Categories
Sėkmės psichologija

Atrask savo manija ir imkis veiksmų !

Jūs galite skaityti begalybę straipsnių ir knygų apie paslaptis kaip tapti sėkmingu, kaip sukurti sėkmingą verslą. Jūs galite skaityti apie įvairius metodus kaip išlikti susikaupusiam, būti organizuotam, motyvuotam ir t.t. ir t.t…

Bes sąžininga tiesa yra tokia, kad yra tik du dalykai kuriuos turite padaryti tam, kad būtumėte sėkmingi bet kurioje verslo srityje kurioje nuspręsite būti, ar darbe kurį nuspręsite dirbti. Nesvarbu ką jūs norėsite veikti gyvenime, tam, kad pasiektumėte sėkmę jums reikės dviejų dalykų: jūs turite būti apsėstas to ką darote ir kai nauja galimybė iškiš savo gražią galvą, veikti.

Ar kada nors pastebėjote, kaip sėkmingiausi žmonės padaro viską taip, kad jų veikla atrodo lengviausia pasaulyje? Tai yra todėl, kad jiems ji tokia ir yra. Tie, kurie gyvenime pasiekia sėkmę, savęs link jos nespaudžia, jie tampa sėkmingi, nes sėkmė yra vienintelė logiška jų apsėdimo pasekmė.

Tam, kad taptumėte geru specialistu toje srityje, kuria užsiimate, jūs turite mėgti savo darbą: tam, kad būtumėte toje srityje nepakartojami, jūs turite būti apsėsti. Sėkmė reikalauja daug susikaupimo ir krūvos darbo – vienintelis būdas sukurti tokią didybę, yra tą laiką kurį žmonės laiko darbu, laikyti laisvalaikiu.

Man liūdna tai sakyti, bet aš negaliu jūsų aprūpinti jokiais trumpesniais keliais. Aš negaliu jums parodyti kelio nuo to taško kur jūs esate dabar, iki pasaulio viršūnės – bet aš galiu jus pakreipti teisinga kryptimi. Apsėdimas, nėra tas dalykas kurį galima priversti atsirasti.

Ačiū dievui, tai irgi nėra tas dalykas kurį galima lengvai numalšinti. Jūsų susitelkimas turėtų būti ne ties tuo, kaip tapti apsėstu tuo, kuo jūs dabar užsiimate, bet kaip rasti kažką, kuo tapti apsėstu būtų verta.

Kai rasite tą dalyką, kuris suteikia jūsų gyvenimui kryptį ir prasmę, kai suvoksite, kad ta veikla visą laiką sukasi galvoje, vienokiu ar kitokiu lygiu, kai ta veikla taps dalimi jūsų asmenybės, tada jūs būsite radę tai nuo ko verta būti apsėstu. O kai ją rasite, tada galėsite pasiekti sėkmę.

Vienintelis jums likęs dalykas bus turėti pakankamai drąsos sėkmę pasiimti. Argi ne apie tai iš tikrųjų ir yra visas gyvenimas? Ar tu turi pakankamai drąsos pasiekti ir nepaleisti visko ko nori gyvenime, ar tu tiesiog nepakankamai to nori? Mes galime pasiekti tiek kiek patys norime, tačiau kai mums suteikiama galimybė, mes dažnai jos neišnaudojame.

Aš tikiu, kad to dalis yra nesupratimas, jog męs iš viso turime galimybę. Gyvenimas duotų galimybių nepažymi fejerverkais ir sprogimais – paprastai didžiausios galimybės tyliai tūno tiesiai mums po nosimis.

Ko daugelis žmonių nesugeba suvokti, yra tai, kad didžiausia jų gyvenimo galimybė yra jie patys – jie ir jų sužydėti skiriamas laikas. Didžiausia galimybė, ta kuri iš tikrųjų kažką reiškia, ateina ne iš kažkokio atsitiktinio įvykio, ji ateina iš būsenos, iš būsenos, būsenos kurioje skiriama pakankamai laiko savo sužydėti savo talentams, įgūdžiams, talentams, svajonėms ir apsėdimams.

Nėra jokio reikalo laukti kažkokio atsitiktinio susitikimo su nauja galimybe; dirbkite su tuo ką turite dabar. Žinau ką jūs dabar manote, jūs jau dabar dirbate tris darbus ir vis dėl to sunkiai sugebate sumokėti sąskaitą už nuomą, gyvenate nuo algos iki algos, bet nebijokite,  jūs ne vieni.

