Categories
Laimė

Kaip jaustis laimingu ir kas niekada nesuteiks laimės kurios tu ieškai?

Kaip jaustis laimingu? Kaip būti laimingu? Ar daiktai tau suteikia laimės? Kiek ilgai laimė trunka gavus naują daiktą?

Ar norėtum patirti daugiau laimės savo gyvenime? Kas yra atsakingas už tavo laimę? Moterys, draugė, žmona, mergina?

Apie visai tai šiame video:

Kada tau lengiau bendrauti, kai jauti laimę ar liūdėsį?

Kada tau lengviau sekasi su moterimis, kai esi laimingas ar nusiminęs?

Kada daugiau uždirbi ir turi daugiau motyvacijos, kai esi laimingas ar depresuotas?

Būk laimingas šiandien ir turėk geresnius santykius, daugiau pinigų, pasitikėjimo savimi. Dalyvauk mokymuose internetu: „Laimingas šiandien, o ne rytoj„.

Daugiau apie mokymus skaityk čia: www.alfavyras.lt/laimingas-siandien-ne-rytoj/

 

Categories
Pažintys

Kaip pasitikėti savimi bendraujant su moterimis ir gyvenime?

Pasitikėdamas savimi versle, sporte ar kažkokioje tai veikloje, nereiškia, kad pasitikėsi savimi bendraujant ir su moterimis, nereiškia, kad sukursi gerus santykius su tau patinkančia mergina.

Kodėl taip yra, kad vienoje srityje mes pasitikime savimi, turime gerus rezultatus, o kitoje nieko nesigauna. Dažnas verslininkas turi kėblumų su moterimis, raumeningas atletas nesupranta kodėl jaudinasi būdamas šalia patrauklios merginos, visa tai šiame video:

 

 

Norėdamas tapti pasitikinčiu vyrų bendraujant su moterimis, užmezgant santykius ar vyliojant moteris dalyvauk „Pažinčių ekspertas“ mokymuose jau dabar.
www.pazinciuEkspertas.lt

Categories
Saviugda

Ženklai, rodantys, kad tavo pasitikėjimas savimi, priklauso nuo kitų žmonių.

Daugumos žmonių pasitikėjimas savimi, priklauso nuo aplinkinių žmonių nuomonės.  Jeigu bijai pradėti verslą, užkalbinti nepažįstamą moterį, išsakyti savo nuomonę tai yra ženklas, kad bijai aplinkinių žmonių reakcijos jeigu tau nepasiseks. Bijai, kad aplinkiniai žmonės tave atstums, iš tavęs pasijuoks arba pavadins nevykėliu.

Ženklai, rodantys, kad tavo pasitikėjimas savimi, priklauso nuo kitų žmonių:

 • Bijai užkalbinti ir pakviesti į pasimatymą nepažįstamą moterį;
 • Bijai pradėti nuosavą verslą;
 • Bijai daryti tai ką myli;
 • Bijai išsakyti savo nuomonę;
 • Bijai pastovėti už save, netgi jeigu reikia pakelti balsą;
 • Bijai suklysti;
 • Bijai, kad tau nepasiseks;
 • Bijai, kad kiti tave atstums, todėl nedarai tai, apie ką svajoji;
 • Bijai likti vienas;
 • Bijai nepritapti ir t.t.

Vyras, turintis maksimalų pasitikėjimą savimi, visai kitaip žiūrį į pasaulį ir jį supančius žmones. Maksimalų pasitikėjimą turintis vyras, pirmiausia prisiima atsakomybę už savo gyvenimą. Jis neleidžia niekam kitam aiškinti, kaip reikia gyventi, nes supranta, kad TEISINGO gyvenimo būdo tiesiog nėra.

Maksimalų pasitikėjimą turintis vyras žino, kad visiems įtikti neįmanoma, todėl nesistengia to daryti. Kai nebesistengi įtikti kitiems, o gyveni taip, kaip sako tavo širdis, tau nerūpi ką kiti pagalvos, nes tu

Maksimalų pasitikėjimą turintis vyras, dažnai sulaukia neigiamos kitų reakcijos, nes leidžia sau elgtis taip, kaip jaučia, kad reikia. Tuo tarpu, kiti žmonės tik bando pažeminti žmogų su maksimaliu pasitikėjimu.

Pvz. prieš pradedant verslą, visada atsiranda žinovų, kurie iškart žino (dažniausiai net verslo neturėję), kad tau nepasiseks ir net neverta bandyti. Vyras, kurio pasitikėjimas priklauso nuo kitų žmonių, nuleis rankas ir nieko nedarys. Tuo tarpu, maksimalų pasitikėjimą turintis vyras, ras būdų sumažinti riziką ir vis tiek to imsis. Tas kuris bando, turi galimybę, kad jam pasiseks, tas kuris nebando, tokią galimybę praranda iškart.

Žmonės, kurie teisia kitus, nuolat sako, kad net neverta bandyti, nes nepasiseks, dažnai turi labai silpną ir nuo kitų žmonių priklausomą pasitikėjimą savimi.

