Categories
Laimė

Valios jėga ar ketinimas?

Sveiki. Šį kartą ne apie moterį vardu Valia ir ne apie jos jėgas, bet apie valią, ne taip, kaip mes ją suprantame, o taip, kaip išties nutinka, kai nutinka ir jei nutinka… Taigi, jėgas, kurias mes naudojame gyvenime galima suskirstyti į dvi – valią ir nuoširdų ketinimą.

Valia visada turi kaukę ir kažką nenatūralaus: kažkokį tikslą MAN, kažkokį savanaudiškumo prieskonį, „iš jėgos“, reik atlikt greičiau, įtampa.. Ji visada lydima didžiulių pastangų, o tai yra nelabai malonus jausmas ir neša daug kančios. Kodėl taip yra?

Mes esame harmoningos būtybės ir, jeigu veikiame ne darniai – jaučiame, kad einame prieš srovę, dedame daug pastangų. Veikiame tik sau, laikomės kažko aklai. Tada gyvenimas nuo mūsų nusisuka ir taip pat veikia tik sau. Kitaip sakant, tas, kuris veikia tik dėl savęs, sutiks „plėšikus“, o tam, kuriam labiau rūpi davimas (nebūtinai daiktų, tiesiog davimo iš širdies jausmas) – visa visata padeda.

Antrasis variantas yra veikti be kaukės. Prisiminkite savo paties patirtį ir pamatysite, kad visada, kai turėdavote stiprų ketinimą iš širdies, kai jis nebuvo dirbtinis, kai jis susišaukdavo su taurumu, meile, džiaugsmu, drąsa, visada atsirasdavo ir atsiranda tokia jėga, kuri pašalina visus sąžinės, valios, jėgos neskaidrumus. Ramumas aplankydavo jus pačiose sunkiausiose situacijose. Visi negerumai, tingėjimai, vangumas tada dingsta akimirksniu. Tai yra nuoširdumas ir natūralumas veiksme. Jis visada stiprus, nes jo užnugaryje visas pasaulis – jis siekia harmonijos ir gyvenimas tada tau duoda resursą tai pasiekti. Tad jeigu norite gyventi gyvenimą „iš jėgos“ – gyvenkite nuoširdžiai.


Už straipsnį dėkojame www.laimingi.lt

Categories
Laimė Sėkmės psichologija

Nuoširdumas ir stiprybė

Nuoširdumas
Nuoširdumas

Keletą kartų per metus tenka važiuoti taksi ir išgirsti vairuotojus kalbančius „racija“. Pradėdami kalbėti „racija“, jie sako, labai gražų, mažybinį žodelį, kuris daug reiškia kiekvieno iš mūsų gyvenimuose – „centriukas“.

Kiekvieną kartą, kai netenkam gyvenimo jėgos, netenkam ir savo centro pojūčio – darome ne iš centro. Tai darome silpnai ir neužtikrintai, nes toje srityje praradome nuoširdumą… Ir štai prieš mus situacija, kurioje „reikia“: meilikauti, meluoti, kontroliuoti, įkalbinėti ar eiti prieš savo norą. „Centriukas“ sako: „ne“, bet žmogus bando, o pabaiga visada vienoda – nemalonumai viduje.

Nuoširdumas yra stiprybė ir bene pati didžiausia. Ar kada nors jautėtės silpnas kai sakėte tiesą? Kai reikia viską išsakyti, yra baisu, bet sakant patiriam didžiulę laisvę ir pamatom, kad tai buvo šimtą kartų lengviau, nei galvojom! Tuo pačiu metu, kai tiesa aplanko liežuvį, širdį aplanko ramybė.

Pastebėkite, kad kai netenkate stiprybės, visada esate įsivėlę į kažkokį „muilą“. Kažkokie klastingi ir neaiškūs, nenuoširdūs ketinimai, intrigos ir pan. Visa tai atima stiprybę, nes nuoširdumo ten nebuvo! Gamta palaiko nuoširdumą ir už jį suteikia žmogui stiprybę. Kai tik imatės laikytis nuoširdumo – visos bėdelės tiesiog išgaruoja.

Mums lieka tik peržiūrėti savo norus, ketinimus, veiksmus, darbus ir sutikrinti juos su nuoširdumu. Pasiryžkite gyventi nuoširdų gyvenimą ir kuo greičiau „nusimeskite“ visus tuos dirbtinumus, jeigu tokių turite.

Ieškokite įkvėpimo, jie pagyvina nuoširdumą

Aukštais idealais įkvėptas žmogus, turi nepamatuojamą jėgą nuveikti savo kilnius darbus, tad ieškokite įkvėpimo. Įkvėpimą lengva rasti šiais būdais:


Skaitykite kuo aukštesnių vertybių knygas. Pasidomėkite dvasingumu, ten parašyta per nelyg daug išminties, kad ją praleisti.
Skaitykite biografijas žmonių, kurie gyveno „iš idėjos“. Lengva užsikabinti ir dirbti su motyvacija aptekti pinigais. Pasidomėkite žmonėmis, kurie gyveno stipriais idealais ir pakeitė pasaulį be finansinės motyvacijos.
Susipažinkite su žmonėmis, kurie gyvena aukštomis vertybėmis, tai bus bene didžiausias įkvėpimas.
Įkvėpianti poezija, dainos ar istorijos.
Paprasta ir nuoširdi malda. Ar įsivaizduojate puolusį į depresiją žmogų, kuris nuoširdžiai tiki Dievu? Aš irgi ne. Pažįstu milijonierių, kuris šiuo laikotarpiu prarado daug pinigų, bet neprarado šypsenos, nes moka melstis (nebūtina būti krikščioniu, kad tai daryti).

Laikykitės savo „centriuko“!

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt