Categories
Motyvacija

Kodėl mes negauname to, ko norime?

Turbūt nerasime žmogaus kuris neturėtu norų. Visi turi begalės norų. Visada norisi geresnių santykių, daugiau pinigų, gražesnio kūno, daugiau laimės gyvenime ar kokio šokolado.

Dažnai norai, lieka tik norais todėl, kad tai ko tu nori, dažnai nėra tai, ko tau reikia.

Jeigu tu nori pakeisti darbą, nori geresnių santykių, nori daugiau pinigų ir nieko dėl to nedarai, tai yra ženklas, kad tau to net nereikia. Jeigu tau to reikėtu, tu jau senai būtum pusiaukelėje.

Daugybę vyrų nori susirasti svajonių (pagal įsivaizdavimą) merginą. Kiek iš tų norinčiu jas susiranda?  5 % ? 10 %? Susiranda tik tie, kuriems reikia svajonių merginos kaip oro, o ne kurie nori.

Žmonės pradeda užsiimti verslu ne todėl, kad jie nori, o todėl, kad jiems reikia juo užsiimti. Galbūt jiems reikia geriau gyventi, galbūt jiems reikia išlaikyti šeimą, galbūt jiems reikia save realizuoti versle ir t.t.

Tarkime yra vieniša mama su vaiku. Finansinė padėtis prasta. Ji darys tai ko nori ar tai ką reikia? Jai reikia išgyventi, išmaitinti šeimą, ji ras šimtą būdų kaip tai padaryti, jai nerūpės jos EGO, jai rūpės rezultatas.

Pajusk kaip skiriasi REIKIA ir NORIU. Šiuose žodžiuose visiškai skirtinga galia slypi. Žodis noriu, neturi jokios energijos. Noriu geriau gyventi ir toliau sėdžiu fotelyje prie facebook‘o.

Mes daug norime ir nieko dėl to nedarome, nes tikimės stebuklo kuris viską padės ant lėkštutės.

Kaip noriu, pakeisti į reikia.

Pasikviesk draugą ar draugę pas save į namus. Prisipilk pilną vonią vandens. Panardink galvą į vandenį ir tegul tavo draugas neleidžia tau iškišti galvos iš vonios. Turėtu viskas atrodyti taip, lyg tave skandina. Pradžioje tu norėsi įkvėpti oro, bet po kokių 40s. tau reikės įkvėpti oro. Po 40s. kai tau reikės įkvėpti oro, tu įdėsi maksimalias pastangas, kad išgyventum, nes tau reikia išgyventi, čia jau noriu nebelieka.

Didžiausi REIKIA atsiranda tada, kai mes patenkame už komforto ribų, o kol sėdi savo minkštoje kėdėje, tau kylą tik norai, o ne REIKIA. Noras nemotyvuoja veikti.

Vyrai kurie eina į sporto salę, kuria verslus ar pradedu 90 dienų mokymus yra tie, kuriems reikia sustiprėti, kuriems reikia daugiau uždirbti, kuriems reikia turėti savo svajonių merginą ir tvirtus santykius.

Tu esi tas kuris NORI? Ar tas kuriam REIKIA? 90 dienų mokymai skirti tiems, kuriems reikia, o ne tiems, kurie tik nori save pakeisti. Jeigu tau reikia atgauti pasitikėjimą savimi, susitvarkyti santykius su moterimis spausk čia ir dalyvauk 90 dienų iššūkyje.

Categories
Ilgalaikiai santykiai Vyriškumas

Būdamas santykiuose neišsižadėk savęs!

Žmonės yra vienišos būtybės. Mes praleidžiam savo gyvenimus ieškodami būdo susijungti su aplinkiniais, ieškome būdo būti kažkuo daugiau negu viena esybė. Šios paieškos dažniausiai susijusios su draugo ir mylimosios paieškomis.

Kai mes randami kažką, ką pamilstame, mes jaučiame, jog galime sukurti specialų ryšį su tuo žmogumi – ryšį kurio mes negalime sukurti su bet kuo – ir mes esame teisūs. Vis dėl to, galvojimas, jog mes galime tapti vienu asmeniu su savo partneriu yra kvailystė kuri tiesia mums kelia į bėdą.

Tu esi vienintelis, toks visada ir būsi. Tai glumina… žmonės sugeba padaryti tiek daug visokiausių dalykų, bet retai yra patenkinti savimi, būdami savimi, tiesiog būdami žmonėmis. Dauguma žmonių ieško savo “trūkstamos dalies“ , todėl,  jog nėra patenkinti patys savimi.

Dėl kažkokios visiškai nelogiškos priežasties, žmonės linkę manyti jog, nors jie ir nėra laimingi būdami savimi, tačiau jie bus laimingi būdami su kažkuo. Žmonės negali padaryti tavęs laimingo; jie gali pridėti laimės, suteikti džiaugsmo, tačiau negali tavęs padaryti tikrai laimingu. Laimė egzistuoja tik tavo mintyse. Jeigu tu negali padaryti savęs laimingu, tai joks kitas žmogus pasaulyje to taip pat nesugebės.

Tikrojo savęs ieškojimas tai svarbiausias dalykas kurį gali nuveikti žmogus per savo gyvenimą. Viską ką tu darai, ką galvoji, kaip elgiesi, viskas apibūdina tave. Mūsų mintys daro didelę įtaką mūsų veiksmams.

Jeigu tu tiki jog esi silpnas, bevertę gyvybės forma, tai tu tiesiog pats laužai sau stuburą; jeigu tu laikai save drąsiu ir stipriu – tada pasaulis tau kris po kojom. Svarbiausias dalykas yra tai kokiu tu save laikai ir nesvarbu kaip tu tai darai, svarbu, kiek ilgai tai darysi.

Necharakterizuoti savęs kaip žmogaus, tai tas pats kas nežinoti koks tu žmogus esi; nėra nieko baisiau. Be aiškumo, nėra tikslo. Be tikslo jautiesi čia nereikalingas, nežinai dėl ko stengiesi.

Svarbus dalykas prisiminimui, kad viskas šiam pasaulyje turi savo vietą., tikslą; nėra jokių atliekamų detalių. Egzistencija buvo sukurta per daug tobula, jog tai būtų klaida. Taigi ir tu čia esi dėl priežasties ir viskas ką reikia padaryti tai surasti tą priežastį, tikslą; laimė veršis per kraštus.

Vienas klaidingas požiūris, tai, kad tavo tikslas tiesiog mylėti žmogų kurį myli. Dažnai tai girdime dainose, filmuose; vyras švaisto savo gyvenimą tikėdamas susigrąžinti prarastą meilę arba moteris kuri tvirtina, jog jos vienintele priežastis gyventi yra jos mylimasis. Tai visiška nesąmonė.

Sakykime, jog kažkur pasaulyje yra tas vienintelis žmogus skirtas būtent mums; bet vis tiek tai nereiškia, jog mūsų gyvenimo tikslas yra rast jį ir mylėt.

Atiduoti savo gyvenimus vienam tikslui – mylėti kažką kitą, gyventi dėl kito žmogaus, tai tiesiog kankynė… Ir nesvarbu kaip tu sunkiai stengsiesi, kaip daug kankinsies ir aukosiesi, tu vis tiek būsi TU, o tavo meilė bus kažkas kitas.

Tu ir tavo mylimoji niekada nebūsit “vienas“  – tai neįmanoma. Tavo mintys visada priklausys tik tau. Tavo veiksmai visada bus tik tavo. Ir čia nėra dėl ko depresuoti; tai nuostabu. Sugebėti dalintis savo gyvenimu, savo patirtimi, nusivylimu ir džiaugsmu su kitu žmogumi, tai yra didėlė dalis to, dėl ko mes gyvenam. Bet dar svarbiau yra išlaikyti save, atskirai nuo savo draugės.

