Categories
Vyriškumas

Emocijų valdymas: Paslaptis atskleista, kokią įtaką daro emocijos SANTYKIAMS ir TIKSLŲ SIEKIMUI.

Emocijų valdymas daro pačią didžiausią įtaką tavo santykiams, darbui ir bendravimui su žmonėmis.

Mano ir tavo gyvenimo kokybė priklauso ne nuo daiktų kuriuos turime, bet nuo būsenų kurias mes patiriame. Nuo mūsų emocinės savijautos.

Video žemiau tu sužinosi:

  • Kodėl vos per kelias sekundes atsiranda baimė bendrauti su moterimis?
  • Kodėl sunku įgyvendinti kilusias idėjas?
  • Kodėl prastėja santykiai su mergina ar net žmona?

Jei tau patiko video ir nori praktiškai išmokti valdyti emocijas ir patirti naujų iššūkių, įveik 90 dienų iššūkį paspaudęs čia…

Categories
Sėkmės psichologija

Apie stresą (II dalis) Kaip suvaldyti?

Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Kiekvienam gyvenime pasitaiko neigiamų įvykių. Gal užklumpa liga, išyra ilgalaikiai santykiai, paaiškėja, kad partneris užmezgė romaną, o gal artimas bičiulis skleidžia užgaulias paskalas.

Visai suprantama, kad tokie įvykiai kelia nerimą, liūdesį ir depresiją. Dažnai žmonės daug galvoja apie praeitį, apgailestaudami, kad viskas susiklostė taip, o ne kitaip. Jei kančią sukėlė kitas žmogus, mintys gali suktis apie kerštą ir pelnytą bausmę.

Neretai tokia patirtis žadina pyktį, kartėlį ir agresiją. Jeigu kabančio maišo daužymas mūvint bokso pirštines situacijos negerina, net ją blogina, tai koks gi geriausias būdas susidoroti su tokiomis emocijomis?

Viena iš galimybių – imtis to, ko neįmanoma daryti piktam. Pažiūrėti juokingą filmą, nueiti į vakarėlį, pažaisti su šunyčiu, išspręsti sunkų kryžiažodį. Dar prasiblaškyti galite mankštindamiesi, piešdami, leisdami vakarą su draugais ar šeima. Toks elgesys malšina palyginti nedidelės bėdos sukeltą įtampą, bet vargu ar šalina sunkesnes ilgalaikio nusivylimo priežastis.

Tačiau yra veiksmingesnis sprendimas, nereikalaujantis ilgų psichoterapijos seansų ar begalinių problemos svarstymų su aplinkiniais. Nereikia gaišti ilgų mėnesių, pakanka kelių minučių.

Buvo įrodyta, kad jis padeda netekusiems artimųjų, išgyvenusiems širdies priepuolį bei katastrofų aukoms. Jis vadinamas „naudingų padarinių ieškojimu“ (verta prisiminti posakį: „Nėra to blogo, kas neišeitų į gera“).

 

Naudingų neigiamos patirties padarinių ieškojimas

Šią procedūrą iliustruoja tyrimas, kurį atliko Maiklas Makalogas ir jo kolegos iš Majamio universiteto. Eksperimento pradžioje daugiau kaip 300 paskutinio kurso studentų buvo paraginti prisiminti po vieną atsitikimą iš savo gyvenimo, kai kas nors juos įžeidė, įskaudino. Visi studentai prisiminė ką nors gniuždančio: kaip juos išdavė, užgauliojo, atstūmė, paliko ir pan.

Tada trečdalis dalyvių kelias minutes aprašinėjo įvykio detales, telkdami dėmesį į kilusio apmaudo stiprumą ir neigiamus tos patirties padarinius gyvenime.

Antra grupė darė tą patį, bet dėmesį kreipė į naudingus tos patirties rezultatus, pavyzdžiui, po to sutvirtėjo ar įgijo daugiau išminties. Trečia grupė šiaip sau raštu dalijosi kitos dienos planais.

Tyrimo pabaigoje kiekvienas užpildė anketą, įvertinančią jų mintis ir jausmus, susijusius su nuliūdinusiu ar įskaudinusiu žmogumi. Rezultatai parodė, kad vos kelias minutes pagalvojus apie naudingus skausmingos patirties padarinius dalyviam atlėgo aplinkybių sukeltas pyktis ir liūdesys.

