Categories
Rekomenduoju Vyriškumas

Didžiausios kūno kalbos klaidos, kurias daro vyrai.

Kūno kalba – viena iš sudedamųjų komunikavimo priemonių. Niekas kitas labiau neapibūdina žmogaus nuotaikos, būsenos, atsipalaidavimo lygio, socialinių įgūdžių, nei kūno kalba. Buvo atlikta daug mokslinių tyrimų apie žmonių bendravimą.

Rezultatai gana neįtikinami: 93proc. viso komunikavimo sudaro kūno kalba, o likusieji 7 proc. patys žodžiai. Kūno kalbą kontroliuoja mūsų pasąmonė, todėl ją pakeisti yra labai sunku. Nesvarbu ką tu sakai, kūno kalba perteiks tikrąją tavo būseną.
Pvz: „Įsivaizduokit situacija: 25 metų vaikinas stovi prieš jūs ir įrodinėja, jog yra tikras mergišius. Tačiau jo kūno kalba yra labai nestabili: jis nelaiko akių kontakto, nenustovi vietoj, blaškosi, liečia savo veidą, užsikerta kalbėdamas, paraudonuoja… Esu tikras, jog juo nepatikėtum. Nesvarbu ką jis sako, kūno kalba išduoda teisybę.
“ Kita situacija: „Vėlgi tas pats 25 metų vaikinas stovi prieš jūs ir įrodinėja, jog esąs tikras ralistas. Jo kūno kalba stabili: išlaiko akių kontaktą, pasakoja istorijas su emocijom, stovi ramiai ir užtikrintai, kalba ramiu ir užtikrintu balsu.

Kūno kalba perteikia visiškai kitokį vaizdą. Šiuo vaikinu tikėti galima.“ Kūno kalba yra velniškai svarbi socialinio gyvenimo priemonė. Tačiau dauguma žmonių yra linkę tikėti, jog verbalinis (žodinis) bendravimas yra daug svarbesnis, todėl visai nekreipia dėmesio į kūno kalbą. Dabar jau teisybę žinai!

Atskleisiu dažniausiai pasitaikančias kūno kalbos klaidas, kasdieniniame vyrų gyvenime.

unnamed

Kūno kalbos klaidos

 1. Rankos kišenėse. Rankos kelnių kišenėse perteikia žmonėms žemą socialinį statusą. Atkreipkite dėmesį į aukšto statuso žmones: politikus, verslininkus… Jie labai retai slepia rankas kišenėse. Socialinėse situacijose, aukštą socialinį statusą turintys žmonės  rankas naudoja stipriai kūno kalbai išreikšti, – gestikuliuoja. Tačiau yra kita šios ypatybės pusė.Jeigu tau labai nesiseka gestikuliuoti, neturi kur padėti rankų, bendravime tau visiškai jos nereikalingos, tuomet siūlau kitą variantą: kai laikai rankas kišenėse, iškišk nykščius. Tai simbolizuos stipraus ir savim pasitikinčio vyro įvaizdį socialinėse situacijose.

   

 2. Rankų ir kojų kryžiavimas. Šių kūno dalių kryžiavimas išduoda neigiamas tavo būsenas. Didžiausia klaida, kurią dažniausiai pastebiu, kad vyrai sėdėdami visada sukryžiuoja kojas. Kojų kryžiavimas perteikia žmonėms silpnai savim pasitikinčio vyro įvaizdį, kuris toje aplinkoje jaučiasi neatsipalaidavęs ir nesaugus. Rankų kryžiavimas rodo uždarumą ir nesaugumo jausmą socialinėje aplinkoje. Tu esi vyras, todėl ir sėdėk kaip vyras: užimk tiek vietos, kad jaustumeisi atsipalaidavęs, o nesusigūžk kaip mažas berniukas į kampą. 

   

 3. Nėra akių kontakto. Akių kontaktas, viena iš svarbiausiu neverbalinio bendravimo priemonių. Stiprus akių kontaktas rodo aukštą vyro vertę ir dominavimą. Ši problema kamuoja daugybę žmonių: jie nori, bet tiesiog nesugeba išlaikyti akių kontakto. Tokiems žmonėms turiu kelis patarimus:
  1. Bendraujant su žmonėmis, žiūrėkit į tašką esantį antakių aukštyje tarp akių. Žmonėms atrodys, kad žiūrite į akis, o jūs tuo tarpu išvengsite savo problemos.
  2. Išmokite išlaikyti akių kontaktą dirbdami su savimi. Pradėkite stebėti savo akis veidrodyje, kol suprasite, kad tai nėra sunku. Eikite į gatves, bandykite užmegzti akių kontaktą su aplinkiniais, bent 2-3 sec. Jei vis tiek labai sunku išlaikyti akių kontaktą, naudokite saulės akinius, kol įprasit. Treniruokitės su draugais, stenkitės akių kontaktą laikyt kuo ilgiau (tačiau nereikia nuolatos spoksoti į draugą, atrodysite kaip klounas. Vos tik jūsų akys susidurs, laikykite akių kontaktą, kol jis pirmas patrauks akis). Vėliau gali mėginti išlaikyti akių kontaktą su nepažįstamais žmonėmis. Praktikuojantis rezultatai ateis greitai.


