Categories
Filmai

Filmas: 12 įtūžusių vyrų / 12 angry men (1957)

Pažiūrėjus šį filmą dažno vyro vaizduotėje susiformuoja „teisingo žmogaus“ idealas, kurį šioje 96 minučių trukmės nespalvotoje juostoje puikiai atspindi genialus aktorius Henry Fonda. „12 įtūžusių vyrų“ – puikus filmas apie teisingumo siekį, žmogaus sąžiningumą ir pilietiškumą.

Visas filmo veiksmas vyksta viename kambaryje, į kurį susirenka pasitarti dvylika prisiekusiųjų. Jų rankose paauglio, galimai nužudžiusio savo tėvą, likimas. Tuzinas prisiekusiųjų turi vienbalsiai nutarti: kaltas jaunuolis, ar ne.

Nors kaltinimas remiasi netiesioginiais įrodymais, bet vienuolika prisiekusiųjų yra įsitikinę vaikino kaltumu. Dvyliktasis – Fondos herojus – abejoja. Prasideda sunki psichologinė kova tarp prisiekusiųjų, atsiskleidžia jų vidinės savybės, kompleksai, baimės…

„12 įtūžusių vyrų“ – genialus filmas, įrodantis, jog prie ekrano prikaustančiam kūriniui visai nereikia milijonus kainuojančių specialiųjų efektų ar žvėriško smurto scenų. Užtenka tik puikaus aktorių kolektyvo, klaustrofobiškos atmosferos ir įtraukiančio scenarijaus.

Vienas vyras abejojantis esama “tiesa“ ir nebijantis to garsiai išreikšti, visada yra stipresnis už kitus savo plačiu požiūriu ir mąstymu. Niekada nebijok abejoti tuo ką girdi ir matai.

Metai: 1957

Šalis: JAV

Režisierius: Sidney Lumet

Visą filmą anglų kalba galite pažiūrėti čia:

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=s0NlNOI5LG0″ width=“400″ height=“300″]

Šią apžvalgą mums atsiuntė Darius Indrišionis, dėkojame jam.

Jei ir tu nori atsiųsti knygos ar tai filmo apžvalgą vyrams siųsk ją el. paštu:  info@alfavyras.lt

Categories
Filmai

Filmas: 50/50 (2011)

Manau šitas filmas taip pat vertas patekti į mūsų filmų galerija. Kaip jaustumeis, jeigu žinotum jog tavo galimybė pasveikti ir vėl gyventi 50 / 50 ? Tikriausiai kol to nepatyrėme, negalime ir suvokti. Filmo herojus puikiai perteikia šią būseną kurią tikriausiai išgyventume kiekvienas. Šį filmą tinka žiūrėti ir su drauge. Dar ką norėčiau paminėti remiantis filmu :“Jeigu mergina tavęs nepalaiko sunkiausia akimirką, laikas ją spirti lauk“. Taip pat pasimėgauk paprastais dalykai, kurių gal iki šiol nesi daręs. Pasimėgauk gyvenimu.

Aprašymas:
Adamas yra 27 metų jaunuolis, kuris netikėtai sužino apie žiaurią diagnozę – jis serga retos formos vėžiu. Draugų, šeimos ir vėžio centro pagalba, Adamas sužino apie tikrąsias ir svarbiausias gyvenimo vertybes.

Režisierius: Jonathan Levine
Vaidina: Joseph Gordon-Levitt, Bryce Dallas Howard, Anna Kendrick, Seth Rogen, Anjelica Huston …
Žanras: Drama, Komedija
Metai: 2011

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=Xa–ea9P7P4″ width=“500″ height=“350″]

Filmą online galite pažiūrėti čia

(radome nuoroda ir pasidalinome, svetainė kurioje yra filmas nėra susijusi su alfavyras.lt)