Categories
Laimė

Kodėl verta mylėti save ir kaip to pasiekti?

Dažnai žmonės sako, kad svarbu mylėti kitą, svarbu būti geru, paslaugiu ir visus mylinčiu. Kai mes nesugebame kitų mylėti ir priimti, jaučiamės prasti.

Jėzus sakė: „Mylėk artimą, taip, kaip myli save. „
Jis nesako, mylėk save, taip kaip mylį artimą, jis sako MYLĖK SAVE pirmiausia ir pagal tai kaip stipriai myli save, mylėk ir artimą.

Jeigu nemyli savęs, kaip gali mylėti kitą? Jeigu nejauti meilės sau ar gali ją duoti kitam? Jeigu tavo piniginėje dabar yra tik 1 litas ar gali kitam duoti 100 litų? Niekaip. Negali duoti to, ko neturi. Tai tiesiog neįmanoma, tai kodėl mes manome, kad galime mylėti kitą, kai nemylime savęs?

Nelogiška.

Šiame video kalbu apie meilę sau ir jos svarbą tavo gyvenime:

Kai myli save, priimi save, pasitiki savimi, leidi sau džiaugtis. Kai myli save, pradedi save gerbti ir vertinti, pradedi jausti savo vertę ir vietą gyvenime. Pradedi pastebėti ką nori veikti gyvenime, kuo nori užsiimti ir su kokiais žmonėmis nori bendrauti.

Kai myli save, moki pasakyti NE ir Taip, kai to reikia. Tampi stiprus ir laimingas. Kai myli save, tavimi sunku manipuliuoti, sunku tave paveikti ar įtakoti.

Tam, kad pamiltum save reikia  priimti save ir pašalinti visus įsitikinimus, kodėl tu dabar negali savęs mylėti.
Jeigu nori praktiškai išmokti pamilti save, pašalinti visus vidinius įsitikinimus kurie tave riboja, kurie tau neleidžia savęs pamilti, sudalyvauk praktiniuose mokymuose : „Mylėk Save„.

http://www.alfavyras.lt/seminarai/kaip-myleti-save/

 Kai mylėsi save, kiti žmonės negalės tavęs nemylėti.

Categories
Vyriškas patarimas Vyriškumas

Vyras kuris prisipažįsta meilėje per pirmą pasimatymą.

Gavome klausimą iš merginos skyrelyje „Vyriškas Patarimas“ kurį gali užduoti ir tu. Bet šis klausimas ypatingas tuo, kad jame vaizduojamos nežmoniškai kraupios Vyro klaidos. Straipsnio gale pasidalinsiu patarimai būtent VYRAMS, kad tokių nesąmonių nedarytumėte.
Klausimas:

Viena dieną ėmė ir atsitiko taip, kad per drauge netyčiom susipažinau su jos vienu pažįstamu. Vaikinas tikrai ne gražuolis, bet gavos taip, kad palikau jam savo kontaktus, kad galėtu susisiekt su mano drauge kuri tuo metu neturėjo kur užsirašyti jo naujo numerio. Tos dienos vakare vėl susitikom, šiaip „paprikolint“ keturiese. Ir kas be butu keista jis jau pradėjo kalbėti apie rimtus santykius, kad esu tokia panele su kuria jis norėtu rimtos draugystės.. jo neatbaidė net tai kad turiu vaiką… jis tikrąją to žodžio prasme kabinos ant kaklo. Kitom dienom rašinėjomės sms, ir vėl jo klausymai ar norėtum buti mano mergina ir panš. Aš jam gražiai paaiškinau, kad reik pirma laiko pažinti vienas kitą, kad nemėgstu pavieniu romanų. Jis viskč lyg ir suprato.. Bet po to lyg ir pavydo scenas kelt pradėjo, kad aš jam nekeliu ragelio ar mažai rašau… kai susitikom dviese tikrai maloniai laiką praleidome, bet vakare jau vos nesipiršo.. pradėjo kalbėti, kad nori jog bučiau tik jo, kad jai reiks visą pasaulį paklos po kojom (žinau, kad taip ir būtų, bent jau su jo ex taip buvo), kad nori jog tekėčiau už jo ir pan. Nežinau kaip bereaguoti į tai.. Visos norim dėmesio, bet ne tokio perdėto.. aš žinau, kad jis geras žmogus… bet man to nepakanka, kad per pora pasimatymų prisipažint meilėje.. jis net mamai apie mane pasakė, jog esu jo svajonių mergina… jam 27 nėra vaikas, o aš po labai prastu santykiu su vaiko tėvu, tiesiog bijau kažką begalvot.. nežinau ką begalvot apie toki vaikino elgesį?

Atsakymas

Nepaisant to, kad jam 27m.  jis visiškai neišmano moterų psichologijos. Taip pat, stabilus vyras, kuris yra savimi užtikrintas ir pasitikintis neleis sau verkšlenti, kad tu jam neatrašai. Jis vadinasi nelabai ką turi veikti gyvenime ir santykiuose sėdės ant sprando tau, bei bandys viską sukontroliuoti. Jeigu jau net nesant santykiuose jis pavydus yra, tai kas bus santykiuose? Nereikia kurti perdėtu iliuzijų.

Svarbiausias indikatorius renkantis partnerį yra elgesys. Įsivaizduok, jog nieko negirdi, tik matai ir pamatysi koks jis yra iš tikrųjų. Liežuvis šudmalystės įrankis, todėl svarbiausia ne tai kas yra sakoma, o tai kas yra daroma. Šiuo metu yra reikalaujama daug dėmesio, perdėtai daug, o jo negaunant seka priekaištai. Kalbos užliūliuoja labai lengvai, bet žodžiai yra tik oras kuris išeina iš burnos.

Kadangi esi po santykių, tai siūlau neskubėti. Pakaifuok viena, nereikia čia kurti iškart santykiu su pirmu pasitaikiusiu kandidatu kuris daug kalba ir kuria iliuzijas kai tavęs net pats gerai nepažįsta.

Ir koks normalus vyras kabinasi merginai ant kaklo? Net nenoriu įsivaizduoti to vaizdo.

Tai yra tik mano nuomonė ir ji tikrai gali būti klaidinga, bet svarbiausia žiūrėk į elgesį, charakterį, o ne į žodžius jo.

 

Esminės šio vyro, o gal ir tavo klaidos.


Nekurk iliuzijų apie merginą. Iš kur tu po galais gali žinoti, jog ji yra tinkama tau ilgalaikiams santykiams jeigu tu jos net nepažįsti? Velniai nematė, galvok, kad ji yra tinkama santykiams, bet per pirmą pasimatymą bent jau sugebėk apie tai nekalbėti ir nesiūlyti draugauti. Išvis kas čia per siūlymas… Tai turi būti natūralu. Čia tas pats kas pasiūlyti draugauti per pažinčių portalą net nesusitikus.

Nemeluok. Jeigu tu net nenori ilgalaikių santykių, o vienintelis tavo tikslas jos tarpkojis, tai būk vyras ir nesek jai pasakų. Moterys yra jautrios. Nežadėk kalnų, jeigu vienintelis tavo kalnelis tik klyne.

Nori ilgalaikių santykių? Nespausk moters. Duok jai erdvės. Čia tau ne sumo imtinių arena, kurioje reikia visu savo svoriu išstumti priešininką. Duok jai erdvės, laisvę, o ne nuolatinį spaudimą.

Mažiau kalbėk, daugiau daryk. Vyrą puošia ne kalbos, o darbai.

Vyrai dažnai skubą, skubėjimas merginai sukelią įtampą. Ji jaučia spaudimą ir netgi šioje situacijoje mergina pradeda galvoti, kad čia kažkas negerai. Taip, tikrai negerai, kai vyras kariasi ant kaklo ir šliaužia keliais. Geriausi dalykai ateina palengva.

Nėra reikalo skubėti kurti santykius, daug svarbiau pirmiausia pažinti save.

Petras Paserpskis

Nori ir tu užduoti klausimą? Klausk vyriško patarimo.

Categories
Laimė

Ho’oponopono – meilės mantra

Ilgai delsiau prieš rašydamas straipsnį apie šį apsivalymo metodą. Norėjau išbandyti jį iki galo, sužinoti, kaip stipriai jis veikia ar veikia apskritai, kuriose gyvenimo srityse veikia geriau, kuriose blogiau, bet eilinį kartą kartodamas žodžius: „aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū” gavau „įkvėpimą” ir supratau, kad jau pats laikas aprašyti šį, manau, tikrai stebuklingą apsivalymo metodą.

Ho’oponopono – kas tai?

Tai dvasinio apsivalymo metodika, kilusi iš Havajų. Šių laikų Ho’oponopono sukūrė Morrnah Simeona modifikuodama Havajų šamanų ritualus, paremtus visos šeimos karmos energijos„apvalymu”. Po jos mirties tolimesnį Ho’oponopono mokymą ir populiarinimą tęsė jos mokinys – Dr. Ihaleakala Hew Len. Jis dar labiau modifikavo visą gydimo procesą supaprastindamas jį iki keturių trumpų frazių: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū.

Nulis apribojimų – “Zero Limits”

Kaip ir daugelis kitų žmonių, apie Ho’oponopono sužinojau iš Joe Vitale knygos – “Zero Limits”. Jis asmeniškai susipažino su Dr. Ihaleakala Hew Len, mokėsi iš jo Ho’oponopono, padėjo jam vesti seminarus šios metodikos tema ir su jo pritarimu bei pagalba parašė knygą “Zero Limits” (Nulis apribojimų), kurioje jis aprašo savo pažintį su daktaru iš Havajų ir tai, kaip ėmė keistis jo gyvenimas pradėjus naudoti šį metodą.

Nesigilinant į detales, Joe Vitale perskaitė straipsnį apie Dr. Ihaleakala Hew Len, kuriame buvo teigiama, kad šis žmogus išgydė visą psichiatrinės ligoninės padalinį, kuriame buvo laikomi ypatingai pavojingi „atvejai”, tokie pavojingi, kad didžiąją laiko dalį jie buvo supančioti ir „pripumpuoti” raminančių vaistų, kad nesužalotų savęs, kitų pacientų ar ligoninės personalo. Straipsnyje teigiama, kad šis „stebukladarys” išgydė juos net nesusitikdamas su jais, neskirdamas jokios terapijos ar vaistų, daugumos pacientų jis net nebuvo matęs akyse. Joe Vitale norėjo sužinoti, kiek tiesos šioje istorijoje, tad pradėjo paieškas, ko pasekmė buvo knyga “Zero Limits”.

Ho’oponopono metodas

Jeigu suprantate angliškai, rekomenduoju pasižiūrėti šią Joe Vitale kalbą, skirtą būtent Ho’oponopono metodui. Tai labai emocinga ir atvira, bet drauge puikiai paaiškinanti šį stebuklingą metodą kalba, užtenka tik kartą paklausyti ir jau žinote, kaip naudoti metodą, turite daugumą atsakymų į galimai iškilusius klausimus.

Pirmas ir pagrindinis Ho’oponopono metodo principas yra visiškas atsakomybės priėmimas už savo gyvenimą bei jame vykstančias situacijas. Kalbėdamas visiškas turiu omeny – visiškas. Nesvarbu, kas gero ar blogo nutiko  – tai buvo sukelta ar pritraukta jūsų vidaus. Nesupraskite klaidingai, tai nėra jūsų kaltė, tačiau jūsų atsakomybė yra nuo to, kas tai sukėlė, apsivalyti. Čia prieiname prie antro Ho’oponopono principo – nuolatinio „apsivalymo”. Kaip atrodo apsivalymas Ho’oponopono metode? Nereikia niekur „tapinti”, įsivaizduoti jūros, kvėpuoti keistai, nereikia net nieko garsiai sakyti ar būti tylioje aplinkoje, ką turite daryti, tai mintyse kartoti žodžius: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū.

Trečias principas apibrėžia tai, kam yra skirti šie žodžiai. Šie žodžiai yra skirti aukštesniosioms jėgoms – Dievui, Jėzui, energijai, visatai. Neskiriate jų konkrečiam žmogui ar situacijai, o tiesiog į viršų, į orą, savotiškos maldos formoje. Rekomenduojama paprašyti visatos, kad „apvalytų” mus nuo to, kas sukelia tam tikrą situaciją/problemą/blogą jausmą. Skamba tai paprastai: prašau, apvalyk/išgydyk mane nuo to. Galima pasakyti, nuo ko konkrečiai norite būti apvalyti/išgydyti, bet tai nėra būtina, nes jūs tai jau jaučiate ir matote – gyvai arba savo vaizduotėje. Tada kartojame mantrą: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū.

Kaip ilgai kartoti? Kiek tik galite ir norite, kartokite, kai tik turite laisvą minutėlę, kai važiuojate autobusu ar mašina į darbą ar mokslo įstaigą, kartokite per pietų pertraukėlę, tarp pamokų ar paskaitų, kai einate pasivaikščioti, kai darote sumuštinį, kai valotės dantis, pokalbio pauzės metu, nuobodžioje paskaitoje ar susitikime – visada. Tiesiog kartojate mintyse: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū. Būtinai kartokite šiuos žodžius įtampos situacijose, po ginčo ar net jo metu, po nemalonaus įvykio, prisiminus seną nemalonią situaciją.

Kokia prasmė?

Kokia viso šito „apsivalymo” prasmė? Visų pirma pats apsivalymas nuramina ir pakeičia jūsų skleidžiamas „vibracijas” iš negatyvių į pozityvias, paprasčiau kalbant, tampate patrauklesni, pozityvesni, ramesni tiek sau, tiek kitiems.

Įkvėpimas – Inspiration

Antra, jūs pradėsite gauti įkvėpimą (inspiration). Kalbant atvirai, pradės atsirasti savotiškos mintys kažką padaryti, sukurti, nueiti į konkrečią vietą, parašyti konkrečiam žmogui, sudalyvauti renginyje, paskambinti. Jos gali būti labai paprastos, nuo gan savotiškų, kurios gali pareikalauti šiek tiek daugiau pastangų įgyvendinti, kaip, pavyzdžiui, man šio straipsnio parašymas. Bet esmė yra nestabdyti savęs, o veikti. Tiesa, reikėtų pažymėti, kad įkvėpimas beveik niekuomet neskatins daryti kažką „iš šaknų” blogo. Tai visuomet bus kažkas daugiau pozityvaus, gero, tiesa, nebūtinai be jokios, pavyzdžiui, pinigų praradimo rizikos. Jeigu esate pasiryžę eiti šiuo keliu, pasiruoškite iššūkiams, visata bandys jūsų ištvermę ir už ją būsite sočiai apdovanoti. Todėl nenustebkite, jeigu tik pradėjus daryti apsivalymą, už nieką būsite aprėktas viršininko, mamos, mokytojos ar gyvenimo partnerio,  tai visatos išbandymai jums. Visada prisiminkite pirmąjį principą – tai, kas vyksta, yra sukelta kažko manyje, tad mano atsakomybė yra nuo to apsivalyti, jeigu noriu gyventi laimingą gyvenimą. Nepriimkite to, kaip gąsdinimo pragaru, ką kartais per pamokslus bažnyčiose daro kunigai, tai tiesiog faktas, kad jeigu savyje kaupsite negatyvius išgyvenimus, tai jie po to išeis ligų pavidalu ir baigsis liūdna mirtimi.

Grįžtant prie įkvėpimo. Nebandykite jo ieškoti, jis ateis pats, savo laiku, būtent tada, kada jo reikės. Kai jį gausite, suprasite, kad tai yra būtent tai. Pajusite savotišką pauzę viduje, po kurios seks mintis, jausmas ar vaizdas su impulsu – aš turiu tai padaryti. Tiesa, reikia saugotis proto iliuzijų. Jeigu apsivalymo mantrą kartojote  labai mažai ar vos porą kartų, ir staiga imate gauti genialius įkvėpimus iš visų pasaulio pusių, matyt, tai tik proto iliuzija. Įkvėpimas pasižymi dar ir tuo, kad jis nepasiduos nustumtas kartą ar du užmarštin, jis vis iškils ir iškils, ypač jeigu ir toliau „apsivalinėsite”; geriausias būdas „nužudyti” įkvėpimą yra „neapsivalinėti”. Jeigu gavote įkvėpimą, bet būtent tuo metu esate rimtai užimti, užsirašykite jį – kompiuteryje, sąsiuvinyje, telefone ar ant rankos. Tada prisiminsite arba rasite jį tinkamesniu jo įgyvendinimui metu. Tai pat svarbu yra nesistengti analizuoti įkvėpimo, pasikliaukite visata, gavote įdomią verslo idėją, pasitarkite su specialistais, pasidomėkite ta sritimi, internete apie didžiumą dalykų galime rasti nemokamos informacijos. Tiesa, nepraraskite sveiko proto, jeigu gavote įkvėpimą paskambinti mamai 3 valandą nakties ir pasakyti: aš myliu tave. Gerai, padarykite tai. Bet jeigu įkvėpimas sako daryti kažką akivaizdžiai kvailo ar tikrai pavojingo, sustokite akimirkai ir pagalvokite, ar čia netyčia ne proto iliuzija atėjo. Nes taip jau yra, kad po kelių tikro įkvėpimo gūsių noromis nenoromis pradėsite jo laukti, ieškoti ten, kur jo paprasčiausiai nėra. Geriausias būdas paspartinti įkvėpimo atsiradimą: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū.

Ho’oponopono ir kitos technikos

Jau yra tikrai nemažai emocinio/dvasinio apsivalymo technikų, meditacijų bei pratimų. EFT, TAT, Sedona/paleidimai, Lefkoe metodas, NLP, Secret, Silva metodas, kvėpavimo pratimai, meditacijos, sisteminiai sustatymai, joga etc. Kur randasi Ho’oponopono tarp visų jų? Geriau? Blogiau? Yra tiesiog kitaip. Ho’oponopono draugauja su visomis kitomis technikomis ir sistemomis. Ho’oponopono veikia maldos principu, mes kreipiames į visatą, apsivalome ir gauname iš visatos įkvėpimą veikti. Mano atveju buvo daug įkvėpimo daryti EFT, mano gyvenimo situacija pradėjo eiti vis geryn, iš to atsirado daug įkvėpimo naujiems straipsniams, kurie gilinasi į EFT technikos naudojimą konkretiems atvejams. Ho’oponopono mūsų niekaip nevaržo savo naudojimu, nes mūsų minčių niekas negali girdėti, nereikia stuksenti jokių taškų ar sėdėti keistoje pozoje. Jeigu reikia, galime sustoti akimirkai, apmąstyti konkrečią temą, priimti sprendimą ir vėl grįžti prie apsivalymo. Pastebėjau, kad Ho’oponopono sustiprina kitų technikų poveikį, lengviau ir greičiau „ištapinsite” blogas emocijas su EFT pagalba,  lengviau bus daryti paleidimus ar medituoti.

Tai pat Ho’oponopono galima naudoti kartu su EFT:

 

Nedarote sustatymo, o iš karto iš eilės „tapinate” taškus kartodami: aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū. Mano atveju labai veiksmingas buvo 7 minučių trukmės rytinis  Ho’oponopono su EFT, puikiai nuteikdavo dienai.

P.S.  Aš myliu tave, aš atsiprašau, prašau atleisk man, ačiū.

Šaltinis: Matt Weyland http://eft1.blogas.lt

Categories
Ilgalaikiai santykiai Vyriškumas

Būdamas santykiuose neišsižadėk savęs!

Žmonės yra vienišos būtybės. Mes praleidžiam savo gyvenimus ieškodami būdo susijungti su aplinkiniais, ieškome būdo būti kažkuo daugiau negu viena esybė. Šios paieškos dažniausiai susijusios su draugo ir mylimosios paieškomis.

Kai mes randami kažką, ką pamilstame, mes jaučiame, jog galime sukurti specialų ryšį su tuo žmogumi – ryšį kurio mes negalime sukurti su bet kuo – ir mes esame teisūs. Vis dėl to, galvojimas, jog mes galime tapti vienu asmeniu su savo partneriu yra kvailystė kuri tiesia mums kelia į bėdą.

Tu esi vienintelis, toks visada ir būsi. Tai glumina… žmonės sugeba padaryti tiek daug visokiausių dalykų, bet retai yra patenkinti savimi, būdami savimi, tiesiog būdami žmonėmis. Dauguma žmonių ieško savo “trūkstamos dalies“ , todėl,  jog nėra patenkinti patys savimi.

Dėl kažkokios visiškai nelogiškos priežasties, žmonės linkę manyti jog, nors jie ir nėra laimingi būdami savimi, tačiau jie bus laimingi būdami su kažkuo. Žmonės negali padaryti tavęs laimingo; jie gali pridėti laimės, suteikti džiaugsmo, tačiau negali tavęs padaryti tikrai laimingu. Laimė egzistuoja tik tavo mintyse. Jeigu tu negali padaryti savęs laimingu, tai joks kitas žmogus pasaulyje to taip pat nesugebės.

Tikrojo savęs ieškojimas tai svarbiausias dalykas kurį gali nuveikti žmogus per savo gyvenimą. Viską ką tu darai, ką galvoji, kaip elgiesi, viskas apibūdina tave. Mūsų mintys daro didelę įtaką mūsų veiksmams.

Jeigu tu tiki jog esi silpnas, bevertę gyvybės forma, tai tu tiesiog pats laužai sau stuburą; jeigu tu laikai save drąsiu ir stipriu – tada pasaulis tau kris po kojom. Svarbiausias dalykas yra tai kokiu tu save laikai ir nesvarbu kaip tu tai darai, svarbu, kiek ilgai tai darysi.

Necharakterizuoti savęs kaip žmogaus, tai tas pats kas nežinoti koks tu žmogus esi; nėra nieko baisiau. Be aiškumo, nėra tikslo. Be tikslo jautiesi čia nereikalingas, nežinai dėl ko stengiesi.

Svarbus dalykas prisiminimui, kad viskas šiam pasaulyje turi savo vietą., tikslą; nėra jokių atliekamų detalių. Egzistencija buvo sukurta per daug tobula, jog tai būtų klaida. Taigi ir tu čia esi dėl priežasties ir viskas ką reikia padaryti tai surasti tą priežastį, tikslą; laimė veršis per kraštus.

Vienas klaidingas požiūris, tai, kad tavo tikslas tiesiog mylėti žmogų kurį myli. Dažnai tai girdime dainose, filmuose; vyras švaisto savo gyvenimą tikėdamas susigrąžinti prarastą meilę arba moteris kuri tvirtina, jog jos vienintele priežastis gyventi yra jos mylimasis. Tai visiška nesąmonė.

Sakykime, jog kažkur pasaulyje yra tas vienintelis žmogus skirtas būtent mums; bet vis tiek tai nereiškia, jog mūsų gyvenimo tikslas yra rast jį ir mylėt.

Atiduoti savo gyvenimus vienam tikslui – mylėti kažką kitą, gyventi dėl kito žmogaus, tai tiesiog kankynė… Ir nesvarbu kaip tu sunkiai stengsiesi, kaip daug kankinsies ir aukosiesi, tu vis tiek būsi TU, o tavo meilė bus kažkas kitas.

Tu ir tavo mylimoji niekada nebūsit “vienas“  – tai neįmanoma. Tavo mintys visada priklausys tik tau. Tavo veiksmai visada bus tik tavo. Ir čia nėra dėl ko depresuoti; tai nuostabu. Sugebėti dalintis savo gyvenimu, savo patirtimi, nusivylimu ir džiaugsmu su kitu žmogumi, tai yra didėlė dalis to, dėl ko mes gyvenam. Bet dar svarbiau yra išlaikyti save, atskirai nuo savo draugės.

Labai miela save ir savo merginą tapatinti su žodžiu “mes“, bet kartu tu privalai išlaikyti savąjį aš,  atskirai ir tuo pat metu gyventi atskirą gyvenimą. Kiekvienam žmogui reikia privačios erdvės, jam pačiam priklausančių užsiėmimų, hobių, draugų.  Išlaikant visą tai, tau leis mėgautis savo pačiu gyvenimu, nepriklausomu nuo santykių.

Tokie dalykai yra raktas į sveikus, normalius santykius; kai reikalai subjaurėja – kas visada nutinka – tu gali padaryti pauzę ir ištrūkti nuo savo draugės kelioms valandoms ar dienoms ir vėl pasijusti savimi, savo batuose.

Jeigu pakliūsi į spąstus ir nebežinosi kas esi, galiausiai pradėsi panikuoti, nežinosi ką daryti ir santykiai pradės griūti. Nors ir dabar atrodo viskas gražu ir idiliška, bet po kelių mėnesių, metų ar dar daugiau, prieisi išvadą jog tau trūksta laisvės. Ir kaip dauguma žmonių, užuot žengtelėję atgal ir įkvėpę gaivaus oro, tu pradėsi kaltinti mylimą žmogų, dėl savo nesugebėjimo kontroliuoti savo gyvenimo.

Jausiesi tarsi praradęs savo gyvenimo kontrolę, praradęs save. Galiausiai nuspręsi jog tau labiau tinka viengungio gyvenimas, negu tas kurį turėjai iki šiol. Bent jau tokiu atveju tu vėl galėsi būti savimi, skirti laiko savo, o ne “mūsų“ pomėgiams.

Ir štai kaip mūsų gyvenimo meilė dingsta; ne dėl to, kad blogi santykiai, o tiesiog dėl to, jog kaip apsėstas bandei kuo geriau pažinti savo partnerę ir tam tiek daug laiko skyriai, kad galų gale pamiršai kas esi pats.

Gali būti vienišas, gali turėti ir gražius santykius – bet du niekada nebus vienas; tai tiesiog prieš žmogaus natūrą.

Mantas Matusevičius  parengta  pagal elite daily

AlfaVyras.lt

Categories
Tadas rašo

Pasitikėjimas savimi. Tai Tau!

Jeigu iki šiol ranka mojai į savo pasitikėjimą savimi ir laikei tai antraeiliu dalyku, kuriam neturi laiko, tai kai perskaitysi šį straipsnį, požiūris tikrai pasikeis.

Keista, nors nuo mažens skaičiau, mačiau ir girdėjau, kad pasitikėjimas savimi yra labai svarbi savybė bent kokiam asmeniui, norinčiam gyventi pilnavertį gyvenimą, neskyriau tam pakankamai dėmesio.

Ir tik prieš keletą mėnesių pradėjau analizuoti šią savybę aplinkiniuose ir auginti ją savyje. Rezultatai stulbinantys, verčiantys pūsti akis ir rankomis imtis už galvos mąstant kur aš buvau ankščiau?! (Juokiuosi.)

Mano praeities nenusisekę santykiai, apatiškumas, nuolatinis dvejojimas ir neapsisprendimai turėjo tiesioginį ryšį su pasitikėjimo savimi stoka.

Pasitikėjimą savimi galima skirstyti į dvi grupes. Tai išorinis ir vidinis.

Mašina, pinigais, blizgančiais rūbais, namu ir dar gausybe kitų daiktų, žmonės siekia išorinio pasitikėjimo. Išorinis pasitikėjimas nėra tikras ir gali griūti tarsi kortų namelis.

Vidinis pasitikėjimas savimi – tai kaip tu jautiesi savyje. Šio tipo pasitikėjimo ir reiktų siekti, nes jo niekas iš tavęs neatims. Šis pasitikėjimas savimi bet kokiomis aplinkybėmis nuves tave į tavo svajones, bus tavo kelrodė. Paaiškinsiu kaip ir kodėl.

Robert Kiyosaki per du metus iš benamio tapęs milijonieriumi ir sukūręs daugybę mokymų kaip tą padaryti kitiems, sakė, „Turėjau nesąžiningą pranašumą – aš buvau kare. Kol kiti vyrukai kaip viščiukai bijodami ir dvejodami mirdavo, aš ėjau tik pirmyn“. Negi tai ne besąlygiško pasitikėjimo savimi požymis?

Žmogus pasitikėdamas savimi visada pritaria sau, savo mintims ir tam ką daro. Jis būna „Aš galiu“ jausme.

Aplinka, kad ir ką galvotum apie save, visada tam pritaria, visada sako tau „Taip!“. Todėl, jeigu galvoji, kad esi „turbo“ ir tau viskas sekasi, reiškia taip ir yra. Jeigu galvoji, kad esi pastumdėlis, su kuriuo niekas nesiskaito, deja, bet taip ir bus.

Auginti pasitikėjimą savimi yra tikrai ne vienas ir ne du būdai. Aš asmeniškai tai darau medituodamas. Man tai yra lengviausias ir maloniausias būdas. Susikoncentruoju kokie jausmai ir įsitikinimai trukdo savimi pasitikėti ir juos paleidžiu. Todėl automatiškai, be didelių pastangų ar veiksmų kartojimo pradedu justi vis didėjantį pasitikėjimą savimi.

Tai patirdamas supratau kodėl taip svarbu pasitikėti savimi.

Kodėl kuo labiau individas pasitiki savimi, tuo jis sėkmingesnis? Kodėl privalai auginti šią savybę?

 • Visų pirmą vidinis energijos lygis žaibo greitumu kyla aukštyn. Tai suteikia kūrybingumo, entuziazmo, laimės ir drąsos.
 • Visų antra, nutyla dvejonės galvoje, nežinojimai. Tai padeda išlipti iš nežiniuko batų, leidžia daryti aiškius apsisprendimus ir eiti tiesiai prie savo tikslų. Tiesiai. Be atidėliojimų ar laukimo, kol autoritetingas asmuo, patapšnojęs per petį suteiks leidimą, uždegs žalią šviesą.
 • Dingsta tikėjimas baimėmis. Nerealiai daug laisvės duoda nebijojimas pralaimėti. Niekada nebijok susikirsti ar pralaimėti, nes nebuvo nei vieno žmogaus pasaulyje, kurį lydėjo tik pergalės. Iš pralaimėjimų yra daug ko pasimokyti. Man šis supratimas atrišo rankas siekti savųjų tikslų. Labai tikiuosi, kad tai padės ir tau.
 • Ko vertas gyvenimas, jeigu visada šoksi pagal kitų dūdelę? Kuo labiau pasitiki savimi, tuo tvirčiau eini savo keliu, atmesdamas sociumo baimes. Tai vienintelis būdas kažko pasiekti ir laimėti. Išdrįsk daryti savo sprendimus. Būk laisvas kaip didelis ir drąsus katinas, kuris vaikšto ten kur nori ir daro tai ką nori.
 • Nepasitikėdamas savimi netikėsi tuo ką darai, nes netiki pats savimi. O siekti sėkmės nepasitikint savimi yra tas pats kas važiuoti mašina užtraukus rankinį stabdį – rieda, tačiau po kažkiek laiko pradeda smirdėti ir tenka sustoti.
 • Gauni tik tiek kiek galvoji esi vertas. Gyvenimo partnerį, darbą, pinigus, komfortą, lengvumą gausi tik tokį kiek save vertinsi. Tavo savivertė yra tavo pasitikėjimo savimi atspindys!
 • Tampi draugiškesnis. Atkrenta ego iliuzijos ir santykių žaidimai. Kuo stipriau pasitiki savimi, tuo daugiau supranti, kad visi esame lygūs ir visi turime teisę siekti bei pasiekti savo svajones.
 • Dalintis – tai vienas didžiausių gyvenimo malonumų! Kuo stipriau pasitiki savimi, tuo daugiau idėjų kyla kuo ir kaip galėtum pasidalinti su aplinkiniais, nes užsipildo vidiniai trūkumai, jautiesi turtingas ir įdomus būdamas pats savimi.
 • Tampi žmogus magnetas. Su tavim aplinkiniai norės leisti laiką ir skirs vis daugiau dėmesio, nes visiems patinka savimi pasitikintys ir viduje stiprūs žmonės.
 • Tiesiog džiaugiesi šia akimirka, esi laimingas, nes kuo stipriau pasitiki savimi, tuo tylesnis tavo protas.
 • Neįmanoma pasitikėti gyvenimu, draugais, šeima ir artimaisiais tol, kol nepasitiki pats savimi. Jeigu turi abejonių savimi, tai turėsi abejonių ir viskuo. Jos kaip rūdys plis tavo gyvenime.

Kadangi esu tikras, kad vidinis pasitikėjimas savimi į tavo gyvenimą gali atnešti nuotykių, įkrauti energijos, įdomumo, linksmybių, drąsos būti, daryti, turėti tik tai ko nori pats ir dar daug daug kitų teigiamų dalykų – aš Tau turiu vertingą pasiūlymą.

„Gyvenimas yra arba drąsus nuotykis arba nieko išvis.“ – Helen Keller.

Ateik į saviugdos kursus „Iš norėjimo į turėjimą“, kuriuose be pastangų išmoksi lyg trintuku trinti visus savo neigiamus įsitikinimus, baimes, visą, per metų metus susikaupusį negatyvą. Įgausi vidinę ramybę, išmoksi lengvai pritraukti savo tikslus, įgyti visas geidžiamas savybes, įskaitant ir nesustabdomą pasitikėjimą savimi.

============================

Paulės atsiliepimas po savaitės paleidinėjimo meditacijos audio įrašų naudojimo:

Manau pagrindinis laimėjimas – dingo baimė bendrauti su žmonėmis! Pasidariau ramesnė. Ir dar, ankščiau pastoviai žmonėse ieškojau trūkumų, dabar gatvėse, transporte, tiesiog priimu juos kaip savo gyvenimo dalį. Ačiū labai.

Paulė M., 30m., konsultantė

Įsigyk paleidinėjimo audio įrašus ČIA.

Categories
Vidinės problemos

Nustok ieškoti meilės, pirma susitvarkyk pats

Laimės siekimas – duoda mums gyvenimo tikslą ir prasmę, bet kartu ir lenkia mus žemyn tarsi prakeiksmas. Visi skubame būti laimingi ir rasti tai, kas mus padaro laimingais. Todėl, kad būtinai turi būti kažkas, kas leis mums mėgautis nuolatiniu džiaugsmu ir laime, tiesa?

Tokia pasaulėžiūra yra kaip tik tai, kas mus palieka varganoje situacijoje, kurioje dauguma iš mūsų yra pasiklydę.

Tiesa yra tokia, jog ieškodami laimės visur, tik ne savyje, žengiate keliu kuris veda į priešingą pusę. Su šia problema susiduria dauguma Y-generacijos atstovų.

Mes visi orientuojamės į galutinį rezultatą ir stengiamės procesus kaip įmanoma pagreitinti; mes ieškome dalykų kurie mums suteiks momentinį malonumą. Tokio malonumo bėda ta, kad jis kaip atėjo, taip akimirksniu ir išeis. Kaip dauguma žino – tikslas, ne visada būna vertas kelionės.

laimes paieskos
laimes paieskos

Mūsų gyvenimai nėra tobuli – ir jie niekada nebus. Bet kadangi mes esame mąstančios būtybės, pas mus tiesiog užprogramuota siekti geresnio.

Kaip ir kiekvienoje kitoje situacijoje, paskubomis padarytas remontas, rezultate atneš tik progą vėl išsitepti rankas. Jeigu imiesi ko nors, tai atlik tai pilnai, viena ranka tik užpakalį gali valytis.

Dauguma žmonių bando užtaisyti skyles savo gyvenimuose susirasdami kitą asmenį kuris išblaško mintis apie tai, kaip dauguma iš mūsų yra pažeisti. Susirandame merginas ar vaikinus todėl, jog tikime, kad tai ir yra ta dalelė kurios trūksta mūsų gyvenimuose, tas vienintelis asmuo kuris padaro mus laimingais.

Pabuskite. Nėra jokio dalyko ir jokio asmens kuris jus padarys laimingu – tikrai laimingu. Žinoma, maži malonumai tai ir yra dėl ko verta gyventi, bet tie malonumai yra beprasmiai, jeigu giliai viduje tu nesi patenkintas savimi.

Tu esi vienintelis kuris gali tave padaryti laimingu. Ir tai ne naujų drabužių, kokteilių, ar kekšių pirkimas. Pirmiausia, būsi laimingas, ir tik tada laimingas kai būsi patenkintas savimi, tai ir yra svarbiausia.

Neieškok asmens kuris padarys tave laimingu už tave – taip nebus. Vienintelis būdas, jog kiti mus padarys laimingais, tai nebent parodydami mums, jog turime būti laimingi su savimi. Žinoma, oralinis seksas yra geras priedas – tačiau vėl, orgazmas ilgai netrunka.

Taigi nustok ieškoti ypatingo žmogaus, kuris leis tau jaustis ypatingu. Tu arba esi laimingas su savimi arba ne. Jeigu nesi, tai ieškojimas kito žmogaus, tau suteiks tik gerą kompaniją tavo bėdoje. Susikoncentruok ties savimi. Padaryk tuos pakeitimus kuriuos sau esi prižadėjęs.

Būk tas pokytis, kurį nori matyti savo gyvenime. Mes visi turime galimybę sukurti gyvenimą, tokį kokį norime; viskas apie ką mes svajojame yra įmanoma. Paslaptis – nustok laukti “to” pokyčio, bet imk save į rankas ir būk tas pokytis. Ir tada, ir tik tada turėtum pradėti ieškoti žmogaus su kuriuo nori dalintis gyvenimą.

Vargas ir laimė, abu geri kompanionai meilėje, tau rinktis kur praleisi gyvenimą, laimėje ar varge. Viskas priklauso nuo tavęs ir tiktai nuo tavęs.

Mantas Matusevičius  parengta  pagal elite daily

AlfaVyras.lt

Categories
Laimė

Charlie Chaplin. Kalba pasakyta per jo 70-mečio jubiliejų


Kai pamilau save, tada tik supratau:
nuobodulys, kančia – pirmi įspėjantys
ženklai, kad gyvenu prieš savo esatį.
Šiandieną jau žinau, kad esatis vadinas
BŪTI SAVIMI.

Kai pamilau save, aš supratau,
kaip skaudžiai galima ką nors įžeisti
primetant savuosius lūkesčius,
nors laikas tam dar neatėjęs
ir žmogus nepasirengęs.
Tasai žmogus – aš pats.
Šiandien tai vadinu SAVIGARBA.

Kai pamilau save, nustojau geisti gyvenimo kitokio, kito.
Ir pamačiau staiga, kad tas gyvenimas, kuris mane apsupęs laiko,
suteikia galimybių augti.
Šiandieną vadinu aš tai BRANDA.

Kai pamilau save, tada tik supratau: esu pačioj man tinkamiausioj vietoj,
pačiu geriausiu  man laiku. Ir vyksta viskas akimirką išskirtinai teisingą.
Galiu ramus būt visada. Aš vadinu tai PASITIKĖJIMU SAVIM.

Kai pamilau save, nustojau vogti savo laiką,
svajot apie didžiausius užmojus ateityje.
Šiandien darau tik tai, kas teikia džiaugsmą, nuo ko jaučiuosi laimingas.
Tik tai, ką myliu, kas verčia šyptelt mano širdį.
Atlieku tik tai, ką noriu, savu ritmu.
Šiandieną vadinu aš tai PAPRASTUMU.

Kai pamilau save, aš išsilaisvinau nuo visko, kas kenkia mano kūnui –
nuo maisto, nuo žmonių, daiktų ir situacijų.
Nuo visko, kas tempė apačion ir vesdavo šalin nuo savasties.
Šiandieną vadinu tai MEILE SAU PAČIAM.

Kai pamilau save, nustojau būti visąlaik teisus,
kaip tik tada pradėjau klysti vis mažiau.
Šiandieną vadinu tai KUKLUMU.

Kai pamilau save, nustojau praeitim gyvent ir rūpintis dėl rytdienos.
Šiandieną gyvenu dabartimi ir vadinu tai PASITENKINIMU.

Kai pamilau save, aš suvokiau,
kad protas gali man trukdyt,  nuo jo įmanoma susirgt.
Ir tik tuomet, kai jį sujungiu su širdimi, jis tampa mano sąjungininku.
Šiandieną šią jungtį vadinu ŠIRDIES IŠMINTIMI.

Ir nebereikia mums bijoti priešpriešų ir ginčų,
problemų, kylančių bendraujant su savimi ar su kitais.
Susiduria net žvaigždės ir tuo metu nauji pasauliai gimsta.
Šiandieną aš žinau, kad visa tai – GYVENIMAS.

Categories
Paskaitos

Kaip Rasti, Bei Išlaikyti Vidinę Ramybę, Bei Harmoniją [Video!]

Klaipėdos saviugdos klube vyko Roberto Karvausko paskaita “Kaip Rasti,
Bei Išlaikyti Vidinę Ramybę ir Harmoniją?

Paskaitoje kalbama šiomis temomis:
-Kas įtakoja vidinę ramybę ir harmoniją?
-Disharmonijos priežastys. Kaip mes supainiojome
priežastis su pasekme ir todėl niekaip nerandame
sprendimo.
-Kaip išsislaikyti šiame tobulėjimo kelyje? Tai
ne perversmas. Tai yra kelias. Kelias į HARMONIJĄ.
-plius dalyvių klausimai

Trukmė: 3h.

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=3MxeQxV_sYk“ width=“400″ height=“350″]

 

Categories
Laisvalaikis

Klubinis gyvenimas, žmonės, aistros, meilė ir kiti narkotikai.

Žmonės mėgsta “klubinėti”, linksmai leisti laiką, turėti slaptų nuotykių, gražiai praleisti vakarus Ir t.t. Aš žinau kaip didžioji dalis žmonių linksminasi, kur linksminasi, ko jiems reikia, kaip ir su kuo tai daro. Vieni  renkasi atsipalaiduoti nuo sunkių savaitės darbų, kiti renkasi ieškoti nuotykių, treti netgi ieško meilės, sėkmės, garbės. Viskas apie naktines personas, plaštakes ir apie tai kas gerai.

Dirbu gan populiariame naktiniame klube jau maždaug du metus. Kiekvieną vakarą stoviu ir galvoju, kodėl žmonės  vaikšto į klubus, ko čia jie ieško, o gal jų hobis tai ir gyvenimo būdas. Visokios erezijos skleidžiasi mano galvoje.
Per  tiek laiko spėjau pažinti naktinį gyvenimą, o į jį įeina daug: Aistra, meilė, svaigalai, mini intrigėlės, purvas, melas, kaukės,  “bapkės”, sėkmė irt.t.

Kiekvienas žmogus turi kažkokį tikslą naudinga jam einant į naktinį klubą. Merginos renkasi ieškoti  vienos nakties nuotykio, kitom tai tiesiog gyvenimo būdas. Kitos merginos ieško turtingo vyro, kuris pasirūpintu visomis  jos užgaidomis, trečios ieško meilės, bent kažkiek jausmų, erotikos ir romantikos. Aišku būna išimčių. Vyrai. Vyrai tikrai ne turtuoliai, o tiesiog prisitaupę paprasti darbininkai ateinantys 1-2 kartus per mėnesį į klubą, apsirengę “armani”,”gucci” rūbais ir vaizduoja turintys daug pinigų ir dažniausiai vaizduojantys “kietus” vyrukus. Visi žmones tampa tokie kokius jie norėtu matyti prieš save, o t.y. linksmi, flirtuojantys, kupini laimės ir džiaugsmo. Savimi nepabusi, nes paprasčiausiai būsi neįdomus. Visa tai kas vyksta klubuose, naktiniuose baruose ir kituose įstaigose yra labai purvina. Kaip mano kolega sako: ”purviniau už pramogų verslą yra tik politika”. Narkotikai, kurie yra pačiuose klubų tualetuose suvartojami, alkoholis liejasi laisvai. Kažkada paskaičiavau, kiek normalus klubas per vakarą surenka iš žmonių pinigų. Per  vakarėlį kuriame 300 žmonių, surenkama apie 6000lt. tarkim 2 vakarėliai per savaitę, per mėnesį – 8. Tolygu per mėnesį  48000lt. tai argi ne purvinai skamba ??

Darbuotojai turi šypsotis nors ir negali, nes prieš porą valandų mirė tavo artimas žmogus, iš išores esi laimingas ir pilnas entuziazmo, o viduje širdis plyšta ir verkia. Darbuotojas turi daryti šou klientams, kurie už tai moka, nes įdomu žiūrėti. Labai atrodo viskas normalu. Taip ir turi būti, mainu programa;). Merginos ateina tik su suknelę be jokio apatinio trikotažo, pėdkelnių ir netgi be batu, o dar ir suknelę pasikelia aukščiau. Taip patogiau, o ir prakaito mažiau;). Kitos merginos geria kokteilius ir tik stebi Dj darbą ir juo pačiu žavisi, kitos nusipirkusios vieną kokteilį geria keturiese. Ateidamas į naktinį klubą  tu patenki į nerealu pasaulį, visiškai atskirta nuo realybės. Visiškai kiti žmonės. Patys esate manau patyrę, kad parsivedi merginą , ryte atsikėlęs su ja bendrauji ir ji visiškai kitokia nei pateikė save klube, o ji teisinasi, kad vakar per daug buvo alkoholio. Darbuotojai turintys antras puses…. Antrosios puses kenčia…. Kalbu iš savo kaip Dj pusės, aš gaunu daug dėmesio, merginos apkalbinėja mano merginą, bando mane parsivežti  namo, net kartą buvo jog priėjo prie mano merginos ir pasakė: ”Gali man savo vaikiną šiam vakarui paskolinti? Aš tau sekančią dieną jį atvešiu.” , tai galima įsivaizduoti, koki spaudimą turi atlaikyti. Barmenai turintys antras puses… Dar blogiau. Kadangi merginos barmenės turi flirtuoti su klientais ir taip užsidirbs sau respect tašku ir turės pastovių klientų iš ko jos ir uždirba. O jos vaikinui nemanau, kad malonu būtų pamatyti kaip ji su visais iš eilės flirtuoja ir jiems gerinasi.

Jei nesi stiprus ir nesugebėsi atsilaikyti narkotikams ar alkoholiui, tai tavo karjera truks daugiausiai 3 metus. Po to jau galvelė nebedirbs taip kaip turėtų, pasidarysi nebeįdomus, nebegražus ir tiesiog busi nuvertintas. Tiesa! Visi turi būti gražus, jei nesi  gražus – pramogų versle neįkelsi  kojos. Deja karti, bet tiesa.
Ačiū už dėmesį draugai, tikiuosi pasitelkėte vaizdą kaip viskas atrodo realiai. Laukiu jūsų šokių aikštelėse, nenukabinkit nosies ir švęskite kai turite progą! 😉

Categories
Klajūnos labirintai N16

Klajūnos labirintai n16: Dryžuotų trumpikių kolekcija. 6

–      Klausyk, aš turiu milijono vertą idėją! – netikėtas Prano skambutis gerokai nustebino darbuose užsisukusį Vincentą.

–      Jei, nori pasiskolinti pinigų, gali netęsti, beje ir tavo vienišų vyrų vakarėliuose nedalyvausiu.

–      Ne, Vincai, tu gal persivalgei saulėgrąžų, ar matei kalendoriuje daug raudonų dienų?

–      O taaaaip, manoji ledi kiekvieną mėnesį žymisi ten kažką kalendoriuje, dar taip ryškiai, pieštuku lūpoms, ir demonstratyviai kabina miegamajame ant veidrodžio, tiesiai prieš kojūgalį. O Barbora irgi paišo šitą rebusą?

–      Tu kartais neturi temperatūros, bičiuli, tai ženklas mums, kad tomis dienomis turime būti ištikimi ir labai pakantūs, – Pranas kantriai aiškino gyvenimo abėcėlę.

–      Aaaaaaaaa, – plačiai įsižiojo pašnekovas, – o tai ko tu man skambini tada?

–      Juk gruodis už lango ir skersvėjų piniginėse metas, beje ir Nauji metai čia pat.

–      Manojoje – ne skersvėjis, o uraganas vardu Klajūna –  apvalius metus – įsiterpė nemaloni pauzė. Gal nori švęst kartu!? – pagyvėjo Vincentas.

–      Norėjau pakviesti tave su Klaja pas mus, gerai praleistume laiką, ką manai?

–      Užeik pas mane, viskio įkalsim ir pasikalbėsime, – pypt pypt pypt pasigirdo  ragelyje.

Išsišiepęs iki ausų, kad virėją visoms šventėms jau turi – vieną pliusą jau užsitarnavo. O ką, – mąstė Pranas, – juk Vincentui maisto ruoša atgaiva sielai, proga pasipuikuoti, realizuoti naujus receptus. O aš įsiteiksiu Barborytei, kuri niekada nieko negamino. Nagų lakas, matai, ispaniškas…. bijo drėgmės ir oda praranda elastingumą nuo namų ruošos darbų. O lygintuvo iš viso nemoka laikyti, ką jau kalbėti apie vyriškų kelnių išlyginimą. Bet, kai ji nusimeta savo chalatėlį tiesiai ant mano skaitomo laikraščio aš jai viską, oi viską atleidžiu…Na ir kas, kad alkanas, bet užtat erotikos apsčiai…(Pranukas eina gatve, kažką sau burba panosėje, net atsisukę praeiviai palydi akimis) Va, suorganizuok, sako, man gražiausią metų šventę – sušoksiu pilvo šokį Naujųjų metų naktį mūsų ožkų fermoje. O ką, aš durnas, kad tokį spektaklį paržiopsot…net slaptą videokamerą įmontuotų, nes vyrai tikrai nepatikės, kad tokį reginį mačiau, – taip mąstydamas ir atkulniavo Pranukas pas Vincentuką.

 

–      Sveikas, užeik, sekretorė išvyko pas notarą, pabūsime vyriškai, – atidarė duris draugas.

–      Taip, seniai besimatėme, brolau, – slaptasis planas pradėjo veikti.

–      Tai sakai nori šventės mūsų moterims?

–      Taip, jos tikrai to nusipelno….

–      Išgerkime be ledukų! Pasakysiu aš tau savo planą. Pranai, aš neseniai vėl grįžau pas Klajūną. Mes vėl po truputį pradedame kurstyti šeimos židinį. Žinai, bičiuli, aš jau pražilau nuo svetimų pagalvių. Negaliu ir nenoriu prarasti Klajūnos. Nors ji pilna trukumų, bet pilna ir privalumų: net nežinau už ką aš ją labiau myliu – už jos kaprizus ar už jos silpnumą. Juk ir aš nedėjau savo minusų ir pliusų ant svarstyklių, tiesa? Nujaučiu, kuri pusė akivaizdžiai nusvertų. (Šyptelėjo) Ji man davė dar vieną šansą ir aš jai prisiekiau, kad saksofonistės istorija niekada nepasikartos. Ar tu pameni, mano blondinę, sąjungininke?

–      Aha, ohhohho kooookia moteris! Pamenu…. Pamenu ji įeina, rodos nieko ypatingo, bet akyse tiek daug laukinio medaus. Mmmmmm….Niamniam, lyžt lyžt, tiesa? Ir visos olialia pupos tarytum ištirpsta, kaip sniego besmegenės pavasarį. Pamenu, mums abiems iš karto atsistodavo, pameni? (Pranas pradėjo juoktis) Įpilk dar, velniškai gaivus gėrimas. Hmmm, viskis su greipfruto skiltelėmis ir šokolado drožlėm……hmmmm nugi velniškai skanu (svečias pataikavo senam geram bičiuliui)!

–       O pameni, kaip ji atėjo be kelnaičių į 4Skersvėjų klubą? Pasilenkia taip, neva jai batelio kaspinėlis atsirišo….

–      O taaaip, vellllniška moteris. Aš ir dabar nueinu į Filharmoniją ir visą koncertą stebiu jos lūpas…jos rankas, akis, plaukus. Patikėk, visada turiu ką veikti ponų WC per pertraukėles.

–      Ei, dar įpilk, tos ugnies, uh, kaip smagu vyriškai pasikalbėti. – pagyvėjo Pranukas, žandai įraudo. O kaip tau su Klajūna dabar sekasi? Nepriekaištauja?