 4. Nesišypsojimas. Įdomu, kokiam žmogui patinka bendrauti su surūgėliu? Turbūt, teko ne kartą bendrauti su surūgėliais. Bendrauji su žmogumi, stengiesi užmegzti ryšį, o jis susiraukęs stovi ir linkčioja galva. Tikriausiai tokiu atveju galvojat: „kaip man greičiau iš čia pasišalinti“. Lygiai tą patį galvoja kiti žmonės apie jus. Todėl, šypsojimasis, ne tik, kad atpalaiduoja šalia esantį žmogų, bet ir siunčia signalus, jog esi šiltas žmogus, kuriuo galima pasitikėti. 5. Tylus ir greitas kalbėjimas. Greitas ir tylus kalbėjimas kyla iš to, jog nepasitiki savimi arba neesi tikras tuo ką sakai ir bijai suklysti. Baimė yra natūrali organizmo reakcija į naujus dalykus, todėl ją jausti visiškai normalu. Vienas žmogus yra pasakęs: „Geriau jau pasakyti ką galvoji ir trumpam tapt idiotu, negu tylėti ir visą gyvenimą juo būti“. Kaip jau sakiau: kūno kalbos esmė – ne ką tu sakai, o kaip tai perteiki.
  Pvz: 1) Jei tyliai, nepasitikėdamas savimi murmėsi savo kolegoms, tai jie greičiausiai nieko nesupras, – interpretuos tavo pasisakymą kaip nesąmonę.
  2) Jeigu garsiai, stipriai pasitikėdamas savimi, vyrišku balso tonu ir stipriu akių kontaktų kalbėsi su savo kolegom, – jie tavo pasisakymą interpretuos kaip nuomonę. Niekada nebijok suklysti, kadangi „tiesiausias kelias į sėkmę yra per nesėkmes“. 6. Greita eisena, greiti judesiai. Ši vyrų problema kyla iš to, jog jie yra nepratę būti už savo komforto ribų ir lakstydami, tiesiog stengiasi užbaigti kuo greičiau savo reikalus ir atsidurti savo komforto zonoje – namuose. Tokie vyrai paprastai bijo atsidurti socialinio gyvenimo įkarštyje ar būti jo paveikiami. Kodėl ši savybė yra bloga?
  1. Viena iš pagrindinių kūno kalbos dalių yra eisena. Ji labai daug ką pasako apie žmogų. Jeigu žingsniai maži ir jų labai daug, žmogus yra žemo socialinio statuso. Jei žingsniai dideli ir jų ne tiek daug – tai simbolizuoja pasitikėjimą savimi ir šiokį tokį statusą. Kadangi jau skaitai šį straipsnį, vadinasi esi susidomėjęs kūno kalba ir suvoki, kad ji svarbesnė už verbalinį bendravimą, todėl, bet kokiu atveju, turi ją kiek įmanoma stiprinti.
  2. Nesvarbu kokį socialinį statusą tu turi, jeigu turi prastą eiseną, tavo vertė kris. Eisenai sustiprinti turi negailėti  nei laiko, nei pastangų. Jeigu tu, tikrai kažkur skubi ir neturi laiko, tada prasta eisena yra pateisinama, tačiau kitais atvejais – ne.


 7. Gestų nebuvimas. Ši problema netokia ir svarbi socialiniame vyrų gyvenime, tačiau jos pritaikymas gali smarkiai padidinti sėkmę bendravime. Gestais tu ne tik, kad parodai, kaip stipriai pasitikimi savimi ir, kad turi aukštą savivertę, bet tuo pačiu parodai, kad esi visu 100 proc. tikras tuo ką sakai. Jei esi vyras, neturintis kur dėti rankų, šios problemos sprendimas tau būtinas. Jei esi vyras, susitvarkantis su šia problema, šia problemą gali ignoruoti. 8. Nervingi judesiai. Dažniausiai pasitaikantys stiprios kūno kalbos žudikas. Nervingi judėsiai: nagų kramtymas, žaidimas su tušinukais, kai neturi ką veikti, kojų kratymas, supimasis ant kėdės, akių blaškymasis, drebančios rankos – visi šie judesiai nusako tavo būseną, kuri tikrai nėra tokia, kurią norėtum siųsti aplinkiniams. Visi šie judesiai priveda prie kelių būsenų: nekantrumas, jaudulys, nesaugumas. Privalai vengti šių judesių, norint susikurti vyrišką ir stabilią kūno kalbą. 9. Įsitempimas. Lygiai taip pat, kaip ir prieš tai išvardintos problemos, įsitempimas žmogų sukausto tik tada, kai jis nesijaučia saugiai savo kailyje arba nesijaučia jaukiai socialinėje situacijoje. Dažniausios šios problemos padarinys yra įsitempę pečiai. Esu tikras, daugiau kaip pusę skaitančiųjų šį straipsnį, šią problemą turite šią sekundę. Pamėginkit visiškai atpalaiduoti pečius ir pamatysit skirtumą. Taip pat, įtempti pečiai signalizuoja, jog esate stresinės būsenos arba šiuo metu laikote kokią nors atsakomybės naštą. Visi tai perduoda jūsų pečiai.

Išvada: Šios 9 kūno kalbos klaidos yra labiausiai pasitaikančios kasdieniame vyrų gyvenime. Kūno kalba daro labai didelę įtaką tiek jūsų įvaizdžiui, tiek bendravimui, tiek sėkmei socialiniame gyvenime. Todėl geros kūno kalbos pritaikymas gyvenime yra velniškai svarbus dalykas, į kurį dėmesį siūlau atkreipti kiekvienam. 

Nori būti pasitikinti su moterimis? Skaityk kaip tapti 100% savimi pasitikinčiu.


 

Categories
Vyriškumas

Alfa vyro kūno kalba

Jūsų eisena, laikysena, akių kontaktas, rankų sudėjimas, netgi kūno kvapas, viskas, apart žodžių, tai yra Jūsų kūno kalba, kuri yra pagrindinis Jūsų siunčiamas ženklas ir indikatorius, padedantis moteriai nustatyti, ką su Jumis padaryti:

1.    Ar pasimylėti?
2.    Ar geriausiu atveju palikti kaip draugą..
3.    Ar tiesiog atstumti..

Tai dar vadinama moters intuicija..

Kuris variantas Jums, atrodo, maloniausias? Manyčiau pirmas. Beje man irgi pirmas pats priimtiniausias ir maloniausias, kada priešais save matai itin patrauklią moterį, su kuria nori santykių. Nė vienam vyrui, manau, nesinori atsidurti ties trečiu variantu. Tai laikas susitvarkyti kūno kalbą!

Jūsų kūno kalba moteriai perduoda, ar jūs eilinis beta vyras, ar svajonių alfa vyras:). Jūsų akių kontaktas, tai pirmasis ir numeris 1 ženklas, siunčiantis moteriai indikuoti Jūs, beta ar alfa? Jeigu žiūrėjote filmą „James Bond Casino Royel“, tikriausiai pastebėjote, jog pagrindinis filmo herojus laiko tvirtą, seksualų, akimis nesiblaškantį akių kontaktą su moterimis.

Netgi suaugę sako vaikams: „žiūrėk man į akis, kai su tavimi kalbu“. Suaugęs žmogus, tuom nori parodyti, jog vaikas jo klausytųsi ir labiau patikėtų. Jeigu norite, jog moeris ir aplinkiniai Jūsų įdėmiau klausytųsi, pasinaudokite tuom.

Kitas kūno kalbos ženklas siunčiantis moteriai informaciją apie Jus, yra Jūsų balso tonas. Dominuojantys žmonės kontroliuoja pokalbį. Dominuojančius vyrus mėgsta moterys, kadangi pačios iš prigimties yra pasyvios. Dominuojantys – alfa vyrai dažnai net nutraukia kitą pašnekovą, kai šis kalba pliurpiančiu balsu ir dėl to nesibaimina nė kiek. Pasirodo, jog švelnus, tylus balsas negali sudaryti tvirto ir kategoriško vyro nuomonės įvaizdžio. Be to prarandamas, dominuojančio – patrauklaus vyro įvaizdis.

Kai kalbate, leiskite savo žodžias tiesiog tekėti iš Jūsų lūpų, ir nesibaiminkite visiškai kalbėti tai apie ką galvojate. Tai Jus padarys patikimu ir sakančiu žmogui tiesiai į akis. Tokie žmonės vadinami patikimais, nes nekalba už akių.

Stebėkite savo manieras ir elgesį. Venkite blogų, neverbališkai siunčiamų blogos, – beta vyro kūno kalbos ženklų:

Kalboje naudoja „aaaa“, „mmmm“ – nepilnus žodžius, rodančius Jūsų galvojimą. Pirmiau sugalvokite, vėliau pasakykite. Jeigu neturite nuomonės šiuo klausimu, geriau nesakykite. Pasinaudokite tuom, jog prieš pasakydami kažką esminio ir svarbaus, padaryti pauzę. Tai bus efektyvu ir klausytojai atsimins apie ką Jūs pasakojote.

Kalbate per greitai. Tai atima iš Jūsų visą vyro patruaklumą ir rodo jūsų baimę bei žemą pasitikėjimą savimi. Normalus, seksualus vyro kalbėimas – 125-150 žodžių per minutę. Slow down!

Kalbate monotonišku balsu, vapsite, murmate. Žmonės, kalbantys monotoniškai yra priskiriami prie nuobodžių tipelių su trūkumu pasitikėjimo savimi ir noru išsakyti kuo greičiau tai ką galvoja. Perjunginėkite pavaras kai kalbate ir moterys Jūsų klausysis išsiplėtusiais vyzdžiais priskirdamos jus prie spinduliuojančius alfa savybes.

Darote per ilgas pauzes atsakydami į užduotus klausimus. Tai rodo, kad Jūs pernelyg susirūpinę tuom ką atsakysite. Tai rodo siekimą kitų pripažinimo ir norą jiems įtikti. Beta vyro elgesys.

Esate įsitempęs, užsidaręs. Alfa vyras atpalaiduoja savo rankas, užima vietos, praskėčia kojas. Stovėdamas laiko plačiau pastatytas kojas ir ištraukęs rankas iš kišenių. Niekas Jūsų nežada užpulti, kam tada rodyti užsidariusią ir nepatrauklią moteirms kūno kalbą? Alfa vyras turi atpalaiduotą laikyseną.

Liečiate savo veidą, kai kalbate. Tai rodo, jog esate pernelyg susirųpinęs ir galvojate ką čia pasakyti. Vietoje to rankas rekomenduoju laikyti prie krūtinės ar žemiau ir jomis gestikuliuoti. Tai daro dauguma profesorių, dėstytojų, lektorių.

Žiūrite žemiau horizonto linijos. Tai rodo nepasitikėjimą savimi ir reiškia „nevykėlį“. Moterys nekenčia tokių. Laikykite smakrą tiesų, nei nuleistą (rodo nepasitikėjimą savimi), nei pakeltą (rodo Jūsų aroganciją).

Apsilaižote lūpas. Mirksėjimas, lūpū apsilaižymas, nosies lietimas, kramsnojimas Jūsų lūpų indikuoja moters pasamonėje nevykėlį. Alfa vyras turi atpalaiduotą viedą, nes jis nieko gyvenime nebijo ir lūpų nekramto.

Šypsotės be priežasties. Beta vyrai šypsosi, norėdami parodyti savo draugiškumą, neagresyvumą stipresniems vyrams. Beta vyrai šypsosi parodydami, jog jie negrąsina. „Deja, Alfa vyrai šypsosi, jeigu yra apie ką šypsotis“. Ir jie gali būti grąsinantys.

Vaikščiojate greitai ir skubate. Nusifilmuokite ir bus aišku. Vaikščiojantis greitai – atrodote kai ką tik po kastravimo operacijos. Alfa vyrai vaikšto lėtai, neskubėdami, jei to nereikalauja situacija.

Jūs einate tik „iš kojų“. Beta vyrų pečių linija yra įtempta. Jie „nemeta rėmo“. Alfa vyrai eina praskėsdami truputį kojas, „mesdami rėmą“ ir laikydami horizontalia liniją smakrą.

Kūprinatės. Ieškote pinigų? Nieko Jūs nepametėte. Kūprindamiesi, nematote gerai aplinkinių, tarp jų ir moterų. Laikas turėjo šokėjo laikyseną.

Laikote akių kontaktą su kitu žmogumi per daug. Ignoruokite visus patarimus dalijančius praktikos nemačiusius „patarėjus“. Nesustabdomas akių kontaktas verčia Jus atrodyti reikliu, socialiai išsigandusiu keistuoliu. Žiūrėkite į visus žmonės kaip į lygius, ar tai būtų bomžas ar pats turtingiausias žmogus pasaulyje. Klausykitės tiek kiek Jums norisi, nesistenkite jam įtikti. Tai rodo, jog Jūs jaučiatės žemesnis už jį.

Jaučiatės nepatogiai žiūrėdami į moterį. Neflirtuojate, neatpalaiduojate, neįtempinėjatė akies raumenų. Nežvelgiate žvilgsniu sakančiu: „aš seksualus ir pasitikintis savimi“. Ir vis dar norite vaikščioti su HB (Hot Bitch)  9 ir 10?

Neesate užtikrinti savo lietimais. Neliečiate moters. Bet koks Jūsų jaudinimasis paliesti moterį seksualiai, tai tik pagalys į jūsų besisukantį bendravimo ratą. Išimk pagalius ir suk tą ratą dar stipriau. Priklausomai nuo situacijos, žiūrėkite kaip jaučiasi moteris. Jei ji atsipalaidavusi, pirmyn lieskite ją. Atminkite, jog pirmą ją reikia atpalaiduoti, tuo met tik liesti. Kitu atveju Jūs atrodysite sekso ištroškęs maniakas ir moteris nuo Jūsų bėgs.

Sukate galvą pernelyg greitai, kai kas nors nori Jūsų dėmesio. Vietoje to naudokite judesius, tarsi esate po vandeniu. Judate lėtai.. Jūsų lėti judesiai atpalaiduos atplinkinius, moterims signalizuos Alfa Vyrą jūsų viduje.

Naudojate ilgus sakinius, neišreiškiate minties. Ilgi Jūsų sakiniai verčia aplinkinius nebesiklausyti Jūsų kai kalbate. Ypatingai jeigu balso tonas yra monotoniškas. Trumpinkite tai ką sakote.

Nesirūpinkite, jog tarp mano išvardintų nepatrauklaus vyro kūno kalbos savybių tupi ir Jūsų. Su laiku, žingsnis po žingsnio, diekite į save patrauklias moterims savybes ir Jūsų žaidimas taps nepalyginamai stipresnis. Atkreipkite dėmesį, jog tai yra naujų įpročių formavimas, todėl bus tikrai nelengva.

Mano knyga: „Kaip suvilioti merginą

Categories
Pasimatymų patarimai Vyriškumas

Pasąmoninis kazanova (II dalis)

Praeitoje dalyje aprašėme flirto metu esantį akių kontaktą, nudelbtą žvilgsnį, plunksnų puikumą, delnų gestą ir moters teikiamus iššūkius. Šioje dalyje parodysime padėties įtaką mūsų pasitikėjimui ir susidomėjimui, keletą subtilesnių flirto technikų, geidulingų ženklų bei kaip viską užbaigti, kai susidomėjimas atslūgsta.

 

Padėtis rodo pasitikėjimą ir susidomėjimą

Stovėjimas (ar sėdėjimas) tiesiai vienam priešais kitą yra ryškus traukos ženklas, nes šitaip jūs, kalbant tiesiai, apnuoginate ir atsukate į kitą savo pažeidžiamą pusę. Paprastai kalbėdami būname pasisukę vienas į kitą 45 laipsnių kampu, nes stovėti tiesiai yra per daug intymu.

Visi gyvūnai žino, kad ši pusė yra labiausiai saugoma. Jei stovima pasisukus tiesiai vienas priešais kitą, vadinasi, arba žmogumi labai pasitikimaa, arba rodomas susidomėjimas. Dėl tos pačios priežasties gali atrodyti grėsminga, kai kas nors artinasi tiesiai iš priekio. Stovėdami per arti ar užsikvempę virš pašnekovo, pasirodysite nemaloniai įkyrūs, o ne nuolankiai pažeidžiami.

Kad atsisukus tiesiai į žmogų šie nemaloniai pasijuto, suprasite, jei jis ims liesti kaklą, apykaklę ar grandinėlę, jei ją nešioja. Jums tai ženklas fiziškai atsitraukti ar pakeisti pokalbio temą, nes dabar stovite per arti, arba kalbate apie ką nors, kas verčia pašnekovą nepatogiai jaustis.

 

Subtilesnė flirto technika

Kai kalbatės stovėdami vienas prieš kitą, flirto technika tampa kur kas subtilesnė. Galite pasinaudoti proga ir pasekti nesąmoningą pašnekovo elgesį. Ar susidomėjimą išduoda jo išsiplėtę vyzdžiai? Ar jis tiek atvėrė savo kūno kalbą, kad taip jūsų neliko tokių kliūčių kaip rankos ar kas nors kita?

Pažiūrėkite, ar jis remiasi į žemę abiem kojomis ir nesirengia išeiti. Dabar galite griebti tų santykio plėtojimo metodų, kurių negalėjote panaudoti, kai stovėjote toliau vienas nuo kito. Jei viską darote gerai, netrukus pradėsite kūno kalba sekti ir vadovauti vienas kitam.