Jie kur kas atlaidžiau pažiūrėjo į tuos, kurie juos įskaudino, ir nebedegė dideliu noru keršyti ar jų šalintis. Naudingų neigiamo gyvenimo įvykio rezultatų ieškojimas gali priminti dideliu troškimu paremtą tikėjimą. Tačiau yra įrodymų, kad naudingi padariniai gali būti tikri.

Pavyzdžiui, moksliškai patvirtinta, kad po rugsėjo 11 d. teroristų išpuolių sustiprėjo tam tikri teigiami amerikiečių būdo bruožai, tokie kaip dėkingumas, viltis, geranoriškumas, gebėjimas vadovauti ir darniai bendradarbiauti.

Be to, tyrimai atskleidė, kad po sunkios fizinės ligos žmogus gali pasidaryti drąsesnis ir doresnis, labiau trokšti žinių, būti geriau nusiteikęs ir labiau vertinti grožį.

Kai apima pyktis, agresyvius jausmus vargiai numaldysite užsimovę bokso pirštines ar trankydami pagalvę, nuo to jie gali net dar sustiprėti. Tačiau tuos jausmus įmanoma gerokai susilpninti, jei sutelksite dėmesį į naudingus neigiamų įvykių, sukėlusių jūsų pyktį, padarinius.

Kitoje dalyje aprašysime keturkojo šuns draugo naudą mūsų sveikatai ir mažinant stresą. Teigiamas poveikis – didžiulis.

Linas Mitaitis

Categories
Vidinės problemos Vyriškumas

Alfa Vyras – kaip valdyti emocijas. Emocijų valdymas.

Viena iš svarbiausių Alfa Vyro elgesio dalių – tai yra emocijų kontroliavimas. Mes visi žmonės esame emocijų vergai. Moterys daug labiau. Šios socialinės būtybės pasaulį pažįsta per emocijas, vyrai per logiką ir taisykles.

Taigi vyrai ir moterys šiuo aspektu ir skiriasi. Būtent moterys bendraudamos su vyrais įgauna emocinį stabilumą. Bet visų pirma, vyras turi būti emociškai stabilus ir mokėti kontroliuoti savo emocijas.

Beta vaikinai sulaukę nuo merginos, jog jų santykiai nevykę ir kažkas yra blogai, šie labai stipriai tai priima, kad kažką negerai padarė. Nereikia savęs kaltinti, jeigu tam nėra argumentų ir logiškų pateisinamų priežasčių. Reikia žinoti tokį dalyką, jog mes esame žmonės linkę viską idealizuoti pagerinti. Todėl niekada niekada moteris nejaus, jog jos santykiai idealūs. Ji ieškos, stengsis kažką pakeisti ir „bumbės“.

Moteris padaro daug išvadų, kai pamato, kaip tu reaguoji į jos pasakymus ir kaip tu kontroliuoji savo emocijas. Dažniausiai, jeigu mergina būna vaikiška, ji ieškos vyresnio vyro, kuris nebūtų toks vaikiškas ir turėtų didesnį emocinį subrendimą, nei jo bendraamžiai. Štai kodėl didžioji dalis moterų „kabinasi ant vyresnių“.

Emocinis subrendimas susideda iš 4 dalių:

  1. Savęs kontroliavimas/ disciplina
  2. Pasitikėjimas savimi
  3. Pastovumas
  4. Nepriklausomumas

Dabar apie emocijas:

Pyktis: tai yra viena svarbiausių emocijų, kurią reikia suprasti ir kontroliuoti. Jeigu nesuprasi iš ko kyla pyktis – nemokėsi kontroliuoti to. Dėl to, kad pyktis tai nėra pirminė emocija. Pyktį kažkas sukėlė. Kitais žodžiais tariant, tu prieš tai jautei kitą emociją, o dabar jauti pyktį. Todėl visada riekia stengtis ieškoti kas sukėlė pyktį.

Taigi, kai moteris pasako, kad yra pikta arba elgiasi piktai, reikia ne pykti ant jos, nestoti prieš tą pyktį, bet visu pajėgumu stengtis ieškoti kas sukėlė tą pyktį. Visada stenkis identifikuoti pykčio šaltinį.

Depresija: depresija yra taip pat antroji emocija (kaip ir pykčio atveju). Prieš tai tu jutai kitą emociją, dabar – depresiją. Reikia vėl ieškoti iš kur kyla depresiją. Dažniausiai iš neveikimo, tinginystės arba nepildymo kažkurios gyvenimo taurės (santykių, karjeros, sveikatos ar asmeninio tobulėjimo).

