Categories
Sėkmės psichologija

Kaip teisingai priimti sprendimus – Descarto kvadratas

Tai paprasta, teisingo sprendimo priėmimo technika. Šios technikos esmė, problemos/situacijos apsvarstymas atsakant į keturis klausimus:

1. Kas bus, jeigu tai įvyks? (Ką aš gausiu, to privalumai/pliusai).

2. Kas bus, jeigu tai neįvyks? (Viskas liks taip, kaip yra dabar, to privalumai/pliusai).

3. Ko nebus, jeigu tai įvyks?

4. Ko NEBUS jeigu TAI NEĮVYKS? Atsakant į šį klausimą būkite atidūs, nes jūsų smegenys norės ignoruoti dvigubą neigimą. Tada atsakymas bus panašus į pirmo klausimo atsakymą.

KODĖL šį technika veikia? «Descarto kvadratas» padeda išaiškinti, kiekvieno sprendimo pasekmes. Reikalas tame, kad priimdami sprendimą, mes žvilgsnį nukreipiame tik į vieną klausimą: kas bus, jeigu tai įvyks? Šios technikos dėka, mes priimsime tinkamą sprendimą, nes apžiūrėsime jį iš visų 4 pusių.

Šaltinis: Revoliucija.com

Categories
Saviugda

KAIP PRIIMTI SPRENDIMUS? II DALIS (Į ką koncentruotis prieš darant sprendimus)

Šioje straipsnio dalyje aptarsime, į ką reikia koncentruotis prieš darant sprendimus.

  • Atlik namų darbus. Pasikalbėk su žmonėmis, kurie yra sėkmingi savo srityje. Tokie žmonės ne tik turi daug gyvenimiškos patirties, bet ir linki Tau visko, kas geriausia. Jie yra intelektualūs ir ieško sprendimų, o ne problemų, todėl nebandys Tavęs „nusodinti“. Tokie žmonės įkvepia ir duoda gerų idėjų.
    Neatidėliok pokalbių su kitais žmonėmis tik todėl, kad bijai. Atmink: esi laimėtojas, nes pabandei.
  • Nusistatyk savo prioritetus. Tam gali prireikti laiko. Geriausias pagalbininkas nusistatyti savo prioritetus – medituoti. Meditacijos dėka aiškiai suprasi save, nes jausi vidinę ramybę ir didėjančią meilę sau.
  • Pasitikėk savo vidiniu balsu. Kad ir ką patars kiti žmonės, jų patarimus derink su savo vidiniu balsu.Tavo vidinis balsas žino, kur būdamas ir kuo užsiimdamas jausiesi laimingiausias ir sėkmingiausias.
  • Atsipalaiduok. Dauguma žmonių priima sprendimus itin rimtai. Turiu naujieną –  rimtumas nėra privalomas. Kad ir ką nuspręsi, visada išmoksi ko nors naujo ir judėsi į priekį. Galų gale po tūkstančio metų niekam nerūpės, kokius sprendimus priėmei dabar. Nebūk toks rimtas ir atsipalaiduok.
  • Paleisk savo baimes, įtampas ir dvejojimus. Žmonėms, kurie moka paleidinėti, suprasti, ko nori, ir daryti sprendimus yra lengva, nes jie turi vidinę ramybę, yra drąsūs ir aiškiai girdi savo vidinį balsą.

Dirbti su savo jausmais ir vidiniais įsitikinimais gali išmokti čia:
http://www.alfavyras.lt/paleidinejimo-meditacijos-audio-mokymai/