Jeigu nori daugiau sužinoti apie tai, kaip atgauti maksimalų pasitikėjimą savimi, skaityk čia:
http://www.alfavyras.lt/maksimalus-pasitikejimas-savimi/

Categories
Pažintys

Kodėl TU NEPASITIKI SAVIMI bendraujant su GRAŽIOMIS moterimis ir nepažįstamais žmonėmis?

Šiame straipsnyje sužinosi vieną pagrindinę priežastį, dėl ko tu įsitempi bendraudamas su gražiomis moterimis ar tai norint užmegzti naujus kontaktus.

Gali pastebėti, kad kai įsitempi, tavo kūnasbalsas ir netgi protas sustingsta, tu nežinai ką pasakytikaip elgtis ir  toliau daryti. Kai tu sustingsti, pradedi spinduliuoti nepasitikinčio ir susikausčiusio žmogaus energiją. Susikaustymas užkerta visus kelius į laisvą ir nevaržomą bendravimą.

Bet kodėl atsiranda susikaustymas?

Greičiausiai yra aplinka, kurioje tu jautiesi daug laisvesnis nei įprastai. Galbūt tai draugų būrys ar šeima?  Galbūt darbe, jautiesi atsipalaidavęs, nes tave gerbia? Galbūt atsipalaidavęs ir laisvai bendraujantis tampi išgėręs? Jeigu yra trumpų, tavo gyvenime momentų, kurių metų, jautiesi atsipalaidavęs, tai yra ženklas, kad gali toks būti visur ir visada.

Pagrindinė priežastis, kodėl jau dabar nesi maksimaliai atsipalaidavęs – noras įtikti ir patikti kitiems. Tai yra natūralus noras. Kiekvienas patinas nori patikti patelei, kaip ir patelė nori patikti stipriam patinui. Kiekvienas nori jaustis, esantis gaujoje, o ne būti atstumtuoju. Tik nedaugelis vyrų supranta, kad TIK būdamas atsipalaidavęspasitikintis savimi patiksi moterims.

Kai nori įtikti ir patikti kitiems, tu stengiesi būti visai kitoks, nei iš tikro galbūt esi. Stengiesi būti visada mandagusdraugiškasužjaučiantisnekeliantis balsosantūrusnusileidžiantis ir t.t. Ir gali pastebėti, kad ir kiek stengtumeisi elgtis taip, kaip kiti žmonės tikisi, vis tiek, jiems neįtinki ir nepatinki. Taip yra dėl to, kad jie nesąmoningai jaučia, kad tu esi nenatūralussusikaustęsįsitempęsgalvoji ką pasakytikaip pasakyti, kaip neapsikvailinti ir kaip nesusimauti.

O kas tu toks esi?

Jeigu gorila pradėtu vaidinti, kad yra liūtas ar ji tapti liūtu ir susirastu liūte? Ne. Tad nustok būti kito rolėje, nes tik dėl to, kad stengiesi įtikti, tau nesiseka bendrauti su moterimis, tik dėl to, tau nesiseka užmegzti naujų kontaktų.

Jeigu nori sustiprinti pasitikėjimą savimi, dalyvauk „MAKSIMALUS PASITIKĖJIMAS SAVIMI“ mokymuose, po kurių, atsikratysi noro įtikti ir patikti kitiems, tave pradės žmonės daug labiau gerbtimoterys natūraliai jaus, kad tu esi savo kailyje ir norės su tavimi būti

Daugiau apie mokymus sužinok čia: http://www.alfavyras.lt/maksimalus-pasitikejimas-savimi/

Categories
Vyro Kelias

7 kasdieniai galios ritualai tavo dienai!

Kas dieną, mes atliekame daugybę neigiamų ir teigiamų ritualų. Čia rasi 7 paprastus kasdienius ritualus kurie gali suteikti tavo gyvenimui daug daugiau vertės, nei rytinis kavos puodelis ar prisijungimas prie facebook.

1. Knygų skaitymas, ryte ir vakare. Naujos informacijos gavimas, pasaulėžiūros praplėtimas, atgaiva protui. Per metus, galima lengvai perskaityti 12 ir daugiau naujų knygų net nesistengiant.
2. Mankšta ir sportas. Prižiūrėtas kūnas ilgus metus tau tarnaus ir nekels problemų, sutaupys pinigų ir laiko vaikštant pas daktarus. Tai geriausia investicija.

3. Meditacija. Jėgos ir ramybės pasisėmimas iš dabarties, kad dienos bėgyje, būtum čia ir dabar, o ne svajonėse ar praeities nuoskaudose, kaip dažnai būna. Galia slypi dabartyje.

4. Koncentruotas judėjimas tikslų link. Kas dieną, žengiant po mažą žingsnelį, po mėnesio bus nueita atkarpa, o po metų, gali būti geras kelio gabalas.

5. Nuolatinis dėmesio kreipimas į tai ko nori. Mes dažnai galvojame apie tai, ko nenorime ir jeigu sąmoningai savo mintis kreipsime į tai ko norime, pradėsime tai ir matyti savo gyvenime. Taip padidės motyvacija veikti.

