Categories
Žurnalas

3 Žingsniai, kaip įveikti nerimą ir jaustis laimingesniu jau šiandien…

  • Ar būną dienų, kai jauti nerimą dėl savo ateities, finansų, santykių?
  • Ar būną dienų, kai nerimas trukdo laisvai bendrauti ir pradėti naujas pažintis, bei kurti esamus santykius?
Ar gali pastebėti, nes žmonės gali pastebėti, kad nerimas siurbia gyvybinę energiją. Kuo labiau nerimauji, tuo mažiau energijos ir pasitikėjimo savimi turi, ypač jei reikia bendrauti.
Gali sveikai maitintis ir sportuoti, bet jei nerimauji, tai tas pats, kas pilti benziną į kiaurą baką…

Nerimaujame tik dėl vienos priežasties.

Dėl to, kas bus ateityje:
  • Ar man pasiseks?
  • O jei nepasiseks, kas tada bus?
  • O kam pradėti, jei gali nepasisekti?
  • Ką reikės daryti, jei mane atstums?
  • Ar aš jai iš tikro patinku?
  • Kaip atrasti mylimą darbą, o jei neatrasiu?
  • Ką kiti pagalvos? O ką jie galvoja jau dabar?
  • Ar aš pakankamai protingas, gražus?
ir t.t.

Viduje esantis balsas kurį tu girdi, netgi kai skaitai šias eilutes ir kurią nerimą.

Nerimas yra nuomonė, kad nepasiseks… Tai įprotis…

Kiekvieną įprotį galima lengvai pakeisti, nes nerimauti išmokome…

 

3 Žingsniai, kaip įveikti nerimą

1. Suprasti, kad nerimas yra įprotis galvoti, kad nepasiseks;

2. Prisiimti atsakomybę už tai, ką dabar jauti;

3. Išsiugdyti įprotį NATŪRALIAI pakeisti požiūrį į esamą situaciją sugriaunant mitus, neigiamas nuostatas ir įsitikinimus, nes kai pasikeičia požiūris, pasikeičia ir savijauta. (pvz. jei tiki, kad moterį reikia kažkaip ypatingai sudominti, nuolat būsi įsitempęs ir nežinosi ką pasakyti).

 

Ir 3 šiuos žingsnius lengviausia išsiugdyti mokymuose „Laimingas Vyras„, nes TU pradėsi be pastangų valdyti savo emocijas, o ne jos tave.

Įsivaizduok, kaip jaustumeisi, jei nerimą galėtum pašalinti per 10-15 minučių ir jis niekada nebegrįžtu?

 

Spausk čia ir sužinok daugiau apie 30 dienų gyvus mokymus internetu „Laimingas Vyras“.

 

P.S. Šie mokymai yra vertingiausi ir mano manymu geriausi, nes jie vyksta gyvai realiu laiku ir yra 80% praktiniai. Daugiau skaityk paspaudęs čia…

 

Categories
Tadas rašo

8 originalūs būdai atsikratyti baimių ir nerimo

 

Šiame straipsnyje tu sužinosi 8 originalius būdus kaip atsikratyti baimių, kuriuos galėsi taikyti kasdieniame gyvenime ir todėl tapsi daug sėkmingesnė ir patrauklesnė asmenybė bei gyvensi drąsesnį gyvenimą.

 

1. Briuso Lee metodas. Briusas Lee susirašydavo visas savo nerimo mintis ant popieriaus lapo. Suplėšydavo lapą į skutelius. Ir juos padegdavo. Laisvas nuo nerimo protas turi daugiau kūrybinio potencialo.

 

Baimė ir nerimas naudoja koncentraciją ir naikina kūrybingumą. Tavo du pirminiai turtai yra: tavo dėmesys ir tavo fizinė energija. Saugok ir plėtok tai.