Labai miela save ir savo merginą tapatinti su žodžiu “mes“, bet kartu tu privalai išlaikyti savąjį aš,  atskirai ir tuo pat metu gyventi atskirą gyvenimą. Kiekvienam žmogui reikia privačios erdvės, jam pačiam priklausančių užsiėmimų, hobių, draugų.  Išlaikant visą tai, tau leis mėgautis savo pačiu gyvenimu, nepriklausomu nuo santykių.

Tokie dalykai yra raktas į sveikus, normalius santykius; kai reikalai subjaurėja – kas visada nutinka – tu gali padaryti pauzę ir ištrūkti nuo savo draugės kelioms valandoms ar dienoms ir vėl pasijusti savimi, savo batuose.

Jeigu pakliūsi į spąstus ir nebežinosi kas esi, galiausiai pradėsi panikuoti, nežinosi ką daryti ir santykiai pradės griūti. Nors ir dabar atrodo viskas gražu ir idiliška, bet po kelių mėnesių, metų ar dar daugiau, prieisi išvadą jog tau trūksta laisvės. Ir kaip dauguma žmonių, užuot žengtelėję atgal ir įkvėpę gaivaus oro, tu pradėsi kaltinti mylimą žmogų, dėl savo nesugebėjimo kontroliuoti savo gyvenimo.

Jausiesi tarsi praradęs savo gyvenimo kontrolę, praradęs save. Galiausiai nuspręsi jog tau labiau tinka viengungio gyvenimas, negu tas kurį turėjai iki šiol. Bent jau tokiu atveju tu vėl galėsi būti savimi, skirti laiko savo, o ne “mūsų“ pomėgiams.

Ir štai kaip mūsų gyvenimo meilė dingsta; ne dėl to, kad blogi santykiai, o tiesiog dėl to, jog kaip apsėstas bandei kuo geriau pažinti savo partnerę ir tam tiek daug laiko skyriai, kad galų gale pamiršai kas esi pats.

Gali būti vienišas, gali turėti ir gražius santykius – bet du niekada nebus vienas; tai tiesiog prieš žmogaus natūrą.

Mantas Matusevičius  parengta  pagal elite daily

AlfaVyras.lt

Categories
Įkvepiančios istorijos

Norų išpildymo medis

Kartą pavargęs keliautojas ieškojo vietos poilsiui. Priėjo jis išsikerojusį medį, kuris viliojo vešlių šakų pavėsiu, ir nusprendė čia pailsėti.

O kadangi diena buvo karšta, keliautojui kilo nenumaldomas noras atsigerti. Ir kai tik šis noras įgavo aiškias formas jo vaizduotėje, prieš jį tarsi iš niekur atsirado sklidina šaltų vaisių sulčių stiklinė.

Keliautojas labai apsidžiaugė, atsigėrė. Paskui jis pagalvojo: “kaip būtų puiku, jei čia atsirastų minkštas guolis”. Ir guolis tuoj pat atsirado.

“Kaip šaunu!” – pagalvojo keliautojas, – bet būtų dar geriau, jei čia atsirastų ir mano žmona…” Ir tuoj pat prieš jį atsirado žmona.

Tačiau ją išvydęs, keliautojas išsigando: “o kas, jei žmona netikra? O kas, jei tai demonas jos pavidalu?” Kai tik ši mintis šmėkštelėjo jo galvoje – žmona pavirto demonu.

Keliautojas žado neteko iš baimės: “šis demonas gali mane praryti!” Ir, žinoma, jo mintis tuoj pat tapo realybe: demonas ėmė jį ir prarijo…

Mūsų norus išpildantis medis yra pats gyvenimas. Anksčiau ar vėliau mūsų mintys materializuojasi.

Tačiau norų įgyvendinimas neteikia pasitenkinimo, o tik gimdo vis naujus norus. Taip mūsų norai kuria supančią mus realybę.

Įsitikinimai ir emocijos – ypač pyktis ir kaltės jausmas – mūsų galingą dvasinę energiją taip pat paverčia realybe.