6. Kalbėti apie sprendimus, idėjas, o ne problemas. Kalbėjimas apie sprendimus ir idėjas tave motyvuoja veikti, rasti sprendimą ir dienos bėgyje jautiesi kažką nuveikęs. Galvojimas apie problemas skatina didesnes problemas.

7. Užsirašyk visas kilusias idėjas dienos bėgyje. Daugybę gerų idėjų pasimirštame, nes tikime iliuzija, kad prisiminsime vėliau. Tik tas vėliau taip ir neateina. Idėja sukurti alfavyras.lt buvo užrašyta popieriuje, idėja surengti mokymus kilo važiuojant autobusu ir buvo įamžinta telefone, idėja pakeliauti autostopu, kilo rašant tikslus ir buvo įgyvendinta tais pačiais metais. Leisk sau kurti naujas idėjas, senas užsirašydamas ir taip atlaisvindamas savo protą.

Kokie yra tavo dienos ritualai, kurie tau suteikia galios veikti?

Categories
Sėkmės psichologija

20 stiprių žmonių bruožų.

1. Jie ieško ir randa galimybes ten, kur kiti nuleidžia rankas.

2. Jie iš nesėkmės (kaip vadina silpni) išmoksta pamoką.

3. Jie priima apgalvotus sprendimus.

4. Jie nuolat ir sąmoningai ieško kelio, savo tikslo ir sėkmės link, tuo laiku, kai kiti laukia, kol kelias pats juos ras.

5. Jie bijo lygiai taip pat, kaip kiti, bet jie neleidžia savo baimei jų valdyti.

6. Jie užduoda tinkamus klausimus – tuos, kurie iššaukia jiems palankius atsakymus.

7. Jie nesiskundžia – tai laiko ir jėgų švaistymas.

8. Jie neperkelia savo kaltės kitam. Jie prisiima visą atsakomybę už savo veiksmus ir rezultatus.

9. Jie nebūtinai turi fantastišką talentą, bet visada randa būtų, maksimaliai išnaudoti savo potencialą. Jie reikalauja iš savęs daugiau, maksimumo.

10. Jie užimti, produktyvūs ir punktualūs. 

11. Jie apsupa save tinkamais žmonėmis – niekas taip nepadeda pasiekti tikslo, kaip tinkama aplinka.

12. Jie užduoda sau klausimą – o kodėl gi ne aš ir ne dabar? Tai padeda jiems neplaukti palei srovę.

13. Jie žino, kokio gyvenimo nori ir tai nuolat įgyvendina, tuo metu, kai kiti tik žiūri į savo gyvenimą iš šalies.

14. Jie nemėgdžioja ir nekopijuoja, o ieško naujų būdų.

15. Jie neatidėlioja, o tai reiškia – kad jie nepraleidžia savo gyvenimo kažko laukdami.

16. Jie mokosi ir tobulėja visą savo gyvenimą. Bet kokia gyvenimiška patirtis – tai pamoka.

17. Jie optimistai ir būtent todėl visur mato naudą.

18. Jie daro tai, ką reikia daryti ir nesvarbu kaip jie jaučiasi šiuo metu.

19. Jie rizikuoja – finansiškai, emociškai, profesionaliai, psichologiškai.

20. Tu nebėgi nuo problemų, o atsisuki veidu į jas.

Šaltinis: Revoliucija.com

Categories
Saviugda

5 auksiniai patarimai, kaip labiau pasitikėti savimi?

Pasitikėjimas savimi yra viena iš svarbiausių asmeninių savybių, kurią sugeba išvystyti ne kiekvienas. Tačiau tokie žmonės kaip Steve Jobs, Tiger Woods ar bet kuris kitas esantis savo srities viršūnėje, turi viena bendrą bruožą, kurį turi jie visi – tai visiškas pasitikėjimas savimi. Pasitikėti savimi nėra įgimtas dalykas, jo tavęs išmoko arba pats išmoksti, lygiai taip pat, kaip ir su menkavertiškumu. Vienintelis skirtumas tarp šių polių yra tas, jog pasitikėjimas, padės tau pasiekti tavo tikslų ir jaustis puikiai, kai kitas sakys, jog esi viso to nevertas. Kaip pradėti pasitikėti savimi ir įžiebti savo potencialą?

1. Modeliavimas arba „Fake it, till you make it“ – Vienas iš būdų, norint akimirksniu tapti pasitikinčiu savimi, yra kitų asmenų, filmų ar knygų herojų modeliavimas. Tiesiog įsijausk į tą žmogų ir mąstyk kaip jis, ką jis daro, kaip jis daro, kaip atrodo, kokia jo laikysena ir t.t. Pamiršk save ir tapk aktoriumi, perteikiančiu pasitikėjimu plūstančia rolę, tai leis tau pajausti, daugiau pasitikėjimo savimi, o skirtumo nuo tikro ir netikro pasitikėjimo nėra, tol, kol tavo pasitikėjimas nėra patikrinamas realių gyvenimo situacijų.

