Categories
Motyvacija Saviugda

Tikėjimas III

Visada kada pasakoju apie tikėjimą ir įsitikinimus, ypač apie jų keitimą aš bandau pabrėžti, kad tai labai svarbu ir be to viskas tampa neįmanoma, bet dažnai matau pasyvias reakcijas, tad pabandysiu pabrėžti tai iš naujo.

Praeitą savaitę sužinojau, kur Vilniuje galima nusipirkti gerų prieskonių, smilkalų ir kitokių rytietiškų niekučių. Nuvažiavau į tą parduotuvę, o ten pasirodo visas rytietiškos kultūros centras. Ten žmonės gyvena visiškai kitokioje realybėje, negu likusi Lietuva! Sutikau ten kelėtą vaikų, kurie sakėsi jau gimę šiame tarpe. Jų vardai buvo indiški, jie nuo vaikystės vegetarai ir manau dar daug kuom jie stebintų, tereiktų pasigilinti. Žiniasklaidai ten medžiagos užtektų bent savaitei. Ten viskas kitaip.

Kaip manote, vaikai turėjo pasirinkimą kokį maistą jie valgys ar kokių papročių laikysis? Pasipiktinusiu veidu galima sakyti, kad ne. Pagalvokite apie mūsų papročius. Ar mes galėjom rinktis papročius? Visai nesenai buvo naujametis, per kurį, daugelis iš mūsų su šypsena veide kėlė į viršų šampano taures. Mūsų kultūra mums parinko šampaną ir daug kitų dalykų. Skirtumas tarp mūsų ir kitų kultūrų yra tik įsitikinimai – mintys. Tai tik mintys, kuriomis tikima arba ne.

Žmonės mato ne tai, kas yra. Žmonės mato tai, kuom jie tiki. Žinau, kad kai kurie iš Jūsų tai žino, bet ar esate išbandę įsitikinimų keitimą? Jūsų įsitikinimai yra kaip akių lęšis, jis fokusuoja tik į tam tikrą vaizdą. Patys žinote, kad negatyvūs žmonės visur mato negatyvą, o pozityvūs atvirkščiai. Kai sužinojau, kad galima keisti įsitikinimus pačiam ir taip keisti savo realybės pojūti (nors ir labai dirbtinai), labai apsidžiaugiau. Aš pagaliau turiu šiokią tokią kontrolę, pasakiau sau. Kaip manote, kas nutiktų, jeigu nuvalkiotą „gyvenimas žiaurus/sunkus“ pakeistumėte į „pasaulis veikia mano naudai“ arba „gyventi yra absoliučiai lengva“. Aš žinau, kas nutiktų, man taip buvo. Nuo tada labai atsipalaidavau ir ėmiau daug labiau pastebėti progas. Nevaldomas tikėjimas nežinia kuo yra labai pavojingas. Jis lemia visas žmonių dramas.

Liudas Vasiliauskas

www.laimingi.lt