Sakykime, jūsų pokalbis tęsiasi ir po kurio laiko susėdate ant sofos ar blogiausiu atveju ant kėdžių. Čia galioja tos pačios taisyklės. Jūs ir toliau šalinate tarpusavio kliūtis. Negerai sėdėti užkėlus koją ant kojos, nors tai ir patogi poza, bet koja irgi yra kliūtis. Abi pėdos turėtų remtis į grindis. Dar viena kliūtis, kuri dažnai pašalinama šioje stadijoje, yra akiniai. Juos arba padedame į šalį, arba kilstelime ant kaktos.

Kaip žinote, susidomėjęs žmogus yra budrus, kupinas energijos ir jums kalbantis sėdi palinkęs į priekį. Jei pašnekovui patinka jūsų draugija, jo rankos ir kojos turėtų būti ramiai padėtos ir atpalaiduotos, o ne užsiimti smulkiais darbeliais ar belsti į grindis. Atkreipkite dėmesį į arti veido laikomas rankas.

 

Geidulingi signalai

Dar vienas ženklas, jeigu jis nebuvo parodytas iki šiol, yra diskretiški prisilietimai prie savęs ar tokių dalykų kaip taurė vyno. Pagal tai, kaip plėtojasi judviejų santykiai, tai gali rodyti, kad pašnekovas jaučiasi suvaržytas ir jam trūksta pasitikėjimo savimi.

Tada, tikėtina, jis taip pat liečia sau kaklą, o jo žvilgsnis klaidžioja. Bet jei santykiai geri, minėti judesiai yra ne kas kita kaip nesąmoningas simboliškas glostymas, nukreiptas į jus. Su tokiu elgesiu susijęs ir ko nors dėjimasis į burną. Šį kartą nekalbame apie traškučius ar sumuštinius su sūriu.

Pradedame čiulpti ir kramtyti alyvuoges, ledo gabalėlius, šokoladą ir ką nors kitą, ką galima geidulingai vartyti tarp lūpų, taip pat lyžtelėti (lūpas, o ne alyvuoges). Gali skambėti juokingai, bet aš nejuokauju. Kas sakė, kad mūsų pasąmonės technikos įmantrios?

To nereikia, nes liktų mūsų nepastebėtos. Žiūrėti į savo dėmesio objektą, kai šis valgo ar geria, mūsų pasąmonei beveik nepakeliamai gašlu.

Lyg viso to dar nepakaktų, nusprendžiame šiek tiek atlaisvinti drabužius ir atsipalaiduoti. Atlaisvinamas kaklaraištis, prasegamos marškinių sagos, nusivelkamas švarkas ar megztukas, moterys mielai nusiauna batus, paleidžia plaukus ar bent jau supa ant kojos basutę.

Iš tikrųjų darome ne ką kita, o pradedame pamažu nusirenginėti. Net nepagalvojate nieko kita, išskyrus tai, kad jaučiatės labai maloniai. Ką tik rimtai pradėjote poravimosi šokį.

 

Kai susidomėjimas išblėsta

Grįžkime prie jūsų ir sofos (ar kėdžių). Jeigu jau pavargote nuo savo pašnekovo ir supratote, kad pakaks, neabejotinai žinote, kaip pasikeitė jūsų elgesys. Paprasčiausiai imatės veiksmų, priešingų tiems, kurie atliekami kuriant santykį.

Sugrąžinamos kliūtys: užsidedate akinius, apsivejate save rankomis (pavyzdžiui, laikydami kokius nors daiktus), po kėde sukryžiuojate kojas (taigi pėdos jau nebesiremia į žemę) arba uždedate vieną ant kitos. Kūnas įsitempia. Nutraukiamas akių kontaktas.

Klasikinė elgsena – susidomėti nematomų dulkių valymu ar krapštyti nuo drabužių nesamas dėmes. Gana greitai kitas asmuo atsikelia ir sako pastebėjęs žmogų, su kuriuo turi pasikalbėti, atsiprašo ir dingsta.

Kai grįžtate prie savo draugų ir jie pasidomi, kur buvote dingęs, atsakote, kad kalbėjotės su nepažįstamu žmogumi. Ir viskas. Neprisimenate, kad visą pusvalandį šokote „sexy yes – sexy no“.

 

Pabaigai

Viskas, ką aprašiau, vyksta be jokių žodžių. Kaip jau supratote, galima kuo puikiausiai parodyti tokį elgesį nebūnant itin diskretiškam ir tuo pačiu metu išoriškai plėtoti kasdienišką pokalbį.

Tik pagalvokite, kaip būtų efektyvu, jeigu jūsų žodžiai sutaptų su veiksmais. Pasimokykite santykio plėtojimo ir nežodinio bendravimo gudrybių ir nebus įmanoma jums atsispirti.

Viskas gali vykti daug ilgiau, žinoma. Visai kaip su dviem kolegomis darbe – visi puikiausiai žino, jog kažkas vyksta, kad ir kaip atkakliai juodu tai neigtų. Kiekvienas susidūrimas prie kopijavimo aparato yra mažytė apnuogintų riešų, išsiplėtusių vyzdžių, lūpų drėkinimo ir susitikimų tiesiai vienam prieš kitą serija.

Tai gali vykti ilgų ilgiausiai – jei daugiau nieko nenutinka, labai tikėtina, kad tai tęsis dar ilgai. Mes, žmonės, esame socialūs gyvūnai. Kad gerai jaustumės, mums svarbu gauti kitų pripažinimą ir patiems pripažinti kitus gaujos narius. Nebūtinai turi būti kas nors daugiau.

Vitalija Čižauskaitė

Šis tekstas yra paremtas Henriko Feksuso parašyta knyga „Minčių skaitymo menas„, kurią Lietuvoje išleido „Alma Littera“ leidykla.