2. Pakeisk aplinką – Kartais, pasitikėjimo stygius priklauso ir nuo aplinkos. Jeigu tam tikroje aplinkoje nuolat jauti, kad tavo pasitikėjimas savo jėgomis mažėja, galimas daiktas, kad tai yra viena iš tų vietų kur geriau nebūti. Jeigu tavo esama aplinka, trukdo tau tobulėti, geriausias patarimas – pakeisk ją. Iš pradžių, gali būti sunku, bet tai atneš, daugiau naudos ateitį.

3. Kūno kalba – Gali sau kartoti šimtus kartų, jog gali nugalėti visus, pasitikėti savimi nuo galvos iki kulnų, bet atsidūrus su sunkiasvoriu čempionu, vis tiek tave paties tave kaip patalynę. Kūno kalba yra labai svarbus aspektas, gali jaustis puikiai, bet jeigu, tai ką sakai, nėra tolygu tavo kūno kalbai, tai tolygu nuliui ar dar blogiau. Stenkis suvokti kaip elgiesi, kokie tavo judesiai, ar nervingi ar atsipalaidavę. Esant atsipalaidavus, kiti irgi atsipalaiduos ir taip pasitikės tavim labiau, o tai leis daugiau pasitikėti savimi pačiu.

4. Palaikyk akių kontaktą ir spausk leteną stipriai – Tai turėtų būti įtraukta į kūno kalbos punktą, tačiau šie du dalykai yra vieni iš pagrindinių ir ganėtinai svarbus parodant ir treniruojant pasitikėjimą savimi. Tie žmonės, kurie nebijo žiūrėti į akis, atrodo kitiems kaip atviresni, patikimesni ir labiau pasitikintys savimi asmenys. Tuo tarpu, sugebėti gerai paspausti ranką, tolygu apsakymui apie save ir tarpusavio bendravimą. Mes sutrinkame, kai mums neaiškiai kas nors paspaudžia ranką.

5. Naikink komforto zoną – Vienas iš pagrindinių priešų, norint daugiau pasiekti gyvenime, tai komfortas. Komfortas mums leidžia jaustis gerai, šiltai, netobulėti ir tiesiog gerai jaustis. Žmonės kaip vanduo, jeigu jie nejuda, jie sugenda. Kuomet, pradedi išbandyti įvairius naujus dalykus, daugiau išmoksti apie patį save ir kur kas labiau pasitiki savo sugebėjimais. Pradėk daryti kažką naujo, daryk tai kas tave šiek tiek gąsdina.

Šaltinis: Avantiura.lt

Categories
Geriausi Vyriškas patarimas

5 patarimai kaip labiau pasitikėti savimi.

Algirdas mūsų klausia, kaip pasitikėti savimi ir ar yra koks nors metodas kurio pagalbą galima pasitikėti savimi.

Pasitikėjimas savimi yra tik tikėjimas savimi, o tikėjimas savimi yra tam tikro dalyko laikymas tikru, egzistuojančiu. Arba Tik Ėjimas (tikėjimas) tam tikru keliu, kuris suteikia įsitikinimą, kad tai įmanoma ir tampa pasitikėjimu. Pasitikiu savo keliu, pasitinku savo kelią.

Jeigu aš tikiu, kad galiu, tai turiu pasitikėjimą. Aš galiu susirasti svajonių merginą, aš galiu pradėti verslą, aš galiu būti laimingas ir t.t. Pasitikėjimas savimi nedidėja sėdint fotelyje su čipsu pakiu, nebent tavo tikslas valgymo varžybos ir tau reikia turėti gerą formą šiuo klausimu. 

Kai susirandi naują merginą, tu ja iš pradžių tiki. Galvoji, kad ji yra dora, ištikima ir tave gerbianti. Tik laikui einant ir matant kaip ji elgiasi su tavimi, kokios jos reakcijos ir t.t. tu įgauni pasitikėjimą ja. Kol tiki, tai tik manai, kad ji tokia, o kai jau pasitiki, žinai, kad ji tokia, nes faktai, poelgiai tai užtvirtina.

Pasitikėjimas yra tvirtinamas darant tam tikrus veiksmus nuolat, priklausomai nuo tavo tikslo. Šį savaitgalį su vyrų klubu žygiavome pėsčiomis apie 37 km. ir jeigu niekada nesi nuėjęs daugiau nei 5 km, toks žygis tau gali parodyti, kad tu gali pasiekti tikslą, o jei tai gali, gali ir daugiau.

Aš asmeniškai manau, kad pasitikėjimas yra pas kiekvieną žmogų prigimtyje. Tu jau dabar esi pasitikintis savimi tik problema tame, kad jis slepiasi po stresu, noru įtikti kitiems, baime susimauti, baime atrodyti netobulu. Tavo pasitikėjimą savimi užgožia vidiniai įsitikinimai, dėl kurių jautiesi įsitempęs, nors pasitikėjimas yra tik ėjimas tam tikru keliu, tik tikėjimas savimi ir tik atsipalaidavimas ir žinojimas, kad viskas bus gerai.

