Categories
Galimybės Geriausi Saviugda Vyriškas patarimas

5 žingsniai, kaip atsikratyti TINGĖJIMO ir pradėti VEIKTI?

Šiame video sužinosi, kaip baigti tingėti ir pradėti veikti.

Video padariau, nes gavau štai tokį klausimą:

„Esu 26m. metų vyras, kuris jau kaip ir turėtu, turėti tikslus, gyvenimo prioritetus, bet to pas mane nėra, mano laisvo laiko leidimas yra internetinei žaidimai, ir panašiai. Žinau ir suprantu ką reiktu daryti, kad tobulėčiau, bet vis man neišeina prisiversti to padaryti, dienos gale po darbo pareinu į namus ir vėl ta pati rutina, kompiuteris.

Klausimą gali užduoti ir tu, paspaudęs čia: 
http://www.alfavyras.lt/klausk/ (video nesustos)

 Jeigu jauti, kad trūksta pasitikėjimo savimi, padarai gyvenime daug mažiau nei galėtum, tada peržiūrėk mano mokymų programą „maksimalus pasitikėjimas savimi“ paspaudęs čia:
www.alfavyras.lt/maksimalus-pasitikejimas-savimi/

Jeigu nori pats pirmas gauti panašius video, įvesk žemiau savo el. paštą:[raw][iphorm id=“10″ name=“Video kontaktų rinkimas“][/raw]

Categories
Vyriškas patarimas

Spragos gyvenime. Kaip pradėti auginti pasitikėjimą savimi?

Vardas:
Stasiunas

Klausimas:
Esu uzsispyres zmogus, vadinasi daznai atkakliai siekiu tai ko noriu, bet ne visose srityse tai iseina. Kas liecia merginas, su jomis problemu dideliu neturiu, bet tiesiog nuolatos “kimba“ ne tos kuriu norisi sirdziai. Gal turite mincu kas ne taip? Po ilgu draugysciu issibalansavo ir mano “kabinimo“ igudziai, nuo ko vel pradeti juos lavinti? Visi pamate mano jog esu isties savimi pasitikintis, bet to istikro nera. Kaip pradeti “auginti“ pasitikejima? Ir galu gale kas liecia finansine gerove, esu tame amziuje, kuriame reikia kilti karjeros laiptais, bet man tai atrodo beprotiskai painu, todel kelintas menuo ieskau darbo eiliniuose baruose ar restoranuose. Kaip jaustis tvirciau karjeros atzvilgiu? Aciu

Atsakymas: 

Sveikas Stasiunai,

„Kas liecia merginas, su jomis problemu dideliu neturiu, bet tiesiog nuolatos “kimba“ ne tos kuriu norisi sirdziai“ – Turi tiesiog pasts save stebėti ir matyti, kodėl kimba ne tos kurių tu nori. Gal iš tikrųjų daugiausia laiko galvoji, būtent apie tas merginas kurių nenori, o ne apie tas kurias nori. Dažnai žmonės nesupranta kodėl turi būtent tai, ko nenori. Bet pažiūrės giliau, pradedant save stebėti, išsiaiškinama, jog daugiau dėmesio skiriama tiems dalykams kuriu nenorime, galvojame apie juos, jaudinamės dėl jų ir t.t. Mano tikėjimu, įsitikimu yra svarbiausia pakeisti mąstymą, dėmesio centrą. Koncentruokis į tai ko nori, o ne į tai ko nenori. Nes tik tada galėsi pastebėti tuos dalykus kurie iš tikro tau naudingi.

Po ilgu draugysciu issibalansavo ir mano “kabinimo“ igudziai, nuo ko vel pradeti juos lavinti?“ – Matyt, geriausia būtu pradėti nuo to, nuo ko ir ankščiau buvai pradėjęs. Bendrauk su žmonėmis, tiesiog bendrauk. Taip išlavės tavo bendravimo įgūdžiai. Progai pasitaikius bendrauk su įvairiomis merginomis, neturėdamas užslėptu norų, o tiesiog koncentruokis į gerą laiko praleidimą. Gali pasidomėti pick up’u. Lietuvišką bendruomenė pasieksi adresu: TheGame.lt . Bet visų svarbiausia yra imti ir pradėti, ir nebe atidėlioti nei sekundei. Imi ir pradedi.

Iš tikro, visi žmonės jau gimsta pasitikėdami savimi. Jų pasitikėjimas niekur neišgaruoja. Tavo pasitikėjimas yra su tavimi, tik jį esi apraizgęs baimėmis, įsitikinimais, kažkokiais visuomenės standartais. Automatiškai protas pagal įvairius scenarijus sukuria tau visą nepasitikėjimą, sieną. Protas tai kaip pasitikėjimo stabdis. Atleisk stabdi ir duok gazo. Aš visada žmonėms siūlau pasitikėjimą pradėti atgauti nuo fizinio lavinimo ir sveikesnio maisto, nes pratimų ir mitybos poveikis labai greitai pasimato. Kitas dalykas, psichologinis aspektas. Bendrauk su žmonėmis, domėkis kažkuo. Žmonėms patinka, kai žmonės turi įdomių žinių. Trečias dalykas, tai dvasinis aspektas, stiprink savo dvasia. Ji suteikia ramybės, emocinės laisvės. Tai gali būti įvairios meditacijos, tiesiog atsipalaidavimo pratimai, kvėpavimo. Ramybės laikas ir t.t. Leisk sau atsigauti nuo viso pasaulio šurmulio.

Kalbant apie karjera. Tai iš esmės vyrauja tie patys dėsniai. Ką tu nori veikti gyvenime? Kuo tu nori užsiimti gyvenime? Kas tave labiausiai domina? Svarbiausias aspektas siekiant karjeros jos nesiekti dėl pinigų. Kai darbas taps hobis ir dirbsi, nes tau tai patinka, pinigai patys ateis. Gali nebūti milijonierius, bet gali turėti viską, ko reikia žmogui ir būti laimingas. Žinok ko nori ir siek to. Savo mąstymą gali programuoti štai tokia linkme: Aš žinau ko gyvenime noriu ir tuo siekiu, jeigu man reikia dabar dirbti tokį ir tokį darbą, tai nuostabu, nes aš įgausiu patirties, kuri man padės ateityje.“

Kiekvienas gyvename savo mažame pasaulyje, kuris sulipdo didelį visų žmonių pasaulį. Susikurk savo sėkmės ir laimės pasauli 🙂

Sėkmės tau.

Nori ir tu užduoti klausimą? Klausk vyriško patarimo.

Categories
Saviugda Sėkmės psichologija

Pasitikėjimo trauka

nepasitikejimas savimi
Nepasitikejimas savimi

Nepasitikėjimas savimi yra iliuzija. Tokio dalyko net nėra. Tai tik visuma blokų ir ribojančių įsitikinimų, kuriais nuostabus žmogus yra save apsistatęs. Dėl to tas pasitikėjimas yra pasislėpęs ir iš šono atrodo, jog jo ten nėra. Tačiau pagalvokime apie vaikus. Visi gimdami turi iki valios pasitikėjimo. Paklausus vaikų darželyje, kas moka dainuoti, visi vaikai pakels rankas. Tą patį klausimą uždavus penktokams, pakils gal pusė rankų, o paklausus šito klausimo abiturientų, gal tik vienas kitas pasigirs, jog turi gerą balsą. Bet juk tai melas! Mes visi mokame dainuoti! Tai reiškia, jog būdami vaikais, mes turime į valias pasitikėjimo ir dėl to drąsiai žvelgiame į gyvenimą. Tačiau augdami išmokstame save riboti ir atmesti gerąsias savo savybes. Gera naujiena ta, jog tai, ko išmokome, to paties galime atsisakyti arba pakeisti kitu, mums naudingesniu dalyku. Turbūt kyla klausimas – kaip tai padaryti? Kaip tapti savimi pasitikinčiu žmogumi? Ką gi, pasitikėjimas atsispindi keliomis žmogaus savybėmis, kurias dabar ir aptarsime.

Pirmiausia, savimi pasitikintys žmonės leidžia sau klysti. Tai natūralus mokymosi ir tobulėjimo būdas. Daug charizmatiškų žmonių yra ne kartą susimovę kalbėdami prieš kitus, tačiau jiems tai nesukelia didelių rūpesčių, nes jie į tai žiūri atlaidžiai. Net jei ir susimauna kitas žmogus, jie nepuola iš jo šaipytis, todėl kalbėti ar pasakoti kažką tokiems žmonėms yra grynas malonumas. Tad leiskite sau klysti ir pamatysite, kaip aplinkiniai greitai pamirš jūsų klaidas.

Jie būna čia ir dabar. Prisiminkite kokį nors vakarėlį. To susibūrimo siela tampa ne tas žmogus, kuris daugiausia šūkauja ar daugiausia išgeria, o tas, kuriam ten gera. Tokie žmonės negalvoja apie išorinius dalykus: kur vyksta vakarėlis, kokie čia baldai, ką veiksim po to ir t.t. Jie susitelkę ties bendravimu. Pabandykite atėję į klubą tiesiog bendrauti. Pamatysite, kaip pamiršite nusipirkti kokteilį ir puikiai praleisite vakarą tiesiog kalbindamas žmones.

Kita savybė, kuria pasireiškia pasitikėjimas – tai savarankiškumas. Iš čia ir atsiranda patrauklumas tokiam žmogui. Būti šalia savarankiškai mąstančio žmogaus – saugu. Mažų mažiausiai – tiesiog įdomu. Savo galva mąstantis žmogus priima sprendimus, netrypčioja vietoje ir drąsiai siūlo idėjas. Kadangi esame unikalūs, mūsų pačių sugalvoti sprendimai ir idėjos visada bus patrauklesnės už visuomenės madas. Tad kai kitą kartą susitiksite su draugais ar antrąja puse, išgirdę klausimą „ką veikiam?“ drąsiai siūlykit savo idėjas. Ir žinot ką – žmonės eis paskui Jus.

Pabaigai pacituosiu Alando Aldos žodžius: „Turi palikti savo komforto miestą ir išeiti į laukinę intuicijos gamtą. Tai, ką tu atrasi bus nuostabu. Tu atrasi save“.

www.radausave.lt

Categories
Motyvacija

Pasitikėjimas savimi III

Absoliutus pasitikėjimas savimi yra priešingybė ir net nepalyginamas su situaciniu ar kompetenciniu pasitikėjimu savimi. Tai taip toli nuo žodžių išraiškos, kad vienintelis būdas tą suprasti yra tai patirti. Jis yra virš minčių ir jausmų – tai TIK būsena, be emocijų. Jis eina kiaurai viską ir neturi jokių ribų, lyg radiacija. Juo lengvai užsikrečia žmonės, prie absoliučiai savimi pasitikinčių žmonės jaučiasi pakylėti ir įkvėpti, ramūs, geresni. Žmonės turintys tokį pasitikėjimą savimi yra paprasti ir nuoširdūs, jiems nebereikia nieko gyvenime įrodinėti ir į kitų iššūkius jie atsako paprastu gerumu ir šypsena. Tokios personos šalia savęs harmonizuoja visus konfliktus ir destruktyvias situacijas. Jų gyvenimas paprastas ir kerintis.

