Categories
Sėkmės psichologija

Leisk, kad žmonės tave įkvėptų, o ne pavydėk jiems.

Aplink yra daugybė žmonių kurie gyvendami savo gyvenimą gali tave įkvėpti. Aš ryte bėgiodamas matau kaip jauni ir senyvi žmonės eina sportuoti. Vieni bėgioja, kiti vaikšto su šiaurietiškomis lazdomis. Kai matau, kad  70m. senukas netingi atsikelti anksti ryte ir lauke prasimankštinti  aš jaučiuosi įkvėptas jo. Jeigu jis gali atsikelti ir eiti sportuoti, tai kokio velnio negaliu aš, kai esu pilnas energijos ir jėgos? Kodėl tu negali?

Stebint žmones kuriems sekasi tu gali sau kelti dvejopus klausimus. Kaip šitam veltėdžiui taip pasisekė? Ot sekasi, man tai niekada nesiseka, aš nesugebėčiau, aš bijau, aš blogas ir t.t. Arba gali savęs klausti: ką jis darė tokio, kad jam taip pasisekė? Kuo aš esu už jį blogesnis, kad negalėčiau padaryti to paties ar net geriau? Tave gali įkvėpti žmonių sėkmės istorijos arba tave dar labiau sumenkinti. Rezultatas kurį gausį išgirdęs apie žmogų kuriam pasisekė priklausys nuo tavęs.

Aš kai pamačiau, jog dvigubai jaunesnis berniokas užšoko ant aukštų lygiagrečių ant kurių aš nusprendžiau nešokti, nes pagalvojau, jog labai aukštai ir galiu susižeisti, nuėjau ir užšokau taip pat lengvai kaip ir jis.

Mes vieni kitus įkvepiame veikti. Įvepiame peržengti savo ribas. Jeigu kitas tai padarė, vadinasi ir aš galiu. Lieka tik klausimas: ar tu to nori? Tu neturėtum norėto to, ką kitas turi, vien dėl to, kad jis tai turi ar moką.

Nepavydėk tam kuriam sekasi, būk įkvėptas to žmogaus kuriam sekasi. Vau, jam pavyko, eina sau tai fantastiška. Vietoj to, kad pavydėtum paklausk jo,  kaip jam tai pavyksta. Nori laisvai išmokti bendrauti? Bendrauk su tokiais žmonėmis ir pasidomėk kaip jiems tai pavyksta. Nori užsiimti verslu, bendrauk su tais kurie tuo užsiima, pasidomėk ką jie daro kitaip, nei kiti, kad jie gauna rezultatus.

Pavydas tave žlugdo. Imant interviu iš verslininko jis man sako: „Žmonės iškart pradeda pavydėti, kai pamato, kad tau sekasi.“ Bet kai pagalvoji nėra ko pavydėti. Pasidžiauk kito sėkme ir viskas. Jeigu ima nervas, kad jam sekasi, o tau ne, ieškok priežasčių.

Tave gali įkvėpti paprastas žmogus savo paprastumu, nuoširdumu, gerumu. Tave gali įkvėpti koks nors sportininkas savo jėga, lankstumu. Tave gali įkvėpti studentas kuris bendrabučio kambaryje sukūrė robotą. Tave gali įkvėpti žmonės kurie pasirinko gyventi visai kitokį gyvenimo būdą, nei daugelis. Bet kas.

Leisk sau būti įkvėptam kitų siekiant savo tikslų ir svajonių. Svarbu, kad tai ką darai tau teiktų džiaugsmą, o teigiami pavyzdžiai motyvaciją judėti, o ne pavydo kartėlį.

Ačiū tiems kurie mane įkvepia, net nesistengdami įkvėpti.

Categories
Laimė Sėkmės psichologija

Nuoširdumas ir stiprybė

Nuoširdumas
Nuoširdumas

Keletą kartų per metus tenka važiuoti taksi ir išgirsti vairuotojus kalbančius „racija“. Pradėdami kalbėti „racija“, jie sako, labai gražų, mažybinį žodelį, kuris daug reiškia kiekvieno iš mūsų gyvenimuose – „centriukas“.

Kiekvieną kartą, kai netenkam gyvenimo jėgos, netenkam ir savo centro pojūčio – darome ne iš centro. Tai darome silpnai ir neužtikrintai, nes toje srityje praradome nuoširdumą… Ir štai prieš mus situacija, kurioje „reikia“: meilikauti, meluoti, kontroliuoti, įkalbinėti ar eiti prieš savo norą. „Centriukas“ sako: „ne“, bet žmogus bando, o pabaiga visada vienoda – nemalonumai viduje.

