Categories
Lyderystė

Vyras darbe


Daugelis Tikro Vyro charakterio savybių tinka ir sėkmės receptui darbe – tikslo turėjimas, efektyvus darbas ir pasitikėjimas savimi. Paskaityk keletą veiksmų kurie padės būti vyru darbe.

Priimk sprendimus
Neryžtingumas – tik nevykėliams. Surink reikalingą informaciją, turėk savo nuomonę, priimk sprendimus ir judėk. Didelis laiko ir energijos švaistymas bereikalingam analizavimui priveda prie praleistų galimybių ir dažniausiai tokie sprendimai būna ne ką geresni. Ne visada turime pakankamai lėšų ir/ar darbuotojų įgyvendinti savo idėjoms, taip pat ne visada yra tiek laiko ir informacijos mūsų priimamiems sprendimams, kiek norėtumėme, kad jų būtų. Pasilik pakankamai laiko svarbiems sprendimams priimti, bet nesistenk siekti tobulybės. Tiesiog judėk – veiksmas yra energija, o fortūna palanki drąsiems!

Prisiimk atsakomybę
Nesvarbu kaip gerai sugebi priimti sprendimus, ateis diena kai suklysi. Pripažink savo klaidą, ištaisyk ją ir judėk toliau. Nėra prasmės savęs dėl to kaltinti – visi kartais klystame. Svarbu išlikti profesionaliam, to iš tavęs tikimasi. Taigi, prisiimk atsakomybę už savo sėkmes ir nesėkmes – tai parodo kitiems, jog esi pakankamai tvirtas pripažinti savo klaidas. Atsimink, niekam nepatinka pasiteisinimai, jausk skirtumą tarp pasiteisinimo ir atsiprašymo, būk pasiruošęs atsiprašyti.

Pastovėk už save ir savus
Nesvarbu ar esi kam nors pavaldus ar turi sau pavaldžių darbuotojų – būk lojalus. Svarbu apie savo kolegas ir (netgi) bosą kalbėti pagarbiai jiems už akių, neapkalbinėti. Atsiliepk pozityviai apie savo komandą ir pastovėk už juos kai kiti bando šmeižti. Tai galioja ir tiems, kurie „maisto grandinėje“ stūkso aukščiau – jei kažkas gauna didesnį atlyginimą nei tu, dar nereiškia, kad gali įžeidinėti. Oficialūs skundai ar komentarai apie darbą yra viena, tačiau tuščios kalbos yra neprofesionalu bet kokiam darbuotojų lygiui. Mandagiai, bet užtikrintai apgink savo komandos draugą. Niekas nemėgsta būti taisomas, todėl pastabas gavusių žmonių elgesys prieš tave gali kurį laiką būti šaltesnis, tačiau ilgainiui jie gerbs tave už tai, kad esi teisingas ir ištikimas.

Neplepėk
Ką, manai liežuvauja tik moterys? Paskalos, apkalbos darbo vietoje yra neprofesionalu ir destruktyvu. Laikyti savo liežuvį tarp dantų taip pat labai vyriška savybė. Tik kvailys sako viską ką žino, protingas stebi ir apmąsto. Burnos paleidimas į darbą gali privesti prie visokių bėdų – nuo pažadų, kurių negali išpildyti iki to, jog atrodysi paprasčiausiai kvailai. Taigi, jei nugirsti ar pamatai ką nors, ko kitiems nebūtina žinoti, būk vyru ir pasilik tai sau.

Išsakyk savo nuomonę
Turi laikyti savo burną užčiauptą, jei tai apkalbos, tačiau tai nereiškia, kad negali turėti savo nuomonės kai kalbama apie darbą. Jei klausia patarimo dėl iškilusios problemos – kalbėk. Turėk nuomonę ir būk pasiruošęs ją apginti bei žinok kieno tu pusėje. Kai neturi tvirtos pozicijos, kitiems atrodai stokojantis pasitikėjimo ir užtikrintumo. Galbūt kartais turėsi nesutikti su savo viršininku, bet atsimink, jog tai nėra priežastis būti triukšmadariu, konfliktuoti – savo idėjas turi pristatyti taktiškai. Niekas nemėgsta tų, kurie visada su viskuo sutinka, o gerbia tuos, kurie moka išsakyti savo kritiką konstruktyviai ir mandagiai.

Būk ramus ir profesionalus
Būti vyru darbe nereiškia būti „mačo“, bet tai taip pat nereiškia būti ištižėliu. Būti agresyviu, tik savim besirūpinančiu pamišėliu yra taip pat blogai kaip ir būti abejingu pastumdėliu. Deja, patirtis sako, kad daugelis vyrų darbe yra linkę į kraštutinumus. Stenkis būti tas auksinis vuduriukas: mandagus, tačiau galingas. Svarbu eiti toli, bet neperžengti ribų. Pagalvok apie darbo aprangą – tai, kad turi gerai rengtis darbe nereiškia, kad vilkėti Armani yra būtina – to būtų per daug. Spėk, ko dar būtų per daug? Būti azartišku užsispyrėliu, kuriam labiau rūpi laimėti kiekvieną iškilusią diskusiją nei atlikti gerai savo darbą.

Taigi, naudokis sveiku protu ir jausk pusiausvyrą, būk pakankamai vyriškas, kad prisitaikytum ir puikiai atliktum savo pareigą darbe. Tada kiekvieną vakarą iš darbo galėsi išeiti su vyriškiausiu atlyginimu: pasitikėjimu už sąžiningą darbo dieną.

Parengta pagal: askmen.com