek tik nori. Vistiek už savo savijautą atsakingas esi Pats. Na ir kas, kad kažkas apie paskleidė gandą ar blogą žodį. Vistiek niekam tai per daug nerūpi. Savaitgalį su draugais vienoje parduotuvėje šokom “Jurgeli meistrelį”, o knygyne darėm atsispaudimus ir…. niekas net nepažiūrėjo. Smagu!

www.radausave.lt