Žmonės buvo ir daug sudėtingesnėse situacijose ir mes vis tiek sugebėjome padaryti kažką, kas nėra panašu į realybę. Taigi liaukitės maitinti save pasiteisinimais; jūs galite įgyvendinti bet ką, tiesiog reikia to norėti.

Tai ir yra ta magiška formulė, kurią tūkstančiai rašytojų, filosofų ir visokio lauko guru bandė išaiškinti ir paskleisti, dažnai pernelyg įmantriais būdais. Jeigu jūs turite pakankamai laiko ir esate pakankamai apsėstas, jūs galite laikyti pasaulį savo delnuose. Priimkite tą galimybę kurią jums suteikė gamta – jus pačius – raskite savo apsėdimą ir tapkite tuo ką mylite.

Kitos galimybės ateis pas jus tada, kai jūs savyje jau turėsite jėgos. Visuotinės traukos dėsnis veikia; kai jūs pradedate gyventi kažko apsėstą gyvenimą, kitos domino kaladėlės išsistatys savaime – jums tik reikės stumtelėti  ir jos grius kliudydamos viena kitą ir nutiesdamos jums kelią į sėkmę. Jūs esate galimybė. Ar jūs ją priimsite? O gal esate per didelis bailys?

Iš anglų kalbos vertė Justinas Ragaišis

Categories
Tadas rašo

Su gimimo diena !

Tadui dvidešimt penkeri metai, gimtadienis, valio !!! Sveikinimai be abejo malonus dalykas, kartais banalūs, kartais įdomūs, kartais iš reikalo, bet vis tiek malonu juos gauti. Mąsčiau, dvidešimt penkeri mano gyvenimo metai prabėgo kaip akimirka. Būtu logiška, kad ir ateinančių penkiasdešimt praeis taip pat greitai. Giliau apie tai susimąsčius darosi baugoka. Ar einu teisingu keliu? Ar po penkiasdešimt metų negailėsiu savo nugyvento gyvenimo? Kas žino kaip ten bus..

Prieš gerus metus atsakiau sau į klausymą „Kas yra gyvenimas?“ – tai tobulėjimas. O greičiausiai tobulėjame kai siekiame ko nors. Kuo daugiau pasieki tuo labiau patobulėji, tuo daugiau savęs klausinėji panašių klausimų. Todėl savo gimtadienio proga palinkėsiu Jums kuo greičiau pasiekt savo tikslus, visus, tik nepamiršti galvoti, vertinti situaciją, nebūti aklam, atsimerkti, ir paskubėti, nes taip ir numirsit nieko nesupratę. Geriausia būtų užsirašyti kaip įsivaizduoji jausies pasiekęs tikslą? O pasiekus jį pažiūrėti ar taip yra iš tikrųjų, ar esate laimingas? Jei ne, tai siek kito tikslo, ir tada žiūrėk ar tapai laimingas? Ne? Tada būtu laikas pagalvoti ko aš noriu ištiktųjų, ar daiktai ir žmonės gali man tai duoti..

Pamenu norėjau teisių, galvojau jas išlaikęs tapsiu pats laimingiausias žmogus pasaulyje! Išlaikiau, ir ką? Kiek ten jomis pasidžiaugiau, dingo ta laimė, atsirado naujų iššūkių – jei turėsiu mašiną, tada tikrai būsiu laimingiausias žmogus pasaulyje! Gavau, ir ką? Džiaugsmai greitai praėjo, atsirado dar daugiau iššūkių.. ir taip nuolatos mum balsas galvoj meluoja, kad jei gausiu tą ar aną, tai būsiu laimingas.. Jei tai būtu tiesa, jau senai visi turėtume vaikščioti plačiausiomis šypsenomis veiduose. Melas. Dar nepastebėjai to? Pasiek tai ko nori ir pamatysi. Jei negali pasiekt, tai žinok tau tik jausmas trukdo tai padaryti, o jausmais nesunku atsikratyti. Realiai visi norime tik vidinės ramybės, tik jausmo, tik laimės.

Aš viskam sakau taip, tačiau vertėtų žinoti, kad nei daiktai nei žmonės mum laimės neatneš. O jos taip siekiame.. ją atneš tik proto tyla, kuo tylesnis protas, tuo laimingesni esame.

Taigi spjauk į baimes, siek, griebk, tobulėk, sužinok atsakymus kas yra tikra ir kas ne, kad po penkiasdešimt metų nereikėtų gailėtis.