Jeigu moteris yra depresuota, jokiais būdais nereikia stengtis aiškintis kodėl ta depresija kilo. Depresuotam žmogui yra sunku logiškai paaiškinti, kodėl kilo ta depresija. Tokiu atveju geriausia paimti merginą ir paveikti kažką linksmo – paprasto, kad atgrasinti merginos mintis nuo depresijos.

Kai tai padarysi, žmogus atsipalaiduoja ir poto yra linkęs papasakoti, kodėl taip jautėsi.

Įspėjimas: kai moteris depresuota arba nervuota, ji tau pasakys tūkstančius dalykų, kurie tau bus kaip peiliai į širdį: „aš išeisiu iš darbo“ ; „skiriamės“ ; „nekenčiu savo gyvenimo“ ; „nenoriu čia būti“; „noriu išeiti iš šio darbo“ . Tavo darbas, kaip Alfa Vyro – klausytis ramiai ir svarbiausiai REAGUOTI į tai ramiai. Audra praeis.. Kitą dieną ji tavęs atsiprašys ir dar pagirs tave, kad tu šaunus.

Pavydas: Mes jaučiame pavydą, kai kažkas grasinasi į mūsų partnerę, pažeidžia partnerės saugumą. Jaučiame, kad galime ją prarasti. Reikia žinoti, jog pavydas ateina iš nepasitikėjimo savimi. Turi būti sveikas pavydas. Tu turi pasitikėti savimi, jausti savo vertę ir leisti jai su kitais pasikalbėti (pasitikėti ja). Bet kai matai, kad anas bachūras, žinodamas, jog ji tavo mergina, vis tiek prie jos lenda ir gan agresyviai, tada prieik apsikabink ją, – parodyk – „ji tavo“. Jei jis toliau lenda, metas parodyti ką išmokai per Tailando boksą. Be THE ANIMAL! ALPHA! KING!

Įsijautimas į jos išgyvenimus, skausmą: Jeigu matai, jog moteris išgyvena skausmą, reikia stengtis pačiam įsijausti į ją iš savo asmeninės patirties. Kuo geriau sugebėsi pajusti ką jaučia moteris, tuo greičiau ir efektyviau galėsi suprasti ją ir padėti jai rasti sprendimą. Niekada neatstumk, niekada neteisk, niekada nežemink, niekada nenuvertink, ar ignoruok jos jausmus. Tiesiog priimk, jog jos jausmai yra susiję su jos nuotaiką, o nuotaika visada keičiasi. Vadinasi ir jausmai jos greitai pasikeis.

Baimė: Baimę mes jaučiame, kai mūsų organizmas nori mus apsaugoti. Vienose situacijose baimė yra gerai – tai tave gali apsaugoti, bet kitose – tave sužlugdyti. Tarkime situacija: prieiti ir užkalbinti merginą. Jeigu čia baimė bus didžiulė, tu tiesiog neprieisi ir baimė tave sužlugdys. Todėl visada reikia galvoti apie pasekmės, kas gali nutikti. Jeigu prieisi ir mandagiai susipažinsi, tai ji tau tuo pačiu atsakys. Kai išsiaiškini pasekmės ir įvertini kas gali nutikti blogiausio – baimė dingsta.

Kaltumas (jautiesi kaltas): kaltės jausmas yra tavo reakcija į tavo peržengtus asmeninius standartus. Tu jautiesi, kad sulaužei kažkokią savo taisyklę, kurios turėjai laikytis. Visų pirma, išmok sau atleisti. Kaip moteris jaučia kaltės jausmą (graužatį), ji elgiasi keistai (atrodytų visiškai nesusija su situacija). Moteris yra vedama savo emocijų.

Iš kitos pusės žmogus, nenorėdamas turėti kaltės jausmo turi savo standartus, kurių nenori sulaužyti. Taip disciplinuoji save. Tačiau, jeigu nuo pat vaikystės berniukui buvo kalta elkis su mergaitėmis gražiai, taip kaip jos nori ir jis tada būna įpratęs elgtis gražiai – tai yra tapę jo standartu. Ką jis daro? Nenori to sulaužyti, kas pasekoje išvysto problemą – nelaimingus santykius su merginomis.

Kai moteris jaučia kaltės jausmą, jog pasimylėjo per anksti su vaikinu – dažniausiai yra linkusi nutraukti bendravimą, kad nejaustų šio jausmo.

