Categories
Dieta ir Mityba

15 patarimų kaip numesti nereikalingus kilogramus.

Šiuolaikinėje visuomenėje gyvenimas tiesiog verda. Kiaurą dieną žmonės yra užguiti rutinos – dirba nuo ryto iki vakaro, siekia karjeros, bando prasimušt gyvenime. Dauguma jų būna išvargę, suirzę, strese, – kieno pasekoje, jie galvoja tik apie vieną: darbą arba rytojų, visiškai nesusimąstydami apie save.
Todėl tokie žmonės, paprastai, per daug nesirūpina tuo ką valgo, geria, – jie tiesiog neturi tam laiko. Tačiau vieną rytą pabudę, jie pagaliau pamato tai, kas priverčia juos susimąstyti ir visgi priimti kitokį spredimą. Štai čia ir susiduriam su viena iš pagrindinių XXIa. problemų – viršsvoris.
Daug žmonių turi šią problemą. Tačiau tik vieniems jų pavyksta ją įveikti. Pastarųjų paslaptis tame, jog jie bet ką atiduos, jog būtų lieknesni ir jiems nesvarbu kiek tai užtruks, jie, paprasčiausiai, savim tiki. O štai likusieji, susidūrę su pirma kliūtimi savo kelyje, iškarto pasiduoda.
O toji kliūtis paprastai būna rezultatai, kurių jie tikisi, neatkreipdami dėmesio į gamtos dėsnius. Būkime realistai tu tikrai nenumesi 10kg per mėnesį, net 5kg nenumesi. Svorio mėtimas yra ilgas ir daug pasiryžimo reikalaujantis darbas. Daugiausiai kiek gali numesti per mėnesį svorio yra 1-3kg.
Svoris priklauso nuo daugybės faktorių: genetikos, krūvio dienos metu, mitybos, aplinkos. Žinoma, kai skaičiai tokie menki, pradingsta motyvacija, tačiau patikėkit, jūsų darbas atsipirks, būsite kur kas laimingesni ir labiau pasitikintis. Svarbiausia nenuleist rankų! Štai čia pasidalinsiu patarimais, kaip numesti nereikalingus kūno riebalūs.

 

Patarimai – kaip nuvesti svorio:

Sumažink kalorijų skaičiaus gavimą iš angliavandenių. Taip, teisingai. Kūno riebumo didėjimą skatina ne tik riebalai, tačiau ir angliavandeniai. Yra dviejų tipų angliavandeniai: greitųjų įsisavinimų ir lietųjų įsisavinimų. Tačiau riebalai auga tik iš pirmosios grupės. Greitai įsisavinami angliavandeniai turi daug cukraus, kuris yra labai lengvai suvirškinamas ir greitai įsiurbiamas organizmo energijos pavidalu.
Todėl būtinai šią energiją turi išeikvoti, antraip ji virs riebalų pavidalu. O štai lėtojo įsisavinimo angliavandeniai yra virškinami daug lėčiau. Organizmas po truputi siurbia iš jų energiją, kurią organizmas spėja išnaudoti, todėl ji nevirsta riebalais.

Blogieji angliavandeniai. Visi produktai turintys cukraus: vaisiai, saldainiai, bandelės, balta duona…

Gerieji angliavandeniai. Juoda duona, grūdai, kruopos, visos grūdinės kultūros…

Abi rūšys yra svarbios tinkamam organizmo funkcionavimui, tačiau kai jomis nepyknaudžiaujama. Suprantu, kad saldūmynus iškeisti į juodą duoną bus sunku, tačiau norint rezultato, turi aukotis. Sumažink bent per pusę kalorijų skaičiaus gavimą iš blogųjų angliavandenių ir pakeisk jį geraisiais. Tai bus geras žingnis norimo rezultato link.

Sumažink bendrą kalorijų skaičių per dieną. Turi padaryti kalorijų stygių organizmui, kad jis pradėtų naudoti savo sukauptus išteklius – riebalus. Paprasčiausiai, turi su maistu gauti mažiau kalorijų, negu išnaudoji per dieną. Tuo pačiu stenkis, suvartoti kuo mažiau greitojo maisto produktų: hamburgerių, kebabų ir t.t.

 [adrotate group=“3″]

Pradėk daryti kardio pratimus. Kardio pratimai yra velniškai svarbus dalykas, padedantis deginti riebalus. Bandymas numesti riebalūs be kardio pratimų yra tas pats, kas bandymas čiuošti ant ledo be pačiūžų. Tai įmanoma, bet sunku. Todėl šie pratimai padės tau pasiekti greitesnius ir labiau apčiuopiamus rezultatus per trumpesnį laiką.
Populiariausi kardio pratimai yra bėgimas arba minimas dviračiu. Tačiau dauguma žmonių yra susidarę klaidingą nuomonę: „Kuo ilgiau bėgiosiu, tuo greičiau numesiu riebalūs.“ Dėja… Esmė ne kiek tu nubėgai yra svarbu, bet kokiu intensyvumu tu tai darei.
Daug efektyviau riebalų deginime yra bėgti greičiau, bet trumpesnę distanciją, negu lėtai ir ilgą distanciją. Vienai kardio treniruotei pilnai užtenka 45min. Tačiau šį laiką turi atidirbti iš „dūšios“.