Mokymuose vyrams daug dėmesio mes skiriame tam, kad pašalintume visus ribojančius įsitikinimus, nes tai yra vidinė būsena su kuria tu pasitinki pasaulį. 

5 Patarimai kurie tau leis sustiprinti pasitikėjimą savimi.

1. Nuo kokių emocijų tu bėgi? Kokias emocijas bijai patirti? Gėdą, baimę, nusivylimą, nepasitenkinimą, atstūmimą ir t.t. Surašyk viską kas šauna į galvą ir pastebėk, kad tai emocijos kurios tave tik saugo, o saugoti tavęs nereikia, nes tu nemirsi, jei pajusi gėdos jausmą, tu nemirsi, jei pajusi nusivylimą, tu nemirsi nei pajusi atstūmimą. Tik jeigu leisi emocijoms kontroliuoti tave, o ne atvirkščiai, tu nepatirsi džiaugsmo, laimės, pasitenkinimo, priėmimo, nes tu leisi emocijoms valdyti tave.

2. Stebėk savo kūno kalbą. Kūno kalbą atspindi tavo emocinę būseną. Išsitiesk kai pastebi, kad esi susikūprinęs, sulėtink kvėpavimą, jeigu jauti, kad jis išsiderinęs ir netolygus. Eidamas pajusk ėjimą, leisk sau neskubėti, o mėgautis ėjimu ir pastebėsi, kaip tavo vidinė būsena iškart pasikeis patobulinus kūno kalbą. Stebėk pasitikinčių žmonių kūno kalbą ir tobulindamas savo kūno kalbą pajusk vidinę ramybę.

3. Medituok. Kai protas ramus iš švarus, tu leidi sau gyventi, vietoj to, kad jaudintumeisi dėl kitų nuomonių ir savo baimių. Ramus vyras yra galingas vyras, pasitikintis savimi ir užtikrintas.

4. Keisk ir plėsk savo požiūrį apie pasaulį. Domėkis įvairiais dalykais kurie plečia tavo suvokimą apie pasaulį, nes kuo labiau pažintis save ir pasaulį, tuo labiau atsipalaiduosi ir pamatysi, kad jaudiniesi dėl tų dalykų kurie net neegzistuoja. 

5. Daryk tuos pačius veiksmus vėl ir vėl. Tikėjimas ateina kai pamatai, kad tu gali, kol nieko nedarai, iš kur gali žinoti, kad gali? Negali žinoti. Būtina daryti, kad patikėtum, kad gali, nes gali.

 

Klausimą mums gali užduoti paspaudę čia: http://www.alfavyras.lt/klausk/

Jeigu nori atgauti pasitikėjimą savimi ir tapti moterų magnetu, sudalyvauk 90 dienų iššūkyje vyrams:
90 dienų iššūkis vyrams

Categories
Įkvepiančios istorijos Sėkmės psichologija

Apie pasitikėjimą savimi

Pasitikėjimo savimi jausmas yra pirmapradis jausmas, su kuriuo kiekvienas iš mūsų ateiname  į šį pasaulį. Vaikai, tyrinėdami aplinką, nejaučia gėdos ar nepasitikėjimo savimi. Tačiau šis jausmas ilgainiui yra sunaikinamas mus supančios aplinkos. Žmogus pradeda gėdintis savo išvaizdos, jis ima  abejoti savo veiksmais, judesiais ar net tariamu žodžiu, jis taip pat  nėra tikras dėl savo vertybių bei užsibrėžtų  tikslų. Tokiu būdu vis labiau užsidaroma savyje arba stengiamasi atkreipti kuo mažiau aplinkos dėmesio į save.

Nepasitikėjimo savimi šaknys

Nepasitikėjimas savimi atsiranda tada, kai esame pernelyg susikoncentravę į aplinką bei siekiame patvirtinti arba paneigti jos lūkesčius.  Neretai mus supanti aplinka diktuoja savo taisykles ir netgi  reikalauja  elgtis vienaip ar kitaip, todėl, norėdami išvengti konfliktų ar nepatogių situacijų, mes pasiduodame mus supančios aplinkos  įtakai.
Tačiau istorijoje nebuvo nei vieno žmogaus, kuris įtiktų visiems. Net ir dvasiniai lyderiai, tokie kaip Jėzus Kristus, Muhametas ar Buda turėjo ir turi ne tik daug pasekėjų, bet ir kritikų.

Tuo metu, kai bandome įtikti kitiems, mes, lygiaverčiai, pradedame abejoti savo veiksmais, nes nesame tikri, ar tai, ką  darome, yra tinkama bei priimtina aplinkiniams. Tačiau aplinka juk negali įeiti į mūsų kūną, į mūsų smegenis, ji negali žinoti, kokie yra mūsų norai, poreikiai. Nuolatos stengdamiesi būti tobuli ir atitikti visuomenės lūkesčius, tik tolstame  nuo savęs, sėdami nepasitikėjimo savimi jausmą.