 

Categories
Pasimatymų patarimai

Pasąmoninis kazanova (I dalis)

Savaime aišku, vienas atvejų, kai labiausiai praverčia sugebėjimas skaityti kitų kūno kalbą – juo labiau mokėti panaudoti savąją, – yra staiga susižavėjus ar susidomėjus kitu žmogumi. Turime visą bežodžio, nesąmoningo bendravimo biblioteką, kurią pasitelkiame, kai pasąmonę apima ta būsena.

Galbūt dabar mėtote pro petį kaltus žvilgsnius ir kyla tokių minčių kaip: „Bet juk jau turiu vaikiną“ arba „Neturėčiau viso to skaityti, aš juk laimingai vedęs.“ Nesvarbu, kokia jūsų šeimyninė padėtis. Mes, žmonės, esame socialūs gyvūnai.

Kad gerai jaustumės, svarbu gauti kitų bandos narių pripažinimą ir patiems turėti galimybę pripažinti kitus. Kaip ir jausmai, tai svarbus mechanizmas, padedantis veikti mūsų socialiam aparatui ir skatinantis manyti, kad gyventi šaunu.

Flirtas, pripažinimas gali būti visai nežymus ir nekaltas. Flirtas, savaime suprantama, gali nuvesti prie dauginimosi ir rūšies išlikimo, bet pradžioje jis yra tik kryptinga santykio forma. Tam tikra pripažinimo forma.

Šis tekstas yra paremtas Henriko Feksuso parašyta knyga „Minčių skaitymo menas„, kurią Lietuvoje išleido „Alma Littera“ leidykla.

 

Mokėti flirtuoti yra gerai

 

Asmeniškai manau, verta susigrąžinti flirtą, ypač tiems, kuriuos saisto nulatiniai santykiai, kad šiek tiek pagyvintų ne tik juos, bet ir savo gyvenimą. Be to, net jeigu ir nenorite flirtuoti su kuo nors kitu, išskyrus savo partnerį ar partnerę, pasitikėjimą savimi sustiprina žinojimas, kaip pastebėti kieno nors susidomėjimą.

Jei esate vienišas – kaip parodyti susidomėjimą, kad nebūtų pernelyg akivaizdu. O kai tas žavus žmogus prieina ir pakalbina, kaip išlaikyti jo dėmesį, kad jis nedingtų iš akiračio? Kaip pasakyti „ne“?

Žinau flirto kursų, kuriuose mokama tokių dalykų kaip „glostyti ką nors žvilgsniu“ ar lyžtelėti sau lūpas, bet aš kalbu ne visai apie tai. Kalbėsime apie tai, ką ir kaip darome – nesąmoningai ir be žodžių. Žvilgtelėkime, kaip tai atrodo.

 

Santykis ir akių kontaktas

 

Įsivaizduokite, kad esate kokioje nors socialinėje aplinkoje. Ten, be jūsų, yra daugybė žmonių. Galbūt tai kalėdinis darbovietės vakarėlis, filmo premjera ar vestuvės. Savaime suprantama, tai gali būti ir laukiamojoje salėje traukinių stotyje, būrelis tėvų, pasiimančių vaikus iš darželio, ar valgykla darbe.

Įsivaizduokite, kad esate ten ir kalbatės su keliais pažįstamais. Staiga jūsų pasąmonė pastebi žmogų už poros metrų į dešinę nuo jūsų, žmogų, kurį jūs nesąmoningai palaikote žaviu. Pirma, ką darote, tai per atstumą užmezgate su juo santykį.

Pasirūpinkite, kad būtumėte jam „atviras“, pašalinate visas kliūtis, tokias kaip stiklinė, dviratininko šalmas ar kiti daiktai, kuriuos laikote dešinėje rankoje, kad jūsų ranka ar koks nors daiktas nesudarytų užtvaros. Pasąmonė pasirūpina viskuo už jus.

Tiesa, galbūt sąmoningai to žmogaus dar net nepastebėjote. Bet jau pradėjote bendravimo procesą – nesvarbu, žinote apie jį ar ne.

 

Nudelbtas žvilgsnis

 

Kitas žingsnis – pradėti įkypai žvilgčioti į jį ar ją ir šitaip parodyti savo susidomėjimą. Mechaniškai žiūrite į žmogų tol, kol jis pažvelgia į jus. Tada išlaikote akių kontaktą akimirką ar dvi ir vėl nukreipiate žvilgsnį į šalį.

Galvos nejudinate, ji vis dar atgręžta į jūsų draugiją – juda tik akys. Čia moterys griebiasi triuškinamo ginklo, kuriuo mes, vyrai, deja, negalime pasinaudoti. Kai moterys įsitikina, kad akių kontaktas užmegztas, prieš nukreipdamos žvilgsnį jos trumpam nudelbia akis žemyn. Tai štai kas vadinama „žvilgčiojimu vogčiomis“.

Nudelbtas žvilgsnis yra kvietimas. Tai nuolankumo ženklas, reiškiantis: „Aš nekeliu pavojaus“ ar netgi: „Aš galiu ir noriu būti užkariauta.“ Deja, nesąmoningas mūsų flirtas dažnai reiškia moters nuolankumą vyrui.

Žiūrint modernaus žmogaus akimis, tai neatrodo nei politiškai korektiška, nei itin skoninga, bet būtent taip viskas veikia. Mums tai būdinga nuo neatmenamų laikų ir ne mes vieni tokie.

Daugumoje gyvūnijos pasaulio poravimosi ritualų yra patelės nusižeminimo elementų, žmogiškasis poravimosi šokis – ne išimtis. Kitaip mes, vyrai, paprasčiausiai nedrįstume prisiartinti.