Štai taip viskas, ko mes stipriai trokštame – galiausiai pasireiškia mūsų gyvenime. Ir galų gale, kaip tą keliautoją, mus gali “praryti” materialūs norai.

Mūsų norai, tikėjimas ir baimės nukreipia mūsų mintis tam tikra linkme ir formuoja mūsų asmeninę realybę.

Jei mes norime sukurti sveiką, laimingą ir harmoningą realybę – mes turime labai aiškiai to norėti ir neleisti atsitiktiniams norams suvilioti mus pasukti apgaulingomis kryptimis.

Būtina auginti savyje laimingas, sveikas, pozityvias mintis – kad būtent jas realizuotų mūsų gyvenimo norų išpildymo medis.

Taigi: ko gi jūs norite iš tikrųjų?..

Autorius – R. E. Nadžemi

Dėkojame http://www.ruvi.lt

Categories
Ilgalaikiai santykiai

Ko iš tiesų nori moterys…

Gyvenant kartu daugelis porų galutinai įsitikina, kad vyrai kilę iš Marso, o moterys – iš Veneros.

Lyčių psichologijos skirtumai tampa pagrindine šeimos konfliktų priežastimi. Petras niekaip nesupranta, kaip jo Angelė sugeba šitiek laiko su drauge pliurpti telefonu, o pastaroji savo ruožtu skundžiasi pašnekovei, kad jos antroji pusė visiškai neįsiklauso į tai, ką šioji kalba.

Na, o Laikas.lt pateikia Jums keletą specialistų pastebėjimų, padėsiančių perprasti dailiosios lyties psichologiją ir taip pagerinti šeimyninio gyvenimo kokybę.
1. Moterys visuomet trokšta būti svarbiausiu dalyku vyro gyvenime

Paslaptis tame, kad vyrai ir moterys pavydi skirtingų dalyku. Stiprioji lytis nerimauja dėl potencialių seksualinių partnerių, konkurentų, kai tuo tarpu dailioji – dėl laiko, kurį vyras praleidžia ne su ja. Ir nesvarbu, ką pastarasis veikia: sėdi su draugais bare ar žaidžia golfą. Daugelis vyrų teisintųsi: „bet juk ji žino, kad už ją svarbesnių nėra!“. Ne, tol kol iki vėlumos sėdėsite darbe, o pakeliui užsuksite į sporto klubą – nežinos.
2. Moterys nori, kad vyras imtųsi namų ruošos darbų neprašomas

Niekas taip nesiutina moterų, kaip vyrai, kurie plaudami indus demonstratyviai parodo darą joms paslaugą. Santuokoje gyvenančiai moteriai kaip oras reikalingas žinojimas, kad jos vedybinis gyvenimas paremtas bendradarbiavimu, t.y. konfliktų šioje srityje nekiltų, jei žmonai plaunant indus, vyras imtųsi grindų. Beje, moksliškai įrodyta, kad vyrai, savanoriškai besiimantys buities darbų, patiria didesnį vedybinį ir seksualinį pasitenkinimą.
3. Tam, kad moteris seksualiai susijaudintų, reikalingas emocinis artumas

Įsivaizduokitę porą, kuri visą dieną iki nukritimo dirba atskirai ir susitinka tik naktį. Lovoje vyras imasi iniciatyvos, tačiau lieka atstumtas. Kodėl? Todėl, kad prieš suartėjant fiziškai, moteriai būtina užsitikrinti emocinį, mentalinį ryšį. Tą sunku padaryti visą dieną praleidžiant atskirai. Skambtelkite jai nors minutei – Jūsų balsas užtikrins taip reikalingą artumo poreikį.

4. Nedovanokite apatinio trikotažo ir virtuvės įrankių – tai gali ją kaip reikiant suerzinti

Žinoma, šis teiginys galioja ne visoms moterims – yra tokių, kurios tiesiog dievina išpakuotoje dėžutėje rasti prabangius nėriniuotus apatinius. Tačiau tos, kurios mąsto priešingai, priverčia gerokai pavargti savo antrąsias puses. Kodėl? Išvydusi dovaną, moteris visuomet galvoja apie jos reikšmę. Pavyzdžiui, jei vyras įteikė žmonai jos mėgstamiausio autoriaus naujausią knygą – vadinasi, jis įsiklauso į tai, ką ji kalba, jei padovanojo elektrinį plaktuvą – ji jam mažai rūpi ir svarbiausia – jo paties gerovė ir komfortas. Vyrai pasakytų:  kodėl ji tuomet pati nepasako, ko nori? Na, jei ji turi tai sakyti, vadinasi, ji mažai jam terūpi. Taip mąsto moterys.
5. Atsakymas į klausimą „Ar aš atrodau stora?“ egzistuoja!

Daugelis vyrų pripažins, kad tokio tipo klausimai – tikras košmaras. Jei atsakysi teigiamai – tu lavonas, jei neigiamai – būsi apšauktas melagiu. Tad ką daryti? Psichologai teigia, kad tokiais atvejais gelbėja humoras. Tad jei išgirstate „Ar mano figūra tokia pati, kaip mums susipažinus?“, linksmai atšaukite – „Ar tau atrodo, kad aš plinku?“. Akivaizdus faktas, kad Jūsų galvą iš tiesų puošia vis retėjančios garbanos, bus pats iškalbingiausias.
Taigi, lieka palinkėti sėkmės įsiklausant vienam į kitą!
Categories
Laimė Sėkmės psichologija

Nuoširdumas ir stiprybė

Nuoširdumas
Nuoširdumas

Keletą kartų per metus tenka važiuoti taksi ir išgirsti vairuotojus kalbančius „racija“. Pradėdami kalbėti „racija“, jie sako, labai gražų, mažybinį žodelį, kuris daug reiškia kiekvieno iš mūsų gyvenimuose – „centriukas“.

Kiekvieną kartą, kai netenkam gyvenimo jėgos, netenkam ir savo centro pojūčio – darome ne iš centro. Tai darome silpnai ir neužtikrintai, nes toje srityje praradome nuoširdumą… Ir štai prieš mus situacija, kurioje „reikia“: meilikauti, meluoti, kontroliuoti, įkalbinėti ar eiti prieš savo norą. „Centriukas“ sako: „ne“, bet žmogus bando, o pabaiga visada vienoda – nemalonumai viduje.

Nuoširdumas yra stiprybė ir bene pati didžiausia. Ar kada nors jautėtės silpnas kai sakėte tiesą? Kai reikia viską išsakyti, yra baisu, bet sakant patiriam didžiulę laisvę ir pamatom, kad tai buvo šimtą kartų lengviau, nei galvojom! Tuo pačiu metu, kai tiesa aplanko liežuvį, širdį aplanko ramybė.

Pastebėkite, kad kai netenkate stiprybės, visada esate įsivėlę į kažkokį „muilą“. Kažkokie klastingi ir neaiškūs, nenuoširdūs ketinimai, intrigos ir pan. Visa tai atima stiprybę, nes nuoširdumo ten nebuvo! Gamta palaiko nuoširdumą ir už jį suteikia žmogui stiprybę. Kai tik imatės laikytis nuoširdumo – visos bėdelės tiesiog išgaruoja.

Mums lieka tik peržiūrėti savo norus, ketinimus, veiksmus, darbus ir sutikrinti juos su nuoširdumu. Pasiryžkite gyventi nuoširdų gyvenimą ir kuo greičiau „nusimeskite“ visus tuos dirbtinumus, jeigu tokių turite.

Ieškokite įkvėpimo, jie pagyvina nuoširdumą

Aukštais idealais įkvėptas žmogus, turi nepamatuojamą jėgą nuveikti savo kilnius darbus, tad ieškokite įkvėpimo. Įkvėpimą lengva rasti šiais būdais:


Skaitykite kuo aukštesnių vertybių knygas. Pasidomėkite dvasingumu, ten parašyta per nelyg daug išminties, kad ją praleisti.
Skaitykite biografijas žmonių, kurie gyveno „iš idėjos“. Lengva užsikabinti ir dirbti su motyvacija aptekti pinigais. Pasidomėkite žmonėmis, kurie gyveno stipriais idealais ir pakeitė pasaulį be finansinės motyvacijos.
Susipažinkite su žmonėmis, kurie gyvena aukštomis vertybėmis, tai bus bene didžiausias įkvėpimas.
Įkvėpianti poezija, dainos ar istorijos.
Paprasta ir nuoširdi malda. Ar įsivaizduojate puolusį į depresiją žmogų, kuris nuoširdžiai tiki Dievu? Aš irgi ne. Pažįstu milijonierių, kuris šiuo laikotarpiu prarado daug pinigų, bet neprarado šypsenos, nes moka melstis (nebūtina būti krikščioniu, kad tai daryti).

Laikykitės savo „centriuko“!

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Sėkmės psichologija

Kuom skiriasi lūzeris nuo pasipūtėlio, “Bagotas” ir vargšas, klounas ir rimtuolis ?

Praktiškai niekuo. Jie yra tik žaidimo kraštutiniai variantai. Žaidimo, kuris vadinasi “stipresnis ir silpnesnis”; “Geresnis ir blogesnis”;  ”Kietesnis ir minkštesnis” . Tai žmonės, kurie žaidzia taip vadinamus Jėgos žaidimus. Vienoje situacijoje jie yra geresni, kitoje blogesni, ir taip visą laiką. Viena būsena keičia kitą. Tevai ir giminės sako: ” neišsišok, būk savo vietoj”. Mokytojai klasėje sako: “būk ramus, netrukdyk kitiem”. Tokie patarimai moko tik vieno- nebūk tas kietesnis, stipresnis, nes kiti jų nemėgsta. Tačiau būti juo nėra blogai.

Kaip nustoti gaišti laiką ir atsikratyti šitų paprastų žaidimėlių? Ogi duoti, kurti vertę, dovanoti. Apie ką aš čia? Lūzeris ir pasipūtėlis. Vienas trokšta dėmėsio, kitas jo turi apsčiai, tačiau nė vienas iš jų tuo nesidalina su kitais. Tai juos ir laiko tame uždarame rate. Ka galima padaryti? Tada, kai esi geresnis, viršesnis ir t.t. imk ir padėk tam silpnesniam, minkštesniam ir apskritai visiem. Duok, dalinkis, gera nuotaika vertingom žinom, patarimais, savo laiku, pagalba, juoku, džiaugsmu. Tada ne tik išsisuksi nuo tų, laiką ir jegas eikvojančių, jegos žaidimų, bet dar ir padėsi kitam žmogui. Būk tuo stipresniu ir kietesniu, tačiau ne vien tik sau.

Kas keisčiausia, kad kai pradedi savo norus įgyvendinti su tikslu, pasidalinti rezultatais- tau padeda aplinkiniai, sulauki pasitikėjimo, atsiveria durys, kurios kitu atveju būtų uždarytos. Nustebtumei sužinojęs, kiek daug galimybių tobulėti atsiveria savanoriams. Man teko vadovauti savanoriams per Gatvės muzikos dieną, tačiau tai dariau ne vien tam, kad patenkinčiau savo norus ar dar kažką. Tai dariau tam, kad padėčiau tvarkytis VEKS darbuotojams, tam kad suteikčiau progą tobulėti kitiems, tam kad įgyčiau žinių, kurias vėliau galėsiu perduoti kitiems. Kita situacija, kurią draugam pasakoju kaip anekdotą: kartą turėjau savo kabinetą, du kompiuterius, darbinį telefoną, netgi naujutėlaitę mašiną, dirbau prie atsakingo projekto… tačiau tik negavau algos  tą dieną.

