Categories
Laimė

Ho’oponopono – meilės mantra

Ilgai delsiau prieš rašydamas straipsnį apie šį apsivalymo metodą. Norėjau išbandyti jį iki galo, sužinoti, kaip stipriai jis veikia ar veikia apskritai, kuriose gyvenimo srityse veikia geriau, kuriose blogiau, bet eilinį kartą kartodamas žodžius: „aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū” gavau „įkvėpimą” ir supratau, kad jau pats laikas aprašyti šį, manau, tikrai stebuklingą apsivalymo metodą.

Ho’oponopono – kas tai?

Tai dvasinio apsivalymo metodika, kilusi iš Havajų. Šių laikų Ho’oponopono sukūrė Morrnah Simeona modifikuodama Havajų šamanų ritualus, paremtus visos šeimos karmos energijos„apvalymu”. Po jos mirties tolimesnį Ho’oponopono mokymą ir populiarinimą tęsė jos mokinys – Dr. Ihaleakala Hew Len. Jis dar labiau modifikavo visą gydimo procesą supaprastindamas jį iki keturių trumpų frazių: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū.

Nulis apribojimų – “Zero Limits”

Kaip ir daugelis kitų žmonių, apie Ho’oponopono sužinojau iš Joe Vitale knygos – “Zero Limits”. Jis asmeniškai susipažino su Dr. Ihaleakala Hew Len, mokėsi iš jo Ho’oponopono, padėjo jam vesti seminarus šios metodikos tema ir su jo pritarimu bei pagalba parašė knygą “Zero Limits” (Nulis apribojimų), kurioje jis aprašo savo pažintį su daktaru iš Havajų ir tai, kaip ėmė keistis jo gyvenimas pradėjus naudoti šį metodą.

Nesigilinant į detales, Joe Vitale perskaitė straipsnį apie Dr. Ihaleakala Hew Len, kuriame buvo teigiama, kad šis žmogus išgydė visą psichiatrinės ligoninės padalinį, kuriame buvo laikomi ypatingai pavojingi „atvejai”, tokie pavojingi, kad didžiąją laiko dalį jie buvo supančioti ir „pripumpuoti” raminančių vaistų, kad nesužalotų savęs, kitų pacientų ar ligoninės personalo. Straipsnyje teigiama, kad šis „stebukladarys” išgydė juos net nesusitikdamas su jais, neskirdamas jokios terapijos ar vaistų, daugumos pacientų jis net nebuvo matęs akyse. Joe Vitale norėjo sužinoti, kiek tiesos šioje istorijoje, tad pradėjo paieškas, ko pasekmė buvo knyga “Zero Limits”.

Ho’oponopono metodas

Jeigu suprantate angliškai, rekomenduoju pasižiūrėti šią Joe Vitale kalbą, skirtą būtent Ho’oponopono metodui. Tai labai emocinga ir atvira, bet drauge puikiai paaiškinanti šį stebuklingą metodą kalba, užtenka tik kartą paklausyti ir jau žinote, kaip naudoti metodą, turite daugumą atsakymų į galimai iškilusius klausimus.

Pirmas ir pagrindinis Ho’oponopono metodo principas yra visiškas atsakomybės priėmimas už savo gyvenimą bei jame vykstančias situacijas. Kalbėdamas visiškas turiu omeny – visiškas. Nesvarbu, kas gero ar blogo nutiko  – tai buvo sukelta ar pritraukta jūsų vidaus. Nesupraskite klaidingai, tai nėra jūsų kaltė, tačiau jūsų atsakomybė yra nuo to, kas tai sukėlė, apsivalyti. Čia prieiname prie antro Ho’oponopono principo – nuolatinio „apsivalymo”. Kaip atrodo apsivalymas Ho’oponopono metode? Nereikia niekur „tapinti”, įsivaizduoti jūros, kvėpuoti keistai, nereikia net nieko garsiai sakyti ar būti tylioje aplinkoje, ką turite daryti, tai mintyse kartoti žodžius: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū.