Absoliutus pasitikėjimas savimi yra įgimtas, jo prarasti neįmanoma, įmanoma tik jį atrasti, bet mes patys iš savęs norime problemų, rūpesčių ir nepasitikėjimo savimi, nes jeigu to nepatirtumėme, jaustumėmės lyg ne savimi. Praeitą savaitę dirbau su žmogumi akis į akį ir viena didžiausių problemų buvo ta, kad jis norėjo problemų. Sakydavo „kaip tai aš ir be problemų?“, „aš turiu turėt problemų!“. Mes suteikiam sau dideles agonijas taip galvodami, nors galime tiesiog paleisti tai iš savo gyvenimo. Žmogus, kuris ieško savojo „lobio“ (kuris yra arčiau, nei jo nosis) kompetencijose ar situacijose atrodo kaip duonos kepyklos savininkas laižydamas trupinius nuo žemės.

Liudas Vasiliauskas

www.laimingi.lt

Categories
Motyvacija

Pasitikėjimas savimi II

Aš pasitikėjimą savimi skirstau į tris rūšis: situacinį, kompetencinį ir absoliutų. Žmonės siekia bet kokio pasitikėjimo savimi jausmo, tad pirmieji du irgi yra paklausūs, nors siekiame visada aukščiausio – absoliutaus.

Situacinis pasitikėjimas savimi yra pats „vaikiškiausias“, nes tai manipuliacinė forma. Jis pas žmogų atsiranda nuo padėties, statuso ir pan. Pvz. jaunuolis pakeltas pareigose staiga ima pasitikėti savimi ir varinėja kitus, elgiasi arogantiškai su draugais, manipuliuoja arba turėdamas stiprų užnugarį žmogus staiga randasi „kietas“. Situacinis pasitikėjimas savimi tėra pritarimo siekimo forma. Viskas, kas eina per pritarimą, gali būti nuleista per nepritarimą. Visą dirbtiną pasitikėjimą savimi žemyn galima pakelti pagyros žodžiais ir nuleisti priešingais, todėl jis yra nestabilus. Jeigu vieną dieną mėgstamas žmogus Jus giria, pasistenkite priimti tai, bet „nepasikabinkite“ šiuose spąstuose – vėliau teks leistis žemyn, nes tie žodžiai išblės.

Kompetencinis pasitikėjimas savimi yra kiek aukštesnė pasitikėjimo savimi forma, bet visgi, ji vėl yra priklausoma nuo aplinkos. Jeigu tokią galią, kaip pasitikėjimas savimi, žmogus dalina aplinkai, anksčiau ar vėliau jam ateis skausmo, liūdesio ir apatijos nuopuolis. Nors ir trumpi „aukštyn žemyn nuotaikomis“ kalneliai bus. Tikriausiai visi mes žinome tuos užsisklendimus, kai būna liūdna ir melancholiška nuotaika, kurią aš vadindavau „net ir torto nenoriu“. Viskas, kas ateina iš aplinkos, yra laikina ir nestabilu.

Kompetencinio pasitikėjimo savimi žmogus turi užsitarnauti. Visi sėdėjote pas kirpėją kėdėje ir žinote, kas ten pasitiki savimi – kirpimo meistras, nes jis turi kompetencijos. Bandant „išsimaitinti“ psichologiškai iš tokio pasitikėjimo savimi turi nuolatos palaikyti spartų žingsnį su savąja kompetencija, nes ji blėsta jos nelavinant, o tas „garavimas“ dažnai yra ypatingai skausmingas.

Liudas Vasiliauskas

www.laimingi.lt

Categories
Vyriškumas

Ar nepasitikėjimas savimi kada nors sutrukdė užkalbinti svajonių moterį?

O gal tai nutinka daug dažniau nei norėtum? Šio straipsnio tikslas – parodyti iš kur atsiranda nepasitikėjimas savimi ir ką dėl to gali padaryti. Tik žinant ligos priežastį – gali ją labai sėkmingai išgydyti. Visam laikui!!!  O gal manai, kad esi puikus, pasitikintis savimi? –tai vis tiek bus labai naudinga!

Kaip tik noriu užduoti dar vieną klausimą:  Ar būdamas vienas namuose, jautiesi nepasitikintis savimi? Gerai pagalvok. Ar būdamas visiškai vienas namuose dėl ko nors kompleksuoji, ar stengiesi būti kitoks nei esi? Tikriausiai ne… Argi ne keista? Jei gerai apie tai pagalvojai, manau sutiksi, kad nepasitikėjimas savimi  atsiranda tik iš santykių su kitais žmonėmis. Dažniausiai nepasitiki savimi tie, kurie yra per daug priklausomi nuo tų santykių. Tokie žmonės dažniausiai gyvena tik dėl kitų žmonių, o tada atsiranda baimė netikti…. ar tu tarp jų? –jei taip, nieko baisaus. Viskas sutvarkoma. Jei ne – sveikinu!

Pas žmones yra dar viena labai stipri iliuzija, kuri taip pat kuria menkavertiškumo kompleksą – tai iliuzija, kad visiems tu esi labai reikšmingas. Bet gali labai lengvai sumodeliuoti savo vaizduotėje situaciją, kad štai tu miršti… arba kas nors baisaus tau atsitinka… Dabar peržvelk visus žmones savo rate, kuriems tai tikrai bus tikra tragedija ir drama. Paskaičiuok… Vienetai žmonių! Vienetai… O tu plėšaisi dėl masių.

Pažiūrėk kaip veikia protas: žmogus išeina į gatvę ir bijo, kad kažkam neįtiks… varžosi… būdamas aplinkoje jis pradeda elgtis visiškai kitaip, nei būdamas pats su savimi!

O iš tikrųjų visuomenė didžiai ir skausmingai viskam abejinga… Tai ar verta į tai kreipti dėmesį?

Kurk pilnatvę savy, tu pats savy turi būti pilnavertis. Tau pačiam su savimi turi būti faina, smagu ir įdomu. Kad tu būdamas vienas, nesijaustum vienas. Kad tu būdamas vienas – nesijaustum silpnas. Niekur kitur nėra stiprybės – tik tavy! Tu turi rasti ir mobilizuoti tikrai tavy esantį tavo jėgos ir tavo stiprybės resursą!

Tai kaip gi išsiugdyti pasitikėjimą savimi?

Taip! žodis „Išsiugdyti“. Nebus taip, kad atsidarysi dėžutę ir veikia. Tai reikia išsiugdyti.

Yra 3 dominuojantys stulpai, ant kurių stovi tavo būties komfortabilumas.

1as stulpas – Fizinė kultūra. Fizinė kūno priežiūra. Sveikame kūne – komfortas. Sportas! Tu esi stiprus, sveikas, energingas. Ar tu žinai, kiek tai pridės tau pasitikėjimo savimi? Pirmoje eilėje pradėk sportuoti. Pradėk grūdintis. Pasakyk sau: „aš esu savo kūno šeimininkas“, „Aš esu savo psichikos šeimininkas“. Skirk dėmesio sau. Sveiką, racionalų, adekvatų dėmesį. Stebuklų nėra. Turi skirti tam laiko ir su dirbti savimi…

2as stulpas – Mityba. Valgai prastą maistą, tai kaip tu nori kad tau nebūtų prastų būsenų? Maistas yra informacija! Visada į maistą žiūrėk kaip į informaciją. O į informaciją žiūrėk kaip į maistą. Kai žiūri per televizorių nesamones, tai žinok, kad tu valgai greitą maistą McDonalde. O kai valgai Mcdonalde, tai tas pats, kas žiūrėti pornografiją. Kartoju, nes tai tikrai svarbu: Į maistą žiūrėk kaip į informaciją, o informaciją kaip į maistą! Susitvarkyk mitybą. Neatidėliok.