–      Ne. Ji keičiasi. Švelnėja. Moteriškėja. Pradėjo lankyti kažkokius ten kursus…Psichoterapijos ar psihhhosavianalizės. Trumpai kalbant, galvos naktimis jai jau nebeskauda. Maža to, ji visa žydi, net darbo metu darbo dienom jai galvos n e b e s k a u d a. Ir dar, ji svajoja tapti mama – linksmai šūktelėjo Vincentas, –  Ir kas paneigs, kad mes jau per seni, a, brolau, ko tyli?

–      Aš nustebęs, klausyk! Sveikinu! Tai tada įpilk, jei tokie reikalai, – ištiesė ranką su taure pašnekovas, – niekada nepagalvočiau, kad tokia šalta misis tobulybė, ponia pedantizmus, madam figūra ir super-duper gražuolė verslininkė ir mis finansinė-nepriklausomybė išsiners iš savo gyvatės odos ir taps m o t e r i m i. O tu pats tiki tuo, ką sakai?

–      Tu gal durnas? Ji mano žmona, rink žodžius, gerai, ožių karaliau, – sužiežirbavo naujai iškeptas sutuoktinis-tėtis.

–      Atsiprašau, aš tik filosofuoju… Juk pats lakstei pas blondinę dėl visų mano aukščiau įgarsintų nominacijų nepakeliamumo. Faktas! O faaaaakkto nepaneigsi, – žagtelėjo Vincentas.

–      Susikišk savo filosofiją sau į subinę ir gali eiti, kol neišskridai per langą, – ne juokais supyko vyras. Arba išrausiu tau liežuvį ir padovanosiu jį tavo pimpalo vergei Kalėdų proga.

Alkoholis padarė meškos paslaugą. Pranukas sliūkino gatve, kaip musę kandęs. Paltas atsegtas, nosis raudona. Eh, liežuvis mano priešas, – krimtosi, – neįvertinau aš, neįvertinau, kad tas spermatozoidų bankas rimtai pasiryžęs viską pradėti nuo pradžių. O kaip lakstėm pas mergas, ajajai….Kiek trumpikių pamesta ir kiek makaronų mergom prikabinta! Neva, jos gražesnės už mėnesienos naktį Paryžiuje ir protingesnės už Graikų deivus.

 

Prieblanda. Židinyje šoka tango raudonos žiežirbos. Prie mažos eglutės, kvepiančios amžino miško sakais, raudona staltiese pasidabinęs trikampis staliukas. Ant stalo – žvakidė, 2 lėkštutės, 2 taurės portugališkam vynui, sumuštiniai su juoda ikra ir išdidi pelėsinio sūrio piramidė. Trikampėje lėkštutėje – neužklijuotas vokas, kuriame išsikišęs ranka rašyto laiško kraštelis….

Mano  išdykėle,

Ačiū tau, kad padarei stebuklą – aš sulaukiau Kalėdų kitokiu žmogumi. Ačiū, kad tu paslėpei savo karūną ir tapai mano drauge. Taip, aš ne tobulas…taip, tu irgi netobula…bet mes kartu, pasitelkę tris draugus: protą, sąžinę ir norą keistis, padarėme stebuklą. Stebuklą – norą būti kartu.

Mes neesame Dievai, kad teisti vienas kitą. Mes neesame angelai, kad aukoti save besąlygiškai. Mes tik žmonės, sulipdyti iš molio, kuris sutrupa žymiai greičiau nei ugnyje užsigrūdina….žinau, kad šiąnakt girdėjai mano maldą; (Viešpatie, atsiprašau, kad nebranginau savo moters, tobuliausio Tavo kūrinio. Atleisk, kad nebuvau, jai švelnu, kada jai to labiausiai reikėjo, kad buvau kurčias jos skaudiems atodūsiams ir kad nepastebėjau jos pavargusio žvilgsnio…liūdnų akių….

 Žinai, aš nesigailiu, kad nebuvau užrakinęs durų į savo šventų švenčiausiąją akimirką-maldą…Klajūna, šiandien 17 val. atvažiuok nurodytu adresu.

                           Kalėdų senelio mokinys-praktikantas

 

Aš perskaičiau laiškutį net tris kartus. Originalus juokas? Bet sukurta aplinka žadėjo romantišką atomazgą. Nieko nelaukus persirengiau ir užgesinusi žvakes, židinį, išlėkiau nurodytų adresu. Taip, buvo truputi baisu, nes nežinojau ko laukti. Bet iki skausmo pažįstamas braižas suteikė naujų prieskonių pojūčiams ir negalėjau atsispirti pagundai. Intriga kaip sparnai nešė mane tuos 33 km ir aš taip pat turėjau pakankamai laiko nuprausti sielą maldoje, atgailos vandeniu.

Tamsa. Gausus sniegas. Automobilis įstrigo pūgos pinklėse ir tik tolumoje blykčiojanti liepsnelė vedė mane pirmyn. Romantikos nuojauta tirpo su kiekvienu žingsniu ir pykčio šaltis vis stipriau stingdė kumščius. Negyvi juodi pastatai, namai pradingo tamsoje, priekyje mačiau šimtametį mišką. Laimei, iš baltumos, iš tolumos išgirdau Vincento linksmą balsą bei kvietimą  sugalvoti pati kvailiausią savo gyvenimo norą. Išgirdau dar kažkokių keistų žvangančių garsų, bet jų nesureikšminau. Norėjosi kuo greičiau pasinerti į Vincento glėbį ir išsiaiškinti kas čia vyksta. Išsikeverzojusi į pagrindinį nuvalytą platų taką pamačiau atbėgantį Vincentą ir apsidžiaugiau, kad dabar aš saugi. Jis pribėgo, apsikabino. Mes nugriuvome į didžiulę pusnį ir ją bučiniais ištirpdinome. Mano juoką pagavo aukštos pušys, o džiaugsmo ašaros pavirto snaigėmis. Ir staiga, iš tamsos, iš nežinios, iš nebūties, iš paslapties, baltas žiemos takas sužibo ugnelėmis ir iš gilumos link mūsų atskubėjo trijų karališkų žirgų kinkinys. Vincentas galantišku mostu padėjo įlipti į  šventiškai išpuoštas didžiules roges:

–      Riedam, lekiam, čiuožiam, mano mylima karaliene, į mūsų šventę, į mūsų Kalėdas…Visada nestokojusi žodžių ir emocijų, dabar negalėjau nieko ištarti tik šypsojausi šypsojausi ir užmerkusi akis mėgavausi staigmenos saldumu.

Žirgai lėkė kaip viesulas. Mano plaukus plaikstė šaltas vėjas. Sniegas bučiavo veidą. Žvangučiai žirgų kamanose sukūrė ypatingą šventišką nuotaiką. Neaprašomas lengvumo pojūtis ir netikėtumo svaigulys nešė mus tolyn tolyn…man buvo vis vien kur lekiam, kada grįšime, aš tik prašiau likimo , kad tai nesibaigtų. Prisiminiau vaikystę – tą patį smagumą sūpynėse, po to abiturientų valso sūkinius, po to pirmos meilės svaigulį…Nuo vaikystės dievinau žirgų kvapą ir pasivažinėjimą rogėmis.

Mes nesikalbėjome. Tik laikėme vienas kito delnuose kiekvieną sekundę, kiekvieną akimirką, kad tik nesušaltų, kad tik nepradingtų, kad vėl ir vėl atgimtų.

Žirgai pavargo. Sustojome pasidžiaugti naujomis Kalėdomis. Tik mūsų Kalėdomis. Šampane ir bučiniuose nuskendo negraži praeitis, ausyse skambėjo muzika, nuostabios kylančios ateities muzika.