 

2. Nerimo pupos. Tame nėra nieko filosofiško, tai grynai praktiškas metodas. Turėk su savim visada saujelę pupų ir stiklinę ar puoduką vandens. Kas kartą kai tik pagausi save nerimaujant – įmesk pupą į stiklinę su vandeniu. Vis dažniau pastebėdamas/-a save nerimaujant įgausi vis didesnį sąmoningumą. Kokia to nauda tau? Su geresniu sąmoningumu gali priimti geresnius sprendimus. Geresniais sprendimais gali gauti geresnius rezultatus.

 

3. Teiginiai. Stebėk kokius žodžius naudoji savo kalboje. Pavyzdžiui, skundimasis yra nerimo forma.  Stebėk ką kalbi ir keisk negatyvius žodžius pozityviais. Ištarti žodžiai įtakoja pasąmonę ir kuria joje įsitikinimus apie tave patį/-čią ir tavo gyvenimą.

 

Naudojama pozityvi kalba sukurs „aš galiu“ jausmą (vietoje „aš negaliu“ jausmo), proto būsena pradės keistis, mažės baimių ir nerimo, turėsi daugiau energijos ir matysi pasaulį per gaivius ir pozityvius akinius.

 

4. Dėkingumas. Moksliškai patvirtinta, kad kasdienis užsirašymas už kokius įvykius esi dėkingas/-a savo gyvenime leidžia persikoncentruoti iš baimių į mažus tavo gyvenime vykstančius stebuklus. Nuolatinė baimė neleidžia pastebėti to kas yra gerai tavo gyvenime. Pagalvok apie tai. Kad ir kur bebūtum pasaulyje, kad ir ką bedarytum, garantuoju nutinka kažkas gero dienos bėgyje, kiekvieną dieną.

 

Taigi, kiekvieną dieną užsirašyk į savo užrašų knygutę bent 5 dalykus už kuriuos esi dėkingas/-a. Daryk tai bent 40 dienų ir pastebėsi didelius pokyčius savyje. Be to, pradėsi džiaugtis mažais kasdieniais dalykais ir netik, „Wow! Aš turiu šeimą kuri mane tikrai myli“, „Wow! Aš turiu darbą kuris mane užpildo“, „Wow! Aš kiekvieną dieną valgau sveiką maistą“, „Wow! Aš turiu stogą virš galvos“ ir panašiai. Kaip mano draugas sako, „Aš buvau labai nepatenkintas, kad neturiu naujų batų, kol nepamačiau žmogaus be kojų“.

 

5. Matyk problemas kaip gerą dalyką. Vieninteliai žmonės neturintys problemų, tai mirę žmonės. Visi turime problemų, ir tai yra gerai, nes jos padeda mums augti. Jos ateina tam, kad padėtų mums augti. Jos suteikia galimybę išreikšti savo kūrybingumui ir talentui. Aplodismentai problemoms! (juokiuosi) Suprantu, kad sunku turėti problemų, tačiau jose yra daugybė turtingo augimo tiek versle tiek asmeniniame gyvenime.

 

6. Pasidaryk sąrašą savo problemų ir imkis veiksmo, kad jas išspręsti. Skamba akivaizdžiai, tačiau dauguma žmonių galvoja apie problemas, bet nesiima jokių tinkamų veiksmų, kad jas išspręsti. Jie galvoja, kad yra aukos ir bejėgiai. Norėčiau tave padrąsinti ir stumtelti, kad ir kokią problemą turi – imkis veiksmo ją išspręsti. Pusė kovos laimint prieš nerimą, yra ėmimasis jį sprendžiančio veiksmo.

 

7. Kiekvienoje problemoje matyk pamoką. Klausk savęs, „Kokia yra galimybė šioje problemoje?“. Pasidaryk sąrašą problemų, kad galėtum jas matyti ir paklausk savęs ties kiekviena, „Kokia galimybė yra šioje problemoje?“, nes pažadu tau – kiekvienoje problemoje bus didelė galimybė pagerinti verslą, santykius, gyvenimą, įgauti geresnį įsitikinimą ar pasikeisti kas esi ir augti iš baimės į vis didesnę savęs pasitikėjimo ir atsipalaidavimo zoną.