 

Demonstruojamas plunksnų puikumas

 

Grįžkime į kambarį, kuriame esate. Dabar jau (nesąmoningai) konstatavę, kad dėmesio objektas jus pastebėjo, išskleidžiate savo povo plunksnas. Ar bent jau griebiatės atitinkamų žmogiškų veiksmų: imate prieš jį gražintis. Pasitaisote drabužius, plaukus ir papuošalus.

Laikysena įsitempia, nugara tiesi. Jeigu jūs vyras, taip pabrėžiate savo (teoriškai) raumeningą krūtinę, kad parodytumėte, koks gaujos vadas esate. Jei jūs moteris, taip pat rodote kuo daugiau savo žavesio. Trumpai tariant, nesvarbu, kas esate, – parodote, ką galite pasiūlyti.

 

Delnų gestas

 

Kalbant apie moteriškus nuolankumo ženklus, plaukų ar auskarų pasitaisymas yra dvejopas ginklas. Kaip ir kiti gyvūnai, kurie atidengia pažeidžiamiausią vietą, kai nori parodyti esą nugalėti, apnuoginate jautriausią vietą – riešus.

Kartu atveriate ir delnus, šitaip parodydama, kad nelaikote akmenų ar kitokių ginklų, kuriais galėtumėte tvoti į galvą per daug prisiartinusiam vyriškiui. Tuščio delno parodymas yra senas primityvus gestas, reiškiantis draugišką nusiteikimą.

Susipykusios šimpanzės daro tą patį, norėdamos parodyti, kad jau užtenka kautis. Nors jau nebesame beždžionės, mūsų pasąmonė vis dar registruoja gesto reikšmę, kaip žmonės, esame išvystę naujų jo variantų: pirminė sveikinantis ištiestos rankos reikšmė iš tiesų yra parodyti, kad nelaikote ištraukto kardo.

 

Iššūkis

 

Tada prasideda stebėjimas. Susidomėjimą parodote tiriamai žiūrėdami į pasirinktą žmogų, t.y. kiek prisimerkdami ir pakreipdami galvą. Jūs stebite. Paskui mūsų, vyrų, arsenalas ištuštėja: jei niekas nevyksta, turime priimti sąmoningą sprendimą prieiti prie tos, kurią nesąmoningai pastebėti, ir užkalbinti.

Moterys gali griebtis dar vieno ginklo. Jis tiek pat triuškinamai paprastas, kiek mirtinas. Padėtis tokia: galva ir žvilgsnis pereina į anksčiau aprašytą tyrinėjimo poziciją. Prisimerkite ir pakreipkite galvą. Tada uždėkite vieną ranką ant klubo ir jį tiek tiek kilstelėkite. Viskas.

Dabar jūs, kaip moteris, ne nusižeminusi, o tiesiogiai metėte iššūkį. Ši poza sako: „Tu man įdomus, bet ar pakankamai drąsus, kad prieitum?“ Tiesmukiau nebūna.

Nepamirškite, kad tai vis dar nesąmoningos technikos. Taigi gali būti, kad jūs visai nesuvokiate, ką darote, ir tas žavus asmuo staiga atsiduria prieš jus norėdamas pabendrauti, jūs net nenutuokiate, kaip tai atsiitiko.

Labai tikėtina, kad sulauksite klausimo, ar nesate pažįstami, nes labai jam kažką primenate. Įsivaizduojate, ką jam primenate? Taigi jį patį, nes jau kurį laiką sekėte jo kūno kalba!

Vitalija Čižauskaitė

 

Categories
Vyriškumas

Klaidos bendraujant. Taisykis

Pastaruoju metu pastebėjau, kad vyrukai daro nemažai esminių klaidų bendraujant su moterimis. Ėmiau ir padariau sąrašą klaidų, kurios man šią akimirką įsimintinos. Sunku bus iškart jų nebedaryti. Pirmas žingsnis – pastebėti, kur darai klaidas, toliau jas galima pradėti taisyti. Tad pirmiausia – pabandyk save „prigauti“, kada darai šias klaidas.

1. Neramūs kūno judesiai ir įtempti pečiai labai lengvai sąmoningai, pasąmoningai pašnekovei išduoda nepasitikėjimą savimi. Atpalaiduok žandikaulį – galėsi atpalaiduoti į pečius. Judesius atlik lėtai, nėra kur skubėti.

2. Kalbėjimas per greitai parodo, jog bijai būti neišgirstas ir neišklausytas. Tai atskleidžia, jog nepasitiki savimi. Kalbėk lėtai – visi klausys. Naktiniame klube tai yra itin svarbu, kadangi kalbant lėtai garso bangos permuša mažesnes žodžių dalis ir žodžiai yra lengviau suprantami.

3. Juokas iš savo „bajerių“, kurie nėra juokingi kitiems.

4. Sakinio gale užduodamas klausimas „taip?“, „sutinki?“ arba „ar ne?“. Tai parodo, jog nori sulaukti pritarimo. Vietoj klausimų, geriau skelk teiginius. Pvz., vietoje šio „ar tau patinka seksas vonioje?“, šis – „lažinuosi, tau patinka seksas vonioje…“.

5. Stovėjimas suglaudus kojas. Tu – vyras. Pas tave tarp kojų – kiaušai. Kokio velnio tu juos suspaudi? Nepasitikėjimas savimi, menkavertiškumas. Kojos turi būti pečių plotyje. Pajausi stabilumą, tvirtą pagrindą po kojomis.

6. Kalbėjimas be sustojimo. Daryk pauzes, jos veikia magiškai. Pauzės pašnekovui leidžia geriau suprasti tavo mintis. Pauzėmis gali pabrėžti tam tikras norimas vietas. Jos labai gerai dera prie intonacijos, kuri taip pat yra didelė tavo gelbėtoja.