Mūsų fizinis kūnas yra mūsų pasąmoninės smegenys. Dažnai būtent kūno laikysena parodo tikrąją situaciją. Mes galime sakyti sau, kad viskas su mumis yra gerai, tačiau tuo pačiu jaučiamės sustingę, einame nuleidę galvą ar sukame akis į šoną. Kai mūsų vidus pradeda keistis, kai jaučiamės vis labiau pasitikintys savimi, tai neišvengiamai atsispindi  ir mūsų fiziniame kūne.
Kūnas ir smegenys yra neatsiejami vienas nuo kito, įvykus pokyčiui vienoje dalyje, neišvengiamai keičiasi ir kita.

Pasitikėjimo šaltiniai

Pasitikėjimas savimi nereiškia būti išraiškingu ar gebančiu patraukti aplinkinių dėmesį savo gyvenimo būdu, garsiu kalbėjimu  ar išskirtine apranga. Garsiai kalbantis ar besireiškiantis žmogus nebūtinai yra pasitikintis savimi. Pasitikėti savimi – reiškia turėti vidinę darną savyje ir nejausti dėl savo sakomų žodžių, atliekamų judesių ar priimamų sprendimų diskomforto.

Norint atgauti pirmapradį pasitikėjimo savimi jausmą, svarbu atsiriboti nuo visuomenės lūkesčių, nes būtent visuomenė  tolina mus nuo mūsų pačių. Todėl svarbu  pažinti  save  bei suprasti, kodėl   gyvenu  taip, kaip gyvenu, kodėl  elgiuosi  vienaip, o ne kitaip, kodėl siekiu  vienokių  gyvenimo tikslų, o ne kitokių.

Tačiau vien pažinimo neužtenka, nemažiau svarbu – mokėti  priimti save. Dauguma mūsų stengiamės  tapti kažkuo, ką mums bando įteigti tėvai, mokytojai, vėliau – darbdaviai, draugai, partneris ar kita mus supanti aplinka. Tačiau tokiu būdu mes tik tolstame nuo savęs.
Juk aplinka ateina ir išeina, o su ja kartu ir jos lūkesčiai bei reikalavimai mums, tačiau mes visada turėsime būti su pačiais savimi. Tik tada, kai sugebame priimti save tokiais, kokiais esame, galime būti aplinkoje, nejusdami gėdos dėl savęs ir savo veiksmų.

Savęs priėmimas

Žinomas Amerikos psichiatras ir psichoterapeutas Arnoldas Beisser, būdamas dešimties metų, parašė ambicingą savo gyvenimo planą: dvidešimt trejų  tapti valstijos teniso čempionu, dvidešimt septynerių – įgyti mokslų daktaro laipsnį, o apie trisdešimtuosius – vesti ir sukurti šeimą.
Pirmųjų dviejų tikslų jis pasiekė per dvidešimt ketverius gyvenimo metus, tačiau tolesnį gyvenimo planą sustabdė liga (poliomielitas), paralyžiavęs jį visam likusiam gyvenimui. Kažkada buvęs atletišku, daug žinių turinčiu  jaunu  bei ambicingu  žmogumi – likusius 40 metų turėjo praleisti lovoje bei neįgaliojo vežimėlyje. Vienintelė kūno dalis, kurią jis galėjo valdyti taip, kaip anksčiau – buvo jo smegenys.

Rodos, toks likimo smūgis turėjo pakirpti paskutinius pasitikėjimo savimi  sparnus, tačiau negalia nesutrukdė jam aktyviai ir produktyviai gyventi: jis parašė keletą knygų, tapo žinomu psichiatru ir psichoterapeutu, vadovavo klinikai, skaitė paskaitas įvairiuose universitetuose, sukūrė šeimą. Kas gi paskatino šį žmogų pakilti naujam gyvenimui?

Knygoje „Skrydis be sparnų“ (Vilnius, 2004) A.Beisser rašo: „Kai buvau visapusiškai pralaimėjęs, turėjau išmokti pasiduoti ir priimti save tokį, kokiu tapau, koks niekada nenorėjau būti. Išmokimas pasiduoti ir priimti tai, ko nepasirinkau, atvėrė man supratimą apie kitokius egzistuojančius pasirinkimus ir naujas patirtis, kurių net nesitikėjau. Tai – paradoksalus pasikeitimas.“

Taigi suvokimas, jog pokytis įvyko  tada, kai žmogus tapo  tuo, kuo jis yra, o ne tada, kai bandė  tapti tuo, kuo nėra – leido šiam žmogui atgauti pasitikėjimą savimi ir, prisitaikant prie savo galimybių, gyventi kupiną naujų atradimų ir patyrimų gyvenimą.

Savęs pažinimas

Tuomet, kai mes priimame save tokiais, kokias esame, pats laikas eiti savęs pažinimo link. Mes turėtume pasikliauti mūsų pačiu suvokimu, nes mūsų tiesa yra vienintelė tiesa, vedanti į pasitikėjimą savimi.

Būdami minioje mes niekada neatrasime savo tikrojo „aš“. Norint tai surasti, pravartu skirti laiko sau, pabūnant vienumoje su savimi. Tik tada mes išgirsime savo vidinį balsą, tą tikrąjį balsą, kuris neišvengiamai mus aplankys. Ir tai, ką jis kalbės, ir bus mūsų tikrasis „aš“. Būti vienumoje reiškia būti ne tik be žmonių, bet ir be interneto, televizoriaus, telefono, knygos ar kitų protą užimančių dalykų.
Tiesiog būti su savimi. Akistatoje su savimi patartina turėti popieriaus lapą, kuriame būtų galima  išlieti savo mintis. Ir visiškai  nebūtina važiuoti į kalnus, užsidaryti  vienuolynuose: tiesiog skirkite laiko sau, išeidami į gamtą, pabūkite  bent keliolika minučių  ramioje vietoje, net jei tai – jūsų namų krėslas.

Tik pažindami save ir tapdami tuo, kas esate, galite  sugrįžti į minią, bet jau nebūdami jos dalimi. Sugrįžę į minią, atkreipkite dėmesį į tai, su kokiais žmonėmis leidžiate laiką.
Jei jaučiate, kad tam tikri žmonės siurbia jūsų energiją – tai jums nepridės pasitikėjimo savimi jausmo, nes kovosite vidinį mūšį ne tik su savimi, bet ir su jus supančia aplinka. Neretai mes patys galime pasirinkti su kuo norime būti, tik nedrįstame rinktis pokyčių, nes nerimas dėl ateities labiau gąsdina nei kentėjimas dabartyje.

Apibendrinimas

Taigi, gebėjimas priimti ir pažinti save bei atsiriboti nuo aplinkos lūkesčių augina pasitikėjimo savimi jausmą. Nesugebėjus to padaryti, mes tik vaikysimės visuomenės primestų taisyklių, norėdami būti „normaliais“, manydami, kad tai ir esame tikrieji mes, tačiau viso labo  tik gyvensime kitų gyvenimą, nuolatos jausdami nerimą ir kūno sustingimą.
Norėdami atgauti prarastą pasitikėjimo savimi jausmą, turėtume tapti savo pasaulio architektais bei kurti  gyvenimą pagal savo asmeninį suvokimą.

Laurynas Urbšys
www.psichoterapijoskabinetas.lt

Categories
Tadas rašo

Pasitikėjimas savimi. Tai Tau!

Jeigu iki šiol ranka mojai į savo pasitikėjimą savimi ir laikei tai antraeiliu dalyku, kuriam neturi laiko, tai kai perskaitysi šį straipsnį, požiūris tikrai pasikeis.

Keista, nors nuo mažens skaičiau, mačiau ir girdėjau, kad pasitikėjimas savimi yra labai svarbi savybė bent kokiam asmeniui, norinčiam gyventi pilnavertį gyvenimą, neskyriau tam pakankamai dėmesio.

Ir tik prieš keletą mėnesių pradėjau analizuoti šią savybę aplinkiniuose ir auginti ją savyje. Rezultatai stulbinantys, verčiantys pūsti akis ir rankomis imtis už galvos mąstant kur aš buvau ankščiau?! (Juokiuosi.)

Mano praeities nenusisekę santykiai, apatiškumas, nuolatinis dvejojimas ir neapsisprendimai turėjo tiesioginį ryšį su pasitikėjimo savimi stoka.

Pasitikėjimą savimi galima skirstyti į dvi grupes. Tai išorinis ir vidinis.

Mašina, pinigais, blizgančiais rūbais, namu ir dar gausybe kitų daiktų, žmonės siekia išorinio pasitikėjimo. Išorinis pasitikėjimas nėra tikras ir gali griūti tarsi kortų namelis.

Vidinis pasitikėjimas savimi – tai kaip tu jautiesi savyje. Šio tipo pasitikėjimo ir reiktų siekti, nes jo niekas iš tavęs neatims. Šis pasitikėjimas savimi bet kokiomis aplinkybėmis nuves tave į tavo svajones, bus tavo kelrodė. Paaiškinsiu kaip ir kodėl.

Robert Kiyosaki per du metus iš benamio tapęs milijonieriumi ir sukūręs daugybę mokymų kaip tą padaryti kitiems, sakė, „Turėjau nesąžiningą pranašumą – aš buvau kare. Kol kiti vyrukai kaip viščiukai bijodami ir dvejodami mirdavo, aš ėjau tik pirmyn“. Negi tai ne besąlygiško pasitikėjimo savimi požymis?

Žmogus pasitikėdamas savimi visada pritaria sau, savo mintims ir tam ką daro. Jis būna „Aš galiu“ jausme.

Aplinka, kad ir ką galvotum apie save, visada tam pritaria, visada sako tau „Taip!“. Todėl, jeigu galvoji, kad esi „turbo“ ir tau viskas sekasi, reiškia taip ir yra. Jeigu galvoji, kad esi pastumdėlis, su kuriuo niekas nesiskaito, deja, bet taip ir bus.

Auginti pasitikėjimą savimi yra tikrai ne vienas ir ne du būdai. Aš asmeniškai tai darau medituodamas. Man tai yra lengviausias ir maloniausias būdas. Susikoncentruoju kokie jausmai ir įsitikinimai trukdo savimi pasitikėti ir juos paleidžiu. Todėl automatiškai, be didelių pastangų ar veiksmų kartojimo pradedu justi vis didėjantį pasitikėjimą savimi.