Pabaigai vieno protingo žmogaus žodziai: “Kuklumu pasaulio neišgelbėsi” Pridėsiu- puikybe irgi.

www.radausave.lt

Categories
Laimė Puikus Gyvenimas

Laisvas ir turtingas


drugelis, laisveLaisvas ir turtingas, ar ne šių žodžių sąjunga nusako sėkmę, laimę ir apskritai – gyvenimo tikslą? Manau ne vienam, tai yra gyvenimo tikslas ir aš čia rašau ne tam, kad sumenkinčiau „vartotojiškos visuomenės” žodžių kratinį, o tam kad įneščiau šiek tiek daugiau aiškumo savyje ir jumyse. Pradėkim nuo terapinių klausimų – ar laikai save turtingu? O laisvu? Jei į abu klausimus atsakei teigiamai, nuoširdžiai sveikinu. O jeigu vis dėlto abejoji ar purtai galvą, suklusk, turiu ką tau parašyti.

Išties turto troškimas nėra ypatingas noras. Žmonių norai įvairiausi nuo sekso pertekliaus iki garbės bei pripažinimo, bet kas mane stebina, kad turtas yra tapęs laisvės sinonimu. Ar tikrai turtas yra laisvės garantas? Žinoma, tai labai priklauso tuo to, ką laikai laisve. Ar laisvė tam tikra pinigų suma banke? Tai kodėl tada kai ją jau turi, norisi daugiau? Pabunda godulys, kurio pamaitinti yra neįmanoma. Ar tavo norams yra kada atėjusi pabaiga? Ilgiau nei kelioms minutėms? Pasakysi jog kol kas ne, bet.. Jei dabar negana, kada bus gana? Pakartosiu šį labai svarbų klausimą – jei dabar negana, kada bus gana? Tu juk žinai, kad niekada. Niekada nebus gana jei dabar nėra gana ir nesvarbu kiek ir ko turėsi. Ir tai galioja ne tik turtui, bet ir visiems kitiems norams. Aš tai galiu kartoti tūkstančius kartų, bet išgirsti valia tau.

Tai sakau ne dėl to jog noriu sumenkinti turto ar kitų troškimų reikšmę mūsų gyvenimui. Aš tik noriu, kad suprastum, kad norų ir troškimų pildymas atveda…prie naujų norų ir troškimų. Tai žaidimas, matrica be pabaigos kol jos neperpranti, o kai perpranti gali pakeisti žaidimo taisykles ir laimėti. O laimėti pakankamai paprasta, tereikia ištarti šiuos žodžius ir jais patikėti – man jau gana, aš turiu užtektinai. Patikėti yra sunkiausia dalis, nes mes taip nepratę tikėti ir pasitikėti savimi. Aplinkui veikia įvairios jėgos, kurios nėra suinteresuotos mūsų gerove, pvz., televizija ar tam tikri „draugai“. Jos nori tau pasakyti, kad tu negyveni gerovėje jog tau dar trūksta… Tegul tai būna užduotis tau – atpažinti šias jėgas savo gyvenime ir neleisti joms „vogti“ tavo pasitikėjimo savimi. Neleisk vogti savo prigimtinių teisių į tikėjimą ir pasitikėjimą savimi.

Taigi, kas atsitinka, kai pasakai sau – man jau gana, aš turiu užtektinai? Ar palieka lengviau? O ramiau? Ar tai artimiau laisvės pojūčiui nei turto, ar kito noro pildymas prisidengiant didingu laisvės vardu? Laisvė tai ne aklas sekimas paskui godulingus norus ir troškimus. Taip pat laisvės neatrasi rytoj jei jos nerandi šiandien. Ar tu pasiruošęs išgirsti koks žmogus yra laisvas? Laisvas ne tas kuris gyvena pertekliuje, bet tas kuriam nieko nereikia. Tai utopija? Turbūt. Kiekvienas tavo noras, ar troškimas atima dalelę tos laisvės. Jau geriau norėk mažiau ir saikingai, nes taip ir liksi vergu su visam.

Saulius Šunauskas

www.gyventi.lt