Nuoširdumas yra stiprybė ir bene pati didžiausia. Ar kada nors jautėtės silpnas kai sakėte tiesą? Kai reikia viską išsakyti, yra baisu, bet sakant patiriam didžiulę laisvę ir pamatom, kad tai buvo šimtą kartų lengviau, nei galvojom! Tuo pačiu metu, kai tiesa aplanko liežuvį, širdį aplanko ramybė.

Pastebėkite, kad kai netenkate stiprybės, visada esate įsivėlę į kažkokį „muilą“. Kažkokie klastingi ir neaiškūs, nenuoširdūs ketinimai, intrigos ir pan. Visa tai atima stiprybę, nes nuoširdumo ten nebuvo! Gamta palaiko nuoširdumą ir už jį suteikia žmogui stiprybę. Kai tik imatės laikytis nuoširdumo – visos bėdelės tiesiog išgaruoja.

Mums lieka tik peržiūrėti savo norus, ketinimus, veiksmus, darbus ir sutikrinti juos su nuoširdumu. Pasiryžkite gyventi nuoširdų gyvenimą ir kuo greičiau „nusimeskite“ visus tuos dirbtinumus, jeigu tokių turite.

Ieškokite įkvėpimo, jie pagyvina nuoširdumą

Aukštais idealais įkvėptas žmogus, turi nepamatuojamą jėgą nuveikti savo kilnius darbus, tad ieškokite įkvėpimo. Įkvėpimą lengva rasti šiais būdais:


Skaitykite kuo aukštesnių vertybių knygas. Pasidomėkite dvasingumu, ten parašyta per nelyg daug išminties, kad ją praleisti.
Skaitykite biografijas žmonių, kurie gyveno „iš idėjos“. Lengva užsikabinti ir dirbti su motyvacija aptekti pinigais. Pasidomėkite žmonėmis, kurie gyveno stipriais idealais ir pakeitė pasaulį be finansinės motyvacijos.
Susipažinkite su žmonėmis, kurie gyvena aukštomis vertybėmis, tai bus bene didžiausias įkvėpimas.
Įkvėpianti poezija, dainos ar istorijos.
Paprasta ir nuoširdi malda. Ar įsivaizduojate puolusį į depresiją žmogų, kuris nuoširdžiai tiki Dievu? Aš irgi ne. Pažįstu milijonierių, kuris šiuo laikotarpiu prarado daug pinigų, bet neprarado šypsenos, nes moka melstis (nebūtina būti krikščioniu, kad tai daryti).

Laikykitės savo „centriuko“!

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Motyvacija Saviugda

Tikėjimas I

Merfio dėsnis rašo: „Žmogus be tikėjimo, kaip žuvis be dviračio“. Kaip jau supratot, šį kartą apie tikėjimą. Žmonės beprotiškai vaikosi pasitikėjimo savimi, bet mano galva jie ieško visiškai ne to, o kas liečia Merfio dėsnio – tai tik juokelis.

Aš labai ilgai sukau galvą galvodamas, kodėl vieniems žmonėms pavyksta, o kitiems ne. Kartais žiūri į žmogų ir matai, kad jis gali, bet kažko jam dar trūksta. Lyg jis būtų be energijos, tartum, jo syvai yra išsekę ir žmogus atrodo visai nuvėsęs. Su juo nenori reikalų apsiimti, nes ne pasitikėjimo savim jam trūksta, o tikėjimo bendrąja prasme.

Tikriausiai visi žinote būseną, kai susigalvoji mintyse idėją ar scenarijų, kaip viskas bus. Su įkvėpimu apmastai visus pokalbius , argumentus, ateini su šypsena ir staiga pradedi blėsti. Tuo metu, kai pradedi kalbėti, jauti, kad tavo žodžiai neturi visiškai jokios galios, žodžiai lyg silpni ir jais niekas netiki. Šie dalykai vyksta dėl netikėjimo. Raktas į Jūsų sėkmę yra tikėjimas. Tikėjimas bendrąja prasme (kalbu ne apie religijas, bet gali būti ir jos).

Kai ringe kaunasi boksininkai, visada pralaimi tas, kuris pirmas praranda tikėjimą. Jis tai gali padaryti net prieš kovą. Jis jau žino, kad pralaimės. Kai tik prarandi tikėjimą, viskas pradeda čiuožti žemyn. Tada viskas ima atrodyti beprasmiška. Norisi tik pabaigti reikalą ir sprukti iš ten. Pasitaiko tokių situacijų? Štai kodėl Jūs kartais nesugebate įkalbėti savo pažįstamų domėtis saviugda ar dar kažkuo – jie tuo metu neturi tikėjimo. Jie yra bejėgiai..

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt