Categories
Laisvalaikis

Klubinis gyvenimas, žmonės, aistros, meilė ir kiti narkotikai.

Žmonės mėgsta “klubinėti”, linksmai leisti laiką, turėti slaptų nuotykių, gražiai praleisti vakarus Ir t.t. Aš žinau kaip didžioji dalis žmonių linksminasi, kur linksminasi, ko jiems reikia, kaip ir su kuo tai daro. Vieni  renkasi atsipalaiduoti nuo sunkių savaitės darbų, kiti renkasi ieškoti nuotykių, treti netgi ieško meilės, sėkmės, garbės. Viskas apie naktines personas, plaštakes ir apie tai kas gerai.

Dirbu gan populiariame naktiniame klube jau maždaug du metus. Kiekvieną vakarą stoviu ir galvoju, kodėl žmonės  vaikšto į klubus, ko čia jie ieško, o gal jų hobis tai ir gyvenimo būdas. Visokios erezijos skleidžiasi mano galvoje.
Per  tiek laiko spėjau pažinti naktinį gyvenimą, o į jį įeina daug: Aistra, meilė, svaigalai, mini intrigėlės, purvas, melas, kaukės,  “bapkės”, sėkmė irt.t.

Kiekvienas žmogus turi kažkokį tikslą naudinga jam einant į naktinį klubą. Merginos renkasi ieškoti  vienos nakties nuotykio, kitom tai tiesiog gyvenimo būdas. Kitos merginos ieško turtingo vyro, kuris pasirūpintu visomis  jos užgaidomis, trečios ieško meilės, bent kažkiek jausmų, erotikos ir romantikos. Aišku būna išimčių. Vyrai. Vyrai tikrai ne turtuoliai, o tiesiog prisitaupę paprasti darbininkai ateinantys 1-2 kartus per mėnesį į klubą, apsirengę “armani”,”gucci” rūbais ir vaizduoja turintys daug pinigų ir dažniausiai vaizduojantys “kietus” vyrukus. Visi žmones tampa tokie kokius jie norėtu matyti prieš save, o t.y. linksmi, flirtuojantys, kupini laimės ir džiaugsmo. Savimi nepabusi, nes paprasčiausiai būsi neįdomus. Visa tai kas vyksta klubuose, naktiniuose baruose ir kituose įstaigose yra labai purvina. Kaip mano kolega sako: ”purviniau už pramogų verslą yra tik politika”. Narkotikai, kurie yra pačiuose klubų tualetuose suvartojami, alkoholis liejasi laisvai. Kažkada paskaičiavau, kiek normalus klubas per vakarą surenka iš žmonių pinigų. Per  vakarėlį kuriame 300 žmonių, surenkama apie 6000lt. tarkim 2 vakarėliai per savaitę, per mėnesį – 8. Tolygu per mėnesį  48000lt. tai argi ne purvinai skamba ??

Darbuotojai turi šypsotis nors ir negali, nes prieš porą valandų mirė tavo artimas žmogus, iš išores esi laimingas ir pilnas entuziazmo, o viduje širdis plyšta ir verkia. Darbuotojas turi daryti šou klientams, kurie už tai moka, nes įdomu žiūrėti. Labai atrodo viskas normalu. Taip ir turi būti, mainu programa;). Merginos ateina tik su suknelę be jokio apatinio trikotažo, pėdkelnių ir netgi be batu, o dar ir suknelę pasikelia aukščiau. Taip patogiau, o ir prakaito mažiau;). Kitos merginos geria kokteilius ir tik stebi Dj darbą ir juo pačiu žavisi, kitos nusipirkusios vieną kokteilį geria keturiese. Ateidamas į naktinį klubą  tu patenki į nerealu pasaulį, visiškai atskirta nuo realybės. Visiškai kiti žmonės. Patys esate manau patyrę, kad parsivedi merginą , ryte atsikėlęs su ja bendrauji ir ji visiškai kitokia nei pateikė save klube, o ji teisinasi, kad vakar per daug buvo alkoholio. Darbuotojai turintys antras puses…. Antrosios puses kenčia…. Kalbu iš savo kaip Dj pusės, aš gaunu daug dėmesio, merginos apkalbinėja mano merginą, bando mane parsivežti  namo, net kartą buvo jog priėjo prie mano merginos ir pasakė: ”Gali man savo vaikiną šiam vakarui paskolinti? Aš tau sekančią dieną jį atvešiu.” , tai galima įsivaizduoti, koki spaudimą turi atlaikyti. Barmenai turintys antras puses… Dar blogiau. Kadangi merginos barmenės turi flirtuoti su klientais ir taip užsidirbs sau respect tašku ir turės pastovių klientų iš ko jos ir uždirba. O jos vaikinui nemanau, kad malonu būtų pamatyti kaip ji su visais iš eilės flirtuoja ir jiems gerinasi.

Jei nesi stiprus ir nesugebėsi atsilaikyti narkotikams ar alkoholiui, tai tavo karjera truks daugiausiai 3 metus. Po to jau galvelė nebedirbs taip kaip turėtų, pasidarysi nebeįdomus, nebegražus ir tiesiog busi nuvertintas. Tiesa! Visi turi būti gražus, jei nesi  gražus – pramogų versle neįkelsi  kojos. Deja karti, bet tiesa.
Ačiū už dėmesį draugai, tikiuosi pasitelkėte vaizdą kaip viskas atrodo realiai. Laukiu jūsų šokių aikštelėse, nenukabinkit nosies ir švęskite kai turite progą! 😉

Categories
Laimė Saviugda

Tylos atsakas į chaosą

Ramybė, harmonija, pasitenkinimas… Įsijauskime…pasitelkime vaizduotę jog šios būsenos visada su mumis. Įsivaizduokime, kad tai mumyse, dabar. Ar tada kur nors skubėtumėme? Pavyzdžiui, kad ir skaityti šį straipsnį? Ar greitais, grubiais judesiais, išreiškiančiais nervingumą, vykdytumėte žaibišku greičiu galvoje atsirandančias mintis..? Chaosą, kurį sukuriame savo protuose galima prilyginti žalingui įpročiui. Kaip ir kiekvienas žalingas įprotis iš pirmo žvilgsnio jis malonus, patogus ir suteikiantis laimės. Deja, tos laimės tik kruopelytė. Mano giliu įsitikinimu, nuolatos gyvename triukšme, nes manome, kad taip paprasčiau, mažiau tada mąstome, o iš tiesų mąstyti nėra taip jau paprasta ir malonu… Galima suvokti daug nemalonių dalykų. Tai nebūtų destruktyvu jei nevestų mūsų į išsiblaškymą, netvarką ir neigiamas savijautas…

Kuo daugiau laiko praleidžiu tyloje, tuo geriau suvokiu jog žmonės apskritai yra linkę būti triukšme. Išoriniame triukšme, kuris pereina į vidinį triukšmą prote, minčių pavidalu. Nuolatos kylančios, viena kitai prieštaraujančios mintys, okeanas tekantis, srūvantis plačiausia nesustabdoma vaga… Pastebėkime, žmones važinėjančius automobiliais ir garsiais klausančius muzikos. Ar manote jie tuo metu ramūs, sąmoningi žmonės? Abejoju…greičiausiai jie vengia tylos. Muzika tik padeda „chaotiškam“ protui dar labiau įsibėgėti ir nesustabdomai nešti žmogaus mintis keletu skirtingų kelių vienu metu, taip „ištaškant“ energiją ir dėmesį nereikšmingiems dalykams.