Trečias principas apibrėžia tai, kam yra skirti šie žodžiai. Šie žodžiai yra skirti aukštesniosioms jėgoms – Dievui, Jėzui, energijai, visatai. Neskiriate jų konkrečiam žmogui ar situacijai, o tiesiog į viršų, į orą, savotiškos maldos formoje. Rekomenduojama paprašyti visatos, kad „apvalytų” mus nuo to, kas sukelia tam tikrą situaciją/problemą/blogą jausmą. Skamba tai paprastai: prašau, apvalyk/išgydyk mane nuo to. Galima pasakyti, nuo ko konkrečiai norite būti apvalyti/išgydyti, bet tai nėra būtina, nes jūs tai jau jaučiate ir matote – gyvai arba savo vaizduotėje. Tada kartojame mantrą: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū.

Kaip ilgai kartoti? Kiek tik galite ir norite, kartokite, kai tik turite laisvą minutėlę, kai važiuojate autobusu ar mašina į darbą ar mokslo įstaigą, kartokite per pietų pertraukėlę, tarp pamokų ar paskaitų, kai einate pasivaikščioti, kai darote sumuštinį, kai valotės dantis, pokalbio pauzės metu, nuobodžioje paskaitoje ar susitikime – visada. Tiesiog kartojate mintyse: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū. Būtinai kartokite šiuos žodžius įtampos situacijose, po ginčo ar net jo metu, po nemalonaus įvykio, prisiminus seną nemalonią situaciją.

Kokia prasmė?

Kokia viso šito „apsivalymo” prasmė? Visų pirma pats apsivalymas nuramina ir pakeičia jūsų skleidžiamas „vibracijas” iš negatyvių į pozityvias, paprasčiau kalbant, tampate patrauklesni, pozityvesni, ramesni tiek sau, tiek kitiems.

Įkvėpimas – Inspiration

Antra, jūs pradėsite gauti įkvėpimą (inspiration). Kalbant atvirai, pradės atsirasti savotiškos mintys kažką padaryti, sukurti, nueiti į konkrečią vietą, parašyti konkrečiam žmogui, sudalyvauti renginyje, paskambinti. Jos gali būti labai paprastos, nuo gan savotiškų, kurios gali pareikalauti šiek tiek daugiau pastangų įgyvendinti, kaip, pavyzdžiui, man šio straipsnio parašymas. Bet esmė yra nestabdyti savęs, o veikti. Tiesa, reikėtų pažymėti, kad įkvėpimas beveik niekuomet neskatins daryti kažką „iš šaknų” blogo. Tai visuomet bus kažkas daugiau pozityvaus, gero, tiesa, nebūtinai be jokios, pavyzdžiui, pinigų praradimo rizikos. Jeigu esate pasiryžę eiti šiuo keliu, pasiruoškite iššūkiams, visata bandys jūsų ištvermę ir už ją būsite sočiai apdovanoti. Todėl nenustebkite, jeigu tik pradėjus daryti apsivalymą, už nieką būsite aprėktas viršininko, mamos, mokytojos ar gyvenimo partnerio,  tai visatos išbandymai jums. Visada prisiminkite pirmąjį principą – tai, kas vyksta, yra sukelta kažko manyje, tad mano atsakomybė yra nuo to apsivalyti, jeigu noriu gyventi laimingą gyvenimą. Nepriimkite to, kaip gąsdinimo pragaru, ką kartais per pamokslus bažnyčiose daro kunigai, tai tiesiog faktas, kad jeigu savyje kaupsite negatyvius išgyvenimus, tai jie po to išeis ligų pavidalu ir baigsis liūdna mirtimi.

