Categories
Ilgalaikiai santykiai

Tinkamiausias laikas santykiams

Savo ateities kalviais esame mes patys. Mūsų aistra, ambicijos bei valios pastangos- mūsų kasdienė varomoji jėga. Lyg amžinas variklis, nepasiduodame siekdami savo tikslų. Mes esame vieninteliai žmonės atsakingi už savo ateities žingsnius, jos kaitą. Visa valdžia mūsų rankose.

Nėra nieko blogo visą savo laiką bei energiją skirti užsibrėžtiems tikslams, tačiau prisipažinkime – kartais net ir mes pralaimime kovoje su kasdiene rutina. Galų gale mes tik žmonės.

Karts nuo karto yra labai svarbu minutėlei sustoti ir atsigręžti pačiam į save: kaip galėčiau patobulinti save, kas būtent man suteiktų daugiau jėgų keliaujant mano siekiamu keliu ? Šiais laikais, vis didesnis dėmesys skiriamas įkvėpimui, kylančiam pačiam iš savęs, jo paieškai.

Žinoma, pasitikėjimas savo jėgomis vienas iš kertinių savybių, tačiau, galiausiai pravartu pasvarstyti, apie kitą žmogų, prisidedantį, motyvuojantį bei įkvepiantį. Žinoma, tu nesustabdomas, nepažeidžiamas, tačiau pasvarstyk, gal štai dabar tinkamiausias laikas merginai ?

Y-kartos atstovams dažnai iškylantis klausimas: ar šiais laikais dar liko vietos bei laiko nuoširdiems bei tikriems santykiams ? Ar mes dar turime kantrybės bei altruizmo pilnai funkcionuojantiems santykiams ? Vien mintis, apie puikų profesinį bei asmeninį gyvenimą intriguoja, kartu gąsdina – tai pasiekti tikrai sunku.

Sunkiausias uždavinys- tobulėti abiejuose frontuose. Tam mes naudojame tikslingas pastangas. Mes taikomės į verslo viršūnes pateikiant save kaip nuožmų bei griežtą, kompromisų nepripažįstantį žmogų. Tačiau, kaip ir gamtoje, čia turi vyrauti balansas: toks pat svarbus yra ir asmeninis gyvenimas, primenantis, jog šiame pasaulyje nesame vieni.

Konkurencingas mąstymas būtinas šiuolaikinio žmogaus atributas. Jis dažnai žmogų daro šaltu, kietu, bejausmiu. Šie žodžiai neturi nieko bendo kalbant apie sėkmingus santykius. Vėlgi retorinis klausimas- ar šiuolaikiniam žmogui, nuolat kovojant dėl vietos po saule įmanoma išlaikyti puikius, norimų vaisių duodančius poros  santykius ?

Pirmiausia turime atsakyti patys sau: ko siekiame iš gyvenimo ? Ar mūsų gyvenimo prioritetas- didžiulis kapitalas ir profesinė sėkme ? O ji turi savo kainą. Ir dažniausiai ji nebūna matuojama popieriniu pavidalu. Dažniausiai aukščiausi darbo pasiekimai pasiglemžia ir suardo kitą medalio pusę- žmogaus asmeninį gyvenimą.

Persikelkime į kitą barikadų pusę- poros santykiai. Tai visai kitas pasaulis, naujos ir taisyklės. Čia jau nebesi viską kelyje griaunantis, bejausmis karys, čia kitoks žaidimas. Bendraujant su mergina pasikliaujame jau visai kitomis asmeninės savybėmis.

Visais laikais žmogus siekė bendrauti, pažinti, kurti tarpusavio ryšius. Mes bendraujantys sutvėrimai, norime priklausyti grupei, vengiame vienumos, atsiskyrimo. Kita  vertus mums peršama mintis jog šiame pasaulyje išlieka tik patys stipriausi ir labiausiai prisitaikę individai (Č. Darvino teorija).

Mes visi turime šeimas, artimuosius, draugus, su kuriais bendraujame. Tačiau, šios grupės turi tam tikras ribas, tabu, kurių bendraudami neperžiangiame. Pavyzdžiui: yra daug dalykų kurių tėvai niekada nesužinos, nors draugai žino. Ir atvirkščiai.

Tai, koks esi bendraudamas su šeima ir bendraudamas su draugais, turi tikrai mažai bendro. Ir tai puikiai suprantama, nori sudaryti skirtingus įspūdžius, tikiesi skirtingos grąžos. Kalbant apie profesinį bei asmeninį gyvenimą, viskas tas pats- vienoks tu darbe, kitoks užsivėrus ofiso duris. Taip ir tūrėtų būti. Svarbu, kad savybės, būdingos profesiniam gyvenimui nesimaišytų su asmeniniam gyvenimui naudojamais bruožais.

Nesuklyskite manydami, jog vidinis „aš“ demonstruojamas darbo vietoje ar bendraujant poroje ir yra jūsų asmenybe. Tai greičiau tik įrankiai skirti norimam tikslui pasiekti ar tiesiog greičiau adaptuotis.

Tai išties kebli padėtis. Besaikis savo esybės apribojimas, slėpimas vargina. Kiekvieną dieną esate įspaustas į Prokrusto lovą, į rėmus- kaip elgtis, ką jausti ar mąstyti. Šiuolaikiniais laikas išlikti savimi be galo sunku.

Taigi, kuriuo keliu pasukti norint nusimesti kaukę, parodyti tikrąjį aš ? Negali žinoti, ar žmonės šalia tavęs yra tikri tavo draugai, o gal tik ir laukiantys tavo silpnumo akimirkos, pasiruošę pasinaudoti tavo padėtimi vardan savo gerovės.

Galų gale net iš pirmo žvilgsnio artimiausi tau žmonės- tavo šeima, dažnai nuvilia mūsų tikėjimą nesuteikdami mus tenkinančio atsakymo į būtent mums rūpimus klausimus. Būtent šiuo metu visa atsakomybė gula ant to žmogaus pečių kuris gali pasiūlyti kur kas daugiau nei globėjišką rūpestį.

Šis žmogus visai nepanašus į tavo draugus, dalijančius netikusius patarimus. Jeigu šiame pasaulyje ir yra žmogus, kurio akivaizdoje gali būti toks koks iš tikro esi, kuris neteis, supras, nepasinaudos tavo silpnumo akimirka, tai yra ji- tavo mergina.

Skatinu, kuo greičiau surasti šį žmogų. Net jeigu ir nerasite ar susiradus ją neužlieja laisvės bei palengvėjimo jausmas, visada yra išeitis- nutraukti santykius. Neteigiu, kad pirmas sutiktas žmogus bus begalinis imotyvacijos šaltinis, ta gyvenimo aistra dėl kurios verta gyventi, bet nuo kažko pradėti būtina. Ir dažniausiai pastangos atsiperka su kaupu. Tai pakeis tavo gyvenimą, vienaip ar kitaip.

 

 Parengė Tomas Maldzius pagal Elite Daily