 

8. Išmok medituoti. Medituodamas/-a pagerinsi savo koncentraciją. Natūraliai būsi tai kas esi. Turėsi daugiau energijos. Jausi daug didesnį ryšį su aplinka. Džiaugsmą tu pradedi imti iš vidaus, todėl niekas negali jo iš tavęs atimti. Nei duoti. Esi tiesiog laimingas/-a, ir tuo pačiu atsidarai pozityvioms naujoms galimybėms. Sėkmė ir baimė yra du skirtingi dalykai.

 

============================

Paulės atsiliepimas po savaitės paleidinėjimo meditacijos audio įrašų naudojimo:

Manau pagrindinis laimėjimas – dingo baimė bendrauti su žmonėmis! Pasidariau ramesnė. Ir dar, ankščiau pastoviai žmonėse ieškojau trūkumų, dabar gatvėse, transporte, tiesiog priimu juos kaip savo gyvenimo dalį. Ačiū labai.

Paulė M., 30m., konsultantė

Įsigyk paleidinėjimo audio įrašus ČIA.

Categories
Sėkmės psichologija

Apie stresą (II dalis) Kaip suvaldyti?

Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Kiekvienam gyvenime pasitaiko neigiamų įvykių. Gal užklumpa liga, išyra ilgalaikiai santykiai, paaiškėja, kad partneris užmezgė romaną, o gal artimas bičiulis skleidžia užgaulias paskalas.

Visai suprantama, kad tokie įvykiai kelia nerimą, liūdesį ir depresiją. Dažnai žmonės daug galvoja apie praeitį, apgailestaudami, kad viskas susiklostė taip, o ne kitaip. Jei kančią sukėlė kitas žmogus, mintys gali suktis apie kerštą ir pelnytą bausmę.

Neretai tokia patirtis žadina pyktį, kartėlį ir agresiją. Jeigu kabančio maišo daužymas mūvint bokso pirštines situacijos negerina, net ją blogina, tai koks gi geriausias būdas susidoroti su tokiomis emocijomis?

Viena iš galimybių – imtis to, ko neįmanoma daryti piktam. Pažiūrėti juokingą filmą, nueiti į vakarėlį, pažaisti su šunyčiu, išspręsti sunkų kryžiažodį. Dar prasiblaškyti galite mankštindamiesi, piešdami, leisdami vakarą su draugais ar šeima. Toks elgesys malšina palyginti nedidelės bėdos sukeltą įtampą, bet vargu ar šalina sunkesnes ilgalaikio nusivylimo priežastis.

Tačiau yra veiksmingesnis sprendimas, nereikalaujantis ilgų psichoterapijos seansų ar begalinių problemos svarstymų su aplinkiniais. Nereikia gaišti ilgų mėnesių, pakanka kelių minučių.

Buvo įrodyta, kad jis padeda netekusiems artimųjų, išgyvenusiems širdies priepuolį bei katastrofų aukoms. Jis vadinamas „naudingų padarinių ieškojimu“ (verta prisiminti posakį: „Nėra to blogo, kas neišeitų į gera“).

 

Naudingų neigiamos patirties padarinių ieškojimas

Šią procedūrą iliustruoja tyrimas, kurį atliko Maiklas Makalogas ir jo kolegos iš Majamio universiteto. Eksperimento pradžioje daugiau kaip 300 paskutinio kurso studentų buvo paraginti prisiminti po vieną atsitikimą iš savo gyvenimo, kai kas nors juos įžeidė, įskaudino. Visi studentai prisiminė ką nors gniuždančio: kaip juos išdavė, užgauliojo, atstūmė, paliko ir pan.

Tada trečdalis dalyvių kelias minutes aprašinėjo įvykio detales, telkdami dėmesį į kilusio apmaudo stiprumą ir neigiamus tos patirties padarinius gyvenime.

Antra grupė darė tą patį, bet dėmesį kreipė į naudingus tos patirties rezultatus, pavyzdžiui, po to sutvirtėjo ar įgijo daugiau išminties. Trečia grupė šiaip sau raštu dalijosi kitos dienos planais.

Tyrimo pabaigoje kiekvienas užpildė anketą, įvertinančią jų mintis ir jausmus, susijusius su nuliūdinusiu ar įskaudinusiu žmogumi. Rezultatai parodė, kad vos kelias minutes pagalvojus apie naudingus skausmingos patirties padarinius dalyviam atlėgo aplinkybių sukeltas pyktis ir liūdesys.

Jie kur kas atlaidžiau pažiūrėjo į tuos, kurie juos įskaudino, ir nebedegė dideliu noru keršyti ar jų šalintis. Naudingų neigiamo gyvenimo įvykio rezultatų ieškojimas gali priminti dideliu troškimu paremtą tikėjimą. Tačiau yra įrodymų, kad naudingi padariniai gali būti tikri.

Pavyzdžiui, moksliškai patvirtinta, kad po rugsėjo 11 d. teroristų išpuolių sustiprėjo tam tikri teigiami amerikiečių būdo bruožai, tokie kaip dėkingumas, viltis, geranoriškumas, gebėjimas vadovauti ir darniai bendradarbiauti.

Be to, tyrimai atskleidė, kad po sunkios fizinės ligos žmogus gali pasidaryti drąsesnis ir doresnis, labiau trokšti žinių, būti geriau nusiteikęs ir labiau vertinti grožį.

Kai apima pyktis, agresyvius jausmus vargiai numaldysite užsimovę bokso pirštines ar trankydami pagalvę, nuo to jie gali net dar sustiprėti. Tačiau tuos jausmus įmanoma gerokai susilpninti, jei sutelksite dėmesį į naudingus neigiamų įvykių, sukėlusių jūsų pyktį, padarinius.

Kitoje dalyje aprašysime keturkojo šuns draugo naudą mūsų sveikatai ir mažinant stresą. Teigiamas poveikis – didžiulis.

Linas Mitaitis

Categories
Sėkmės psichologija

Kaip įveikti nerimą?


Šioje skubančioje ir niekur nespėjančioje visuomenėje mes vienu metu atliekam daugybę dalykų, visų jų aišku nespėjame atlikt. Mes pradedame jaudintis, nervuotis dėl neatliktų užduočių, neaiškios ateities ir kitų dalykų. Nervai mus žudo. Kaip galima nueiti ramiai pasivaikščioti į parką, paklausyti paukščių čiulbėjimo, sniego ar žolės šnarėjimo kai aplinkui tiek daug darbų ir neaišku ką viršininkas apie juos pagalvos. Norint pajusti gyvenimo malonumą, būtina nusiraminti ir atsikratyti viso šlamšto, kuris dedasi jūsų galvoje. Mąstykite pozityviai ir kiekvieną negatyvią mintį numalšinkite. Štai trys žingsneliai, kurių padedami jūs atsikratysite nerimo:

Užrašykite tai kas jus neramina. Dažniausiai mes turime problemą, kuri užima visą mūsų protą, kuri neleidžia mums užmigti. Pirmiausia suraskite ją, tada užsirašykite ant lapo popieriaus ir nieko nelaukdami imkite ją spręsti.

Suskirstykite didžiąją problemą į mažesnes dalis. Taip ji atrodys labiau išsprendžiama. Pradėkite nuo pirmos plano dalies ir tik tą dalį visiškai išsprendus imkite kitos.

Imkitės veiklos tuojau pat. Jei viską atidėliosite, tai problema niekada ir nebus išspręsta. Nieko nelaukite, veikite dabar. Galbūt jūs šitą straipsnį skaitote vidury nakties, tuo atveju pasirašykite planą ką turėsit nuveikt ryt iš pat ryto, ką poryt, ką užporyt, kiek tik pajėgsite, kol visa problema bus išspręsta.