7. Rankų gestų nevaldymas pokalbio metu. Atkreipk dėmesį, kaip stipriai mali rankomis, kuomet kalbi. Gestikuliacijos neturi būti per daug. Per daug gestų rodo, jog nepasitiki savimi ir nori, kad tave geriau suprastų. Geriau mažiau, bet ten – kur reikia. O reikia ten, kur nori kažką užtvirtinti, pabrėžti.

8. Pasilenkimas į moterį kalbant. Niekada. Rodo per didelį įkyrumą. Daro 99% Lietuvos vyrukų.

9. Vytis moterį, kai ji nueina nuo tavęs. Įkyrumas yra traukos žudikas. Niekados nesivaikyk.

10. Sėdėjimas suglaudus ar sukryžiavus kojas. Negaliu pakęsti šito vaizdo. Esi vyras, sėdėk kaip vyras. Neribok erdvės, kurią užimi.

www.vyruklubas.lt

Categories
Lyderystė

Mokėjimas klausytis


Vienas svarbiausių lyderio bruožų yra mokėjimas bendrauti. Bendravimas yra sudėtingas dalykas ir susideda iš labai daug sudėtinių dalių: charizmos, kalbos įgūdžių, intonacijų valdymo, kūno kalbos ir mokėjimo klausytis. Būtent apie mokėjimą klausytis šiame straipsnyje ir pakalbėsiu. Visi mes esame sutikę žmonių, su kuriais bendrauji ir atrodo, kad jis puikiai supranta, apie ką Jūs šnekate, ne tik gilinasi į Jūsų mintis, bet ir perfrazuoja, papildo, atsiranda jausmas, kad tas žmogus Jums artimas. Taip pat visi esame sutikę žmonių, su kuriais kalbi, pasakoji, o jie tuo metu savo dėmesį nukreipia į kokį nors darbelį, laikrodį, kažką užsimąsto ir vidury pokalbio paklausia „Apie ką mes čia?“. Kokie jausmai kyla su tokiais žmonėmis bendraujant? Pasijaučiama nemaloniai, nors gal ta tema, kuria Jūs kalbate yra aktuali klausytojui, bet jis tiesiog nemoka klausytis, taip sukeldamas Jums neigiamas emocijas. Mūsų išlavintas mokėjimas klausytis, gali labai padėti, nes žmonės mėgsta gerus klausytojus, bendraujant su tokiais žmonėmis kyla geros emocijos, abipusio supratimo jausmas.

Tapti geru klausytoju nėra sudėtinga, tereikia laikytis esminių taisyklių:

Užmegzkite akių kontaktą – akių kontaktas yra labai svarbus, norint parodyti pašnekovui savo susidomėjimą. Jei žmogus neišlaiko akių kontakto arba jo nebūna visai, dažniausiai, toks elgesys priimamas kaip abejingumas ar susidomėjimo stoka.

Pasitelkite savo veidą ir kūną – kūnas yra puikus pagalbininkas išreiškiant savo susidomėjimą tuo kas sakoma. Galvos linktelėjimai, pritariančios veido išraiškos ir reakcijos kartu su akių kontaktui yra ženklai, kad Jūs klausotės, gilinatės ir, kad Jums įdomu.

Venkite blaškančių veiksmų ar nereikalingų gestų – norint išlaikyti savo rodomą dėmesį, labai svarbu nesiimti veiksmų, kurie galėtų parodyti, kad Jūsų mintys klaidžioja kažkur kitur, arba dar labiau, parodyti nepagarbą, pašnekovui, nes užsiėmimas pašaliniais veiksmais identifikuojamas – man nuobodu, neįdomu. Klausydamiesi nežiūrinėkite į laikrodį, nerašykite SMS žinučių ar neužsiimkite kitais blaškančiais darbais.

Pateikite klausimų – geras klausytojas ne tik girdi, bet stengiasi suprasti. Labai svarbu karts nuo karto užduoti klausimus, susijusius su tuo, kas Jums pasakojama. Toks elgesys išsklaido neaiškumus, padeda geriau suprasti pašnekovą, o taip pat parodo, kad Jums tai svarbu ir Jūs klausotės ir sekate mintį.

Perfrazuokite pagrindines kalbėtojo mintis. Dažniausiai tam naudojami tokie posakiai „Kaip suprantu, teigiate, kad …“, „Ar teisingai supratau, kad …“. Perfrazuodami pagrindines mintis savais žodžiais Jūs parodote kalbėtojui, kad tiksliai suprantate, apie ką eina kalba.

Nepertraukinėkite – tai vienas labiausiai bendravime erzinančių dalykų. Išlaukite, kol kalbėtojas baigs mintį ir tik tada reaguokite, nebandykite jo nutraukti ar užbaigti mintį už jį.

Nekalbėkite vienu metu su pašnekovu – negalima vienu metu ir kalbėti ir atidžiai klausytis. Todėl labai svarbu klausytis, kai kalba kitas žmogus ir kalbėti, kai Jūsų klauso ir kai gali priimti informaciją, kurią perteikiate.

Sklandžiai keiskitės vaidmenimis – bendraudami mes nuolat pereiname nuo klausytojo prie kalbėtojo ir atvirkščiai. Labai svarbu tai daryti sklandžiai. Labai svarbu koncentruoti dėmesį į tai, ką Jums kalba pašnekovas, ir negalvoti apie tai, ką pasakysite Jūs, kai tik pasitaikys proga. Įdėmiai klausykite ir viskas vyks labai natūraliai.

Visi mes mėgstame bendrauti su žmonėmis, kuriems mes rūpime, kurie moka mus išklausyti. Vadovaujantis aukščiau pateiktomis taisyklėmis, ne tik pajusite didesnį suinteresuotumą su Jumis bendrauti, bet ir geras emocijas iš žmonių su kuriais bendraujate. Sėkmės!

Andrius Čepkus

www.great.lt