Susirask partnerį su tokiu pačiu tikslu. Aplamai, bet kokia veikla yra kur kas smagiau užsiimti drauge, negu vienam. Turėjimas tinkamą partnerį 34proc. padidina tikimybę, neapleist to ko pradėjai. Jūs nuolatos vienas kitą motyvuosit, rugtyniausit, lyginsit progresą. Todėl tie kas galvoja, jog norėtų pradėt sportuot, bet taip ir neprisiruošia, pats laikas susirast partnerį.

Nevalgyk cukraus, geriau keisk jį medumi. Cukrus greit įsisavinamas organizmo. Neišnaudojus jo suteiktos energijos, jis pavirsta riebalais.

Gerk žaliąją arbatą. Moksliniai tyrimai įrodė, jog šios arbatos poveikis degina riebalus. 2-3 puodeliai papildomai sudegintų iki 50kcal per dieną.

Valgyk daug kartų, tačiau mažomis porcijomis. Viskas yra susiję su metabolizmo procesu. Tai procesas, kurio metu organizmas prisiverčia save deginti riebalus. Būtent šis patarimas padės organizmui palaikyti šį procesą kiaurą dieną. Tačiau žiūrėk, kad tavo maistas būtų sveikas ir neperžengtų kalorijų ribos. Kiek kalorijų tau reikia suvartoti per dieną gali pasiskaičiuoti: http://www.tvirtas-kunas.lt/kaip-numesti-svorio

Gerk daug vandens. Vanduo gyvybiškai svarbus taisyklingam organizmo funkcionavimui. Vanduo apsaugo tavo kūną nuo dehidratacijos, tuo pačiu metu skatindama metabolizmo veiklą. Mažiausiai turite išgerti 1.5l per dieną. Tačiau šis vanduo turi būti grynas vanduo: negautas su maistu ar kitais gėrimais. Pagal naujausius Vokietijos tyrimus, žmogus, išgeriantis po 1.5l vandens per dieną, per metus sudegina papildomų 17,400kcal – apie 2kg riebalų, be jokių pastangų.

svorio-metimas

Venk alkoholio. Alkoholis stabdo metabolizmo funkcionavimą, apkraudamas nervų sistemą. Alkoholis, paprastai, turi daug kcal, kuris paverčiamas riebalais. Kaip manot iš kur atsirado posakis: „Alaus pilvas“?

 Venk blogųjų riebalų. Kaip ir angliavandeniai, riebalai taip pat skirstomi į bloguosius ir geruosius. Blogieji yra gyvuliniai riebalai: riebioje mėsoje, kiaušiniuose, nenugriebtame piene, grietinėje, riebiame sūryje… Gerieji yra augaliniai riebalai: riešutai, alyvuogių, rapsų, migdolų aliejus… Blogieji riebalai didina cholesterolio kiekį kraujyje, todėl didėja tikimybė kauptis riebalams. Gerieji riebalai mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje arba nei didina, nei mažina. Gerieji riebalai kur kas vertingesni tinkamai organizmo veiklai užtikrinti.

 Tinkamai miegok. Buvo atliktas eksperimentas kaip miegas įtakoja riebalų deginimą ir prieita išvada: žmogus, miegantis 4-5h per parą neduoda tinkamo poilsio organizmui, kieno pasekoje, kitą dieną jis būna išvargęs. Išvargusio žmogaus organizme nuolatos yra išskiriamas streso hormonas, kuris stabdo metabolizmo funkcionavimą ir trukdo organizmui tinkamai veikti. Todėl optimalus miego laiko tarpas turi būt 6-9h per parą, norint gauti geriausius rezultatus.

 Venk streso. Žmogaus, patiriančio stresą, organizme pradeda išsiskirti streso hormonas, kuris stabdo metabolizmą, o metabolizmas savo ruoštų – riebalų deginimą.

 Nevalgyk prieš miegą. Visas prieš miegą gautas kalorijas organizmas paverčia riebalais. Todėl patartina, tik riebalus metantiems žmonės, likus 2h iki miego, nieko nevalgyti. Sportuojantiems žmonėms, kurie augina raumeninę masę, toks būdas netinka. Jiems patariu likus 2h nieko nevalgyt, o prieš pat einant miegot suvartoti lėtai įsisavinamų angliavandenių: išgerti pieno stiklinę ar suvalgyti juodos duonos riekę. Šitoks būdas apsaugos organizmą nuo bado, miego metu.

 Užsibrėžk tikslą. Tikslo turėjimas neleis nukrypti nuo kelio. Užsibrėžkite tikslą: per mėnesį numesti 2kg kūno svorio, ar sumažinti liemens apimti iki tiek ir tiek. Tikslą galit pasirinkti patys, pagal norimą rezultatą.

 Matuok progresą. Rimčiausia priežastis, dėl kurios dauguma žmonių meta ar pasiduoda, metant nereikalingą kūno svorį, yra motyvacijos trūkumas. Motyvacija yra velniškai svarbus dalykas, verčiantis mus siekti savo tikslų. Todėl nuolatiniai progreso matavimai išlaikys motyvaciją ilgam. Tai padės greičiau pamatyti rezultatus. Sverkite save kiekvieną sekmadienį, tik ką atsikėlę ir rašykite savo svorį į sąsiuvinį. Paskui lyginkite.