Ar tikrai žmonės vengia tylos? Tuo lengva įsitikinti, apsižvalgykime. Dažnas bėgikas bėga su ausinėmis ausyse, namie televizorius įjungtas kaip foninis triukšmas, o ką jau kalbėti apie mobiliuosius pilnus muzikos įrašų. Pastebėkime kas atsitinka, kai grįžtame namo, ar įsijungiame muziką? Ar vos tik atsiduriate vienumoje ir tyloje, kyla mintis pas ką nors išeiti? Ar galime penktadienio, šeštadienio vakarus praleisti visiškoje tyloje ir dėl to nejusti diskomforto? O gal esame vieni iš tų, kurie nuolatos prie kompiuterio klausosi muzikos? Suvokime, atsipeikėkime, mes bėgame nuo tylos, nes vengiame per tylą pažinti save!

Aš nesuprantu kaip galime būti ramūs, jei pastoviai esame triukšme. Jei neturime nė valandos per dieną ramybei ir susikaupimui į save, kuris suteikia atgaivą, palengvėjimą. Tada kam tas visas bėgimas per gyvenimą, jei nėra laiko sau..? Šio straipsnio ašis yra pati paprasčiausia – atraskime tylą iš naujo. Būkime tyloje. Jei nuolatos būname triukšme, tai reiškia jog nejaučiame savęs, nesame su savimi visu šimtu procentų! Trukdome protui būti natūralioje ramybės būsenoje. Slopiname savo galias, išblaškome dėmesį! Išjunkime muziką, pastebėkime kaip pagerės koncentracija, suvokimas, kaip keisis mūsų būsena teigiama linkme! Atsiras ramybė, harmonija ir pasitenkinimas. Bene kiekvienoje produktyvumo mokymo programoje rasime patarimą, vienu metu – vienas darbas, tai reiškia maksimali koncentracija į vieną objektą, reiškinį, jokių pašalinių trukdžių. Atsiribokime nuo visų muzikinių ir kitų triukšmų. Jei to nedarome blokuojate save ir savo potencialą. Prieš mus didžiulės produktyvumo, rezultatyvumo didinimo galimybės, pasinaudokime jomis. Prieš mus laimės šaltinis, atsigerkime iš jo!

P.s. Muzikos klausimą automobilyje sėkmingai galima pakeisti mokomųjų garso programų klausymųsi. Išnaudokime savo laiką maksimaliai naudingai, tai papildomos žinios ir išsilavinimas to paties laiko sąnaudomis. Paverskime visai tai mūsų realybe!

Autorius: Saulius Šunauskas

www.gyventi.lt

Categories
Puikus Gyvenimas Saviugda Sėkmės psichologija

Puiki diena pagal Vienuoli

Straipsnis skirtas žmonėms neskaičiusiems knygos „Vienuolis kuris pardavė Ferrari“.Dauguma mūsų gyvena taip kaip įprato gyventi. Valgo tai ką įprato valgyti. Miega, tiek kiek yra įpratę miegoti. Knygoje „Vienuolis kuris pardavė Ferrari“ siūlo dienos planą, kuris galėtu pakeisti jūsų blogus įpročius, geresniais. Naujas įprotis susiformuoja praėjus 21 diena.Tad jei pasinaudosit šios knygos patarimais 21 dieną, jūs pakeisit savo blogus įpročius, gerbsit ir vertinsit savo laiką, bei pamilsit gyvenimą, jei dar jo nemylit ir nevertinat.

Dėmesio: Nepasidarykite tai rutina, mėgaukitės fiziniu ir dvasiniu tobulėjimu jau šiandien.

10 principų jūsų puikiai dienai: 1. Ramybės valandėlė. Praleiskite 15-50 minučių tyloje, tylos galioje, pabendraukite nors kelias minutes su gamta, pasigrožėkite ja.

2. Kūniškumo ritualas. Kas dieną lavinkite savo kūną, mankštinkitės. Tai geriausia daryti atsikėlus ryte, tuo pačiu greitai pasijusite žvalūs ir energingi. Nebereikės kavos puodelio, kad prasiblaškytumėt.

3. Gyva mityba. Niekas neliepia būti vegetaru ar tai veganu, bet prie savo maisto pridėkite daugiau žalumynų: vaisių ir daržovių. Nes tai pagrindinis vitaminų šaltinis, be to daržoves ir vaisius labai greitai organizmas įsisavina, tad jo neapkrausit.

4. Gausių žinių ritualas. Neužtenka tik gauti žinių, jas reikia ir taikyti. Skaitykite, studijuokite geras knygas. Tam skirkite į dieną nors 30 minučių. Geros knygos tai įžymių žmonių autobiografijos, filosofinės knygos, sėkmės mokytojų, dvasinė literatūra ir t.t.

Knygos nieko naujo nemoko, jos padeda išpešti tai, kas gyliai tavyje.

5. Poelgių apmąstymo ritualas. Įpraskite viską apgalvoti. Vakare prieš eidami miegoti apmąstykite savo dieną, mintis ir poelgius. Užsirašykite juos. Galite popieriaus lapą padalinti į tris dalis. Veiksmai, mintys ir vertinimas. Pirmoje dalyje rašykite ką padarėte, antroje ką galvojote, kokios emocijos užplūdo ir trečioje, kaip savo poelgi ir mintis vertinote, ar teisingai pasielgėte? Žmones greitai kas nors suerzina ir jie nevaldomai pratrūksta, todėl kontroliuokite save, apmąstykite tai ir užsirašykite. ( Atlikdami šį ritualą pastebėsit, kad pradedate save kontroliuoti, jus bus sunku suerzinti ar paveikti. )

6. Ankstaus kėlimosi ritualas. Kelkitės su saule, ar tai 5-6 valandą. Viską darykite santūriai, svarbu kokybė. Leiskite savo kūnui pailsėti, nevalgykite po 8 valandos. Leidžiant kūnui pailsėti, jo neapkraunant maistu, žmogui pilnai užtenka 4-6h miego. Taip pat pradėkite dieną turiningai, pirmos 10-30 minučių nulems jūsų visą dieną. Galite per pietus numigti „Grožio miegu“.

7. Muzika. Kas diena skirkite nors kelias minutes muzikos klausymui. Raskite laiko savo mėgstamai dainai.

8. Ištarto žodžio ritualas. Sakykite mantras. Mantra, tai žodžių eilutė kuri tariant suteikia teigiamą pojūtį. „Esu pilnas įkvėpimo, drausmingas, sveikas, žvalus“ (galite savo susikurti)

9. Palankaus charakterio ritualas. Lavinkite charakterį. Pagrindinės gero charakterio savybės: darbštumas, atjauta, kuklumas, kantrybė, sąžiningumas, narsa. ( Šituos sukiausią taikyti, todėl peržvelgia dieną, galite išanalizuoti savo pasirinkimus ir ar jie atitinka šias savybes. )

10. Paprastumas. Reikia gyventi paprastai. Neapsikraukite nereikšmingais darbais, o pasistenkite sutelkti dėmesį į svarbiausius darbus. Sumažinkite savo poreikius. Nesumažinus poreikių pilnatvės nepasieksit.

Ir pagaliau nustokite elgtis taip, lyg gyventumėt 500 metų.

Ugdykite valia. Pradėkite dirbti darbus, kurių nemėgstate: iš ryto pasiklokite lovą, eikite į biurą pėsčiomis… Įpratę sutelkti valią, nustosite vergauti silpnybėms.

Norint plačiau sužinoti, siūlau perskaityti ir knygą.

Tie kurie sako nėra laiko čia viską daryti, tai pagalvokite kiek laiko praleidžiate nieko nedarydami, galvodami apie problemas, kurias dažniausiai patys sukuriate, tiksliau iš situacijų sukuriate problemą ir ar gera jūsų savijauta.

Tai yra vienas iš daugybės geros dienos variantų. Jums nebūtina būtent šitaip gyventi.
Sėkmės.