Sau gimimo dienos proga skiriu šią dainą, jos visada paklausau kai būnu durnas 🙂

Peace,

============================

Paulės atsiliepimas po savaitės paleidinėjimo meditacijos audio įrašų naudojimo:

Manau pagrindinis laimėjimas – dingo baimė bendrauti su žmonėmis! Pasidariau ramesnė. Ir dar, ankščiau pastoviai žmonėse ieškojau trūkumų, dabar gatvėse, transporte, tiesiog priimu juos kaip savo gyvenimo dalį. Ačiū labai.

Paulė M., 30m., konsultantė

Įsigyk paleidinėjimo audio įrašus ČIA.

Categories
Laimė Puikus Gyvenimas

Laisvas ir turtingas


drugelis, laisveLaisvas ir turtingas, ar ne šių žodžių sąjunga nusako sėkmę, laimę ir apskritai – gyvenimo tikslą? Manau ne vienam, tai yra gyvenimo tikslas ir aš čia rašau ne tam, kad sumenkinčiau „vartotojiškos visuomenės” žodžių kratinį, o tam kad įneščiau šiek tiek daugiau aiškumo savyje ir jumyse. Pradėkim nuo terapinių klausimų – ar laikai save turtingu? O laisvu? Jei į abu klausimus atsakei teigiamai, nuoširdžiai sveikinu. O jeigu vis dėlto abejoji ar purtai galvą, suklusk, turiu ką tau parašyti.

Išties turto troškimas nėra ypatingas noras. Žmonių norai įvairiausi nuo sekso pertekliaus iki garbės bei pripažinimo, bet kas mane stebina, kad turtas yra tapęs laisvės sinonimu. Ar tikrai turtas yra laisvės garantas? Žinoma, tai labai priklauso tuo to, ką laikai laisve. Ar laisvė tam tikra pinigų suma banke? Tai kodėl tada kai ją jau turi, norisi daugiau? Pabunda godulys, kurio pamaitinti yra neįmanoma. Ar tavo norams yra kada atėjusi pabaiga? Ilgiau nei kelioms minutėms? Pasakysi jog kol kas ne, bet.. Jei dabar negana, kada bus gana? Pakartosiu šį labai svarbų klausimą – jei dabar negana, kada bus gana? Tu juk žinai, kad niekada. Niekada nebus gana jei dabar nėra gana ir nesvarbu kiek ir ko turėsi. Ir tai galioja ne tik turtui, bet ir visiems kitiems norams. Aš tai galiu kartoti tūkstančius kartų, bet išgirsti valia tau.

Tai sakau ne dėl to jog noriu sumenkinti turto ar kitų troškimų reikšmę mūsų gyvenimui. Aš tik noriu, kad suprastum, kad norų ir troškimų pildymas atveda…prie naujų norų ir troškimų. Tai žaidimas, matrica be pabaigos kol jos neperpranti, o kai perpranti gali pakeisti žaidimo taisykles ir laimėti. O laimėti pakankamai paprasta, tereikia ištarti šiuos žodžius ir jais patikėti – man jau gana, aš turiu užtektinai. Patikėti yra sunkiausia dalis, nes mes taip nepratę tikėti ir pasitikėti savimi. Aplinkui veikia įvairios jėgos, kurios nėra suinteresuotos mūsų gerove, pvz., televizija ar tam tikri „draugai“. Jos nori tau pasakyti, kad tu negyveni gerovėje jog tau dar trūksta… Tegul tai būna užduotis tau – atpažinti šias jėgas savo gyvenime ir neleisti joms „vogti“ tavo pasitikėjimo savimi. Neleisk vogti savo prigimtinių teisių į tikėjimą ir pasitikėjimą savimi.

Taigi, kas atsitinka, kai pasakai sau – man jau gana, aš turiu užtektinai? Ar palieka lengviau? O ramiau? Ar tai artimiau laisvės pojūčiui nei turto, ar kito noro pildymas prisidengiant didingu laisvės vardu? Laisvė tai ne aklas sekimas paskui godulingus norus ir troškimus. Taip pat laisvės neatrasi rytoj jei jos nerandi šiandien. Ar tu pasiruošęs išgirsti koks žmogus yra laisvas? Laisvas ne tas kuris gyvena pertekliuje, bet tas kuriam nieko nereikia. Tai utopija? Turbūt. Kiekvienas tavo noras, ar troškimas atima dalelę tos laisvės. Jau geriau norėk mažiau ir saikingai, nes taip ir liksi vergu su visam.

Saulius Šunauskas

www.gyventi.lt