Tai patirdamas supratau kodėl taip svarbu pasitikėti savimi.

Kodėl kuo labiau individas pasitiki savimi, tuo jis sėkmingesnis? Kodėl privalai auginti šią savybę?

 • Visų pirmą vidinis energijos lygis žaibo greitumu kyla aukštyn. Tai suteikia kūrybingumo, entuziazmo, laimės ir drąsos.
 • Visų antra, nutyla dvejonės galvoje, nežinojimai. Tai padeda išlipti iš nežiniuko batų, leidžia daryti aiškius apsisprendimus ir eiti tiesiai prie savo tikslų. Tiesiai. Be atidėliojimų ar laukimo, kol autoritetingas asmuo, patapšnojęs per petį suteiks leidimą, uždegs žalią šviesą.
 • Dingsta tikėjimas baimėmis. Nerealiai daug laisvės duoda nebijojimas pralaimėti. Niekada nebijok susikirsti ar pralaimėti, nes nebuvo nei vieno žmogaus pasaulyje, kurį lydėjo tik pergalės. Iš pralaimėjimų yra daug ko pasimokyti. Man šis supratimas atrišo rankas siekti savųjų tikslų. Labai tikiuosi, kad tai padės ir tau.
 • Ko vertas gyvenimas, jeigu visada šoksi pagal kitų dūdelę? Kuo labiau pasitiki savimi, tuo tvirčiau eini savo keliu, atmesdamas sociumo baimes. Tai vienintelis būdas kažko pasiekti ir laimėti. Išdrįsk daryti savo sprendimus. Būk laisvas kaip didelis ir drąsus katinas, kuris vaikšto ten kur nori ir daro tai ką nori.
 • Nepasitikėdamas savimi netikėsi tuo ką darai, nes netiki pats savimi. O siekti sėkmės nepasitikint savimi yra tas pats kas važiuoti mašina užtraukus rankinį stabdį – rieda, tačiau po kažkiek laiko pradeda smirdėti ir tenka sustoti.
 • Gauni tik tiek kiek galvoji esi vertas. Gyvenimo partnerį, darbą, pinigus, komfortą, lengvumą gausi tik tokį kiek save vertinsi. Tavo savivertė yra tavo pasitikėjimo savimi atspindys!
 • Tampi draugiškesnis. Atkrenta ego iliuzijos ir santykių žaidimai. Kuo stipriau pasitiki savimi, tuo daugiau supranti, kad visi esame lygūs ir visi turime teisę siekti bei pasiekti savo svajones.
 • Dalintis – tai vienas didžiausių gyvenimo malonumų! Kuo stipriau pasitiki savimi, tuo daugiau idėjų kyla kuo ir kaip galėtum pasidalinti su aplinkiniais, nes užsipildo vidiniai trūkumai, jautiesi turtingas ir įdomus būdamas pats savimi.
 • Tampi žmogus magnetas. Su tavim aplinkiniai norės leisti laiką ir skirs vis daugiau dėmesio, nes visiems patinka savimi pasitikintys ir viduje stiprūs žmonės.
 • Tiesiog džiaugiesi šia akimirka, esi laimingas, nes kuo stipriau pasitiki savimi, tuo tylesnis tavo protas.
 • Neįmanoma pasitikėti gyvenimu, draugais, šeima ir artimaisiais tol, kol nepasitiki pats savimi. Jeigu turi abejonių savimi, tai turėsi abejonių ir viskuo. Jos kaip rūdys plis tavo gyvenime.

Kadangi esu tikras, kad vidinis pasitikėjimas savimi į tavo gyvenimą gali atnešti nuotykių, įkrauti energijos, įdomumo, linksmybių, drąsos būti, daryti, turėti tik tai ko nori pats ir dar daug daug kitų teigiamų dalykų – aš Tau turiu vertingą pasiūlymą.

„Gyvenimas yra arba drąsus nuotykis arba nieko išvis.“ – Helen Keller.

Ateik į saviugdos kursus „Iš norėjimo į turėjimą“, kuriuose be pastangų išmoksi lyg trintuku trinti visus savo neigiamus įsitikinimus, baimes, visą, per metų metus susikaupusį negatyvą. Įgausi vidinę ramybę, išmoksi lengvai pritraukti savo tikslus, įgyti visas geidžiamas savybes, įskaitant ir nesustabdomą pasitikėjimą savimi.

============================

Paulės atsiliepimas po savaitės paleidinėjimo meditacijos audio įrašų naudojimo:

Manau pagrindinis laimėjimas – dingo baimė bendrauti su žmonėmis! Pasidariau ramesnė. Ir dar, ankščiau pastoviai žmonėse ieškojau trūkumų, dabar gatvėse, transporte, tiesiog priimu juos kaip savo gyvenimo dalį. Ačiū labai.

Paulė M., 30m., konsultantė

Įsigyk paleidinėjimo audio įrašus ČIA.