Džiaugsmas/laimė: Džiaugsmas yra natūrali būsena žmonėms. Nelaimingi žmonės būna todėl, jog jie jaučia kitą emociją, kuri blokuoja džiaugsmą.

Svarbiausias dalykas, kuris lemia vyro sėkmę su moterimis ir aplamai gyvenime, tai yra ne iš kokios šeimos jis kilęs, ne kaip jis atrodo, o koks jis protingas yra, bet kaip tas vyras sugeba valdyti savo ir kitų emocijas. Su moterimis tai yra svarbiausias dalykas, kadangi moterys yra valdomos emocijų.

Mano knyga: „Kaip suvilioti merginą

Categories
Laimė Straipsniai

Viskas apie „streso valdymą“ I

Minčių srautai
Tik atsikėlus ryte, prisimenam įvykius, užsiveda minčių mašina.. garsai, vaizdai, pojūčiai pradeda dreifuoti mūsų galvoje. Tuo tarpu mes galvojame, kad tai turim ir valdom. Deja, taip tikrai nėra. Netikite manimi? Pabandykite 10 minučių išbūti be minčių, vaizdų, jausmų viduje – visiškoje tuštumoje. Žmonės neturi minčių ir emocijų, o emocijos su mintimis turi žmones. Mintys ir emocijos yra tai, kas žmonėms „nutinka“. Pvz. žmogui pasako ar padaro ką nors nemalonaus… Neigiamos emocijos kimba į darbą ir jis nieko negali padaryti – priverstas blogai jaustis. Emocijos stumdo žmones kaip papuola.

Iš pasąmonės į sąmonę
Mums atrodo, kad tai, kas buvo praeityje, yra nereikšminga ir nesvarbu, bet tai reiškia ir reiškia daug emociškai. Kai dabar Jūs sėdite ir skaitote, Jūs negalvojate apie tai, ką valgėte vakar vakarienei. Tai paminėjus, Jūs tuoj pat „gavote“ atsakymą, ką valgėte. Jeigu sakau „nemaloniausias gyvenimo įvykis“, Jūs tuoj pat prisimenate įvykį ir emocijas kartu su juo. Visi Jūsų nemalonūs ir malonūs gyvenimo įvykiai yra Jūsų pasąmonėje ir yra aktyvūs tiek pat, kiek ir buvo tą momentą, kai tai nutiko, bet mes to nesijaučiame taip stipriai, nes mes tai nuslopiname. Tai, ką mes jaučiame dabar, yra mūsų sąmonėje, o kas dreifuoja fone – pasąmonėje. Tokiu būdu, žmogus, kuriam yra per 30, išlieka šešerių metų vaiko emocijų lygio, nes jis vis dar pagal jas elgiasi, nors šiaip jis .. suaugęs žmogus.

Liudas Vasiliauskas

www.laimingi.lt

Categories
Ilgalaikiai santykiai Santykiai ir Seksas Vyriškumas

Būk vyras santykiuose


Tu esi vyras, tu turi būti liūtas, nieko nebijoti, būti pasitikintis. Ką reiškia būti vyru santykiuose? Pirmosios santykių stadijos privalo būti pilnos vyriškumo. Tu turi merginą, eini su ja į pasimatymus, stulbini ją, atsikratai oponentų. Tu tikras James’as Bond’as.

Po kiek laiko santykiuose pradeda dominuoti moteriškos emocijos: kaip tu jautiesi, kodėl taip jautiesi, rūpestis, dalinimasis ir t.t. Tavo Alfa vyro dienos baigėsi. Bet tavo vyriškumas tokiu metu ypač svarbus. Pirmiausia dėl to ji vis dar yra su tavimi. Nebijok būti vyriškas ir tada:

Valdyk savo emocijas. Čia svarbiausia prisiminti ką tau tėtis visą laiką pasakojo: tikras vyras niekada neverkia, jis nerodo nervų kai reikalai klostosi ne taip kaip tikėtasi, jis mėgaujasi kiekviena gyvenimo minute, jis visada išlaiko galvą šviesią.

Būk ryžtingas. Perimk kontrolę į savo rankas. Juk tu esi vyras, tu turi būti dominuojantis.

Būk nepriklausomas. Neleisk jai tavęs užvaldyti. Juk tu esi Alfa ir gali turėti bet kokią moterį kurią nori, bet iš visų išsirinkai ją. Leisk jai tai žinoti.

Elkis vyriškai. Dažnai eik su draugais į barą ar į krepšinio varžybas. Tu turi draugų ir ji tau negali visko atstoti.