Grįžtant prie įkvėpimo. Nebandykite jo ieškoti, jis ateis pats, savo laiku, būtent tada, kada jo reikės. Kai jį gausite, suprasite, kad tai yra būtent tai. Pajusite savotišką pauzę viduje, po kurios seks mintis, jausmas ar vaizdas su impulsu – aš turiu tai padaryti. Tiesa, reikia saugotis proto iliuzijų. Jeigu apsivalymo mantrą kartojote  labai mažai ar vos porą kartų, ir staiga imate gauti genialius įkvėpimus iš visų pasaulio pusių, matyt, tai tik proto iliuzija. Įkvėpimas pasižymi dar ir tuo, kad jis nepasiduos nustumtas kartą ar du užmarštin, jis vis iškils ir iškils, ypač jeigu ir toliau „apsivalinėsite”; geriausias būdas „nužudyti” įkvėpimą yra „neapsivalinėti”. Jeigu gavote įkvėpimą, bet būtent tuo metu esate rimtai užimti, užsirašykite jį – kompiuteryje, sąsiuvinyje, telefone ar ant rankos. Tada prisiminsite arba rasite jį tinkamesniu jo įgyvendinimui metu. Tai pat svarbu yra nesistengti analizuoti įkvėpimo, pasikliaukite visata, gavote įdomią verslo idėją, pasitarkite su specialistais, pasidomėkite ta sritimi, internete apie didžiumą dalykų galime rasti nemokamos informacijos. Tiesa, nepraraskite sveiko proto, jeigu gavote įkvėpimą paskambinti mamai 3 valandą nakties ir pasakyti: aš myliu tave. Gerai, padarykite tai. Bet jeigu įkvėpimas sako daryti kažką akivaizdžiai kvailo ar tikrai pavojingo, sustokite akimirkai ir pagalvokite, ar čia netyčia ne proto iliuzija atėjo. Nes taip jau yra, kad po kelių tikro įkvėpimo gūsių noromis nenoromis pradėsite jo laukti, ieškoti ten, kur jo paprasčiausiai nėra. Geriausias būdas paspartinti įkvėpimo atsiradimą: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū.

Ho’oponopono ir kitos technikos

Jau yra tikrai nemažai emocinio/dvasinio apsivalymo technikų, meditacijų bei pratimų. EFT, TAT, Sedona/paleidimai, Lefkoe metodas, NLP, Secret, Silva metodas, kvėpavimo pratimai, meditacijos, sisteminiai sustatymai, joga etc. Kur randasi Ho’oponopono tarp visų jų? Geriau? Blogiau? Yra tiesiog kitaip. Ho’oponopono draugauja su visomis kitomis technikomis ir sistemomis. Ho’oponopono veikia maldos principu, mes kreipiames į visatą, apsivalome ir gauname iš visatos įkvėpimą veikti. Mano atveju buvo daug įkvėpimo daryti EFT, mano gyvenimo situacija pradėjo eiti vis geryn, iš to atsirado daug įkvėpimo naujiems straipsniams, kurie gilinasi į EFT technikos naudojimą konkretiems atvejams. Ho’oponopono mūsų niekaip nevaržo savo naudojimu, nes mūsų minčių niekas negali girdėti, nereikia stuksenti jokių taškų ar sėdėti keistoje pozoje. Jeigu reikia, galime sustoti akimirkai, apmąstyti konkrečią temą, priimti sprendimą ir vėl grįžti prie apsivalymo. Pastebėjau, kad Ho’oponopono sustiprina kitų technikų poveikį, lengviau ir greičiau „ištapinsite” blogas emocijas su EFT pagalba,  lengviau bus daryti paleidimus ar medituoti.

Tai pat Ho’oponopono galima naudoti kartu su EFT:

 

Nedarote sustatymo, o iš karto iš eilės „tapinate” taškus kartodami: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū. Mano atveju labai veiksmingas buvo 7 minučių trukmės rytinis  Ho’oponopono su EFT, puikiai nuteikdavo dienai.

P.S.  Aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū.

Šaltinis: Matt Weyland http://eft1.blogas.lt