Categories
Motyvacija

Pastangos be pastangų

Nors „rašosi“ visai be pastangų, bet visada prireikia pajausti pastangas, bandant sugalvoti užburiančią pradžią. O ir ta pati užburia turbūt tik patį mane. Šiame rašinuke, kuris, tikėtina, bus trumpas, pasidalinsiu įdomia įžvalga apie gyvenimą be pastangų, kurį gyvenate Jūs asmeniškai.

Šast į vieną šoną, šast į kitą – sklaidome mintis, darbus, jausmus, pokalbius ir visa kita, o tam reikalinga energija. Eiti reikalinga energija, valgyti reikalinga energija – viskam reikia bent šiek tiek. Veikla, didelė ar maža, protinė ar fizinė, vyksta su pastangomis. Viskam reikia bent trupinuko.

Iš šono atrodytų, lyg pastangos yra valdymo pultas, su kuriuo mes reguliuojame viską gyvenime. Toks jausmas, kad pastangos yra neišvengiamos, ir tai kažin, ar ką džiugina… Bet pabandykime užbėgti neišvengiamybei už akių – ar reikia pastangų, kad jaustume pastangas? Sustokite ir pabandykite vidumi pajausti. Galite pabandyti pajausti pastangas – jausti pastangas??? Sviestas sviestuotas, vanduo vandenuotas, nulis plius nulis. Pasirodo, ne. Atsiveria tik paprasčiausia tuštuma ir pasimato, jog pačios pastangos tėra jausmas, kurį išgyvename be pastangų. Ir kadangi tai yra tiesa, tai viskas šiame gyvenime yra visiškai be pastangų, nes pastangos jaučiamos be pastangų (tikiuosi, galva nesusisuko).

Mes patiriam pastangas, kaip ir bet kurį kitą jausmą ar patyrimą. Rega, lytėjimas, klausa tiesiog nutinka. Jausmai: apatija, meilė, džiaugsmas, baimė, pyktis, pastangos, palaima tiesiog nutinka. Tam, kad jie nutiktų, visiškai nereikia stengtis. Viduje yra vieta, kuri nejaučia pastangų, bandant jas pajausti, todėl pastangos nėra būtinos. Niekur absoliučiai. Laisvi nuo pastangų. Plaunant indus, skaitant ilgus straipsnius, kilnojant svorius (!) ir visur kitur.

Kai pajaučiate pastangas, tiesiog paklauskite savęs, ar reikia pastangų, kad jaustumėt šias pastangas, ir jos kaip mat atsipalaiduos, nes tai tėra jausmas. Pastangos, ačiū Dievui, yra gražius suvokimus atnešantis į gyvenimą jausmas.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Sveika Gyvensena

Sveikata. Kodėl turi siekti tapti sveikesnis?

Dažnai per įvairius informacijos šaltinius girdime, kad reikia sveikai maitintis, sportuoti, puoselėti sveiką gyvenseną. Vardan ko visas šis triūsas? Ta rytinė mankšta, tas neskanus sveikas maistas, monotoniškas dviračio pedalų minimas pakeliui į darbą. Turiu keletą minčių – kodėl vis dėlto tai daryti verta, tad jomis ir pasidalinsiu.

Sveikos, brandžios mintys gimsta sveikame kūne. Kai esi sveikas tau niekas netrukdo susikaupti, susikoncentruoti į darbą – nei nugaros ar dantų skausmai. Vadinasi, esi produktyvesnis, laimingesnis, tavo galvoje gimsta naujos, novatoriškos idėjos, kurių įgyvendinimas leidžia užimti vis aukštesnes pareigas darbovietėje ir tuo pačiu toliau sparčiai kilti karjeros laiptais.

Sveikata suteikia pranašumą. Tu gali dirbti sparčiau, intensyviau ir ilgiau, todėl esi pranašesnis už kitus, pavargusius, irzlius ir negyvybingus žmones. Taigi, sveikas žmogus daug reikalingesnis.

Sveikas žmogus yra gražesnis, patrauklesnis. Kai įeini į kabinetą ar biurą, nuo tavęs sklinda energijos bangos ir visi tai pastebi bei įvertina. Stiprius, sveikus žmones gerbia, jais žavisi. Ar nori būti vienas iš jų?

Ilgaamžiškumo paslaptis – sveika gyvensena. Ilgas ir sveikas gyvenimas – tai tavojo laiko „arsenalas“, kurį gali panaudoti įvairiai veiklai atlikti. Laikas – neįkainuojamas, jo nenusipirksi. O kaip tu jį išnaudosi – čia jau tavo reikalas.

Rūpinimasis sveikata reiškia harmoniją gyvenime. Negali visą dieną dirbti ir valgyti surogatinį maistą, nes tai nesveika ir alina. Turi skirti laiko sveikam maistui pasigaminti, fizinio kūno puoselėjimui, nes tai ir yra būtini komponentai harmoningam gyvenimo būdui. Sveikas gyvenimo būdas leis daugiau nuveikti per trumpesnį laiką. Taip pat gyvenimas taps įvairiapusiškesnis, įgaus naujų spalvų.

Iššūkis – tapk sveikesnis! Kas gali nemėgti iššūkių? Tik tas, kuris bijo, kad kažką praras. Svarbu žinoti, jog nėra ko prarasti, gali tik atrasti! O, ar esi ragavęs saldų atradimo skonį..?

Sveikata – raktas į visavertį gyvenimą be išlygų. Tu gali užsiimti viskuo, tau nebaisus net kopimas į aukščiausią kalną, nes turi tvirtus raumenis ir neturi viršsvorio. Užkopęs į viršūnę, įgysi daugiau pasitikėjimo savimi. Ne mažiau svarbu – mėgautis pačiu kopimu.

Vien pastangos tapti sveikesniu jau yra ryžto ženklas, rodantis beribę pagarbą sau. Už tai tave gerbs ir supantys žmonės.

Šaltinis: Gyventi.lt