3-ias stulpas – Tavo psichinė kultūra. Aišku, tai labai didžiulis ir kompleksinis reiškinys. Šioje vietoje kiekvienam žmogui gali būti labai skirtinga situacija… Vieniems menkavertiškumo kompleksas gali būti įkaltas dar vaikystėje, gali būti susiformavęs paauglystėje ir t.t. Pavyzdžiui jaunuoliams po pirmos, antros seksualinės nesėkmės gali išsivystyti toks kompleksas, kuris paskui juos persekios visą gyvenimą!

Svarbiausia, ką turi įsikalti į galvą, kad tu pats SAU turi būti pagrindinė vertybė! Visa pagrindinė vertė yra tavy. Ne išorėje, bet tavy! Ir nereikia jos ieškoti išorėje. Nereikia jos ieškoti kituose žmonėse. Tu gali ateiti, kalbėti su kitais žmonėmis, semtis jų patirties, bet taip turi formuoti save. Save save save! Tavo išsigelbėjimas yra tik tavy, todėl kartoju: turi dirbti su savimi.

Turi pamilti save. Kas nemyli savęs, nebus mylimas ir kitų. Aš nekalbu apie narcizizmą. Aš kalbu apie meilę sau, kaip būtybei.

O ar žinai, iš kur atsiranda nemeilė sau?

Savęs nemyli dėl to, nes turi susikūręs ILIUZIJĄ, koks turėtum būti. Ir dažniausiai įsivaizduoji save tokį, kad įtiktum kitiems…

Iš pradžių priimk save tokį, koks esi. Įvertink save tokį koks esi ir priimk! O ką daryti tiems žmonėms, kurie gimsta luoši, kreivi? Reali žmogaus vertė yra net ne šitame kūne. Čia yra tik dalis. Ir kad tai nebūtų tik skambūs žodžiai, mes turime pavyzdžių kur visiški luošiai ir invalidai žmonės gyvena nuostabų pilnavertį ir džiaugsmingą gyvenimą. Pavyzdžiui Nick Vujicic – žmogus be galūnių, kuris yra laimingas ir pasitikintis savimi!

Išsivaduok iš tos iliuzijos apie savo idealą.Išmesk į šiukšlių dėžę ir iš naujo pradėt į save žiūrėti. Ateik prie veidrodžio, nusirenk nuogas, apsižiūrėk save ir sąžiningai sau pasakyk, kad esi geras toks koks esi, kad myli save tokį, koks esi!

Neatidėliok! Kartoju: fizinė kultūra, mityba, bei psichinė kultūra! Susitvarkyk visa tai.

Atsimink, kad ta vertė, kurią tu savy susikursi, tas pasitikėjimas savimi, jis bus kaip fakelas degantis tavy. Fakelas, prie kurio visi ateis ir norės šildytis. Prie stipraus nori visi glaustis. Prie pasitikinčio savimi, pasitiki ir kiti. Taip ir yra formuojamas tavo vidinis magnetizmas, kuris pradeda beprotiškai traukti.


 

Pirmą ir antrą pasitikėjimo savimi stulpus, tai yra, savo fizinę kultūrą
ir mitybą, susitvarkyti nėra sudėtinga. O ką daryti su psichine kultūra?

Labai rekomenduoju Gintaro seminarą vasario 24d. KAUNE ir
Vasario 28d. VILNIUJE. Ten transformuos 3-ią stulpą – Tavo psichinę
Kultūrą! Tik po to nenustebk, jei nepasitikėjimas savimi ir nepilnavertiškumas
dings kaip į vandenį. Tik tikras vyras yra susitvarkęs visas tris savo gyvenimo
sritis. Informacija ir registracija čia:


http://www.alfavyras.lt/seminarai/gintaro-seminarai/seminaras-keiciantis-pasauleziura-ir-mastyma/

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=kGTNYRFpSP0″ width=“600″ height=“400″]

Visą informaciją apie artimiausius Gintaro seminarus rasi čia:
http://www.alfavyras.lt/seminarai/gintaro-seminarai/seminaras-keiciantis-pasauleziura-ir-mastyma/

Gintaras Lunskis

www.PasitikejimasSavimi.lt