Categories
Galia ir pinigai Pinigų dėsniai

Pagal finansinį intelektą žmonės skirstomi į keturis kvadratus, kuriame norėtumėte būti jūs?

Išlaikytiniai – gyvena iš pašalpų. Galvoja kur gauti kokią pašalpą, kaip nieko neveikti ir nieko nedirbti…Tokių Lietuvoje yra net 31.85%.

Vidutiniokai (specialistai) – baigę kokį nors aukštąjį, nebūtinai universtitetinį mokslą, turi specialybę, kartais dirba pagal ją, kartais ne. Nori dirbti visur, tik mokėkite tinkamai. Tokių Lietuvoje yra net 67%.

Verslininkai – galvoja kaip patenkinti klientų poreikius. Iš to gauna grąžą ir gyvena geriau nei vidutiniokai ir išlaikytiniai kartu sudėjus. Tokių Lietuvoje yra 1%. Palyginimui Italijoje tokių yra 15%, todėl nebekyla klausimų kodėl mūsų valstybė tokia skurdi. Verslas išlaiko biudžetą, todėl jį reikia skatinti, o ne stabdyti, kaip tai daro dabartinė mūsų valdžia. Matyt dėl to, kad daugumą joje sudaro iš pirmų dviejų finansų intelektų kvadratų žmonės.

Investuotojai – turi daug pinigų, jiems teikia verslo planus, inovacijas, prašo jų finansavimo, investicijų. Investuoja akcijų, žaliavų, valiutų rinkose. Taip pat investuoja į svetimus verslus, į tokius verslus, kurie turi dideles perspektyvas. Tokių Lietuvoje yra tik 0.15%. Todėl reikia jų pritraukti iš užsienio, bet sąlygos tam nesudarytos. Todėl turime aukštą nedarbo lygį.

Lietuvoje yra 3.000.000 gyventojų. Iš jų 2.200.000 darbingi žmonės. Ar žinote kiek iš jų dirba ir kuria valstybei pridėtinę naudą? O gi 900.000. Įsivaizduojate ką darytų privačios įmonės direktorius, jei į darbą ateitų tik 50% darbuotojų? O ką daro mūsų valstybė, kad pakeistų padėtį? Ar žinote dėl ko pas mus tokie dideli mokesčiai, todėl kad tie 50% darbingų žmonių turi sumokėti už likusius nedirbančius. Toliau valstybės valdymo aparatas yra labai išpustas, ko pasekoje išlaidos viršija pajamas. Todėl turime tokį didelį valstybės biudžeto deficitą. Kol eisime šituo keliu ir jei eisime ilgai, valstybė taps nemoki, nepatikima tarp užsienio valstybių. Todėl į valdžią žmones reikia rinkti tik iš paskutinių dviejų kvadratų.

Arnoldas Kubiliūnas